Luca

Hotel Luca sa nachádza v krásnom prímorskom meste na talianskej riviére a je príbehom o jednom chlapcovi, ktorý zažíva nezabudnuteľné leto plné zmrzliny, cestovín a nekonečných jázd skútrom. Luca zažíva tieto letné dobrodružstvá spolu so svojím novonadobudnutým najlepším priateľom Albertom, ale všetka zábava je ohrozená hlboko ukrytým tajomstvom: obaja sú totiž morské príšerky z iného sveta, ktorý sa nachádza tesne pod hladinou mora. (CinemArt SK)

geek.ondra

Menší zklamání to pravděpodobně je. Luca určitě nedosahuje kvalit vrcholných a revolučních Pixarovek ale i tak je co se týče postav, příběhu ale i těch emocí o několik levelů výš než konkurence. Žádné emocionální či psychologické bádání ale jen a pouze milý a líbezný návrat do dětství... a to prostě někdy bohatě stačí ()

odmocnina

Santa mozzarella! Tu ma Pixar sklamal na plnej čiare, odhliadnúc od krásnej animácie. Práve toto je typ filmu, pri ktorom som sa po 10 minútach opýtala: "Who asked?" Kto si tento film pýtal? Aká je jeho pointa a hodnota? Pre decká to bude nádherný zážitok, hlavne z prepracovanej animácie, ale tak oničom príbeh a nerozvinuté postavy som od Pixaru fakt nečakala. Ako prostredie si vybrali Taliansko, avšak okrem typických talianskych fráz a cestovín som to videla na inú dovolenkovú destináciu väčšiny slovákov. Niekto z produkcie odflákol svoju prácu, ktorá nie je hodná tomu, čo nám Pixar doteraz predviedol. Prsty v tom má určite aj Disney, ktorému už dochádzajú filmy na remake a tak sa rozhodli na leto vydať tento nepodarok. 2* za animáciu. ()

Kingjiri

Sem tam pobavil nějakej vtípek, atmosféra přímořskýho italskýho městečky nebyla špatná a závěr měl v oblasti emotivnosti slušný grády. Na animák obecně to neni uplně málo, jenže Pixar sám sobě nastavil laťku hodně vysokou a jde tak pouze o průměrnou pixarovku s příliš jednoduchym až klišoidnim příběhem bez zajímavějších nápadů. ()

Razzor_82

Animák o poctivém sucho-mořském přátelství dvou dospívajících kamarádů. Luca a Albert tropí klukovské lumpárny jak ze staré školy. Příběh tak neskutečně srší letní energií z malebné Itálie. Nechybí pocity, vtipné hlášky a klasické pixarovské srdíčko. Závěr má krásně lidské poselství v tom, že netřeba odsuzovat někoho, kdo se něčím odlišuje od většiny. 7/10 ()

Torgal

Feel good film ako má byť. Oldschoolové chlapčenské dobrodružstvo prevoňané slnkom, talianskym vidiekom a pohodovou atmosférou, ktorá ma preniesla do mojich mladých čias. Príbeh nehýri originalitou a dalo by sa povedať, že je až banálny, ale nechýba mu srdce a to je to hlavné. 7+/10 ()

Maximilianus

97 minútová reklama na Vespu a nepriamo aj na Taliansko. Jasné, že sa chcem teraz presťahovať do Talianska a kúpiť si Vespu. Film milý a celkom pekný, o priateľstve, cestou za snom a Scootroch. Samozrejme tu je veľa vecí nedotiahnutých a zjednodušených, ale celé to pôsobí príjemne, takže sa to dá filmu odpustiť. 7/10. ()

