Danielle (Drew Barrymoreová) síce trpí nenávisťou svojej macochy Rodmilly (Anjelica Hustonová) a jej dcér, ale šestnásťročná dievčina si nedá skákať po hlave. Naopak. Vie sa brániť, niekedy i razantnejšie. Náhodou sa zoznámi s následníkom trónu princom Henrym (Dougray Scott). Starého sluhu chce uchrániť pred vyhnanstvom do Ameriky, a tak sa na kráľovskom dvore predstaví ako barónka. Sčítaná Danielle, ovplyvnená Utópiou Thomasa Morea, vyvolá princov záujem. Na ceste k vytúženému šťastiu – svadbe s princom Henrym – však čaká Danielle ešte veľa nástrah od jej macochy, ale ja prekonanie spoločenských rozdielov, ktoré ich rozdeľujú. A namiesto zázračnej víly či troch orieškov „Popoluške“ Danielle pomáha sám Leonardo da Vinci (Patrick Godfrey)... (TV JOJ)

tee

Pohádka je pohádka a snažit se jí převést do reality je zajímavý nápad, ale ne nejlepší. Je to dobře vytvořená představa, jaký by mohl být skutečný život Popelky, ale pohádkové kouzlo povídka postrádá. Je příjemná ale nic víc. ()

cici24

Tak tohle, že má být pohádka nebo aspoň příběh pohádkou motivovaný?...všechno je špatně včele s Drew Barrymore, která mě ještě nepřesvědčila, že hrát umí a že je pěkná, tak vlastně vůbec nevím proč ji obsazují?....Jediná kdo za něco trochu stojí je Anjelica, ale i tak je za svým průměrem.... ()

Enzo555

Jedna z mojich naojobľúbenejších rozprávok. Vhodná skôr pre odrastenejšie publikum. Film, po ktorom som začal obľubovať tú veselú americkú dolku Drew. A v pamäti mi utkvel veľmi príjemný slovenský dabing, ktorý neviem nikde nájsť ()

BigBrother

Typický bezduchý americký produkt, který przní pohádku o Popelce do mainstreamového nevzkusu. Pošahaný nelogický děj, tupě napsané bezrozměrné postavy, co věta, to perla banality... A tak by se dalo pokračovat. Jednu hvězdičku za Anjelicu Huston, ta je bezvadná i v téhle pitomosti. ()

klapqua

Angelica je úžasná, zákerná, démonická, pomstychtivá, no aj prekvapivo krehká a milá v niektorých momentoch. Dougray ozajstný fešák, princ od ktorého by som si veru dala povedať. Navrch k tomu Da Vinci a krásne plesové šaty. Je to milá verzia o popoluške, jedna z tých, ktoré mi nedvíhajú dekel a je svojim spôsobom originálna. ()

moriero

Hele - mně se to líbilo. Mělo to sice pár hluchých míst, ale navzdory zdejšímu mínění mi docela sedl naivní pokus Věčný příběh vkomponovat do rádobyhistorie. 16. století? Leonardo da Vinci? Bratři Grimmové (skoro tři sta let po)? No proč ne? A vůbec mi nevadí pohádka bez kouzel. Drew má sice obličej Botticcelliho andělů, ale na rozdíl od svých filmových sester moc sexy není a působí zde jako poleno...což by pohádkovému motivu moc vadit nemělo. Ona tady byla krásná uvnitř, což nějak podkreslovalo Daniellino zařazení mezi hrubou pracující sílu. Nejvíc ve mně asi utkvěl motiv prchající Popelky z bálu se zlomeným křídlem. Co ovšem tuto pohádku vyzdvihuje nad tu naši s Libuší - je macecha. Démonická Anjelica ovládla celý snímek a těšil jsem se na každou scénu s ní. A nejvíc jsem tu bestii miloval, když nostalgicky vzpomínala na svou vlastní krutou matku, těžké začátky a lásku k Daniellinu otci. Neuvěřitelně to postavu polidšťovalo. Už by se ty děcka měly naučit, že svět není černobílý. ()

ladyboleyn

Jeden z najlepších rozprávkových filmov aké som kedy videla. Táto rola Drew veľmi pristane, je to prirodzené. Nechýbajú zábavné momenty, krásne kostýmy a akýsi nadhľad bez zbytočných dialógov. Vždy si ho pozriem veľmi rada aj mnohokrát za sebou. Navyše treba pochváliť hudbu. ()

hn253

Popelka poněkud netradiční, ale docela zajímavá. Jen moc nemusím Drew Barrymore, hlavní postava romantického příběhu by měla být hezčí. Dávám hvězdu navíc za výkon Anjeliky Huston a krásné kostýmy a lokace. ()

wdc

Pěkné prostředí, sympatičtí herci, zábavné, vtipné, příjemné, romatnické. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. ()

Kozlowski8

Tato americká Popelka mne zrovna za srdce nechytla. Místy hezké pasáže střídaly stupidní výjevy a divné dialogy a nadšení ve mne nevyvolala ani herecká představení v hlavních i vedlejších postavách - včetně Drew Barrymore, kterou mám jinak docela rád. Nechci srovnávat s naší skvělou pohádkou, ale zde mi chybělo to milé, laskavé a upřímné vyprávění, které jsem očekával. 50%. ()

marysa

Rozprávky nie sú zrovna moja šálka kávy, táto sa mi ale páčila. Pre mňa zaujímavo spracovaný príbeh o Popoluške, ktorý by som možno hodnotila vyššie, keby hlavné obsadenie bolo iné. Konkrétne Drew a Dougray ma veru veľmi neočarili. ()