Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

Hashirama

Je to určeno k okamžité rodinné spotřebě stejně jako první díl, navíc v klasickém duchu většiny pokračování - větší, dražší a hlasitější. Ovšem tvůrci nezvětšovali jen co se týče postav a efektů, ale také dějově. Docela zábavně se tu střetávají zdánlivě oddělené linky, celé to působí komplexněji a svět je tak nějak plnější a živější než minule. Jim Carrey si to užívá, nové postavičky za ty dvě hodiny přerostou svoje archetypální škatulky, a hlavně si to na nic nehraje. Oproti letošnímu Batmanovi nebe a dudy! Byť rozdíl činí jen jeden bod na hodnotící škále. 7/10 ()

Likan7

I když jsem dal 3* i jedničce, jsem vlastně spokojenější. Jede se přesně na té stejné vlně, jen je dvojka ve všem o chlup lepší. Fowler prostě nechal vítězný tým a všechno je akčnější, rozmáchlejší, dobrodružnější, vtipnější a téměř bez hluchý míst. Snad jen bez zbytečné svatby bychom se obešli, ale chápu, že Marsdenovi se pár scén muselo nechat. Alespoň to tam zachraňuje nasraná nevěsta. Dvojka Sonica je trefa do černýho a tahle série se stává takovou pohodovou jistotou. A takových sériích není dneska moc. I když je podruhé to samé, klidně bych si zase tohle meníčko za 2 roky dal. ()

samkko

3/10 no, už s jedničkou jsem moc dobře nevycházel a tak mě tvůrci nepřekvapili a natočili ukázkový kousek, jak film rozhodně vypadat nemá. Ne jen, že je scénář tak strašně špatný, že je na stejné úrovni jako od nového spidermana, ale totální katastrofa je i jedno z nejdůležitějších pravidel kinematografie. Neříkej ale ukaž. No a v tomhle je rychlý ježek 2 profík. On vám ani nedá šanci si na některé věci najít odpověď, popřípadě udělat názor sám, protože naprosto okamžitě, když se na plátně/obrazovce objeví nová postava, během pár vteřin víte všechno o jeho záměrech, minulosti, charakteru, stylu uvažování.. Hrůza. Na jednu stranu chápu, že je to směřováno na malé děti, (taky jsem se na to díval s mladší sestrou a ta byla nadšená) jenže já u toho vyloženě trpěl. Jednu hvězdu ale dávám za vychytaného robota a i když naprosto stupidní, tak lehce dobrou scénu v ruské chatě. ()

Kritik.

Po jednotke, ktorá ma vôbec nechytila, som nečakal vôbec nič ani od dvojky. Prvá polovica preto bola výnimočná a super pozitívne prekvapila. Kvalitným retro štýlom natočený rozbeh, malo to hlavu aj pätu, dostatočný čas zaujať diváka a vytvoriť vhpdný priestor pre dej. Žiaľ, od polovice to už bolo zbovu typické výbušné a chaotické gulášovidlo. ()

rublik05

Druhé pokračování představuje víceméně to stejné, co divákovi nabídla svého času jednička. Opět je zde hromada hlášek, moc pěkný vizuál, kvalitní efekty, příjemná atmosféra a v neposlední řadě také suprový soundtrack. Nové postavy rozvinou celý Sonicův příběh i do eventuálně dalších pokračování, takže jsem zvědavý, kdy se nějakého dočkáme. Jim Carrey je opět fenomenální, svou roli si maximálně užívá a na výsledku je to sakra znát. Poslední třetina již bohužel lehce ztrácí dech, nemá až takový náboj jako předešlé části, závěr se mi však docela líbil, finální bitva byla povedené, zejména teda díky šílenému Dr. Robotnikovi. Něco mě bavilo víc, něco míň, celkově je to tak nějak srovnatelné s prvním dílem. 7/10. ()

Psycho.R

Na plné čtyři to není, ale musím zaokrouhlit nahoru, protože režisér a scenáristi jsou srdcaři a snaží se toho dat do filmu co nejvíce z předlohy. Těším se ma trojku, jen jako fanda prvních 4 her nevím, nakolik bude Shadow přínosem. ()

Demonic189

Oproti prijateľnej jednotke žiaľ vcelku mrdka s megalomanskou stopážou, ktorú nezachráni ani vždy excelentný Carrey či tých pár sekúnd Pantera. ()

AloisNeuman

Jim je neuvěřitelný. V českém dabingu nová červená postava hovořící jako Drex ze Strážců galaxie pecka a Hulkboster na závěr. Welcome Marvel ()

Soni_borec

Jako fanoušek Sonica jsem si o prvním díle nemyslel, že by byl nějak špatný, ale i tak mě celkem zklamal. Místo akčního filmu z toho vznikla rodinná akční komedie, která nebyla příliš zajímavá. Bál jsem se, že z pokračování budu mít podobný pocity, ale snažil jsem se zůstat optimistický. Nakonec to bylo podobný zklamání jako minule, ale z trochu jinýho důvodu. Tenhle díl určitě funguje mnohem líp jako Sonic film, ale je zároveň horší v některých věcech, který fungovali v prvním díle. Příběh je zajímavější a zábavnější, ale celkově není tak konzistentní a k tomu je tu pár zbytečných situací s lidskými postavami, který podle mě do Sonic filmu nepatří. To byl taky hlavní důvod, proč mi film přišel dost natažený a myslím, že některý scény se mohli lehce vystřihnout. Akce je tu víc a je o něco lepší, ale pořád mi nepřišla dost zajímavá. Humor mi nesedl ve více případech, ale pořád se našli vtipný momenty. Sonic, Tails a Knuckles byli super, měli skvělou povahu a citový pochody mezi sebou. Jim Carrey jako Robotnik nebyl špatný, ale pořád jsem ho nebral tak vážně jako Robotnika z her. James Marsden byl v pohodě a ostatní lidský postavy jsem příliš nemusel. Opět mě potěšili reference na Sonic hry a taky dost dobrý konec. Bylo mi jasný, jak to celý skončí, protože jsem hrál hry, ale i tak to byl super moment. Stejně jako v prvním díle je tady scéna po titulcích, na kterou se určitě vyplatí počkat. Ve výsledku je to poměrně stejná rodinná záležitost jako první díl, takže s tím velký problém nemám. Stále mi to kvalitou nestačilo, ale je určitě vidět snaha a posun správným směrem. Uvidíme se ve třetím díle. (60%) ()

tlesk

Ježek Sonic 2 je naprosto pohodovou, nenáročnou rodinnou zábavou, která zkrátka pobaví jak děti, tak dospělé. A to ve všech významech toho slovního spojení. Je to zkrátka a jednoduše více než sympatická sázka na jistotu, od které víte co přesně očekávat. A právě to také dostanete. Akce, humor, spousta odkazů na kultovní herní předlohy a opět dokonale démonický a ztřeštěný Carreyho záporák jsou příčinou toho, že tuto podívanou o jednom proklatě rychlém ježkovi a jeho rozšiřujícím se ansáblu jednotlivých souputníků si užijí jak malí, tak větší diváci. Tails a Knuckles jdou v Sonicových stopách a jsou tak velmi věrní svým videoherním předobrazům, přičemž ve filmu nepůsobí nikterak na sílu a byť by jim prospělo lepší příběhové pozadí, mají zde své místo a nehrají druhé housle. Jde tak celkově o povedenou popcornovku, jež ctí své kořeny a moc dobře ví, jak s nimi naložit. Vzato kolem a kolem se jedná o jeden z těch povedenějších snímků podle videoher a naprosto nenáročnou podívanou, která sice tolik nepřekvapí a vrcholně nenadchne, ale svůj účel – a to především pobavit, plní na jedničku. Jde o jeden z těch filmů, u kterých se dá krásně vypnout a prostě se těšit z povedeného blockbusteru. ()

departed

Samozřejmě jako každé pokračování je tohle klasicky větší, hlučnější, přitroublejší, corny humor se postavil ještě víc do popředí, přibyly postavy apod. Však to znáte. Na druhou stranu se pořád jedná o decentní zábavu, tempo odsýpá, i přestože si tvůrci mohli odpustit random pasáž s rusi a také laciný zvrat(ek) na svatbě, vizuál je už dneska takový běžný standard bych řekl, takže solidní, Jim hraje opět sám sebe a opět skvěle, a některý fórky (právě z Jimovo pusy) podráždili bránici. ()