Sharpooter

Luca je další skvělý animák od Pixaru, tentokrát nemá žádný hlubší význam jako měla třeba duše, ale i tak je to super animák na léto se skvělým prostředím. Nutno podotknout, že kdybych se na film díval v zimě, asi by se mi líbil o něco méně. Animace prostředí byla dobrá, když jsem ho viděl, tak jsem byl opravdu ohromen, jelikož už jen moře/podmořský svět byl udělán skvěle, no a malé rybářské městečko v Itálii tomu taky dodávalo tu správnou letní atmosféru. Avšak animace postav byla trochu slabší. Řekl bych, že některé postavy mohli být udělané opravdu lépe. Občas jsem si říkal, jestli je dělal vůbec Pixar. Každopádně byly napsané dobře a opravdu jsem si je v průběhu filmu oblíbil. Příběh byl dobrý, je to taková ta klasika s jednoduchou, ale zato opravdu dobrou zápletkou a šťastným koncem, stejně jak jsme u Pixaru zvyklý. Občas jsem se opravdu nostalgicky vracel do svých dětských let. Bylo zde i pár vtipných momentů, kdy jsem se dokonce zasmál. Určitě doporučuji. 8/10 ()

LuiCJ

Žijeme v dobe kedy sa filmy hodnotia na základe "diverzity" hlavných postáv a nie na základe skutočnej kvality, diela propagujú zvláštne hodnoty a filmové štúdia sa radostne rochnia vo vodách woke ľavicovej ideológie. Pixar už bohužiaľ tiež nie je výnimkou a mám obavy ohľadom jeho tvorivého smerovania. Luca však príjemne prekvapil. Veľmi cením, že sa tvorcovia zdržali akejkoľvek politickej agendy a tak na plátno priniesli výsledok čistej filmovej práce. Zábavný, vizuálne úchvatný a celkovo solídne spracovaný príbeh o kamarátstve dvoch chlapcov - Lucu a Alberta je jednoduchý. A predsa prináša viac, akoby si hociktorý woke filmový kritik mohol myslieť. Pixar bol vždy vo svete animovaných filmov špička. Luca to len potvrdzuje. Je fascinujúce vidieť kontinuálny progres aj na poli technického spracovania originálnych príbehov. Od detailov šupín morských príšer až po prekrásne vyobrazené uličky talianskej riviéry. Snímok môžem jednoznačne nazvať pastvou pre oči. Veď, ktorá pixarovka by si tento titul nezaslúžila? Animačne to pripomína Casarosovu pixarovskú bájku La Luna. Ide o jeho prvý animovaný počin pre toto štúdio a musím uznať, že Luca sa nesie v podobnom až identickom talianskom duchu. Avšak zatiaľ, čo La Luna je veľmi pokojným krátkym filmom, ktorý by som žánrovo priradil v akejsi kinematografickej bájke, Luca prináša divoké fantasy dobrodružstvo. Hodnoty ako súdržnosť rodiny sú však zdieľanú oboma filmami. A áno, čo sa hodnôt týka, tento film zobrazuje tie správne a dôležité. Sila a dôležitosť priateľstva medzi dvoma vyrastajúcimi chlapcami je niečo, na čo by sa nemalo zabúdať. Chlapci z ktorými potom raz vyrastú muži, potrebujú na svojej ceste osobného rastu nejakého kvalitného priateľa, takého best buddy, s ktorým budú môcť zdieľať tajomstvá či rôzne skúsenosti z dospievania. V Lucovi to sú dvaja ľudskí chlapci/morské monštrá, ktoré počas leta, po dobrodružnej plavbe vodou nájdu v istom talianskom mestečku dievča. S tým sa skamarátia a spoločne sa začnú pripravovať na lokálne preteky. Keďže miestni sa dosť boja morských príšer a mnohí sú vychýrení majstri v rybárčení, pre Lucu a Alberta odrážať predsudky, nie je vždy ľahké. No veď, keď je niekto napoly ryba, napoly človek, kto by sa azda nezľakol? Cyklistika je cool šport a celé vyobrazenie tréningu na preteky a dôležitosti vytrvalosti sa mi veľmi páčila. Dan Romer odviedol na soundtracku výbornú prácu a myslím, že Telescope sa stane jednou z mojich najobľúbenejších filmových skladieb. Luca je výborný prázdninový film. Spôsobil, že moja túžba navštíviť ligúrsku časť talianskeho pobrežia zintenzívnela. No a trochu vo mne obnovil nádej, že hodnota filmového umenia v tomto svete ešte hádam nie je úplne stratená. ()

Mouchal

Velmi příjemný animák o přátelství a honbě za nedosažitelnou Vespou. Je to sice celkem nenápadný film, který mohl spoustě lidem uniknout, nicméně já mohu všem doporučit, aby si ho uniknout nenechali. 80% ()

Likan7

Luca nemá hloubku jako Duše, není tak brilantní jako V Hlavě, je ale rošťácký, letní a příjemný. Pixar si jede na jistotu a naservíroval nám letní dobrodružství se vším všudy. Však kdo by nechtěl zažít něco podobného jako Luca? Za mě je to ale možná až moc bezstarostné, prvoplánové. Jakoby Pixar prostě nechtěl udělat něco lepšího a prostě si udělal letní bezstarostný film. Že po 10 minutách víte přesně jak to dopadne, je jen na vás, zda vás to štve nebo ne. Pokud na pravidla hry přistoupíte, nudit se nebudete. ()

rublik05

Musím přiznat, že ačkoliv se jedná o relativně obyčejný animák, tak si mě neskutečně získal svou podmanivou atmosférou italské riviéry, slunce, moře, vynikající jídlo, to vše se podařilo vytěžit na maximum. Animace je vyloženě nádherná, sedly mi i víceméně všechny postavy, neurazí ani lehce dětský příběh, který však vyniká svým kouzlem, krásně zahřeje u srdíčka, lehce pobaví, nenudí, tohle dobrodružství jsem si opravdu užil. Klasicky se zde sází na všemožné osvědčené postupy, o nic nového se Pixar nesnaží, každopádně Luca je tak sympatická pohádka, že mu lze leccos odpustit, stačí se jen dobře naladit a užívat si tu nádherou atmosféru prosluněného italského pobřeží. 7/10. ()

balcazar

Pôvodne som mal k Lucovi 4 hviezdy, ale keď som išiel písať recenziu, rozhodol som to zdvihnúť ešte o jednu hore na maximum. Presvedčila ma k tomu skutočnosť, že animák som si pozrel pár týždňov po prvom zhliadnutí druhýkrát, bavil som sa rovnako dobre a neokukane a som si istý, že si ho ešte niekoľkokrát pozriem a bude ma stále rovnako baviť. Dobrý nápad, množstvo vtipných momentov, ale aj emotívny záver, ktorý nemôže chýbať, keď sa spoja Disney a Pixar. Santa mozzarella! ()

DD

Je to milé a hezky barevné (až jsem si vzpomněl na videohry od Rare), ale zároveň totální jednohubka zasazená do malinkého světa s pár postavičkami. I ta hodinka a půl je vlastně moc, v pohodě bych vystříhal 10-12 minut nebo z toho rovnou udělal nějakou web-sérii (5krát 10 nebo tak). ()

RAFT

Další letní pixarovka.A stále baví.Sice má pomalejší rozjezd ale ,to vůbec nevadí.Italská riviera a atmosféra má své kouzlo.70% ()

ForGump

Ačkoliv jsem nebyl z Lucy tak nadšený jako z Duše, kterou jsem zhlédl minulý týden, tak musím uznat, že prostě Pixar je stále špička, byť tedy si sypu popel na hlavu, že jsem z posledních let viděl animáky převážně od nich, takže je to asi trošku zkreslené, přesto si to troufnu říct. Pixar je prostě navýsost kreativní a dospělý. Dětem nepředkládá svět nabarvený narůžovo. Naopak právě v Lucovi nabízí zamyšlení nad tím, jaké to je být odlišný, jak kamarádství nemusí být večné, či jak je důležité jít objevovat nové věci. Vtipem to nesrší zrovna jako Frčíme, přestože tedy kocour Machiavelli by se měl více vytěžit v nějakém spin-offu, ale Luca je prostě příjemný standartní film s mírně inovativními a výše zmíněnými nuancemi. Emočně mě sice nedostal, ale rozhodně potěšil. A to i tím, že trochu zase změnil vzduch a dopřál nám animovaný italské přístavní město. Spokojenost. 70% ()

