Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

oldy

Slabší jak jednička. Některe scenky mi přišli trapné. Hlavně kolem te svatby. Bez toho by to byl dobrý průměr. ()

Stejšn

Za mě docela zklamání. Kde se v prvním díle rychle běhalo, tady se pomalu kecá. A nesnesitelně moralizuje. Vsuvky s lidskými hrdiny jsou naprosto nezajímavé, nudné a zbytečné. Vtipy nevtipné. Jim Carrey je pořád dobrý(ačkoliv už ne tolik) a tři hlavní počítačové postavy fajn (i když dabing Tailse není zrovna šťastný), ale stopáž je (kvůli scénám s mezilidskými vztahy a jedné zbytečné taneční) přepálená. A ad ta taneční scéna: proč se ve filmu pro děti mluví rusky a musejí u toho být titulky, když si je děti nemohou přečíst? Chvílemi jsem se nudil, to se mi u prvního dílu nestalo. Ale po dlouhé, předlouhé době jsem zažil narvaný kinosál! ()

Dejvecd

Na Ježka Sonica 2 som sa celkom tešil, očakával som rovnako zábavnú jazdu ako pri prvom filme a dúfal som vo viac popkultúrnych vtipov. Preto som bol celkom prekvapený, že ma film na všetkých priečkach sklamal. Teda, popkultúrne hlášky tam boli a boli fakt super, ale zdalo sa mi, že ich bolo výrazne menej ako pri prvom filme a min. v poslednej tretine už tam neboli skoro žiadne. Zároveň som sa tešil na sympatické postavy a ich vzťahy medzi sebou, takže som bol dosť sklamaný, že film v tejto kategórií dosť ubral. Hlavne za to môže nástup kopy nových postáv, ktoré nedostanú dostatok priestoru na to aby zaujali a rovnako to je aj s nástupom starých postáv. Enormné množstvo postáv znamenalo, že som si ani k jednej z nich nenašiel nejaký vzťah pretože na to nebol čas. Film sa totiž musel hýbať ku predu a tým hýbaním ku predu myslím pridanie množstva epických vecí aby sa malé deti nenudili. Avšak pridaním na zbesilosti a množstve epických a vybuchujúcich vecí sa tvorcovia dištancovali od témy rodiny a takého toho srdiečka, ktoré predchádzajúci film mal a tým pádom to stratilo na kúzle. Na konci sa to síce snažili tvorcovia nejako vybalancovať / pridať tam nejaké to srdiečko, lenže keďže som si ku žiadnej z tých postáv nevedel vytvoriť poriadny vzťah, tak to celé prefrčalo mimo mňa. A vlastne celkovo som sa trochu nudil, kedže sledovať vybuchovanie a cool akciu je super, ale keď to nemá nejaký meaning a na postavách mi moc nezáleží tak sa mi to páčilo asi tak, ako keby mi niekto v tejto dobe daroval lístok na kapelu Limp Bizkit. Aby som však len nekydal hnoj, tak uznávam, že film veľmi pekne vyzerá a aj to málo vtipov, ktoré tam je dosť pobaví a tiež pobavilo parodovanie superhrdinských filmov. Všetko ostatné išlo mimo mňa a ani sa nebudem snažiť hľadať nejaké ďalšie pozitíva. Vďaka vtipom a Carreymu som rád, že som to prežil, ale pri prípadnom pokračovaní asi uvoľním miesto v kinosále pre niekoho iného. PS. jedna scéna mi až moc pripomenula komédie od Adama Sandlera, ktoré by som radšej nechal vo večnom zabudnutí. 5/10 ()

george82

3 hvězdy je málo. Sonic nám přináší trochu svěžího vzduchu, vtipu a pohodového přístupu a proto si zaslouží o hvězdu navíc. ()

