siloalampa

Máme všetko - chceme viac. Kam to vedie? To je silné posolstvo filmu, pre ktoré sa oplatí film pozrieť. Nadšenie sa nekonalo, celým filmom ma sprevádzali skôr zmiešané pocity.  4.hviezda za scénu medzi titulkami. ()

Mara97 odpad!

Velmi sofistikovaná propaganda - nehledě na to, že opravdu nejde srovnávat covid či změnu klimatu s přesně určeným nárazem komety. Přirovnání ke covidu, na základě kterého film dost pravděpodobně vznikl, je spíše úsměvné, protože ten nás rozhodně nevyhubí - ani jeho x-tá mutace, jak se nám snaží vnutit média. Ani humor se nepovedl, jedná se o typický příklad amerického infantilního humoru pro tamější vidláky. Narážky na Trumpa jsou zbytečně agresivní, kterými tvůrci odhalují svou pravou tvář. ()

rublik05

Vtipná, originální a pěkně natočená katastrofická satira, která krásně nastavuje zrcadlo dnešní době a celé společnosti, ukazuje Ameriku v celé své kráse, i když do jisté míry by se veškeré dění dalo použít na vícero států. Celému filmu vévodí prvotřídní herecké výkony, ať už se jedná o ústřední dvojici Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence, nebo dále např. Meryl Streep, Jonah Hill či Mark Rylance. Humoru je po celou dobu spousta, pobavil jsem se skvěle, i když musím uznat, že občas je to spíše smutné, než vtipné. Je fajn, že příběh se dá přirovnat ke spoustě událostí současnosti, záleží na každém, podle vkusu každého soudruha, co mu tahle satira připomíná. Tempo má bohužel lehce sestupnou tendenci, ke konci již snímku těžce dochází dech, kratší stopáž by mu rozhodně prospěla, naštěstí samotný závěr je dost emotivní a rozhodně se vyplatí si na něj počkat. Levicové manýry se naštěstí povedlo trochu potlačit, takže u mě dobrý, povedená satira. 8/10. ()

iNKa 1104

Spasitelský komplex Ameriky už je vlastně strašně nudný téma. Si tak říkám, kdy si konečně uvědomí, že nejsou tím prvním a všespásným národem světa, za který se setrvale mají. Víc k té navoněné filmové zdechlině ani nemám… střihem prosekaný reklamní spot na několik filmů se ani hodnotit nedá. ()

bararich8

Brilantní shrnutí lidstva ve 2,5 hodinách - bohužel zároveň vtipné a smutné. Hodně silná herecká sestava a celkové zpracování s tunou podařených odkazů na kdeco ohledně posledních pár let z pohledu vývoje USA (a mnohdy to samé u nás). I přes svou délku baví, má co říct a ač je to hlavně komedie, leckoho snad může donutit i trochu k zamyšlení. Plus i fajn závěr. 5* ()

John80

Veľká reklama ale film  slabý ako čaj, ani herecké obsadenie tomu nedopomohlo, Zbytočne zdĺhavá minutáž, celý čas len veľa kecania a žiadna poriadna akcia ani nič podobné, zjavenie sa kométy na oblohe a nič Viac,  Prehnané hodnotenie , za mňa 2* len kvôli hercom ()

helraiser

Vtipné, opravdu chytré a svým způsobem zábavné, ale především děsivé jak se to umělo naprosto přesně trefit. Hodně dobrá satira. Neskutečně věrně zobrazenej duch dnešní pošahané společnosti. Tohle prostě stojí za to vidět. ()

Primavera

Váhanie medzi 3 a 4, lebo režisér si išiel svoje, zameral sa na výsmech ľudstvu, ktoré ovláda špičkovú technológiu ale morálka, správanie a úsudok na úrovni opíc. Dobre som sa pobavila, ale neprikovalo ma to ku kreslu, neťahalo ma to dejom, žiadna nedočkavosť, čo bude ďalej. Moderátori, ktorí sa rehocú aj pri apokalyptickej správe od vedcov a fungovanie sociálnych sietí bola skvelá ukážka dennej dávky ľudskej debility, ktorú dostávam a záver bola vypeckovaný. K štvorke to vytlačilo u mňa herecké koncertovanie, vedec DiCaprio so Xanaxom a šibnutá americká prezidentka Streep, parádne presvedčiví. ()

ViktorS

Podarená satira súčasnej spoločnosti. Treba ju brať samozrejme s nadhľadom, to nie je o čom. Smrtiaca kométa ako zobrazenie problému, pred ktorým my ľudia radi zatvárame oči až kým nie je skutočne na dohľad bol asi najlepší možný príklad. Dá sa pod tým predstaviť všetko, od globálneho otepľovania cez súčasnú korona-krízu až po nejaké problémy miestneho charakteru. Herecky bol film obsadený perfektne, len tá dĺžka bola možno trochu prehnaná, ale nejaký veľký problém to nebol. ()

DAPDO

Pustil jsem si to hlavně kvůli ústřední dvojici herců, kterou mám v oblíbených. Celkem zajímavá sonda o tom, že lidi na světě řeší úplně nepodstatný věci. Navíc podaná celkem úsměvnou formou. Bronterok na konci top :-). 60%. ()

dalziel

Absurdita v prírodne čistej forme. Gratulujeme Vaša diéta končí! Film nemilosrdne "nastavuje zrcadlo" dnešnej konzumnej spoločnosti. 😀 ()

Stíba

Konečně si ze sebe v Hollywoodu taky jednou dokázali udělat prdel! Člověk by už skoro nevěřil, že to dnes ještě dokáží... ()

Torgal

Tešil som sa na inteligentnú satiru trefne si berúcu na paškál konšpirátorov schopných tlačiť ľuďom do hláv úplné bludy aj ich nasledovateľov, ktorí im radi zožerú akúkoľvek absurditu s tým, že “oni predsa nie sú ovce aby verili mainstreamovým médiám”. Avšak ten satiry mi tvorcovia naložili na tanier toľko, že film úplne stratil kontakt s realitou, čo vnímam ako dosť zásadné mínus. To, ako sú tu prezentované politické špičky (ale aj väčšina ostatných postáv) nemá s chovaním normálnych ľudí nič spoločné (či už racionálnym alebo nie). To, že je film narvaný hereckými esami a jednotlivé scénky sú výborne vymyslené je síce fajn, ale kvôli tomuto základnému neduhu som si k filmu nakoniec nevedel nájsť cestu. Kvôli tej prepálenosti film nakoniec paradoxne ako satira v mojich očiach zlyháva, ale groteska je to dobrá. Len ja som sa tešil na tú satiru… 7-/10 ()

Gixian

Já na ty filmové satiry asi nejsem: Souhlasím s poselstvím filmu, mám taky pocit že různé hoaxy, populismy a nevědecké spatlaniny budou zkázou lidstva, ale prostě koukat na to v tomhle filmu mě nebaví. Jediné, co bylo fakt perfektní, byla ta scéna s brontarocem. ()

PanMaur

Velmi trefně zachycené pomalu se plížící obrovské nebezpečí naší doby. Sonda do světa manipulace s lidmi a co nám všem reálně hrozí při konfrontaci s opravdovou hrozbou. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD