venca163

Asi nepřekvapí, co mi na tom přijde seroucí: je to šíleně zelená agitka, kde navíc Trumpa hraje Meryl Streep a celý to téma je strašně zpolitizovaný. Tolik k proklamaci "my chceme společnost spojovat, ne rozdělovat". Jinak bych se skoro nebál říct, že ta metafora je chytrá a bude určitě aspoň trochu účinná. Ty armagedon momenty to vkusně odlehčujou a za Jonaha Hilla samozřejmě jako vždy body nahoru (i včetně potitulkový scény, která je tak trapná, až je prostě geniální).  Závěr drsnej. (75%) ()

Glowski

Zápletka s kometou je vadná na několika úrovních: 1) uvěřitelnost: Skutečně se tvůrci domnívají, že kdyby přišel někdo s podobnou zprávou, všichni by před ní zavírali oči? Stoprocentně ne média, která zvěstovatele konce světa milují. 2) metafora: Vlasatice řítící se vesmírem k Zemi není ve své hmatatelnosti vhodnou metaforou současných problémů, které lidstvo řeší. "Hyperobjekty" jako je klimatická krize jsou nebezpečné právě proto, že na ně nelze ukázat prstem. Pro svou velikost jsou vnímatelné jen zprostředkovaně - skrze vliv na další jevy (tání ledovců). 3) elitářství: Nesnáze lidstva nespočívají v tom, že "většina hlupců" není schopna odlepit svůj zrak od smartphonů a plytkých reality shows - jak sugeruje film. Vyplývají z toho, že neexistuje žádná jednoduchá pravda, podle níž bychom se mohli (měli?) řídit a domluvit se na organizovaném postupu je kromobyčejně náročné. (Což neznamená, že o jedno jako druhé nestojí za to usilovat.)__________Film je vadný jako komedie, která obsahuje menší než malé množství vypointovaných vtipů. Za to má ale bez pěti minut dvě a půl hodiny, nulovou dramaturgii - tempo - a nic moc digitální triky. ()

giovanni3

Tak toto bylo solidní zklamání, protože za 2,5h jsem dostal fakticky politcko/markeťácko/pracháčskou masírku. Kdyby obdobná situace, tak by to dopadlo stejně toho se "nebojím", ale 2,5h sledovat pitomé USA talk show, rádoby hvězdy, děsnou Meryl Streep, natož strašného Jonah Hill.. To byl děs... I tak jsem zvažoval nad 3*, ale to pouze za pohodovou Jennifer Lawrence a opět skvělý výkon od Leonardo DiCaprio. Kór u něj opět smekám klobouk, ač jej roky spíše ignoruji, tak hrát prostě umí. Ve finále podprůměr a jen 2z5. ()

Dakken

Po viacerých zhliadnutí konštatujem, že je to takmer dokonalý film. Katastrofická dráma, ktorá je vtipná iba tým, že presne zobrazuje našu hlúposť a bezvýznamnosť vdnešnom skorumpovanom svete a film je nádherné miesto na zobrazenie ľudskej hlúposti. Je to tragická satira skrytá v krásnych metaforách a McKay v tejto vynikajúcej a dôležitej dráme pre ľudstvo drží zrkadlo každému aspektu modernej spoločnosti a berie do úvahy všetky z nich: médiá, politika, reakcie ľudí na globálne problémy a tak ďalej. Rozumiem tým rozpruplným recenziám, no Don't Look Up je jeden z najlepších filmov za posledné roky. ()

KR4T4S

Překvapivě dost nepříjemná podívaná s velmi vtipnými momenty. Herci do jednoho výborní, kde nejvíc zářili Rylance a Blanchett, která si kradla scény pro sebe. ()

remy

Film, který asi úplně není pro mě. Minimálně teď. Je hezký, ke kolika věcem se tahle satirická komedie vyjadřuje, ale co naplat, když v jiných ohledech za srdíčko úplně nechytne. Nevylučuju ale možnost, že se na to za 5 let budu koukat úplně jinak. Šanci bych tomu dal. ()

