Kriminální drama, které brilantně splétá historická fakta s fikcí, vypráví příběh třech přátel, kteří se ocitnou uprostřed jednoho z nejvíce šokujících spiknutí v americké historii. (Falcon)

BisiJoker

Problém Amsterdamu je, že se nedokázal ukotvit v jednom žánru. Film celou dobu neví, čím chce být a proto je tak trochu vším a zároveň ničím. Pravdou je, že by takovému scénáři seděl víc formát seriálu, nebo mini-série. Herecký obsazení je tu zbytečně přepálený, protože podobnej výsledek by zvládli i menší hvězdy, ale zase to ničemu nevadí. Celkově poměrně promarněnej potenciál, ze kterýho šlo vytřískat víc, ale jednohvězda to taky určitě není. ()

xxmurphyxx

Natočiť takúto nesúrodú, bezpohlavnú, bizarnú no hlavne kriminálne nudnú kokotinu s takým obsadením chce vážne talent slonieho rozmeru. ()

Vito_LePour

Russell už natočil více filmů, které jsou poměrně chaotické, tady to snad nakonec nebylo úplně nejhorší. Bohužel neuvěřitelně hvězdné obsazení, přestože hraje skvěle, nedokáže odvrátit fakt, že ten film je, minimálně do nějakých dvou třetin své délky, prostě nuda. Vyzdvihnout kromě hereckých výkonů musím i perfektní kostýmy. ()

Kushina

Oh fuck, it was fucking boring. Jako vážně to bylo nudný, měl jsem tendence příběh neustále stopovat a dělat něco jiného, protože mě to prostě nebavilo. Neumělo to vtáhnou do děje a nemělo to žádný zvrat. Prostě taková historická detektivka bez zápletky s nudným příběhem a ani známé tváře to nezlepšily. 45% ()

F2003F

Tak veľmi nezvládnutá réžia sa pri tak početne hviezdom obsadení vidí pomerne dosť zriedkavo. Film nestojí ani za povšimnutie. Zlá kamera, aj strih, herci hrajú obyčajne bez odhodlania akoby neboli nijak vedení a bolo im len odkázané tu máte scénar a robte. Ak im to vôbec mal kto odkázať, pretože výsledok navádza pochybnosti, či sa na tom režisér vôbec zúčastnil a ak áno ako je možné, že pri natáčaní nič také nespochybnil ani napríklad Bale ako jeden z najtalentovanejších a najoddanejších hercov súčasnosti? (od Nira mi stačilo Dirty Grandpa) ()

panki9922

Ľudia, neviem čo máte za problém. Toto je fantastický film s unikátnym štýlom vyprávania, s fantastickou kamerou a výbornými hereckými výkonmi. Bavila ma ľahkosť a nadsázka s akou je podaný. Bavil ma prvok nevedomosti, bavil ma vtipnými scénami a absolútne sa stotožňujem s posolstvom. Vychutnal som si krásny záver. Pre mňa osobne je to jeden z filmov, ktorý vás obíjme, zahreje. Je to film, ktorého zhliadnutie mi vpálilo do žíl novú nádej na to, že ľudstvo vždy vie odlíšiť dobro od zla, lásku od nenávisti a že sa vždy nájde niekto, kto bude hlasom týchto právd. ()

p.a.douch

Odpad nedám, ale tahle nuda za to vděčí jen De Nirovi. Nevím o co šlo, ale dokoukal jsem na třetí pokus a hrál jsem na mobilu pasiáns. O co se režisér + scénárista pokoušel? Tady je psáno drama, komedie, krimi, historický, mysteriózní. Tak teda historický sedí, ale jen kvůli výpravě. Přehlídka herců, kteří jsou rozhodně schopní předvést dobré výkony, a tady nuda. Možná je chyba na straně přijímače, ale očekávání bylo velké a zklamání taky. ()

bonovox

Amsterdam je veľkým sklamaním a jednoznačne najhorším filmom Davida O Russella. Hlavne scenár, či samotné scény, kde herci hrajú niečo čo možno ani im nedávalo nejakú radosť či dokonca zmysel. A to k tomu herecké obsadenie je na papieri priam až luxusné. Škoda, mohol to byť vydarený snímok ale toto tvorcovia príliš nezvládli a je len dobré, že to neskončilo v kinách. 40% ()

