1 200 let předtím, než se narodil Geralt z Rivie, se ve světě elfů udály podivuhodné věci. Světy nestvůr, lidí a elfů se spojily v jeden a zrodil se úplně první zaklínač. (Netflix)

Mks741

Jako vědel jsem že to bude hroznÿ ale takovouhle woke richtu jsem nečekal. Pokud v tom najdete bělocha tak má nějaký hendikep xD Verbal to opět vystihl. ()

Torgal

Tak kvóty na pestrosť obsadenia bezpečne splnené, a to bol asi hlavný cieľ. Inak je to low budget generic fantasy s minimom kulís a dramatickým mávaním rukami. Postavy zameniteľné šablóny a príbeh Sapkowského nevidel ani zo stratosféry. Ale tak aspoň sme sa mali s bratom na čom zabávať. Keby to nemalo nálepku Zaklínač, tak sa po tomto nikto neobzrie. Takto sa síce obzrie, ale len aby to opľul. Netflix sa asi nezastaví pred ničím, aby tú značku pochoval. 3/10 ()

darjeeling

Jakožto nepříliš velký znalec Sapkowského světa, nevím, zda se tato zaklínačská legenda zakládá na původním kánonu nebo se z větší části jedná o nějaký výmysl tvůrců, ovšem příběh byl celkem poutavý i když hlavní padouch byl docela tuctový a připomínal komiksové avengers záporáky. Celkem se mi líbil nápad na ohraničení příběhu, jakožto vyprávění legendy, kterou má poté bard Marigold šířit po světě (takto se ostatně legendy šířily). Na úvodní scéně mi vlastně vadil jen herec, který Marigolda ztvárňuje, protože mi je nesmírně protivný a nejraději bych byla, kdyby místo Cavilla odešel z projektu on, ale vlastně mi je celkem jedno, co se s tímto zpackaným fantasy od Netflixu stane. Námětu a zejména pak způsobu zpracování této legendy by ale spíše slušela forma 2hodinového filmu než 4dílné minisérie. Tempo bylo na minisérii moc rychlé, zvlášť u prvního dílu. Horší bylo režijní zpracování a střih, co je nejvíce vidět na posledním dílu. Scénář občas také pokulhával. Prvním velkým problémem, který s touto minisérií mám, je její plochost, která se týká hlavně dialogů (uznávám, některé hlášky byly v celku povedené), postav a vztahů mezi nimi, zápletek atd. Největší problém je ale vizuál celé minisérie (ostatně i seriálu Zaklínač a jiných Netflix projektů). Prostředí i kostýmy jsou zaměnitelné s ostatními fantasy seriály. Země a města působí stejně, neodlišitelně. Nejsou jedinečná a toto platí i o jednotlivých rasách, které jsou rozházeny po celém kontinentu, a já to vidím jako problém hlavně z důvodu toho, že třeba LOTR (asi největší a nejklasičtější fantasy svět) je postaven právě na tom, že se odehrává ve světě, kde jsou odlišné kultury rozestavěné podobně jako v raném středověku. Každá kultura je jedinečná, má jiné zvyky, vzhled či módu. Svět Zaklínače sice není tak rozmanitý, ale je postavený na slovanské mytologii, která je Američanům cizí, tudíž bylo od začátku jasné, že se vizuálem budou přiklánět k hrám než ke knižní podobě. Osobně se mi vizuál her nelíbí a myslím si, že by bylo lepší, kdyby Zaklínače natočili někde v tuzemsku v nějaké německo-polsko-české koprodukci (ve stylu filmu Krabat). Herci mi nijak nevadili, ale ani nijak zvlášť svými výkony nezaujali, nejvíc se mi líbil výkon Sophie Brown. Z postav mi přišla nejzajímavější postava císařovny, která ale neměla moc prostoru. Efekty a akční scény působily přehnaně a lacině. Pochvalu si zaslouží hudba, které byla světlejší stránkou série. U prvního dílu jsem se docela bavila, ale po něm, jak už je u Netflixu zvykem, multikulturní a LGBT propaganda dostala přednost před kvalitou vyprávění, scénáře či režie, tudíž seriál začal ztrácet a homosexuální motivy, které se Netflix snaží nacpat všude (možná už jsou na to taky kvóty) působily nuceně a do příběhu se nehodily. Poslední díl byl strašnej, vůbec nevím, co jsem to viděla za paskvil. Od toho projektu jsem neměla žádné velké očekávání, prostě generické fantasy, které bylo narychlo spíchnuto horkou jehlou. 35% Netflix bingo: Gay, Lesbian, black people, jinak znevýhodnění lidé, naked/sex scene, „srdceryvná“ smrt, cool týpek, dojemný konec, wow scéna na konec, cool song (10/10) () (menej) (viac)

kukkik odpad!

