1 200 let předtím, než se narodil Geralt z Rivie, se ve světě elfů udály podivuhodné věci. Světy nestvůr, lidí a elfů se spojily v jeden a zrodil se úplně první zaklínač. (Netflix)

lusst

Čakal som väčší průser. Áno, už tradične nechýbajú všetky farby benettonu, bukvice taktiež, ale inak sa dá. Sú aj horšie veci. A je to krátke. 😉👍🏻 ()

Baru.Class odpad!

What a waste of time! This TV show has nothing to do with an amazing performance of the original TV show The Witcher. It's like comparing a piece of shit with a diamond. I was not able to finish the whole show. Main characters are ridiculous, special effects look extremely cheap and cheesy. There is nothing positive I can say about this garbage and that's why I even rate this like that. ()

Bender0101 odpad!

Podle některých je toto povedené. Není. Klišovitý "děj" běží na nahodilostech a dírách, věci se nezřídka dějí mimo záběr. Zobrazení času a prostoru prakticky neexistuje. Propracování světa je povrchní a nedává smysl. Postavy víceméně postrádají původ a vývoj. Tohle se stává, když máte nynější "tvůrce" a zároveň zkrátíte délku z šesti epizod na čtyři. Kostýmy mají kolísavou kvalitu; zbroje a speciální efekty špatné. Akce hrozná. McCrearyho hudba špatná není, ale celkem evokuje Black Sails; písně Eile nesahají Marigoldovým ani po kotníky. Woke elementy jsou skrz střechu, většinu skupin tvoří rasový mišmaš, smíchané jsou i architektonické prvky, tudíž nejde odlišit místa a komunity od sebe. Spousta girl-bossů=samozřejmost. Posunuli jsme se dokonce od rasové tokenizace a LGB reprezentace k tokenizaci postižení, výborně. Co se "adaptování" předlohy týká... Minimálně stejný odpad jako 2. série (viz. Eredin, Avallac'h, Aen Elle, Alzur, první zaklínač, monolity, "původ" Divokého honu...). Když někdo může pět chválu na něco jako Prsteny moci, najdou se lidičky, co tomuhle dají víc jak 2*. ()

Ajfist

Co to proboha je? Proč i do takových příběhů cpou nějaký homosexuální vztah. Dva elfové se do sebe zamilují jenže problém je, že jsou oba chlapi. To je už snad nějaká zajetá pitomost, že všude musí být alespoň buzeranti. Je to proti přírodě, protože to odporuje zachování druhu. Je přeci zřejmé, že dva jedinci stejného pohlaví spolu nemohou zplodit potomka, tak proč se nám to všude vnucuje. Do takových filmů to vůbec nepatří. Oni by se asi gayové a lesbičky cítili odstrčení, kdyby alespoň v každém druhém filmu či seriálu nebyl nějaký jejich zástupce. Jinak seriál na předchozího zaklínače nemá ani náhodou. Hodně dvě hvězdy jen za masky a scenérie. ()

Sopholojong

Keby sa za minuly rok udelovali Zlate maliny v serialovej sfere, tak si ich rovnocenne rozdelia toto a disney-plusacky Willow. Ubohe triky su vzdy radsej z vacsej vzdialenosti, aby nebola vidiet ich "odflaklost" a ked su zblizka (drak, armady) tak su len o milimeter lepsie ako z Mortal Kombatu (toho devatdesiatkoveho). Ohladom hercov je skoda sa rozculovat, ale "pichnem" si do carodejnickej princeznicky (ktora vobec nie je pichatelna), lebo taketo herecke a vzhladove poleno by neobsadil ani Asylum do 25-teho Sharknada. Masky sa hercom nanasali pocas klapiek (su fakt zle), kontaktnych subojov je malo (a tie su prave najviac oku lahodiace - ten v trpaslicej banke je dokonca vyborny) a reziser so scenaristom pravdepodobne improvizovali vzhladom k terenu. Mimochodom teren... prave za schopnu vypravu dediniek, vysocin a nizin (islandskych? norskych?... neviem), krcmiciek, potokov... za cameo Minnie Driver a z ucty k Michelle Yeoh davam velmi previnilych 3/10. PS: Fuckuje sa tu celkom intenzivne, ale Netflus sa v poslednej dobe nejak boji ceckov, bobrov a poriadnych sukaciek (odzadu). ()

