Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Sopholojong

Lady Gaga sa vypracovala na to "najkvalitnejsi herecke zbozi" Hollywoodu. Jej kreacia prefikanej "golddigerky", sprvu naplnenej laskou (pretvarujucou), neskor mamonom a obchodnymi intrigami, je jednou z najlepsich minuleho roka a ide si pre oscarovu nominaciu (vyhru?). Ridley zase na svoj vek 84 rokov natocil sviezu, dynamicku, hudobne bohato opatrenu dramu (vladne prichod do New Yorku), plnu zivota, kde mu to s chutou odohrali vsetci zucastneni. Sledovat "legendarnych starcov" Pacina a Ironsa v kazdej ich honosnej scene je ako dovolenkovat na najvyssom poschodi najluxusnejsieho dubajskeho hotela. Samostatnu zmienku si zasluzi skvely Jared Leto v tak uletenej, az "klaunovskej" ulohe patlala, ze Akademia a ine kriticke zoskupenia sa ho boja co i len nominovat (samozrejme dost pomaha aj tona make-upu). Adam Driver zo vsetkych "najnevyraznejsi", pricom zaroven najspontannejsi z tohto panoptika blaznov a intriganov. Skvele kostymy (Gagine gycovite roby) a samozrejme dekoracie dekadentnych interierov. PS: Z mrdacky v kancelarii kamionovej firmy a partikularne z Gaginych roztiahnutych noh v bielych podvazkoch sa mi postavil. ()

Rudolf.Benes

Před léty jsem zaregistroval reklamu na Gucci Guilty na YouTube a v minutovým střihovým šotu se v hlavní roli blejsknul Jared Leto.Reklama splnila účel a já jednu kazetku dostal na vánoce... Že ale budu zažívat vánoce i letos v únoru sem nečekal...!! Ten bombarďák se tu doslova vodkopal, na můj (a nejspíš i jeho )vkus tu dostal strašně moc prostoru a v každém záběru velice profesionálně exceluje..Převleky mu sedí a je to přesně ten typ aktéra kterýmu dáte mýdlo a on vám zahraje sprchu. Ostatně, celý casting tu byl hodně šťastný..a to do posledního gučiho.A samozřejmě je vidět že, starému pánovi se do důchodu vůbec nechce, páč po Posledním souboji tu máme další peckózni režijní počin. No nic přátelé, valím si koupit jednu pěknou,nablejskanou kabelku...už sem ji potřeboval a doufám že v galerii strávím víc než jen 164 minut. :):) 75/100 ()

Bogrant

"Bolo to meno, ktoré znelo tak sladko, tak zvodne." To možno áno, ale celkovo Klanu Gucci chýba ten pravý elegantno-noirový šmrnc, ktorý by z danej látky urobil viac, než len dva a pol hodinovú prehliadku drahých ošatení a vyhrotených rodinných konverzácií, bez vypätého zaoblenia, s jednou záverečnou (vcelku skratkovitou) dramatickou vsuvkou. Ridley pre tentokrát nemal príliš z čoho ťažiť a herci, najväčšie lákadlo filmu, miestami varia z vody. Gaga opäť dobrá, ale jej prerod od milujúcej manželky ku ctižiadostivej mrche som jej neuveril ani na minútu a napokon jediný, kto hrá niečo charakterovo zaujímavé, je Irons. Čisto na jedno pozretie. ()

Metuje

164 minut nudy. Perfektní trailer mě zlákal, ale z herců se dají pochválit jen Driver a Irons, přehrávající Leto nebo Gaga jsou nepříjemní. Příšerné falešné přízvuky jsou tak vytáčející, že nechápu rozhodnutí natočit to v angličtině, ale to už tu bylo přede mnou zmíněno. To samé se sountrackem, kdy jsou zkrátka do filmu nastříhané retro songy, nic obdivuhodného. Začátek filmu, kdy neatraktivní vlezdoprdelka sbalí chytrýho boháče asi za tři "náhodný" setkání je tak absurdní, až bolí. Zcela řemeslnej film s přepálenou dýlkou, nevhodným castingem a prázdným dějem. ()

feds1

Bol to taky lepsi priemer, ale moje nadmerne ocakavania to nenaplnilo. Nieco viacej tomu chybalo, nieco bolo povrchne rychlo, nieco zbytocne natiahnute. Vadila mi anglictina s talianskym prizvukom, z tohto boleli usi. Keby to bolo cele v taliancine, dal by som mozno o hviezdu viacej. ()

Raziel811

Tento snímek mě utvrdil v několika věcech a to - Al Pacino už je vážně starý pán a tento film se do kina opravdu nehodil. Neříkám, že je špatný, ale je zbytečně dlouhý a bez výrazných dramatických momentů. Jinak je to klasický Scott, takže pokud jeho filmy máte rádi, koukněte i na toto. ()

