Danielle (Drew Barrymoreová) síce trpí nenávisťou svojej macochy Rodmilly (Anjelica Hustonová) a jej dcér, ale šestnásťročná dievčina si nedá skákať po hlave. Naopak. Vie sa brániť, niekedy i razantnejšie. Náhodou sa zoznámi s následníkom trónu princom Henrym (Dougray Scott). Starého sluhu chce uchrániť pred vyhnanstvom do Ameriky, a tak sa na kráľovskom dvore predstaví ako barónka. Sčítaná Danielle, ovplyvnená Utópiou Thomasa Morea, vyvolá princov záujem. Na ceste k vytúženému šťastiu – svadbe s princom Henrym – však čaká Danielle ešte veľa nástrah od jej macochy, ale ja prekonanie spoločenských rozdielov, ktoré ich rozdeľujú. A namiesto zázračnej víly či troch orieškov „Popoluške“ Danielle pomáha sám Leonardo da Vinci (Patrick Godfrey)... (TV JOJ)

ABLABLABLA

Neobvyklá verze popelky, ale musím říct, že se vážně vyvedla. I když na naše Tři oříšky pro Popelku to nemá. Ale i tak mě film mile překvapil, Drew Berrymore byla výborná a teda velmi se mi líbil ten starý zarostlý kostel v lese. ()

kajas

No, tahle pohádka o Popelce se mi líbila skoro jako "Tři oříšky pro Popelku". Dala bych plné hodnocení, ale to by princ musel být hezčí a mladší. Jinak skvělé! ()

berusche

Ale tak, tohle si rozhodně nezaslouží jednu. Oproti jiným předělávkám na téma "Popelka" je tahle vcelku zdařilá. Což se pozná tak, že není přespříliš patetická, přespříliš pohádková, přespříliš barevná a přespříliš neoriginálně blbá (já mám totiž pořád v hlavě tu verzi s moderní Popelkou). ()

Martin741

Slusna rozpravka, kde sa nevyskytuju klasicke veci ako draky, zakliate princezne ........ ale sympaticka Drew Barrymore a klasicky pribeh. 76 % ()

Streeper

Popela trochu v drsnější kůži. Nebojí se dát pěstí, ale zároveň je to hezká, chytrá a citlivá žena. Řekla bych, že je o jeden z největších filmů Drew Barrymore a že jako Popelku si jí musí zamilovat všichni. Také se mi líbilo zakomponování do filmu malíře Leonarda Da Vinci. ()

lilina133

Na mňa až príliš večný....Aj romantika musí mať koniec, raz určite, ale nie až tak pomaly...ani v rozprávkach...To už skôr prejde slimák trasu Praha-Brno (ak ho nezrazí auto, prípadne kamión ak pôjde po diaľnici:-)) ako sa Drew Barrymore dá dokopy so svojim vyvoleným.... ()

pakobylka

Netroufla bych si posuzovat, zdali je věčný, ale v každém případě představuje nadmíru osvěžující variaci na známé téma Popelky a její komplikované cesty ku královskému dvoru - tentokrát bez tří oříšků i bez dobrotivé víly, zato s velkým mistrem Leonardem da Vincim, který je svolný v případě potřeby zaskočit za jakoukoli chybějící pohádkovou bytost či relikvii. A tak můžete do poslední chvíle doufat v ten správný pohádkový end, kterého se nám tak často nedostává v reálném životě. Hřejivé 4* ()

LenkaAK

A opět ta Popelka. Tento popelkovský příběh považuji za jeden z nejzdařilejších. Holka není jen blbá Popelka, která čeká, až ji někdo vysvobodí, ale je to inteligentní a sebevědomá hrdinka. Navíc ztvárněná skvělou DB. Princ je prostě princ. Trošku přitroublý, ale nějaké náznaky vlastního myšlení se tam objevují. Líbí se mi zdařilé exteriéry, které přidávají příběhu na realističnosti. Můžu se dívat znova a znova. ()

laik_60

americky zdemolovaná jedna z najpopularnejších detských rozprávok. To že dej a udalosti sa scenar snažil navliecť do historického obdobia, obohateného dokonca Leonardom da Vincim, bola sympatická snaha, no puovodná verzia je pre detského diváka určite prijatelnejšia, a to neporovnávam ani s najpopularnejšou českou verziou tejto rozprávky. ()

Stirek45

Viděla jsem hodně zpracovaných filmů o Popelce, ale tenhle se mi líbil ze všech nejvíc. Drew Barrymore to s Dougray Scottem pěkně ladilo, nemám co dodat prostě film se mi hrozně líbí a doporučila bych ho všem. ()

Mylouch

V kontrastu s českým pojetím nepříliš vykreslené hlavní postavy a malá snaha o obrazové vystižení nálady (počasí, krajina). 2-3* ()

Jaňo

Každý príbeh sa dá povedať z viacerých pohľadov. V tomto filme sa o tom presvedčíte naozaj. Trochu "iné" rozprávanie o dievčatku zašpinenom od popola. Iné, hádam, už len tým, že je bez orieškov :) Príbeh sám o sebe je celkom fajn a hlavná podstata je zachovaná. Zlá macocha, dobrí sluhovia... Hodnotil by som inak v každom prípade, avšak, jedna hviezda navyše za moju obľúbenú a fantastickú Drew. Ďalšia hviezdička bohužiaľ dole za skutočný odklon od DaVinciho (ale aspoň som pochopil prečo je tu dopísané aj to Fantasy). Takže priemer, no v každom prípade odporúčaný, na chvíle keď sa cítite v pohode a rozprávka na večer vám pomôže ku kľudnému spánku :) ()

filmmovier

Pamatuju si, že když jsem byl hodně malý (ten film jsem neviděl hodně přes deset let), tak se mi to nejen ohromně líbilo, ale taky mně to moc bavilo. A navíc Anjelica Huston byla prostě totálně skvostná. Vůbec nemám tušení, jak bych to hodnotil, kdybych to viděl teď, ale to nechme být. Mám totiž tušení, že by se mi to líbilo i tentokrát. Odpověď se ale patrně už nikdy nedozvíme. ()

Jazzzz odpad!

Tento megapředělávka popelky, nebo spíše její nové utvoření mě ale vůbec nepotěšilo. Z pohádky se stal přeslazený romantický film a krásu pohádky to hodilo někam do škarpy. Tento film je děsný, neupoutá pozornost diváka a dílo zkázy dokonává český dabing... :) ()

sallyann

Tenhle film je jiný než tradiční pohádka O Popelce, ale i tak se mi svým způsobem líbí. Akorát ten Leonardo mi tam moc nesedí :) ()

Hnedoocko

Velmi pěkné zpracování příběhu o Popelce, a jelikož tato pohádka patří k mým oblíbeným a Drew Barrymore ji zahrála s takovou lehkostí, nemohu hodnotit jinak, než kladně :). ()

skretik

Je to také 3/4... Neviem... Ale tá hudba je nádherná a tých pár humorných kúskov je fajn. A je príjemné a priam zázračné, že to nie je poňaté čierno-bielo (ok, až na Jacqueline)... Aj tá macocha sa správa "sivo"... Je jsné, prečo je taká, aká je. Asi preto mením hodnotenie na 4*. ()