Soweek

3,5* McKayova pocta všem dezinformátorům, popíračům vědeckých fakt a pravd a debilům. Škoda jen, že to nebylo tolik vtipné jak to mělo být. Dicapria je zde škoda, protože zde nemá moc co hrát, ale chápu, že ho Mckaye utahal na tematiku filmu, jakožto UN ambasadora za globální oteplování. Celý film táhnou výborní Jonah Hill a Mark Rylance. ()

xLIGHTx

Hviezdne obsadený film. Aj som sa trošku tešil, hoci už opatrne, ale tešil, lebo predsa komédií sa zase až tak veľa každoročne neurodí, ešte k tomu s takými hviezdami plus v rámci takého mixu žánrov (komédia / dráma / sci-fi / katastrofický). Trailery boli zaujímavé. Vidím, že film je v červených číslach a hodnotenia sú celkom dobré. Ale žiaľ, mne to osobne nejako nesadlo. Rozumiem, že film má byť kritikou stavu spoločnosti, prezidentského sys. v USA, resp. exprezidenta (ktorého veľkou odporkyňou je práve M. Streep), aj kritikou médií, tamojšej korona situácie, hoaxov, fake news, kritikou spochybňovačov - ktorí dnes vedia spochybniť i nos medzi očami atď. Žiaľ ale snímka ma nejako neupútala, ani nestrhla a humor ma zväčša nejako minul, občas bol i trochu možno trápny, hoci nejakých pár vtipov a poznámok bolo funny, ale od takého filmu by som čakal asi viac, omnoho viac, veď keď už sa navážať do exprezidenta, aspoň nech je to vtipné, keď satira, tak aspoň kvalitná a nie imho mizerná (ale možno to iba mne nesadlo, čo ma mrzí, lebo aj by som sa rád zabavil). Určite by som film skrátil (145min.?, dĺžka snímky skôr pôsobí ako zlý vtip). Don't Look Up je síce o katastrofe, len film je žiaľ sám o sebe určitou katastrofou (toľko zvučných mien, to bol hriech premrhať to). (Inak netreba zabudnúť na dve medzi/potitulkové scény.) Škoda. ()

pavcas

Bylo by to ještě vtipnější, kdyby film nenastavoval přesné zrdcadlo současné společnosti. Věci naprosto absurdní, které by měly patřit pouze a jen do filmů se v reálu opravdu dějí, pravda se upravuje, dezinformace jsou vydávány za realitu, vědci jsou okřikováni, že straší společnost. Filmové prezidentce v podání Meryl Streep byl do očí bijícím předobrazem Donald Trump, který také naprosto popíral a popírá zjevnou skutečnost. Trochu si říkám, že bychom si takovouhle kometu zasloužili a tváří v tvář katastrofe by stejně někteří jedinci tvrdili, že o nic nejde... Herecké výkony super,ale je mi z toho smutno. ()

Maynard.

Asi bych tenhle film hodil do škatulky "satira". Jinak nevím no... Váhzám, že bych tomu dal 5 hvězdiček, už jen kvůli tomu dokonalýmu konci, to mě fakt odrovnalo. Od začátku pěkně vymyšlenej příběh na způsob Armagedonu, ale s poměrně velkou dáfkou humoru. A taky jeden z mála filmů, kde na jednom plátně můžeš vidět tolik megastar. Asi bych to natočil o půl hoďky kratší, tím by to mělo větší grády. Nicméně, já nejsem zrovna fanoušek komedií, ale tohle se mi dost zaamlouvalo. A navíc sledovat DiCapria, kterej už si může role vybírat, to je labůžo. ()