Pignon

Hned na úvod přiznám, že jsem filmu přilepšil o jednu hvězdu a to kvůli slavné události ukončení totalitní zdravo-buzerokracie a tudíž možnosti vidět opět film v kině a to má jednoduše jinou atmosféru! Film samotný byl spíše konvenčním dramatem se skvělými individuálními výkony, vyzdvihnu Al Pacina (ten zprvu Trumpovský byznysmen, poté Formanovský šumař) brilantní maestro. Lady GÁGÁ jsem opravdu nepoznal, ale srovnám-li s kdysi taky rádobyherečkou Madonnou, tedy Kačenka je přece jenom prkno s kolečky. ()

Tranda

Příběh: 5/10; Humor: 2/10; Drama: 6/10; Napětí: 6/10; Hudba: 7/10; Vizuál: 7/10; Atmosféra: 7/10; Zábavnost: 2/10; Herci: 8/10.  5/10 ()

kyblik2

Zaujímavý životopisný snímok. Čas ubehol ako voda a herecké výkony boli bravúrne. Napriek tomu som čakal asi trošku silnejší snímok čo ma emotívnejšie zdrapí. Ale.neboko to zlé. Na jedno pozretie fajn. Gaga by sa mala vykašľať na hudbu a hrať vo filmoch, ide jej to. A Jared Leto mal TOP maskérov! ()

ssarka

kvalitní film, kterých není  v dnešní době nadbytek....rodina bych této bandě neříkala, všichni mají problém se všemi, myslím, že by se sežraly i bez Patrizie :) ()

Pekyno

Fantastické herecké výkony. Al Pacino ako vždy famózny, Jared možno miestami až prestrelený. To, že Gaga vie hrať, sme nejak tak už vedeli a samozrejme to len potvrdila. Vďaka skvelej kamere sa na to výborne dívalo, bolo to atmosférické, vypiplané a každý záber dýchal. O bohatej talianskej módno návrhárskej rodine som prakticky nič nevedel. Rodinné potýčky, škrepenie sa o akcie, či smerovanie podniku, toto všetko tam bolo.  Napriek viacerým pozitívam ktoré táto snímka nesie, som mal približne v polke pocit nudy, i keď sa tomuto slovu aj v súvislosti s kinematografiou vyhýbam. S bohužiaľ prezradeným koncom som tak sledoval Ridleym ďalší skvelo zrežírovaný film, ktorý síce je nadpriemer, ale mňa nijak špeciálne neoslovil, za čo nejdem viniť jeho ale asi skôr príbeh ako taký. ()

BruceTichac

Tak tento film jsem nepobral. Vůbec nechápu, pro koho byl natočen. Většina herců byla silně nesympatická, včetně slečny Gaga, jejíž výkon byl maximálně toporný. Zbytečná ztráta času. ()

Polux

7/10 | Ten kriminální závěr byl imho hlavní důvod, proč to celé vzniklo (jak kniha, tak film). Protože zbytek té historky (přivdání zlatokopky do bohaté rodiny, vzájemné vztahy a řízení firmy) moc zajímavý sám o sobě - bez podobného klimaxu - není. | Na to, že má film přes dvě a půl hodiny je v některých místech dost zkratkovitý (Gaga plačtivě prosí, aby se k ní Driver vrátil, střih a bez špetky emocí plánuje jeho fyzickou likvidaci, Driver je submisivní snílek stranící se rodinné firmy, střih a je z něj sebevědomý manipulátor, agresivně přebírající kontrolu nad firmou), čemuž nesvědčí ani fakt, že si Scott během filmu nevypomáhá faktografickými titulky a časté časové skoky lze odpozorovat jen dle postupného stáří dcery Gagy a Drivera nebo vůbec. Teď po zhlédnutí filmu už chápu, proč se Scott nedávno nechal slyšet, že by rád uvedl prodloužené verze jak TLD, tak Gucciho. | Všudypřítomný italský akcent a klišoidní italské přehrávání bych ještě pochopil (kdyby herci naopak hovořili krásnou angličtinou a chovali se "normálně", jistě by se na tvůrce snesla kritika, že v italských reáliích zní nepatřičně a hrají "odměřeně" - co z toho je lepší variantou těžko soudit), ale v případě Leta zašel Scott opravdu až příliš daleko, ať už s nápadem vyrukoval sám Leto a Scott souhlasil, nebo Leta do tohoto podání Scott tlačil, protože jeho postava má blíže k nějaké karikatuře z bláznivé komedie, než ke komplexní roli v dramatu. | Naštěstí zbytek osazenstva je hodně dobrý od drobných roliček (Hayek), po hlavní postavy (Gaga, Driver, Irons) v čele s Pacinem, který si film tak trochu krade pro sebe. Výpravu a vizuál si Scott jako tradičně pohlídal a další plusové body přidává skvělý dobový OST. Celkově tedy po vynikajícím TLD další povedený Mistrův zářez a jasná ukázka toho, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. | PeZet ()

LadyLokiLili

Skvělý životopisný hořko-sladký film o klanu Gucci. Lady Gaga v roli Patrizie vás donutí její postavu chvílemi až nenávidět, skvělý herecký výkon. Nevím, jestli si tento film ještě někdy pustím, ale všem doporučuji alespoň jednou vidět. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)