RAFT

Druhý díl se povedl ,daleko lepší než první . Jim Carrey si natáčení užíval.Dobrej příběh,humor,akce.Co víc si přát .Baviíl jsem se .Za mě 70% ()

LilinkaW

Tak si marně lámu hlavu s tím, jestli jsem viděla stejný film jako zdejší diskutující. Za mě je dvojka velice chabé pokračování. Ano, je tu víc akce, další dvě CGI postavy a stopáž má o 22 minut navíc, ale to je tak všechno o co nás tvůrci obohatili. Oproti jedničce o nic zábavnější, padouch je stále stejný i příběh je velice jednoduchý a stokrát omílaný. Rozhovory mi přišly trapné a hloupé, typické řeči záporáků jsou snad ještě kýčovitější než kdy jindy. Také je tu spousta hluchých míst. Oproti jedničce, která byla skutečně zábavná a přinesla něco nového mě dvojka vůbec nesedla. ()

papadoce

Dlhodobo tvrdím, že slovo kamarát je ľudmi preceňované. Jim Carrey mi dal definíciu, ktorá všetko vystihuje. “Priatelia sú úprimní, otvorení a tým pádom zraniteľní. A preto X na druhú krát tangens Y na druhú lomeno absolútna hodnota priateľstva, rovná sa hovňajs.” Vynikajúce efekty, nostalgia viacerých postáv z hry, moja slabosť pre ebenové ženy, či Džejmí Marsden, to sú všetko pozitíva dvojky. Menej humoru než bol potenciál, menej kvalitného Carreyho než bol potenciál, to sú negatíva. Pre mňa o stupienok slabšie od jednotky. Dávam plné tri, ale deti sa zabavili. ()

oldy

Slabší jak jednička. Některe scenky mi přišli trapné. Hlavně kolem te svatby. Bez toho by to byl dobrý průměr. ()

Mini_X

První filmový Sonic bylo velké překvapení, protože filmy podle videoher většinou nedopadají moc dobře, ale Sonic byl jiný, protože dokázal pobavit jakoukoliv věkovou hranici . Měl dobře napsané postavy a měl dobře  napsaný scénář. Takže jsem byl hodně zvědaví a nervózní z toho jak pokračování modrého ježka dopadne, a dopadlo to ještě lépe než první díl. Sledujeme jak Sonic prožívá svůj nový život. To, ale překazí Eggman a jeho nový spojenec Knuckles, proto se Sonic spojí s Tailsem aby je zastavili. Tenhle film opět krásně pracuje ze scénářem a postavami ,hlavně s Jimem Carrym, který je králem celého filmu a užívá si tuto roli. Za mě velké překvapeni takže tomu dávám 7,5/10 ()

Stejšn

Za mě docela zklamání. Kde se v prvním díle rychle běhalo, tady se pomalu kecá. A nesnesitelně moralizuje. Vsuvky s lidskými hrdiny jsou naprosto nezajímavé, nudné a zbytečné. Vtipy nevtipné. Jim Carrey je pořád dobrý(ačkoliv už ne tolik) a tři hlavní počítačové postavy fajn (i když dabing Tailse není zrovna šťastný), ale stopáž je (kvůli scénám s mezilidskými vztahy a jedné zbytečné taneční) přepálená. A ad ta taneční scéna: proč se ve filmu pro děti mluví rusky a musejí u toho být titulky, když si je děti nemohou přečíst? Chvílemi jsem se nudil, to se mi u prvního dílu nestalo. Ale po dlouhé, předlouhé době jsem zažil narvaný kinosál! ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)