Je zbytečné se k tomuto dlouze vyjadřovat. Dostatečně výstižná recenze je zde a já za ni autorovi děkuji. Věřím, že vracet se, byť ve vzpomínkách k tomuto zločinu proti lidskosti byla oběť. odpad! ()

E lan

Příjemná odpočinková podívaná, fantasy spojené s hezkými písničkami (pěkně česky nazpívanými). Není to tak zlé, možná pro mě, který nejsem nijakým vyznavačem Zaklínače, ať už knižní nebo televizní série. ()

HERGImanCZ

Tohle je průšvih... Pokud se podíváte na má hodnocení, bude vám jasné, že se řadím k té sortě lidí, kteří se k seriálovému Zaklínači staví pozitivněji. Možná je to tím, že jsem předlohu, přestože ji beru jako více než příjemné čtení, nikdy nebral za modlu, možná ale také tím, že netoužím po přesných adaptacích. Tak či onak jsem měl od Blood Origin očekávání minimálně v podobě průměrného fantasy s příjemnou akcí, která mě asi potěší více než zapřísáhlé fanoušky. A popravdě nechápu, že je tomu jinak. Svět Zaklínače nabízí poměrně velké množství možností, kudy se v příběhu dá vydat, a šikovný scénárista by tak neměl mít problém připravit příběh, který tento fanoušky milovaný fikční svět rozšíří. Problém je, že asi šikovní scénáristé došli. A to platí i pro režiséry, designéry a kameramany. V seriálu totiž není nic, co bych označil za dobré. Akce je místy průměrná, jindy tragická. Hlavní postavy jsou (možná kvůli rozhodnutí posouvat děj pomocí vypravěče namísto dialogů) nerozvinuté a vztahy tak nefungují. Záporáci mají spíše pouhé náznaky jakýchsi motivací, na kterých se stavět také nedá. Celá elfská kultura tu navíc působí jako něco ze hry Assassin's Creed: Valhalla, pokud byste smrskli Isu technologie s vikingskou architekturou. A mohl bych pokračovat do nekonečna. Místy je tu přitom vidět ta snaha. Snaha odlišit lidské stavby od elfských, snaha vybudovat jakousi hierarchii na Kontinentu, snaha položit základy pro svět Zaklínače a pro události v něm, o kterých ještě určitě uslyšíme. Ta snaha ale není vůbec dobře prodaná a působí jako promarněná vize, kterou se ale nikdo zároveň nechtěl zabývat, nebo na to tvůrci neměli dostatečné prostředky či zkušenosti. Pokud jste tedy fanoušky seriálu s Henrym Cavillem jinými médii nepolíbení, tady nové informace v rozumné formě nenajdete. Lepší je přečíst si knihy, nebo, pokud vás zajímají konkrétní události a nechcete je stránku po stránce vyzobávat, projeďte zaklínačskou Wiki či kodex v rámci herní série. Od Blood Origin ale ruce pryč. ()

alldo.raine

Zlatá Xena. Zlatý Kevin Sorbo jako Herkules. Toto je bohužel ve všech směrech slabé, laciné. Ještě že to mělo těch dílů jen pár. Trailer lepší jak celá miniserie. ()

DaweForeman

Z jednoho se stalo sedm a přesto ani jeden z nich nedokázal zachránit tenhle paskvil před totální katastrofou. Řekněme, že původní seriál byl velice povedený i přes své určité vady na kráse, ale tohle je úplný opak, kdy tu máme typické přitroublé fantasy béčko, které se snaží na všech frontách tvářit drsně, ale vyznívá spíše trapně. Navíc tu máme několik různých momentů, kdy si člověk říká, že to je jak vystřižený z jiného filmu, ale naprosto špatně zahrané a poskládané, kdy se to atmosféře originálu vůbec ani trochu nepřiblíží. Krom toho, že je to zpatlané typické béčko, tak se autorům povedlo tohle béčkovství pozdvihnout na novou úroveň pomocí současných sociologických patvarů. Jediné, co stálo na tomhle pokusu za něco, byla trochu hudba, pak bych řekl, že jsem jim povedl celkem vizuál a v závěru bych akorát ocenil snahu poskytnout informace o dění v daném světě, kdy se příběh odehrává daleko v minulosti v době elfského království, které brzo čeká konjukce sfér a s tím veškerý počátek všeho, co se pak v hlavním příběhu řeší. ()

Lavinia

Je to moc hezké. Krásné kostýmy, masky, akce, příšery ... pěkná podívaná a jen čtyři díly, takže nezabere moc času. Jenom nějak nedokážu říci, o čem že to bylo a jak to vůbec dopadlo. Snad z toho vyleze nějaké dítě, co má něco někdy udělat. Asi. Kdo neví, co s časem, určitě může shlédnout. ()