Grondal

Hraný film, ktorý mal byť animovaný. Úprimne nerozumiem vysokému hodnotenie. Dejovú líniu s Donut Lordom, by som okamžite, bez milosti zabil. Bolo to divné a zbytočné + rodinný bonding... vôbec to na mňa nefungovalo, čo však môže byť spôsobené aj hereckými výkonmi nádejných Sonicovych rodičov, z ktorých išla energia ako z vypchatych lenochodov. Kapitola sama o sebe sú digitálne triky, ktoré sú strašné. Aby som bol presný, väčšinou sú priemerné, ale tie strašné pasáže (takúto hroznú digitálnu lavínu len tak neuvidíte) všetko ostatné úspešne zatienia. Ako som naznačil, ak by tento film bol animovaný, vyzeral by lepšie, mohli by zahodiť Donut Lorda a mohli by sa poriadne odviazať. ()

whysoserious

V podstatě dostanete to samé jako u prvního dílu, jen trochu velkolepější (což je dobře). Ale protože nehodnotím filmy jen stylem "líbilo/nelíbilo", tak je potřeba dodat pár věcí. Určitě to pořád obstojí jako příjemný rodinný film, u kterého se díky některým fórkům pobaví i dospělí. Jim Carrey si Robotnika parádně užívá a je fakt, že právě on byl pro mě tím tahounem filmu a zdrojem zábavy. Má to v sobě dobrý mix popkulturních narážek, pěkných nápadů a odkazů na herní předlohu. Vadí mi tu stopáž- v druhé půlce filmu už mi to přišlo až zbytečně natahované a mohlo to být klidně o půl hodiny kratší. Rozhodně bylo ale znát, že tvůrci po prvním filmu víc šlápli na plyn a byli si jistější. Zápletka je samozřejmě jednoduchá, ale to se tu očekává. Pokud se vám líbil první film hodně, tak si k těm mým třem hvězdám klidně ještě jednu přidejte. Já jsem rád, že to nedopadlo jako pokračování špatně a drží si to nastavenou laťku. 7/10 ()

helrohir

Keďže som videl aj prvý diel, viac-menej som vedel do čoho idem aj tentoraz. Ako väčšina pokračovaní nejakého relatívne úspešného filmu, aj toto prináša viac postáv, viac akcie, ale zároveň príbeh občas zbytočne naťahuje o scény (hlavne tie so živými hercami), ktoré si neužijú ani dospelí, tobôž detskí diváci. Videoherné prvky sú ale spracované na úrovni a dokážu pobaviť svojím prevedením aj vizuálnym spracovaním. A opäť svojou hereckou kreáciou potešil aj výborný Jim Carrey. 55%. ()

Maniax

Jestliže jsem dal jedničce 4*, tak tohle je za tři. Animace a CGI mi přijde horší, fóry trapnější a akce nudnější. Drží to Carrey, na toho je prostě pořád radost koukat, zvlášť, když dělá debila. ()

koza3

Tak už je to tady! Konečně se můžeme koukat na filmy, které jsou tak trošku i pro dospělé. Šli jsme na to s dcerou a její kámoškou do kina a byl jsem trošku nervózní z dvouhodinové délky, ale bylo to docela zábavné a obě slečny to vydržely až do konce. Trošku se tam střílí a napůl mluví sprostě, ale obecně to můžu doporučit pro pětileté děti a dospělé. Za mě pecka a rád zajdu i na naznačený třetí díl :-) ()

ESNYR

Jednička se ještě držela v nějakých mezích kdy na to klidně mohly zajít i dospělí. Dvojka je už čistě pro děti. Pokud bude trojka (potitulkovka s nějakým tajným experimentem) bude to asi bolest. Jim Carrey se tady totálně utrhl z řetězu a jede naprosto šílený mód trapnohumoru. Pokud vám není kolem 8 let, vyhněte se tomu (Viděno na stránce s filmy, titulky) ()

wowylgu313

Oproti jedničce, obrovský skok kupředu... Jim, předvádí, "ksichty" a taneční kreace jak za mladých let. Teprve v druhém díle dá se říct pořádně ožil. Celé je to více vtipné, více efektivní a takové prostě větší boom. Čistých 80% těším se na třetí díl... ;) ()

