Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

sedm.1

Se mnou je to asi fakt dost těžký 8D. Zatímco si totiž u životopisných filmů z poslední doby, jako byly teď poslední dobou Mank, Elvis, či Blondýnka, stěžuji, jak až moc téměř až s experimentálním přístupem jsou zpracované, a jak už toužím vidět konečně klasicky natočený životopisný film, a pak když ho tedy právě v podobě Klanu Gucci dostanu, tak začnu zas držkovat, jak vlastně moc tradičně a nenápaditě je zase zpracovaný on. Každopádně mi ale toto zpracování vyhovuje přeci jen opravdu víc, než u výše zmíněných filmů, problém spíš je ale zkrátka v tom, že Ridley Scott to celé pojal prostě opravdu nekompromisně chladně, naprosto nenápaditě, jakoby až strojově, což se ve výsledku odrazilo především na absenci emocí a nefunkčnosti veškerých dramatických, vypjatých scén. Klan Gucci v tomto ohledu tak opravdu nefunguje, díky čemuž je pak i velice těžké sympatizovat, či si najít cestu prakticky k jakékoliv z postav, či událostem, které se ve filmu dějí, a celé to tak zachraňuje jen fakt, že se jedná o opravdu zajímavý příběh, s výraznými postavami, jen s tím materiálem prostě ale nedokázal Scott naložit tak, aby diváka skutečně strhnul, či jakkoliv jinak zásadněji zaujal. V čem je tedy ale Klan Gucci skutečně perfektní, tak je očekávaně hvězdný casting, kde se všichni zúčastnění vlastně jen předhánějí v dech beroucích výkonech, a v tomto směru je to fakt velká paráda, no a pak se tvůrcům podařila navodit i zatraceně silná atmosféra, která svou působivostí patří též k naprosté špičce. Můj výsledný dojem je tak sice dost nahlodán zmíněnou nefunkčností emocí, jelikož ale vše ostatní svůj pozitivní efekt má, tak jsem nakonec spíš spokojený, nicméně jen těžko mě někdo přesvědčí, že právě takhle výrazná, silná a zajímavá látka by nešla zpracovat o několik levelů lépe. ()

666Carnage

Dost zajímavý snímek. Nikdy bych si od nich nic nekoupil ale historii mají povedenou. Adam Driver a Lady Gaga hrajou famózně. Maska, kterou měl Jared Leto je neuvěřitelná. Snímek má dvě a půl hodiny, to je hodně dlouhá stopáž. Musím říct, že to uteklo ale hodně rychle. Ne nadarmo se říká, že peníze charakter nekazí, jen ho odhalují. Ridley Scott furt ve formě. 85% ()

Lukoboss

Říkal jsem si, co si tak nechám za film na svoje jubilejní hodnocení č. 3000?! Z různých důvodů jsem odkládal právě tenhle snímek, a tak jsem si řekl, že by to mohl být právě on. No a úplně špatně jsem neudělal, i když je potřeba si přiznat, že to mohlo být taky lepší. R. Scott je protřelej bard, kterej má na svým kontě řadu dnes už kultovních filmů, takže i tady to vede obstojně, což ale neznamená výborně a s přehledem. Výprava a atmosféra tehdejší doby je neuvěřitelná, to se naopak povedlo náramně. Musím uznat, že i herecký složení je povedený (i když A. Driver pro mě úplně sympaťák není), od neherečky L. Gaga (spíš mě herecky překvapuje než rozčiluje) až po zkušený borce jako je Al Pacino nebo J. Irons. A třeba takovej J. Leto je tady k nepoznání! Chvílema se to může zdát možná až moc ukecaný nebo možná natažený (celková stopáž není nejkratší, co si budeme povídat), ale zase obsáhnout to nejdůležitější z několika dekád světoznámé módní značky (a jejího zákulisí) není jen tak. A mně se líbilo, že se spíš řešily osobní/rodinný vztahy (spory) včetně těch obchodních a ta móda šla v tomhle případě tak trochu stranou. Ano, je tam, ale tak nějak decentně na dokreslení, tady je to dobře vyvážený. Kladný body u mě v tomhle převládají, přesto mám tak nějak nutkání upřesnit, že ty 4* se rovnají spíš hodnocení 3,5*. Asi jsem měl tenhle film předem spojenej s větším zážitkem. ()

