Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

William_

Nečekal jsem od tohoto snímku moc, a nic jsem taky nedostal. Postavy a jejich příběh byl asi to nejzajímavější na tomto filmu, jinak mi tato crazy sci-fi akční dobrodružná komedie moc k srdci nepřirostla, spíš naopak, těšil jsem se kdy to už skončí. Herecké obsazení bylo super, ale ani to podprůměrnost tohoto netflixovského evergreenu nezachránilo. ()

Elyssea

Dramaturgicky rozpolcené mezi akčnější scifi s hláškujícím Reynoldsem a rodinný film. A když jsem viděla Jennifer Garner a Marka Ruffala pospolu, nemyslela jsem na nic jiného, než na Přes noc třicítkou. Z čehož vyplývá, že už Adamova maminka cestovala v čase a potřebovala k tomu jen kouzelný prášek. ()

C0r0ner

Místy je to celkem hloupé, naivní nebo nelogické, ale to se tak nějak dalo čekat, takže když se člověk naladí na to, že to je jednoduchý rodinný film o cestování v čase, je to v pohodě. To průměrné hodnocení tady je ale celkem vypovídající. 70% ()

laik_60

celkom príjemná scifi oddychovka, s trochou humoru a akčnosti. Mladší priaznivci filmov si prídu na svoje ( možno aj tí starší). :) ()

fugazi

To, co mohlo bejt parádní spielbergovský dobrodružství se totálně ztratilo v šedi Levyho rutinní režie, kterej prostě jen převádí scénář do obrazu bez jedinýho nápadu, vtipu nebo náznaku napětí... 5/10 ()

Martrix

Kolem tohoto filmu bylo poměrně dost napsáno a v souvislosti s ním se zmiňova Válka zítřka, nebo trilogie Návratů do budoucnosti... . Ale taková nemístná srovnání vychází z ignorace kvality a neschopnosti porozumět Time mess paradox teorii. To se pak dostanou do stejného pytle i Terminátor, Cesta do pravěku a třeba dokument o výrobě švýcarských hodinek. Projekt Adam do takového vaku patří taky, ale je jako kýbl sentimentu, který vám sice na hlavu vyleje jeden z nejsympatičtějších hláškařů desetiletky...ale pořád je to překvapení spíš nepříjemné. A zamrzí to o to víc, že vizuál i tempo, je první třetinu fajn. Potíž je ale s tím zbytkem. Měla to být dobrodružná sci-fi komedie, ale tvůrci nám servírují sci-fi terapeutickou jednohubku, ve které si spíš pohrávají s emocemi někoho, kdo přišel o otce. S fyzikou a logikou, tvůrci zachází poměrně neobratně, takže to místy působí uspěchaně a jindy jako rodinná selanka. V jednu chvíli zásadní změny budoucnosti vadí, pak zase nevadí. Jednou může někdo umřít a budoucnost to neovlivní, podruhé někoho zachránit nejde...protože by to budoucnost ovlivnilo... . Pokud máte nakoukáno, tak vám taková nedůslednost a nepromyšlenost, může celý film trochu zprotivit. Protože jednoduše víte, že to jde líp, mnohem líp. ()

Juto

Pilot, ktorý cestuje v čase, sa spojí so svojím mladším ja a zosnulým otcom, aby sa vyrovnal so svojou minulosťou a zároveň zachránil budúcnosť. Príbeh a scenár sú veľmi kýčovité, herecké výkony a dialógy sú napísané okolo komediálneho talentu Ryana Reynoldsa, príbeh a dej je hlúpy a koniec je jedným z najslabších, aké som za posledné roky videl. Niektorí z obsadenia by rozhodne nemali byť zaangažovaní do tohto druhu filmu. 5/10 ()

Doldus

Tenhle rodinný a plytký sci-fi mišmaš asi měl zachraňovat Ryan Reynolds - kdybychom s ním ovšem neviděli už snad půl tuctu filmů, kde hraje zcela identickou roli. Dejme tomu, že bych film uviděl bezprostředně po Deadpoolovi, kdy mi jeho svěží komediální kreace imponovaly, ale tohle už je fakt moc protahovaný vtip. Možná jede už jen na jistotu, nebo snad ani nemá na trochu jiný typ rolí talent (nebo náladu, kdo by nechtěl pořád jen hrát sám sebe, nu což), ale tady mi už fakt vadil. Pár dobrých gagů naopak vykouzlila ústřední dětská postava. Na Deadpoola 3 v režii veskrze průměrného Shawna Levyho, který uklohnil i tuto jednohubku, se už tak ani za mák netěším (leda by to totálně zachránili scenáristé). ()

Šimpy

"Enjoy yourself, it's later than you think..." Chytře napsaná a příjemně zahraná sci-fi o cestování časem. Vše souhlasí s tím, jakou vizi mám o cestování v čase já. A například první souboj se světelným mečem má tak skvěle zvládnutou choreografii a je pln nápadů, že jsem takový originální souboj léta neviděl...tady by se měli učit tvůrci star wars. Jen jedna věc mi trošičku vadila (SPOILER)...v závěru stačilo zničit ten harddisk a stejně by se vše vrátilo do normálu. Kdo by si pomyslel, že Hulk je otcem Deadpoola a tchánem Gamory? :-D ()

čidlo

Začátek byl slibný a pěkně natočený ale po příchodu záporaků na scénu a cestu lesem to vše zabil..zbytek už jsem přetrpěl ale pořád lepší než Gray man ()