srbak

Majstrovské dielo, ktoré dnešná doba potrebovala ako soľ. Síce sa Don't Look Up nesnaží nasilu tlačiť žiadne názory, ani presvedčenia, a nestavia sa vyložene na niečiu stranu, za to humorným a veľmi kritickým štýlom prináša neprifarbený obraz našej doby, v ktorej sa nachádzame. Keby tento film vznikol inokedy, možno by vôbec nebol taký diskutovaný a kontroverzný, ale práve jeho dokonalé načasovanie je jedna zo silných stránok, z ktorých ťaží. Už dlho vo mne film nevyvolal záchvaty smiechu, ktoré striedali vnútorné úzkosti či momenty ticha, v ktorých mi neostávalo nič iné len sa zamýšľať na tým, ako veľmi v prdeli sa ľudstvo v tejto dobe nachádza. A to všetko je obohatené skvelými dialógmi, vtipnými hláškami a momentami, výborným hereckým obsadeným, v ktorom bezkonkurenčne exceloval pán Mark Rylance (ktorý ak za toto nedostane Oscara, tak sa len potvrdí, že ľudstvo nemá nádej). Samozrejme vyzdvihnúť treba aj výkony Meryl Streep, Leonarda DiCapria a prekvapivo aj výborného Jonaha Hilla či Cate Blanchett, ktorí sa dokopy skvelo dopĺňali. Netreba zabúdať ani na bravúrne hudobné vsuvky od Nicholasa Britella, ktoré boli síce veľmi netradičné, no presne sedeli do tematiky celého snímku. Verím tomu, že v tomto filme sa nájde každý človek, ktorý má aspoň štipku sebareflexie, pretože Don't Look Up dokázal pokryť extrémne veľké spektrum problémov a oblastí, s ktorými sa naša spoločnosť každodenne stretáva, a ktoré častokrát prevažne ignoruje. PS: Negatívne hodnotenia a komentáre by som veľmi neriešil, sú presne od takých ľudí, čo zjedli všetku múdrosť sveta a pravidelne sa o ňu delia s ostatnými v horlivých facebookových debatách. ()

Sdoom

Středně úspěšný pokus o satiru a kritiku současné civilizace a její závislosti na sociálních sítích a sdružování se do skupin, ve kterých se lidi utvrzují o svém, i kdyby sebedebilnějším, názoru. Nicméně Adam McKay umí lépe, tady tomu chyběly vyloženě nějaké silnější momenty a naopak v některých se zbytečně tlačilo na pilu. Pro člověka neznalého současné popkultury a nežijícho na sociálních sítích to musí být něco úplně nového, mě tam ovšem v podstatě nic nepřekvapilo. (Netflix 4k, orig.) ()

sedm.1

Skutečně zábavná, svižná, nápaditá a originální satira, s nadprůměrně hvězdným obsazením, kterému samozřejmě vévodí božský Leonardo, který opět dokázal, že jednoduše zahraje vše, nicméně velmi zdatně mu zde více než zdařile sekunduje ale i naprostá většina ostatních herců, kdy mě osobně naprosto nejvíc odbourával svými výstupy Jonah Hill, ten tu má neuvěřitelné hlášky a skvěle zahrála i Cate Blanchett, kterou jinak moc nemusím, ale zde mě ta její nymfomanská, střelená hlasatelka fakt bavila. Zápletka je jinak, jak jsem již zmiňoval, vážně netuctová, pořád se tam něco děje, disponuje mnoha výraznými scénami, dialogy mají šmrnc, koule a především jsou vesměs opravdu vtipné, výtečné jsou i též poměrně originální styl a atmosféra filmu, a co se týče závěru, musím přiznat, že mi v něm při scéně u večeře DiCaprio rodiny až přeběhl mráz po zádech, fakt šílená situace, brrrr. Každopádně, přes všechna tyto pozitiva a konstatování, že se jedná o vážně perfektní podívanou, ale nakonec neohodnotím Don´t Look Up plnou palbou, a to vlastně jen z jediného důvodu. Já sice totiž beru, že se jedná o satiru a chápu její význam a cíl, nicméně zde mi celá ta situace kolem vnímání ,,konce světa,, přišla šíleně přehnaná, reakce všech zúčastněných silně nepřesvědčivá a neadekvátní, jinými slovy, i na satiru to byl prostě až moc velký úlet, co se reakcí hlavně jak vlády, tak médií týče. To je ale jen můj subjektivní názor, po filmařské stránce mohu jen zopakovat, že tomuto filmu nemám co vytknout, zkrátka prvotřídní zábavná pecka. ()

netahlo odpad!