borec999

"Áno, je to debil. Ale môj debil." Ridley Scott ani po 80ke rozhodne nesenilnie a v roku 2021 nám dodal už druhý výborný film, pri čom Klan Gucci je snáď ešte väčšia kvalita ako historický Posledný Súboj. Hlavnou prednosťou Gucciho klanu sú dva aspekty: a) príbeh o ktorom som pred sledovaním vôbec nič nevedel a o ktorom po dopozeraní musím uznať že naozaj stál za to sfilmovať a b) herci, ktorí všetci do 1 hrajú výborne (najviac ma bavili skvostný "debil" Jared Leto a klasicky vynikajúci Al Pacino) a ich výkony je radosť sledovať. Po technickej stránke si Ridley réžiu postrážil, film pri 2 a pol hodinách vďaka spomínaným 2 aspektom nenudí a príjemne ho osviežuje aj pre mňa osobne málo prebádané zákulisie módneho priemyslu. Celkovo, prakticky nemám Klanu Gucci čo vytknúť a preto dávam zaslúžený plný počet *. 90% ()

WathanajX

„Netušila jsem, že jsem si vzala zrůdu.“ „Zrůdu ne, ale Gucciho.“ O módu jsem se nikdy nezajímala a asi ani zajímat nebudu. K tomuto filmu mě nalákaly dvě věci. Lady Gaga a zločin, který se v této známé famílii odehrál. Klady: Moc jsem se na ní těšila a nezklamala. Gaga naprosto skvěle a s tak nesmírnou elegancí a noblesou dokázala Patrizii zahrát. Ostatně veškeré herecké výkony byly famózní včetně Leta což mě upřímně opravdu překvapilo. Film dokázal vtáhnout diváka do veškerých spletitostí monumentální oděvní společnosti a vcelku obstojně a příjemně představit nejen samotnou značku ale i hlavní rodinné aktéry, kteří se na její podobě podíleli. To je tak asi vše… Zápory: Překvapuje mě, že na základě takové "blbosti" se dá natočit tak extrémně dlouhý film. Víc než je zdrávo jsem se při sledování skutečně nudila a spousta věcí je tam vážně navíc. První hodinu si ani nějak neuvědomuji, že by vůbec proběhla. Naopak jsem doufala, že se film bude věnovat především oné vraždě. Ale ouha… Vražda, soud a vše okolo se odehraje během posledních 10 minut a víc nic. Za mě opravdu škoda, protože tohle bylo pro mě hlavní lákadlo, proč jsem na film vůbec koukala. Hodnocení: 60 % / 6 z 10 – Velmi příjemná podívaná na nedělní nicnedělání. Bohužel mě neláká se k filmu v budoucnu vrátit. (34.) ()

FilmysMartym

Strhující drama plné intrik, manipulace a záště. V hlavních rolích Adam Driver a Lady Gaga, mezi nimiž chemie funguje špičkově. Lady Gaga v roli Patrizie už od začátku působí jako pořádná mrcha, což se i později bohužel potvrdí a Driver jako vždy podal skvělý výkon. Napjaté vztahy členů rodiny Gucci provázejí diváka celým filmem a právě díky těmto vztahům mezi jednotlivými postavami se člověk ani chvíli nenudí a je zvědavý, jak celý příběh vyvrcholí a musím říct, že konec vskutku překvapí. Zajímavé také bylo nahlédnout do života této "vyšší společnosti" a pozorovat jejich způsoby smýšlení nebo jejich chování. Neměl bych také opomenout některé z povedených záběrů italských panoramat či New Yorku. Podmanivá hudba, italský přízvuk a stylové oblečení už byly pouze třešničkou na dortu. 80% ()

jakeer

Ťažko to hodnotiť. Na jednu stranu ma film napriek tej brutálnej stopáži bavil a ani raz som sa nepozrel na hodinky (a hádam to nebolo len vďaka tomu, že som bol natešený z toho, že nás po čase opäť pustili do kín). Na druhú stranu, nebyť tej plejády hviezd, film by ťažko stál za zmienku, nijako geniálny námet to nie je. Boli tam mnohé detské choroby amerických filmov - postavy rozprávajúce po anglicky s rádoby talianskym prízvukom, prehrávanie, postavy nestarnúce v reálnom čase - manželstvo Gucciovcov trvalo 22 rokov a Gaga s Driverom nám vôbec nezostarli. Okrem iného je to zlé najmä v tom, že divák sa ťažko zorientuje v čase. Postava Jareda Leta bola zbytočná, v podstate to bola karikatúra. Možno sa tvorcovia chceli držať reality, ale keď mohli úplne vyškrtnúť druhú dcéru hlavného hrdinu, mohli aj jeho bratranca. Musím na záver pochváliť Adama Drivera - hoci som o jeho hereckom umení nikdy nepochyboval, doteraz som ho videl len vo filmoch, ktoré má minuli. Tuto hral skvele. Najlepší za mňa bol Al Pacino, vyložene si to užíval. Lada Gaga si po boku reálnych hereckých es hanbu neurobila, hrala podľa mňa lepšie ako v Zrodila sa hviezda (hoci tu bola jej postava menej ľúbivá). ()

