Kriminální drama, které brilantně splétá historická fakta s fikcí, vypráví příběh třech přátel, kteří se ocitnou uprostřed jednoho z nejvíce šokujících spiknutí v americké historii. (Falcon)

BOURQUE

All-Star herci a herečky, kde takmer každý je na správnej pozícii (podobne ako v American Hustle). Problém je s príbehom, ktorý chce vypadať ako neskutočne premyslený, tajomný a miestami aj tragikomický. Vo skutočnosti je to však B-čkový scenár, ktorý ako celok „funguje“ len miestami. Minimálne pochvala a jedno „Ďakujem!! patrí pre režiséra Russella a pre jeho casting team, ktorý (opäť) naverboval výnimočných hercov a herečiek do jedného spoločného filmu. Škoda, že žiadny ďalší veľký pozitívum sa už nedá povedať. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Kopi1

Škoda, že film není tak dobrý a bohatý, jako jeho obsazení. Furt tomu nerozumím, že v takto průměrném filmu je v každé vedlejší roli je nějaká hvězda. Zde bohužel dávám pouze 2 hvězdy (což dělám málokdy), protože mě film prostě nebavil od začátku do konce. Film chce být zajímavý a velkolepý, ale ono je to právě naopak nezajímavé, bez nějaké jiskry a příběh byl zdlouhavý a prakticky o ničem. Vyvrcholení filmu také bez nějakého překvapení a dramatu. Bale byl dobrý jako vždy a ostatní hráli svoji klasiku, ale bylo to spíš tím, že neměli moc s čím pracovat. Pokud by tady takové obsazení nebylo, na film bych asi ani nekoukl nebo ho nedokoukal. ()

Rathalos

Mne sa to pacilo a velmi,no pre niektorych to bude nuda a este by ma velmi zaujimal rozpocet filmu,lebo je nabity hereckymi hviezdami,asi to nebola lacna zalezitost...:⁠-⁠) ()

panvasik

Bylo to zajímavé, ale tak příšerně nudné. Nevím no, jakoby čuměl jsem, jaké tam je herecké obsazení a víceméně, to je jediná věc, která mě donutila si to pustit... Bohužel, ten film je jenom důkaz o tom, že na hercích moc nezáleží, když nemáte zajímavý námět a nápad pro detektivku... Které já miluju, nebudu lhát, že jsem byl zklamaný 4/10 ()

lemonova

Naozaj dlho som nevidela nič, pri čom som si nevedela rady, ako to zhodnotiť. Na tak zvláštny film len tak ľahko nenatrafíte. Úplne rozumiem tým extrémnym reakciám: buď to vezmete a budete to milovať, alebo si poviete WT... ? Ale mňa to fakt bavilo.. Hneď pri prvých parádnych Pembertonovych tónoch som mala pocit: toto bude skrátka niečo iné. Napokon príbeh trochu uviazol v rozuzlení, ktoré nebolo ani šokujúce ani strhujúce. Film mal však dve výnimočne dobré veci: atmosféru a posolstvo. A okrem toho Margot Robbie, Johna Davida Washingtona a mnohých ďalších. Aj Robert De Niro ma mooc potešil, lebo som ho po dlhšej dobe videla v síce jednoduchej ale krásnej role. A ja mám skrátka najradšej, keď dobro zvíťazí nad zlom. Nech je to aspoň na chvíľku. ()

bearmeedek

Všem, kterým se to tak moc nelíbilo, to moc přeji. Za to, že mě nízké hodnocení málem odradilo. Není to žádná pecka, ale líbilo se mi to. Opět to není komerce. Je to retro s jemným nádechem všech označených kategorií a možná bych tam cítil i kousek artu. A je opravdu zajímavé, že film dokázal pro sebe utrhnout tolik hereckých hvězd, pardon, tolik známých tváří. ()

mira.l

Tak to bych měl splněné. Takže klady: 1) Je to řemeslně zdařile udělané, to se musí nechat, vizuálně je to pěkná podívaná, kde se nešetřilo na výpravě a kostýmech; 2) Margot ... je k sežrání, jako skoro vždycky, Margot já můžu. Pozor!! Nezaměňovat se stejnojmennou tyčinkou, i když tu můžu koneckonců taky. 3) Mihla se tam Taylor Swift. Tady ovšem pozitiva končí a začínají nastupovat spíš zápory až negativa. Než mi totiž naplno došlo, že tuhle vyšší blondýnu já sakra přece odněkud znám, a že je to Taylor, tak se milá Taylor odebrala nedobrovolným pádem plavmo do vozovky a své účinkování v tomto spektáklu záhy zakončila efektní roznožkou pod náklaďáčkem. A bylo po ptákách. Teda po Taylor. A pak už jsem další dvě hodiny (a dlužno dodat, že jsem to vydržel až do konce hlavně díky Margot) koukal na něco, o čem vlastně nevím, co ta spousta scén, dějových rovin a zbytečných řečí měla znamenat. Ten klub invalidů měl odhalit nějaké plánované historické spiknutí, o kterém já osobně vím starou belu, protože to, co se týká Hitlera, Mussoliniho a čehokoliv s nimi spojeného, není zrovna moje hobby. Takže to, že to směřuje do téhle roviny, začalo být jasné, až když tam ty jména padly, což trvalo dost dlouho, a ani potom jsem z toho nebyl o moc moudřejší. Takže doteď stejně nevím, co se vlastně mělo stát, ale co už, nevím spoustu jiných věcí, obejdu se i bez tohohle. Takže jsem se kochal spíš výše uvedenými nemnoha pozitivy. Protože co bylo - kromě stopáže - zdaleka nejhorší, to byly CZ titulky. Stáhnul jsem nějakou verzi, u které jsem záhy poznal, že tohle bude sakra náročný. Titulky byly patrně vytvořeny v Google překladači, protože to byla čeština, kterou by gramotný člověk nevymyslel, správné znění a bohužel mnohdy i smysl celých vět jsem si z větší části musel domyslet, takže nevylučuju, že mi i něco z děje či pointy uniklo, jaksi "ztraceno v překladu". Takže hvězdičky tři, ale poměrně vachrlaté, třetí hlavně za Margot. Jednou bohatě stačilo. ()