Typicky dnesni sterilni multi kulturni produkce, plna zdegenerovanych afektovanych hysterickych kreatur, ktere se neustale prekrikuji, az si clovek zacne prat, aby ta kometa fakt spadla a tohle panoptikum ukoncila. Jeste k tomu se to tvari, pochopitelne pod taktovkou tech, co maji dnesni dekadentni dobu na svedomi, jako tuze moudra osveta. Vedci a mainstream maj proste vzdycky pravdu a vsichni ostatni jsou rusky trollove. Na tohle uz jsem starej. Nadvakrat jsem zvladnul hodinu, pak to skoncilo v propadlisti dejin. Obdivuju kazdyho, kdo to zvladnul do konce, nerkuli dokonce na jeden zatah! Jednoznacne nejslabsi DiCaprio. Vylozene odpudivej snimek. ()

herr_carter

Svým způsobem komický, avšak vlastně dosti tragický pohled na současnou společnost a krásná ukázka toho, kterak jde mocným lidem jen o svůj vlastní prospěch a do médií jsou posílány pouze lži a polopravdy - jinými slovy "co je mi po nějaké kometě která může rozmlátit možná planetu, blíží se volby do kongresu a to je mnohem palčivější problém.." Vyzdvihnul bych zde především herecké výkony prezidentky spojených států Meryl Streep a jejího hlavní poradce (syna) Jonaha Hilla, to je tragikomická dvojka vážně k pohledání............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Jespe-film

Reflexe společnosti? Ano. Aktuálně trefná nemohoucnost a neochota hlavních orgánů správně řešit stěžejní problémy vyústěné v nedůvěru a zlehčování problematiky široké veřejnosti? Potlačení vědeckých výsledků jako skutečnosti na úkor falešných zpráv, konspirací a hloupých názorů mediálně vlivných lidí? Negativní dopady sociálních sítí, maximální nedůvěra ve vše podstatné, imaginární války za pravdy každého tématu, senzacechtivost a nenápadná zvrácenost dnešního světa? Ano, ano a ano. Film Don't Look Up naráží na veškeré tyto nesnáze. Ovšem já jsem asi z jiné planety, neboť mě tento styl amerického humoru a hlášek nikdy nebaví. Dvojici posledních netflixovských blockbusterů Red Notice a Don't Look Up jsem tak dodíval jen z povinnosti. Druhý zmiňovaný si u mne zaslouží 2 hvězdy. Jednu za DiCapria, bez nějž bych se zřejmě ani nedodíval a druhou za konec, který jsem, pravda, nečekal. ()

DavidS.

Velmi angažovaná a aktuální satira, ale zároveň velmi prostá s polopatickým poselstvím a nevytěžující svůj potenciál...Klasicky rozpolcený a nedotažený Adam McKay...Herecky ovšem prvotřídní - za mě zcela dominuje Mark Rylance, i když hláškující Ron v nejlepší parodii na Armageddon není taky k zahození: "Zdravím všechny hrdé, pracovité bělochy." 70% ()

Kienast

"Jak je lidi? Jsem poslední člověk na Zemi. Všechno je v p*deli. Nezapomeňte lajkovat a odebírat!". Naprosto parádní, hvězdně obsazená (DiCaprio exceluje) satira, která se trefuje do aktuální situace civilizace, kterou ovládají sociální sítě a vizionářští miliardáři. A pokud má dopadnout asteroid na Zemi, lidé se bude chovat přesně takhle. Silných 8/10 ()

klukluka

Tomu říkám film s nadhledem. Nevím, jestli bude fungovat i za dvacet let, ale současnost vystihl dokonale. Jak jsme chytří, tak jsme blbí. Ochota zpochybňovat naprosto cokoliv včetně zcela zjevného nás přivede do záhuby. Další vynikající film s Leonardem, ten chlap je toho snad absolutní zárukou, že to bude dobrý. Baví mě zjištění, že může být takhle drahej biják takhle chytrej. Už ten sám fakt má pro mě cenu tří hvězd. P.S.: S tímto rozhovorem souzním: https://www.irozhlas.cz/kultura/film/podcast-vinohradska-12-petr-fischer-k-zemi-hled-klima-hollywood_2201170600_mpa ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD