Osmnáctiletá Sarah (Julia Sarah Stone) je obyčejná dívka, která řeší své problémy. Z neznámých důvodů se za každou cenu vyhýbá kontaktu se svou matkou. Uteče z domova, potuluje se a spí na hřišti. To vše se dalo ještě spolknout, kdyby nebyly opakující se noční můry. Jakmile Sarah usne, začne ji pronásledovat děsivá vize nekonečně vlhké chodby plné dveří, zvláštností, ošklivých těl a blikajících světel. Nejhorší částí toho všeho je však tajemná postava utkaná ze stínů, děsivá silueta se zářícíma očima, která ji pokaždé stojí v cestě. Unavená Sarah se jednoho dne rozhodne přihlásit do experimentální studie spánku. Ale místo odpočinku má ještě více otázek. Ukázalo se, že záměry vědců jsou nejasné, začínají se odvíjet další noční můry a stav teenagera se stále zhoršuje. (LIVINGDEAD)

Marze

Tento psychologicky thriller mi pripominal kultovni klasiku. Vidime podivnosti zivota Sarah, ktera kraci zivotem se svymi monstry a sny. Dokazu si predstavit nizky rozpocet s usporou za osvetlovace. Coz k snovemu stylu patri. Vypraveni vas necha tapat az do posledni tretiny filmu. Cilem filmu je zpusobit husi kuzi, ktera pronikne do kosti a poskytne vam prodlouzene vzruseni Nejvetsi rozkvet techto druhu filmu byl v 80. letech v ere Nocnich mur z Elm street nebo Brainstorm (1983). Zaverecny obrat oostavil na hlavu vsechno predtim. ()

TheEvilTwin

Po zdlouhavém začátku, kdy je nám představena jedna z nejvíce nesympatických hlavních hereček za posledních 30 let (čti po 45 minutách) se konečně začne trochu odkrývat, o co ve filmu vlastně jde. Druhá půlka je už pak takové hodně symbolické, surreální a trochu nečitelné vykládání snů, různých realit a dalších zvláštních věcí, zakončené twistem, který je samotný zase odlišný a možná trochu nepochopitelný. Přijde mi to jako takový maglajz všeho možného dokupy a snaha udělat divákovi v hlavě obrovský bordel, který má ale spoustu chyb a ačkoliv někomu může dávat smysl, mi ho nedává ani po zkouknutí explained videí, a to nejspíš není dobrý výsledek. Jak to vidím v recenzích, tady bude člověk z filmu buďto skákat radostí, nebo jej hodí do odpadu. Já se přikláním spíše ke druhé skupině.... ()

honajz

Vyloženě nesnáším tyhle ojebávačky diváka mindfuck filmy, které vše vsadí jen a jen na atmosféru a divák musí čekat do konce, jestli se pánům tvůrcům uráčí přijít s nějakou zajímavou pointou nebo rozuzlením, a nakonec se mu dostane právě a jen té ojebávačky. Máme tu jednu tomboyku, která nemůže spát, jeden institut na zkoumání snů, pár nočních můr s divnými a temnými postavami ze svítícíma očima, pak dlouho nic a "překvapivý" konec. Burns to podle mě natočil jen proto, že ujíždí na anorektické hlavní herečce a chtěl si ji natočit nakonec nahatou. Asi měl Burns taky nějaké sny. Když to proberu zpětně, celý ten film, tak tam hodně věcí nedává smysl - možná leda, kdyby ta smska byla podepsaná. Ale takhle je to nejtrapnější a nejjednodušší zakončení, jaké pana tvůrce napadlo. Btw, asi největší logický lapsus - byly před dvaceti lety chytré telefony? ()

JASON_X

Těžké hodnocení. Na jednu stranu vynikající estetická forma, tj. artová režie, pomalá pečlivá kamera, temný, zádumčivý, místy až meditativní děj, příjemná syntezátorová hudba a hlavně skvělá herečka v hlavní roli, která sice laciné krásy příliš nepobrala, ale je vizuálně hodně zajímavá a stoprocentně uvěřitelná. Na druhou stranu příběh, který slibuje víc, než kolik divákovi nakonec dá. Jde o prolínání snů a reality? O prolínání světa vezdejšího a světa onoho? Každopádně se netěšte na nějaký prvoplánový přímočarý horror, tohle je spíš festivalová záležitost, než spotřební béčko. Vrcholem děsu je postava holohlavého nahatého chlapa na blikajících černobílých monitorech, na které 'bílé pláště' ve velínu vystrašeně třeští oči, pokusní spáči dostávají něco mezi záchvatem paniky a padoucnice, a divák na to vyjeveně zírá a příliš nechápe, co se na obrazovce vlastně tak děsivého děje. A po závěrečných ca pěti minutách jsem měl v hlavě ze všeho docela slušný guláš. Ale oceňuju originalitu a taky fakt, že tenhle film se mi z hlavy určitě jen tak nevykouří, jako 95% všech ostatních filmů. ()

Morholt

Stylizase snů byla docela slušná a herečka v hlavní roli mě bavila. Jenže mi připadá, že motto všech kanadských režisérů zní "Být divný jako Cronenberg." a to mi občas leze na nervy. A obvzláště mě to štve u klasických žánrových námětů, kde se tvůrci víc než na řemeslo soustředí na to, aby udělali nejobyčejnější zápletku co nejnesrozumitelnější. A to je podle mě i tenhle případ, kde tomu ještě nasazuje korunu posmrkaný a ušmudlaný nezávislý kapesník. Škoda. 30% ()

Hoyt

Neskutečně nádherný vizuál s podmanivou hudbou ve mě po celou dobu vyvolávaly pocit spokojenosti. K ději bych měl pár výhrad ale jelikož proběhla párkrát husí kůže (ani tak ne ze strachu) tak tomu přilepším a dávám plný počet. Vizionářské dílo a troufnu si říct, že až tak moc o horor nejde. ()

FromHell odpad!

Surrealistický šajz s najnesympatickejším obsadením vôbec.... Nemá to hlavu ani pätu, obsadenie je doslova neznesiteľné (obzvlášť demo verzia Daniela Radcliffa) no úplne chápem, že tunajšia smotánka si pohoní nad touto pedofilnou sračkou. ()

JohnMiller

Mám slabosť pre filmy ktoré sa točia okolo analýzy snov, vŕtania sa v podvedomí a pre filmy ktoré sa svojou atmosférou líšia od väčšiny podobných námetov. Toto všetko snímka Come True obsahuje. Som extrémne nadšený, že som sa k nej náhodou dostal. Dej zachytáva príbeh 18 ročného dievčaťa ktoré uteká z domu. Prenasledujú ju neustále opakujúce sa nočné mory. Zhodou okolností dostane šancu zarábať si spánkom od bližšie nešpecifikovanej vedeckej inštitúcie. Tá pod rúškom dobrého zárobku láka ľudí na spánok v ich laboratóriu. Vedecký inštitút však vyvinul prístroj ktorý dokáže vizuálne vyobraziť sny. Sledovať obrazovky ktoré generovali vizuál sna spolu s prežívaním bolo hrôzostrašne strašidelné. Asi stokrát som sa bál, že postava zo svietiacimi očami vylezie z monitorov. Zároveň som sa však bál aby to po vylezení z monitoru neskončilo ako bohapustá vyvraždovačka a nadšenie by upadlo raz-dva. Na šťastie sa tak nestalo.______________ Námet vynikajúci, spracovanie 80´s future štýlom prenádherné, synthwave soundtrack úchvatný, scenár vzrušujúco divný, pre moje subjektívne uspokojenie ide o skvelý mix. Tento feeling som mal naposledy pri filmoch ako Za černou duhou (2010) či Zmena stavu (1980) alebo si ešte spomínam na film Nicota (2016) ktorá mala tiež niečo z toho. Ide o filmy ktoré nie sú majoritnou skupinou označené ako skvelé ale mňa priťahujú niečím nevysloviteľným, pocitom ktorý plodí strach z neznámeho ale nejde o ezoterické mystické bytosti. Pretože je to v nás. ()