NiWi

Ehh co k tomu říct. Lehká sci-fi dobrodružná tuctovka s konečně ne tak přehrávajícím Reynoldsem, unaveným Ruffalem a naprosto nezajímavými dalšími postavami. Slušný je hlavní dětský herec, technicky vše ok, poměrně nezapamatovatelné po zvukové i vizuální stránce, navíc postrádající jakýkoliv zajímavější nápad nebo moment. Levy si zkrátka odvedl svoji rutinu po všech směrech, nelze ho za to nějak výrazněji kritizovat, nicméně za měsíc nebudu vědět že tenhle film kdy vzniknul. ()

okkac

Objektivně asi za 3*. Ideální film na večer, kde se člověk chce pobavit. Ta hudba potěšila, protože hrát Led Zeppelin nebo Boston v akčních scénách ve sci-fi filmu jsem ještě neviděl :-) P.S. Boston hráli i ve finále Boss Level, ale nic to nemění :-D ()

CinemaRanger

Nač si lámat hlavu s vymýšlením originálního a hlavně zábavnýho filmu, který by se mohl stát novou kultovku, když stačí dát do hlavní role Reynoldse, který bude zase hrát sám sebe a mám sledovanost jasnou. Další z úmorných Netflix projektů bez špetky invence nebo originality. Free Guy se mi líbil, ale tohle je od Levye zase přešlap vedle. Marná snaha o napodobení Spielberga. ()

UhLee

(6/10). Očekával jsem od toho po úspěchu Free Guye kapánek více. Ryan Reynolds opět hraje to samé, ale stejně ho pořád tak trochu žeru. U něj mi to nevadí jako třeba u Rocka. Přesto jsem měl pocit, že to tady Ryana až tak nebaví a role právě ve Free Guyovi mu sedla lépe. Zápletka taktéž není moc originální, takže bych očekával, že to nějak twistnou. A ono ne, je to ve výsledku jenom rodinná podívaná. Ale abych jenom nebědoval, tak se mi moc líbila závěrečná scéna s baseballovým míčkem. Ta překypovala emocemi a na mě to fungovalo náramně. Film tak trochu kazí i absolutně nezajímavá záporačka v podání Catherine Keener. Jako nezlobte se na mě, ale z ní jsem vážně strach neměl. Zoe Saldana mohla dostat více prostoru, aby mohl být její vztah daleko lépe prokreslený. Abych to opět trochu vyvážil, tak některé vtipy fungovaly - "Přistání superhrdiny". Pořád si tady stěžuju, ale film mě bavil po celou dobu stopáže a to je přece hlavní důvod, proč na filmy koukáme ne? Ve výsledku je Adam Project další rodinnou komedií, která neurazí, ale ani nenadchne. ()

sugythesugar

Komerčná jednoduchá fraška plná Skych klišé. Ale funguje tak dobre! Ten Spielbergovský feeling je jasné hmatateľný - malý chlapec, ktorý je hlavným hrdinom prišiel o otca a stále sa s tým nevyrovnal. Príde sci-fi element (tentokrát cestovanie časom), ktorý naruší status quo. Mladý predstaviteľ hlavného hrdinu má vďaka tejto úlohe dvere dokorán Hollywoodu. A prekvapivo Reynolds výstupy so svojej komfortnej zóny drsného ukecanca 👏. Mark Ruffalo je skvelý ako vždy a jeho mentorsko otcovska postava je skvelá. Na niektorých mestách silne dojemný rodinný film, ktorý neohúri svojou originalitou, ale dá sa pri ňom oddýchnuť, zasmiať aj poplakať (jo, som plačko😭). Radšej si 10x pozriem toto, než ďalší Red Notice (ktorý bude mať bohužiaľ pokračovanie). 7/10 ()

Motinski

T2 v rodinnom balení, svieži, zábavný a vôbec mi nevadilo že vlastne aj dosť neoriginálny. Pri ohranych stereotypoch som sa milo zasmial miesto toho aby mi vadili a to sa nestáva často. Reynolds mi po dlhšej dobe vyslovene sadol a necítil som z neho Deadpoola, no a minimálne prvá polovica mi pripomenula pár obľúbených filmov z 80's. Poďme ale aj k negatívam. Scenár vyslovene nabáda aby ste uhádli ako príbeh skončí, sentiment nebol síleny ale minimálne na konci na mňa vôbec nefungoval a vlastne celé finále nemálo grády aké by si možno zaslúžilo. Akčné scény sú fajn, no ani jedna nie je tak super aby som pri nej cítil napätie. Netflix dokázal opäť doručiť zábavný kúsok pre všetky typy divákov. Dobre zabaví, ajkeď asi len na jedno pozretie, no viac takýchto pohodových snímkov by som kľudne prijal. Nemajte očakávania niečoho veľkolepého a výnimočného a dopadne to dobre. ()

FritoleXx odpad!

Šablonovitý Hollywood v plné parádě. Půlka filmu jsou klišé rodinné žvásty a druhou půlku si rozdělují trapně zoufalé vtipy a neumětelsky natočená akce s nudnou choreografií. To vše pak doplňuje špatná CGI, nepříjemně vyumělkovaný vizuál, předvídatelný děj, nevídaně slabý výkon Ruffala a vlastně i celé herecké trojice, přičemž Ryan Reynolds ještě nikdy nehrál Ryana Reynoldse tak špatně. V podstatě je to sci-fi verze nedávného Netflixáckého hitu Red Notice, akorát se Levymu nedaří vybudovat ani zbla dobrodružnou a zábavnou atmosféru jako Thurberovi. Takhle hloupě jsem se snad naposledy cítil u Jupiter Ascending. ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)