Milo384

Slabé, opravdu slabé. Nudný příběh: postupně se dává dohromady parta hrdinů, která jde splnit nemožný úkol. Do toho urození elfové chtějí kolonizovat neznámé světy a jejich poddaní chcípaj hlady. Možná kdyby to nemělo nic společného se Zaklínačem, tak bych si řekl - další neškodný fantasy seriál. Ještě, že to má jen 4 díly. Toto se Netflixu nepovedlo. ()

kritiksrdcem odpad!

Po včerejších gastro orgiích jsem měl trochu zácpu, ale během sledování tohoto veledíla, to ze mne vystřelilo jak Falcon Heavy.. #šťastnévyprazďovánívšempřátelé ()

ZaTemerie odpad!

To že Witcher: Blood Origin bude diaré se z trailerů dalo čekat, ale že to bude tolik vodnaté, to jsem opravdu nečekal. Už po deseti minutách první epizody jsem si tak 3x musel říct „Co? Cože?“ a tohle se táhlo až dokonce poslední epizody. Upravovaní loru v tomhle podtitulu je opravdu drastické. Ano, sice toho, co bylo před příběhem Geralta z Rivie v knižních předlohách moc nenajdeme, ale některé události, jako kdo vytvořil první něco, kdo žil v určitém období, jakém roce se asi stalo toto atd. Se dá najít v knihách nebo odvodit. A všechno tohle Declan, Lauren a jejich tým vzali a upravili do nelogických, nudných a barevných událostí. To že dnešní doba znásilňuje na sucho díla, jsem si nějak zvykl, ale knihy od Sapkowského a s adaptacemi od CD Projekt Red, jsou pro mě srdeční záležitostí, a proto byla pro mě tahle minisérie kolonoskopií až do krku. Tak vylil jsem si srdíčko a vracím se k psaní o seriálu. Příběh je generický, předvídatelný a ničím zajímavý. To píšu nezaujatě, i kdyby se to jmenovalo Compton: Blood Origin místo Witcher, tak je to i tak extrémně nezáživný. Postavy taky žádná sláva to, že seriál je přehlídka rovnosti a jiných příčin nenávisti, za co tu určitě bude hodně lidí seriál odsuzovat, není přitom to nejhorší. Tady mi je líto herců, kteří se snažili asi předvést dobré výkony, ale když scénář je jaký je, tak...Tím se dostávám dialogům, které jsou po většinu času opravdu zvláštní. To že elfové mají být vyšší lid, tak se vyjadřují spíš jako lůza. Působí to opravdu zvláštně. Vizuál také např. Cintra vypadá jako by se ze severu přesunula do Súdánu. Kulisy, kostýmy…No kritizovat je vždy lehčí než něco pochválit. Tak to ukončím něčím pozitivním. Pokud máte zácpu ze štědrovečerní večeře, tak Vám Blood Origin od ní pomůže. Btw: Odpad dávám za to, že je to prznění značky Zaklínač, kdyby to byl například ten Compton, tak bych dal 3/10. ()

Kjube odpad!

Upřímně? Je to fakt hrozný. Možná je to tím čtyřdílným formátem, ale celé to působí jako když se 7 statečných cosplayerů pokusí natočit fantasy. Ve skutečnosti první tři díly pobíhají sem a tam, aby mohlo dojít v posledním dílu na velkolepé a rychle vystavěné finále. Je to prostě divný. Postavy opakují několik otřepaných frází pořád dokola a z vážnosti přecházejí do humoru rychlostí blesku. Dále například emoce, kdy "Slavice" truchlí pro "zaklínače" po tom, co se z pohledu diváka potkali před hodinou v lese... Draka navíc ukradli z minecraftu. Kdyby to nemělo přízvisko Zaklínač tak by to útočilo na Tajemství zlaté bambitky 2. Shrnutí je následující, jedná se spíše o parodii, nikoliv fantasy ze světa Zaklínače. ()

ChuckOnly odpad!

kreatůry ze soyflusu a jejich neomarxistický woke revisionismus.... toto není witcher, to je škvár a brak a ODPAD. STOP rozvracení naší kultůry. ()

Anosompozer odpad!