Slizard

Je to zaklínač? Nie. Je to solídne fantasy s charizmatickými postavami výborným soundtrackom a nádhernou výpravou? Áno. Čítal som všetko, čo od Sapkowskeho kedy vyšlo a som si vedomý, ako Netflix hanobí svet zaklínača od kedy odkúpili všetky práva na túto už legendárnu značku. Witcher blood origin je, ale iný. Na tomto štvordielnom seriáliku nie je nič zle. Áno, nemá nič spoločné s knihami a nemá nič spoločné so zaklínačom. Divák to jednoducho nemôže pozerať, ako zaklínača, avšak, keď to sleduje, ako zaujímavé a vskutku napínavé fantasy dobrodružstvo tak si to užije aj napriek veľmi krátkej stopáži a nedúham v dejových linkách. ()

george82

Kokoti a nerdové se tu bijou do svých propadlých hrudníčků, jak je to hrozné a já nevím co. Za mě to bylo lepší, než kdejaká mnoha miliónová výprava a lepší než druhá série Zaklínače. ()

JosefTomas

O průměrných počinech se píše nejhůře, protože nemají absolutně nic, co vypíchnout, nebo do čeho se strefovat. U Pokrevního pouta to platí obzvlášť a jde prakticky o jeden velký meh, který fanoušky série naštve nerespektováním předlohy a těm nezasvěceným nabídne přinejmenším nevyčnívající fantasy. Ono by to asi tolik nevadilo, kdyby to v obsazení nedrhlo, včetně neschopnosti lépe propracovat veškeré postavy (Cavillův Geralt tu žalostně chybí). Pomohla by tomu i lepší akce, ale ta asi spíš neurazí a hudba je taková ta klasika. Jestli něco ale skutečně novému Zaklínači sráží nohy, je to příběh. Ten je jedno velké klišé, kde se stane přesně to, co člověk očekává a opravdu nic navíc. Poslední díl to navíc dotáhne ještě dál a dojede podle šablony až do konce, který je naštěstí díky pouhým čtyřem dílům poměrně rychlý. Což je ostatně důvod, proč mě Pokrevní pouto bavilo trochu víc, než druhá série Zaklínače s Cavillem. Ale pořád to je nic moc, jen pro pořádek. ()

Veskoslav

Nádherné přírodní scenérie Islandu. Vážně. Za tohle 5/5. Ten zbytek nemá ani cenu rozebírat. Se Zaklínačem to nemá absolutně nic společného. Naplno se ukázala síla babráků De Barra v rukou Netflixu. Jakmile totiž mají napsat něco svého, co by nemělo oporu, tak z toho vyjde něco, co pravidelně vychází z lesního trola. Týden mrtvého...Jsou to jenom 4 díly, ale raději doporučuji se dívat z okna, vařit nebo i plést. Mimochodem kdyby to mělo jiný název, tak si ani nikdo nevšimne, že je to Zaklínač. Až tak bolavě generické fantasy to je. ()

HanzoBureshi

THE MAGNIFICENT SEVEN (WITCHER EDITION) Kdo nezná knižní předlohu zaklínače, ohodnotí tento projekt průměrně možná i lépe a to jsem právě já. První řada Zaklínače byla docela slušná jízda, pokračování se však pohoršilo, ale stále se mi to nějak užíval. No a tento origin story? Souhlasím s ostatními, že je to nejhorší dílo z tohoto světa, ale že by měl patřit mezi nejhorší seriály a dát odpad? To si rozhodně nemyslím. Chápu... bylo to narychlo, nic moc příběh, malé prokreslení postav, levné triky. Na druhou stranu jsem se těšil na mou oblíbeňkyni Michelle Yeoh a ta nezklamala, klasicky ty souboje a choreografie byly luxusní a když do toho hrál Bear McCeary, tak to nemělo chybu a díky tomu si to drželo mojí pozornost. Čekal jsem krátkou, levnou, krátkou odbočku a tu jsem dostal. Nechápu ty odpady. Mé hodnocení: 5/10 ()

Emílio odpad!

Režírovali ženy, scenár písali ženy, bojujú tam ženy (v bazéne sa cachtajú chlapi, alebo sa vykusujú) + úžasná diverzita bonusovo rozšírená o midgeta (ženu) = kvóty naplnené, ideologicky všetko správne. Tak čo by sa mohlo pokaziť? ()

TR4XY_CZ odpad!

Viděl jsem jenom jednu epizodu, ale už toho mám dost. Absolutně zkurveně dementující urážka všeho možného se jménem Zaklínač. Nefunguje tady absolutně vůbec nic. Od příběhu a scénář až po tu příšerně nasnímanou akci. Všechno je tak strašně odfláklý, že to vypadá jako laciný fan-projekt. No piču. Ono to vypadá ještě hůř. Normálně by měli rozdávat ocenění za nejhorší filmy a seriály, protože natočit takhle zkurvyhrdlaspéremdokundyšukajícísračku je fakt umění 0/10 ()

Henry Cavill končí v Zaklínači

Henry Cavill končí v Zaklínači

29.10.2022

Máme tady zprávu roku, bohužel však tu špatnou. Herec Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible - Fallout totiž oficiálně oznámil odchod z role Geralta v seriálovém Zaklínači. Stane se tak po… (viac)

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)