Flory14

Pixar nemůže zklamat, to byly moje jediné očekávání od tohoto filmu, nic jiného jsem nevěděl. Pixar nezklamal ale zas mě úplně nenadchnul. Pokud tohle studio udělá pecku je to ze dvou důvodů. Buď skvělý rozmanitý nový svět ( Toy Story, Auta, Frčíme) nebo silné témata ( V hlavě či Vall-i) což u tohohle snímku zkrátka ani jedno nebylo. Nicméně, příběh o přátelství je dobrý a koukatelný. Rozhodně nezklame i dospělé diváky, je dosti vtipný a v některých částech i originální. Tři hlavní postavy jsou fanditelné a dobře prokreslené. Dobrá práce jsou i schopnostmi mořských tvorů ( byť časem porušují své vlastní pravidla).Celý děj je ale dosti čitelný a nedokáže správně šokovat, vše jde podle očekávání. Jinak ale filmu nemám co úplně extra vytknout jen mi zkrátka nepřišel ničím oslnivý. Tři silnější hvězdy ale rozhodně to nebude zlatý grál Pixaru. Oblíbené postavy: Hrdý táta holčičky, babča Lucy a čumějící kočka  Neoblíbené postavy: Hlavní záporák a máma Lucy ()

HERGImanCZ

Velmi příjemný animák, který není tak komplexní, ale dokáže vás vtáhnout. Premisa filmu Luca je v základu opravdu velmi jednoduchá a motivy jednotlivých postav přichází tak trochu odnikud. S rozvíjejícím se dějem se ale vše trochu zamotává a jednotlivé charaktery se zároveň ucelují. Práce s emocemi je navíc na špičkové úrovni, díky čemuž jsem si oblíbil většinu postav. Přesně opačně to navíc platí pro hlavního záporáka. Pamatuji si, jak jsem jako malý nesnášel padouchy téměř ve všech filmech, a film Luca mě v tomhle ohledu vrátil do dětských let. Vše je navíc doprovázeno líbivou hudbou, která dokonale sedí k přímořskému zasazení Itálií inspirovaného Portorossa. Luca rozhodně není filmem, který by do světa animovaného filmu přinášel výrazné inovace. To, co dělá, dělá ale dobře a to mu nikdo nemůže upřít. ()

ANTYCHRYST

Příjemná italská animovaná vespo jízda :) jednoduchý.. Funkční příběh o kamarádství.. Pěkná grafika.. Mě i klukům se to moc líbilo :) 80% ()

papadoce

Príbeh o Lucovi je pre mňa príjemným prekvapením. Čakal som menej a dostal som viac. Milý príbeh v celku originálnych hrdinov, celé zasadené do krásneho prostredia, dokonca s dvomi či tromi naozaj dojemnými scénami. Nič viacej ma nenapadá, tak tu nebudem zbytočne bláboliť, ale určite si Lucu pozrite. Ja ho ešte uvidím, si myslím. A na záver slovami klasika “Ste normálni, stupído?” Plnotučné štyri. ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Prequel Kingsmanů se odkládá

Prequel Kingsmanů se odkládá

28.08.2020

Studio Disney se rozhodlo odložit premiéru svého nadcházejícího snímku Kingsman: První mise. Z původně plánovaného 18. září tak snímek nyní dorazí až 26. února příštího roku. Studio také stanovilo… (viac)