Morální inkvizítori tu budú prskať cícerový šalát z žeruchy alfalfy fazule mungo a z bambusových výhonkov že najväčší problém negatívnej kritiky je tu rasová diverzita a kwoke agitka. Pche! TAK TO ANI OMYLOM! Tento seriál je proste zlý veľmi zlý a to od piky. Nemám ani chuť menovať všetko zlé čo som videl. O to sa postarajú kolegovia zaklínači. Ale keby sračka zožrala sračku vyserie tento seriál. ()

rostsoft

Teď asi naseru všechny, kteří dali velmi špatné hodnocení. Z mého pohledu k tomu není vůbec žádný důvod. Odehrává se to sice ve světě zaklínačů, ale vlastně to není podle žádné knihy. Velkou pravdou je, že by si tento seriál zasloužil delší stopáž. Příběh je celkem fajn, beru to jako samostatný fantasy seriál a nehledám v tom žádné spojitosti s knihami. Nechápu, proč tomu dávají tak špatné hodnocení. Má to všechno, co fantasy film má mít, má to příběh, relativně dobře udělané triky a ani obsazením mě nijak neuráží. V tomto případě bych nedbal na hodnocení ostatních, raději se na to podíval a posoudil sám. Mnohokrát jsem se spálil tím, že jsem koukal na nějaké povětšinou drama, které mělo hodnocení 90 % a byla tu taková kravina, že to až zastavovalo vlaky. Dalším úletem byli černí elfové a elfové s asijskými rysy. A teď malý výňatek z Wikipedie, aneb, proč elf nemůže být černý. Elf je bytost z germánské mytologie a folklóru. Jeho nejznámější formou je severský álfr, v plurál álfar, méně známý je německý alp. ()

Kodokan

Jsem fanda zaklínače. Četl jsem, viděl jsem a hrál jsem ho. Přesto se mi v kapse kudla neotevírá jako některým zde jen proto, že to se zaklínačem nemá mnoho společného.... Ja se u toho docela dobře bavil..... ()

Vampiroza

Rozhodně me to o proti seriálu s Cavilem bavilo mnohem vic. Páč ten jsem ani nedokoukal v první serii. A tady navíc hraje moje milované zlatíčko Michelle Yeoh takže už jen kvůli ní tři hvězdy. ()

axolotllman

Jsem fakt jediný komu se to líbilo? Jasně se Zaklínačským universem to má společného pramálo, mícháni ras je u Netflixu na denním pořádku, ale když tohle všecko seriálu odpustíte.... Máte tu podle mě ucházející fantasy, které mě osobně fakt bavilo a dal jsem to na jeden zátah. Ale 100 lidí sto chutí, nikomu svůj názor nevnucuju. ()

CreepyJoe

Zaklínač jak má bejt, ze šitózní předlohy(knihy polského trapáka) diamant nikdy nevytesáš a já se bavil nad velmi dobrou béčkovou zábavou v kulisách toho nejtrapnějšího světa, který kdy byl napsán. Jo a všechno je samozřejmě špatně, ale dávám pět hvězdiček za nostalgickou atmosféru Xeny princezny bojovnice. ()

Henry Cavill končí v Zaklínači

Henry Cavill končí v Zaklínači

29.10.2022

Máme tady zprávu roku, bohužel však tu špatnou. Herec Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible - Fallout totiž oficiálně oznámil odchod z role Geralta v seriálovém Zaklínači. Stane se tak po… (viac)

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)