Adramelech

Pletky a pletichy nějaké famílie kapitalistických vykořisťovatelů mě nezajímají. Natočte raději něco objektivního o Sorošovic mafii, to by mohl být větší hukot. Film jsem nevydržel sledovat do konce, protože mě rozbolely oči z malých titulků, takže nehodnotím. ()

Litvicek

Nedívá se na to hezky. Toxické prostředí, toxičtí lidé a projevy jasného narcismu spolu s přebytkovým plýtváním bohatství a finančními zdroji. A stejně tak se na to hezky dívá, protože Ridlley Scott, Adam Driver a překvapivě velmi dobrá Lady Gaga. Vizálně moc hezky film. Příběhově dobře zvládnuté, i když se přiznám, že se mi to začalo líbit až v cca patnácté minutě, kdy to začalo být roztomilé. V průběhu to nabíralo určitý směr, spád a všechno šlo do šhiiiit, jak říká Jared Leto - Mimochodem, výborně zvládnutá role dle mého - Jared dostal nečekanou bídu za herecký výkon a já vlastně ani nechápu proč, svou roli hlupáka zvládl precizně. Film mi utekl nečekaně rychle, svým způsobem bavil, překvapoval a cítil jsem se vlastně spokojený s finálními titulkami. Bolo to dobré - Na jedno vidění ale pretty damn good movie. ()

Hanys_

Bavil jsem se dost. Zajímavá story, skvělí herci (čekal bych nominace pro Gagu a Pacina) včetně k k nepoznání přeměněného a krásně přehrávajícího Leta.  8/10 ()

HonzysKISS

Strašně až moc zdlouhavý film. Obzvláště v první polovině, kde se jenom seznamujeme s celou Gucci rodinkou. Ale následně když přijde řada na byznys, tak je to aspoň moc fajn. Ani herectví mě nějak zvlášť nezaujalo. Jediný kdo to táhnul byl snad Adam Driver. Můj oblíbenec Al Pacino už dávno není ve svých letech. To samé se dá říct i o samotném Ridley Scottovi. Tak nějak jde na tom filmu vidět, že to natáčel stařík. Je to škoda. Především když je to na konci nejzajímavější, tak je to nejzkrácenější. Hudba taky nebyla nějak zvlášť výrazná. Je to jeden z těch filmů, kde trailer vypadá famózně, ale jako celek prostě zklamal. 68/100 ()

mclenin

Na to ako priemerne je tento film hodnotený som nemal veľké očakávania a bol som milo prekvapený, ja som sa teda nenudil. Herecký koncert Adama Drivera, Lady Gaga a Jareda Leta, poťažme Al Pacina, ktorí robia z (možno) nie príliš všeobecne príťažlivej témy (móda) kúsok, ktorý má potenciál zaujať práve aj pomerne široké publikum, pričom by som si pokojne trúfol zaradiť ho do top 10 filmov roku 2021. ()

Cuzan

Intriky, zrady, pozlatko, sex, móda a ubrečení chlapi -  vsechno, co se tak dá čekat od italské rodinky. Cely film tahnou herecké výkony, jinak je to docela nuda. ()

janesX

Ty vole...boli moje slová po skončení filmu. Ako jedna alkoholická mrcha s prehnaným cieľavenomím mohla zničiť jeden celý klan, tak to ma podrž.... Najprv som si nemyslel, že by ma Klan Gucci vôbec mohol baviť, ale dal som hlavne na Al Pacina, lebo on sa stále drží od zlých filmov ďalej. Ridley Scott to natočil výborne, natočil to zábavne a hlavne zrozumiteľne aj pre divákov ako som ja, ktorých žiadne klany Gucci a podobne, nezaujímajú. Najviac sa mi páčilo, ako Driver hrá plachého Gucciho, naozaj sranda. O zábavu sa postaral Jared Leto, ale aj českí heci, ktorí film dabovali. Tí sa museli pri tom tiež dobre baviť. Dávam 80%. ()

woodsman

dalsi paradny film od legendy Ridleya Scotta vobec som nepoznam historiu Gucci a tento film mi ju pekne ukazal Lady Gaga sa inak vipracovala na herecku 1 kategorie vau prajem jej vela uspechov mala u velmy peknu scenu dal by som si hned povedat ale bola to riadny svina Leto pekne zamaskovany ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)