waska

Skvěli herci, o tom žádná. Ale některé scény vůbec nedávají smysl a dialogy jakbysmet. Kdyby to bylo kratší, vůbec bych se nezlobil. ()

RAFT

Režisér Russel zase něco natočil .No pánové a dámy tak,mu zapleskáme za takovou kravinu jako je tenhle film.Hvězdné obsazení filmu je dobré ,ovšem výsledný film už bohužel lepší nebude .Bale a jeho role zajímavá,ostatní herci tam ,hrají druhé housle a ve filmu nic zásadního nepředvedly.Za pár hodin si na ten film ani nevzpomenu.50% ()

Tosca

Komediální thriller s hvězdným obsazením je inspirován skutečnými událostmi z roku 1933, kdy se skupina amerických boháčů a sympatizantů s fašisty pokoušela o spiknutí s cílem svrhnout prezidenta Roosevelta a nastolit diktátora bez voleb... Překombinovaný a nadsazený snímek, mísící fakta s fikcí, je zbytečně komplikovaný a přebujelý, byť herecké obsazení je báječné a divák se i pobaví; na konci je vše polopaticky vysvětleno jako v každém správném americkém filmu... ()

TaNya_

Očekávala jsem asi malinko více než jsem dostala, ale nic to nemění na tom, že jsem se tady bavila. Některé části byly perfektní, jinde zase jakoby docházel dech. Na to kolik známých tváří se tu objevilo byl scénář malinko jalový. Příště raději dotáhnout všechny myšlenky do konce nebo ubrat. ()

papadoce

Milujem ťa. Viem, že moje komentáre zbožňuješ. Ak má byť toto cesta ako s tebou byť v “kontakte” a potešiť tvoje srdiečko hoci maličkosťou, páči sa. Tento a všetky ďalšie komentáre sú tu len a iba pre teba. Začíname. Dať Amsterdamu len dve hviezdy po tak dokonalom hereckom výkone aký predviedol Christian Bale je v podstate hanbou. Bohužiaľ, Amsterdam sa okrem perfektných hereckých výkonov a neskonalej krásy Margot Robbie a Zoe Saldana vyznačoval siahodlhými dialógmi, ktoré s pribúdajúcim časom absolútne strácali svoj zmysel, postupne prestali atakovať humor a niekedy boli dokonca akoby úplne od veci. Je to čudné, keďže David O. Russell už má za sebou aj skvelé počiny a niektoré z nich boli postavené vyslovene na kecoch a fungovalo to (viď Fighter napríklad). Práve kvôli Kikovi a Margot ma mrzí táto dvojhviezda, pretože v prípade Kika by som sa vôbec nebál povedať, že toto bolo na Oscara alebo aspoň na Cenu Akadémie, že áno. Škoda takého potenciálu, nuž. ()

Dejvecd

Kinami teraz brázdi dlho očakávaný Black Panther, lenže ja si dobre pamätám na sľub, ktorý som dal pri štvrtom Thorovi a tým jest, že na Marvelovku už do kina nepôjdem a plánujem to tak dodržať. Preto som si namiesto Panthera pozrel nový film od režiséra Davida O. Russella, Amsterdam, so skutočne hviezdnym obsadením. No a musím povedať, že som dosť spokojný. Zábavná jednohubka s dobrým vkusom pre humor, skvelými hereckými výkonmi (čo iné sa dalo čakať), ktorá na konci aj doručuje nejaké to poslanie a vo výsledku má aj docela hlbší zmysel ako by človek čakal. Dosť som sa bavil a viac ako dvojhodinová stopáž ubehla rýchlejšie, než som čakal. 8/10 ()

CZRohlik

Herecky velice dobře obsazené, jen škoda, že jsme si je nemohli užít v trochu zajímavějších rolích. Všichni tam působí docela ploše (až na Balea - ten si celej film krade pro sebe). Atmosféra je velice příjemná a všechno se bere tak nějak s humorem, kterej ne vždycky úplně funguje, ale je aspoň fajn, že se film nebere až zas tak vážně. Důležitý je taky podotknout, že nehledě na tu hlavní romantickou linku (která upřímně taky neměla zrovna špičkovou chemii) tu máme i tu vedlejší a ta se ve filmu ignoruje co nejvíc to jde... Dostali jsme asi tak 3 scény a tím to pro hlavní postavu končí, což je velká škoda. Historickej kontext není až tak potřeba a každej kdo má aspoň trochu přehled o tom co se dělo se bez problémů zorientuje. Co se týče té detektivní části tak vás film ani nenechá nějak přemýšlet. Spíš vás chytne za ruku a hezky vás provede až k úplnýmu předvýdatelnýmu konci. Za mě se i tak jedná o vcelku fajnovej a nenáročnej počin... 6/10 ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (viac)