Ústrednými postavami je tentokrát rodina Škopkovcov a ich problémy s pripravovanou svadbou dcéry Blaženy s Vencom Konopníkom. Všetko sa totiž skomplikuje v okamihu, keď jej ohrdnutá, závistlivá sokyňa Miluna robí všetko preto, aby svadbu prekazila. Využije napríklad situáciu okolo Béďovej nemanželskej dcéry s niekdajšou inštruktorkou autoškoly Gabinou a potvrdí jeho klamstvo o tom, že dieťa je Vencove. Všeobecný zmätok, vyvolaný nezmieriteľným bojom medzi rodinou Škopkovcov a Konopníkovcov ešte zosilnie, keď príde správa, že televízia chystá reportáž z miestneho JZD. To sa už celkom naplno rozkrúca príbeh plný gagov, slovnej i situačnej komiky... (TV Markíza)

Voxel

Jediným problémem je podle mě přepálená stopáž - přes 2 hodiny je na komedii prostě moc. Jinak humor, hlášky atd. na úrovni jedničky. Nejvíc mě rozesmál gag se zaměněnými videokazetami kdy farář a pár starých bab sleduje porno místo filmu o svatých. ()

Ms.Iris

Facka za fackou, hláška za hláškou :-) bavilo ma to, stále baví a aj baviť bude. Jednoducho: stará dobrá česká klasika :-) ()

mine.slayer

Ideální na zimní pokoukání, zaručeně zahřeje, nenarážím na režisérovu orientaci, ale na jeho skvělou komedii která prostě zahřeje rozkmitáním bránice. ()

stLukaz

Tak tomuhle dílu jsem hodně dlouho křivdil, už jen kvůli tomu že to režíroval Troška a toho já fakt nemusím. Docela mě to překvapilo. ()

27p16and41p6

Tady ta hodnocení a komentáře jsou trapné. Myslím, že kdo nemá problém smát se stupidním vtipům v Připoutejte se, prosím nebo Žhavé výstřely, nemůže se nesmát u této komedie. Náhodou jsou tam skvěle zahrané vtipy! ()

Wajny13

Česká klasika, kterou jsem viděla nejmíň 100x. Tento díl se mi líbí s celé trilogie nejvíc. Není ani zdlouhavý a děj se rychle vyvíjí. Dohazování nápadníku Blaženě je nezapomenutelné! I když to není žádný vynikající režisérský kousek - vždy tento film bude mít u mě 5*. Bavorov s malým b, blbej jdi od toho. Miluju :-) ()

JoeCV

Super letní komedie :) U tohoto filmu si člověk odpočine, zasměje se a uvědomí si, že v Hošticích je lépe než na světě.. Výborný výkon Škopkové a Konopníkové, závěrečná fackovačka se zvukovými efekty musí pobavit každého. Promiň, soudružko, promiň - jáá ti dám promiň :) ()