blondboss

Pokračovanie celovečerného 3D Sonica ničím neprekvapilo a vezie sa na podobnej vlne ako jednotke, až na to, že tu pribudnú dve postavičky navyše s odkazom aj na Project Shadow. Nič to ale nemení na fakte, že ja osobne som sa viac bavil na jednotke. Prišlo mi to dejovo ako nejaké varenie z vody bez výraznej dejovej sekvencie a bez nejakého zaujímavejšieho nápadu. Zopár popkultúrnych odkazov to jednoducho nezachráni. Pre mňa tak trošku sklamanie. 55 % ()

xxmurphyxx

Nie je to čistá štvorka, priznám mierne nadhodnotenie hneď takto na začiatku. Štvorku som strelil prvému Sonicovi, lebo naozaj prekvapil a hlavne tvorcovia počúvali komunitu a z toho príšerného transvestitu z prvotnej verzie spravili Sonica, takého akého ho všetci poznáme a milujeme. Sonic dvojka je v podstate to isté, čo jednotka bez výraznejšej snahy o invenciu. V niečom je toto pokračovanie slabšie v niečom lepšie, ale ako celok pôsobí kompaktne a zachovalo si svoju tvár. Znovu sa jedná o zábavu pre celú rodinu a hlavne pre hráčov a fanboyov Sonica. Znovu sa to zaobišlo bez kdejakej tlačenky na korektnosť, diverzitu a podobné sračky, zábava je jediné o čo to ide a za to znovu tlieskam. Tlieskam za obrovskú dávku easter eggov, za inšpirovanie sa hrami a fajn zakomponovanie a rozvinutie loreu za pomoci Tailsa a Knucklesa. A Jim? Ten si to znovu užíva a je to kurva poznať. Spokojnosť. Tie tržby Sonicovi zo srdca prajem a teším sa na trojku. ()

Gig

Druhým dílem pomalu přicházím na chuť samotnému ježkovi. Pomáhá tomu nejen doktor Robotnik, který se  postupně formuje k tomu hernímu (samozřejmě, ještě to není ta kulička), ale i ježura a chvostík. Jsem zvědav na třetí díl, kdo všechno se tam objeví (Shadow je jasný) a hlavně, jak bude napsán scénář. Doufejme, že to nepřekombinují. ()

Marcas

Stále parádní rodinná zábava. Trochu mi možná přišlo, že to ke konci ztrácelo dech, ale do finálního bossfightu jsem se bavil. Idris Elba v roli Knucklese je parádní, stejně jako ostatní dabéři a ani herci nijak nezaostávají. Samozřejmě nejvíc si to pro sebe krade Jim. Ten je stále úžasnej a je mi líto, že jeho kariéra (alespoň pro teď) došla do svého konce. Jsem rád, že bude třetí díl, protože si myslím, že kvalitní rodinné zábavy není na trhu zas tak moc. Akorát jsem zvědav, jestli bude někdo vůbec schopný nahradit Jima. ()

Veskoslav

Váhal jsem mezi 3 a 4, nakonec to jsou lepší 3 hvězdy, protože první film se mi líbil více. Není to špatné, rozhodně to potěší lidi, co znají a hráli Sonica (jen ne tu blbost z roku 2006:)). Ale něco tomu chybí, nedokážu říct co. Neurazí, ale taky to není něco, co chcete vidět do roka znovu. Rozhodně je to ale stále povedená herní adaptace a těch je setsakra málo. ()

Daniel2003

Nádhera! Takhle má vypadat pokračování se vším všudy. Tvůrci už ví, co fungovalo minule a mixují to s větším důrazem na mytologii. Jim Carrey je vynikající, Sonic/Knuckless/Tales taktéž. I ostatní lidské postavy fungují moc dobře, za což jsem velmi rád, protože se z nich nestal zbytečný prvek. Audiovizuál je nádherný a až se divím, jak to může vypadat tak dobře. 8/10 ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)