Grimaldi

Amsterdam je vskutku prapodivná filmová záležitost. Naprosto hvězdné obsazení v dobovém detektivním snímku mě lákalo od zveřejnění první fotografie a to i přes následné značně rozporuplné recenze. Teď po shlédnutí se bohužel i já přidávám na stranu nespokojených. Opravdu jsem se snažil mít svou mysl otevřenou vůči všem těm divným postavám, změnám v tempu a žánru. Dokonce i přes brzké odhalení „záporáka“ jsem chtěl věřit že tahle nekonzistentní kaše ve finále něčím překvapí. Nestalo se a tak mou jedinou radostí bylo zjištění, že nevidět tento film v kině bylo správné rozhodnutí. ()

Sopholojong

Brilantna audiovizualna robota okliestena samolubou konverzacnostou. Malo chyba k dokonalosti... Majstrovske kameramanske hody (pohlad na uprchlikov cez zarosene autobusove okno, hakovy kriz na travniku, zaberanie postav zdola, snimanie postav a interieru po "News Reels" etc.), precizna vyprava (autentickejsi New York 10. a 20. rokov minuleho storocia som este nevidel), kostymy (cylinder a cierny kabat Margotky ma vzrusoval), najvybrusenejsie strihacske noznice (zaver, zakladanie Amsterdamu), masky (samotny Bale) a dalsia Pembertonova hudobna drina par excellence. S hereckymi vykonmi skusenych harcovnikov (Bale vyzera ako modernejsia verzia Lincolna), ktorych ale svojou charizmou "prestali" prave ti, ktori mali menej priestoru (duo detektivov, duo Shannon - Myers - ti by si dokonca zasluzili vlastny film). Problem je jedine v natahovanom scenari, ktory sa topi vo vlastnej prekombinovanosti a tym by si film zasluzil skratit minimalne o pol hodinu. Po Bobovom "prihovore" uz je to vlastne len dovetok o tom "vo co go?"... ale pozor, ukonceny tak nadhernym "Love vs. Hate" epilogom z pier Baleho, az sa mi vykotulali slzy. D.O. Russell to stale ma v malicku, len si potrebuje viac prejst scenar a povyhadzovat zbytocnosti. PS: Ak uz rejza vytiahol zo Zoe Saldany nieco ako uprimny herecky vykon, tak to je umenie. ()

Polux

7/10 | Russell se po docela dlouhé tvůrčí pauze vrací k režii a se svým novým filmem, který je tak trochu komedie, tak trochu krimi/detektivka, tak trochu satira a tak trochu moralitka a zdvižený prst společnosti, se opět vydává do minulosti a divákům předkládá příběh, volně vycházející ze skutečných událostí. Tak jako u předešlých Russellových počinů je film především vztahovka a ústřední zápletka, doplněná o kritický komentář k současné politické situaci v US, je tady tak říkajíc na vedlejší koleji. Podobně se to nakonec má i se samotným názvem filmu, který má v příběhu zcela zanedbatelnou úlohu a děj se točí kolem něčeho úplně jiného, než je zmíněné město v Evropě. | V podstatě tak jde o dost podobný kus jako je o dekádu starší Russellova záležitost American Hustle. Retro historka inspirující se skutečnou, málo známou, událostí, kterou Russell využívá k širšímu společenskému vyjádření a která paradoxně vlastně hraje ve filmu mnohem menší roli, než by divák očekával, protože Russella zajímají především jednotlivé postavy, jejich vzájemné vztahy, myšlenkové rozpoložení a motivace jednání (zkrátka důvody k tomu, proč dělají to, co právě dělají), na čemž poté, na obecnější úrovni, staví svoji sociálně-kritickou výpověď (motiv korupce a prolínání politiky a organizovaného zločinu v tomto případě vystřídalo téma polarizace společnosti, z toho vycházejícího politického extremismu a radikální dělba moci). | K tomu samozřejmě nechybějí všechny Russellovy tradiční propriety, které jsou zde přítomny v míře vrchovaté. Tudíž se divák i tentokrát ve filmu dočká hutných dialogových přestřelek mezi postavami, dramaticky vypjatých scén (někdy až na úrovni hysterických výstupů daných postav) nebo častých rychlých close-up záběrů na tváře herců (až má divák někdy strach, aby do hercovy hlavy nenarazila kamera:-)) a to vše v doprovodu opět nadstandardní stopáže a opět doslova castingového dream teamu (s ohledem na svou špatnou pověst, stran chování k hercům na place, se člověk musí ptát, jak to ten Russell vlastně dělá, že se mu pravidelně daří usmlouvat jednu hereckou osobnost za druhou:-)), který diváka doslova svádí ke hře "Jaká další postava se v příští chvíli v ději objeví a kdo další slavný ji bude hrát:-)?", přičemž je vlastně škoda, že Russell film nepojal jako heist movie, protože počtem hvězd na metr filmového pásu by se bez potíží dokázal vyrovnat obsazení Ocean's Eleven/Twelve/Thirteen. | Hlavní příběhová linka (jak vyšetřování podezřelého úmrtí, tak následné pátrání po vrahovi a jeho motivu) je vlastně strašlivě banální a v kdejaké televizní sérii detektivek by tak tak stačila na hodinovou epizodu. Zároveň v průběhu filmu detektivní vyprávění opakovaně tak trochu ustupuje do pozadí ve prospěch rozvíjení vztahů mezi jednotlivými postavami (i za pomocí dlouhých flashbacků, které by se daly vyřešit minutovým záběrem s hlasem vypravěče na pozadí) až do takové míry, že se na první pohled zdá, že expozice trvá snad polovinu filmu a vlastně se dost dlouho, po dějové stránce, nic moc neděje (i proto, že ve filmu není prakticky žádná akce a drtivou porci času zabírají jen dialogy postav). Pro Russella jde zkrátka jen o atraktivní "kulisu", v jejímž rámci se pro něj odehrává to podstatné a totiž, v průběhu času se průběžně proměňující, vztahové osudy ústředního tria hlavních hrdinů. | Přes to přese všechno jsem se velice dobře bavil a celý film jsem byl zvědavý, jak a kam se děj dále vyvine, totéž pak osudy postav (jelikož skutečnou událost, na kterou se Russell odkazuje, jsem do té doby neznal) a zásluhu na tom v podstatné míře má jak herecké obsazení (Bale a jeho neustále vypadávající skleněné oko opět dominuje, Robbie je tady opět zlatíčko, Washington je hodně fajn, De Niro si připisuje další vedlejší, ale o to více vděčnou, roli a zbytek castingu rovněž není o moc pozadu), tak také řemeslné kvality filmu (Lubezkiho kamera se i zde předvádí v tom nejlepším (ehm:-)) světle, přičemž některé kamerové jízdy a stylový způsob, jakým se kamera pohybuje mezi postavami, jsou vyloženě parádní, plus výprava, kostýmy a hudba jsou taktéž na výborné úrovni), takže v souhrnu rozhodně zvedám palec nahoru. | PeZet () (menej) (viac)

Mukade

Ledva 3**. Keby niekto iný upravil Russelov scenár a vypustil jeho "vtipné vsuvky", odfiltroval jeho štýl, tak by to bolo aj za viac ako za tri**, pretože téma - skutočný príbeh je super, ale Russel to domrvil, poškodil. Dobré je Rotten Tomatoes site's critics consensus: "Amsterdam has a bunch of big stars and a very busy plot, all of which amounts to painfully less than the sum of its dazzling parts." ()

FiVe

Takhle jsem se dlouho nenudil. A i když jsem se zapřísáhl, že nebudu hodnotit filmy, které jsem nedokoukal, tak udělám výjimku. Prostě je to NUDA. A nechápu jak to může někdo brát jako komedii. Sorry jako. ()

Raziel811

Rozhodně milé překvapení. Upřímně jsem čekal nudu a dostal jsem zajímavou dobovou fresku a velkou plejádou známých tváří, kde každý jednotlivý charakter je zajímavý a uvěřitelný. Nedivím se, že v kinech snímek profrčel jak rychlík - tohle není materiál do kina, ale dnes spíš na stream, kde by dalece převyšoval svou konkurenci a hodil se třeba na Amazon nebo Jablko, kde si svou produkci relativně pečlivě hlídají. ()

Matulko_

Asi najočarujúcejšia konšpirácia postpandemického obdobia! (ako som bol trefne upozornený lemonova - asi jediná očarujúca) Ako keby sa stretly Wes Anderson a Woody Allen a mali dokonalé filmové dieťa. Vynikajúce obsadenie, vďaka ktorému dokazujú predstavitelia hlavných i vedľajších postáv svoju hereckú flexibilitu a mnohostrannosť. A tá pesníčka... ()

Pompeius

Má to výborný nástup, který mne velmi zaujal, a křečovité rozuzlení, které už mne v podstatě nezajímalo a nudilo. Russell si vybírá zajímavá témata, umí režírovat, má dobré nápady, co se týče vyprávěcích postupů, ale nikdy mu ty jeho příběhy nedrží moc pohromadě, nezvládá tempo. Je to škoda, protože přesně takovéhle filmy v kinech chybí. Tedy takové, které vyprávějí příběh a nejsou jen o trotlech v pláštěnkách, kteřé poletují mezi CGI výbuchy. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (viac)