Petroff

No to se mi snad zdá. Skvělá hudba (Electro Youth - ten zvuk dělá celej ten film), vtahující atmosféra a ohromně mi to sedlo. Tak pojďte snít. Fanoušci hororů budou zklamaní, protože o horor tak úplně nejde. Vlastně je to takový synthpop video. Pro mě zkrátka za pět! ()

Kosmik

Bohužel hodně promarněná příležitost. Velmi dobrý námět, ale chtělo to ještě víc zapracovat ve střižně. Chybí tomu tah na branku k jinak velmi dobře vymyšlené pointě. Vyházet tak 10 minut a udělat dynamičtější závěr, tak šlo o událost roku v rámci žánru. Obrovská škoda! ()

M.i.k.e

velmi příjemné kanadské překvapení.Rozjezd je sice pomalejší a připomíná nejednou nezáživnou artovku,ovšem posléze se dostaví vtahující hypnotická atmosféra,která postupem času začne solidně houstnout a připraví nejeden moment ze kterého sem měl husí kůži.Není to úplně horor v tom pravém slova smyslu a na nějaké velké bání to není,ale kdyby takhle působily ty "pravé" horory,vůbec bych se nezlobil...70% ()

bourec

Film, podkreslenej uděsně úmornou hudbou se po půlhodině změní na nesmyslnou, nezábavnou kravinku. Co je tohle za movie? 20ˇ%. ()

dubinak

Zase budu dělat vlny, ale já jsem prostě čekala, že se z toho vytříská ještě mnohem víc. Snové sekvence jsou sice krásně hororově provedené, atmosféru to zajisté má, s vizuálem si vyhráli, ale například nejsem fanoušek toho hudebního doprovodu, hlavní herečka mi nesedla, ke konci mi to přišlo už fakt zdlouhavé, což bylo asi nejvíc na škodu, no a ta pointa... Spánkovou paralýzu mívám celkem často, proto si myslím, že to mohlo na tom prolínání s realitou ještě trochu víc zapracovat a ne pořád dokola opakovat ty stejné snové scény. Za mě to bylo málo. ()

Martrix

První polovina filmu měla parádní atmosféru, divák netuší která bije, ale problikávají náznaky, že se dočká zajímavých věcí. Pasáže odehrávající se ve snu byly skvělé. Jenže pak se to vše malinko zvrtlo a za chvilku ještě a pak ještě a nepřestalo se to zvrtávat až do konce, který sice zmatenému divákovy nabídne neprůstřelné vysvětlení, čehože to byl právě svědkem, ale ne každý tu předloženou pointu ocení. Tvůrci mou pozornost ztratili v okamžiku, kdy atmosferické zvuky vystřídal podivný lovesong a najednou jsem měl pocit, že sleduju nějakou studentskou recesi. Nebylo to jen divné, bylo to kanadsky divné. Kdybych neměl smysl pro humor, asi bych byl v hodnocení přísnější. ()

Sfinkter

Tři hvězdy s odřenýma ušima, snímek se táhne jak sopel a přes dobrou atmosféru s originálními prvky vás čeká chladné finále. Žánrově taky nevíme kde se pohybujeme, asi někde mezi Celou a Stmíváním. Hudba plus. ()

DJ Rocco iNc

Film zobrazuje "duševný stav" dievčaťa, ktoré je v kóme a prostredníctvom experimentu sa s ňou pokúšajú komunikovať. To trpí bludmi a nočnými morami, ktoré sú dôsledkom kómy. Človek musí, doslova, trpieť, aby prišiel na túto skvelú pointu filmu. Tvorcovia z toho mohli radšej urobiť nejaký sequel Moja sestra je vlkolak. ()

bizz_mjc

Minimalistický atmo sureál, co vás fakt vtáhne, s fajn snovými sekvencemi a nečekaným závěrem. Horor to je spíš nádechem a atmosfericky, ale kdo by to furt řešil... ()