Pre rodinu s dvoma malými deťmi to mala byť dokonalá dovolenka. Luxusný hotel v tropickom raji a hotelierov tip na tajnú pláž nasvedčujú tomu, že rodinná dovolenka bude podľa ich predstáv. Aj keď deti, by určite ocenili aspoň malé dobrodružstvo. Na prvý pohľad pláž naozaj nemá chybu - je nádherne piesčitá, obklopená skalami a blankytne modré more láka k tomu, aby ste do neho okamžite skočili. Na druhý pohľad už to také ideálne nie je, pretože z prítomnosti ďalších opaľujúcich sa turistov je jasné, že podobný "tajný" tip dostalo omnoho viac ľudí, aj keď stále nejde o nič, čo by malo rekreantov znepokojovať. Problémy v raji sa prejavia až vo chvíli, keď deti na pláži nájdu opustené veci patriace iným hosťom hotela a z mora vytiahnu mŕtvolu. Než sa z prvotného šoku spamätajú, čaká ich oveľa väčší šok - všetci náhle, nevysvetliteľne, rapídne starnú, čo vidno najmä na deťoch. Tam, kde pred chvíľou stáli dvaja drobci, sú teraz vydesení tínedžeri na prahu dospelosti. Všetkým na pláži je vzápätí jasné, že ak sa chcú dožiť večera, musia okamžite vypadnúť. Lenže to nebude také jednoduché.. (Cinemart SK)

bourec

M.Night Šamalajn je pro mě naprosto přeceněnej rejža. Podle mě i Šestej smysl nebyl bůhvíco extra, a jeho další filmy dopadly povětšinou ještě hůř. Čas už v začátku nemá to , co jiný filmy. Tu husí kůži v očekávání, co přijde. Atmosféra je bídná. Pak se začnou objevovat indicie, že skupina stárne rychle jako prase, a naši hrdinové se pořád divÍ , jako by byli natvrdlý. Při tý těhotný za deset minut sem se smál jak prase. Směšný až hrůza. Pak už se neděje nic. A konec. Čekal sem ho ještě horší. To zachránilo film od odpadků Myslím že nápad je dobrej, ale rejža ne. 20%. ()

necisty

Čas tu měl původně napsané "horor", tak jsem se bál na to jít, protože jsem posera, každopádně změna na "mysteriózní, thriler" to vystihuje mnohem lépe. Přestože je to trochu strašidelné, tím nejvíce děsivým je hlavně myšlenka, která do dnešního světa dost zapadá. Na druhou stranu, nebylo by fajn mít takovou možnost? ... GA Cinema ()

Martrix

Blábolinec s pateticko primitivním přesahem. Takto špatně uchopený nápad opsat hloupým scénářem a zrežírovat ho bez invence...to je až bolestné sledovat. Ze situace kterou proflákne název i trailery, sice několik zajímavých momentů vzejde, ale tvůrcům se je nepodařilo spojit tak, aby měl film atmosféru. Bylo to utahané a nedopečené, snad ve všech ohledech. ()

Juto

Tento film nie je najlepším dielom M. Night Shyamalana, ale je to dielo, ktoré ukazuje zrelosť – film, ktorý rieši univerzálne a intenzívne témy cez zvraty a hádanky. Škoda, len nevyužitého potenciálu. Mohlo to byť oveľa lepšie. 6/10 ()

LasT_Olt

Možná je to tím, že vynechávám Shyamalanovy vysoce nekvalitní filmy a koukám jen na ty dobré, ale začínám na něm fakt ujíždět. Upřímně jsem se nenudil ani minutu, furt jsem očekával jak se to stárnutí bude projevovat dál a dál. Ken Leung od Ztracených fakt brutálně zestárnul, skoro jako by si mimo film na danou pláž někdy sám zašel, ale i tak jsem podle těch jeho ikonických pohledů poznal o koho jde :D Trochu mě mrzí, že to má zase tak malé hodnocení, jako většina Nightových filmů, ale víš jak se to říká, házel perly sviním. Škoda, že zdejší uživatele svůj hněv nesměřují směrem k vyhořelým režisérům kteří si to zaslouží, místo aby hejtili Shyamalana za to že si natáčí ty svoje Shyamalanoviny. PS: dvě řady přede mě si sedli čtyři kluci v mém věku a furt nahlas kecali dokud je neokřikl postarší chlap v první řadě. Byli jste fakt otravní vy čuráčci a měli by jste si najít buchty bo tam vedle sebe vypadáte jak parta buzíků. Nic není víc teplý než jít do kina s třema kámošema a dělat bordel. Domluvil jsem. ()

majo0007

Nebudem to tu zbytočne rozpytvávať (človek by sa nevyhol spoilerom) - OLD je najlepší vo svojej strednej tretine - od príchodu na pláž, po halušky. Tie pomalé švenky kamery (nie slowmotion) ovláda Shyamalan dokonale - neviete, čo vám ukáže ďalším políčkom filmu. Zvyšok je vata, v ktorej sa (bohužial) topí už pomaly 2 desaťročia. Resumé: do marketingu a reklamy sa vsypalo viac grošov než do samotnej realizácie filmu. ()

StanislachKo

Hodnotenie absurdne nízke. Pripisujem to faktu, že M.Knight keď sa objavil nastavil laťku hneď niekde do nebesies, ale toto je podľa mňa fakt skvelý film. Sledoval som pozorne a chytal sa za hlavu pri tej vlne absurdna, čo sa na mňa valila, ale ono Ti to k záveru dá všetko zmysel a všetko do seba tak nejak zapadá. Storybuilding ako víno + autorovi príznačná atmosféra. Bod dole za to, že po poslednej klapke žiaden wou efekt, miesto toho "iba" krásna hudba k titulkám. ()

CinemaRanger

Nudné, roztáhlé, bez napětí a v některých částech velice směšné. Shyamalan opět utopil zajímavý nápad kvůli svému egu. Tentokrát ani finální zvrat nešokoval. Jednou se to zhlédnout dá, ale nejlépe u filmu nepřemejšlet a zapomenout, že je to od Shyamalana. Když nic, tak alespoň pochválím Thomasin McKenzie, ta hraje skvěle. 3/10 ()

Deyw

Jo cekal sem sracku..celkem srackove to bylo, ale ten konec byl zase top 😂 ale uz to slabne muj indicky priteli..priste to chce kurva pridat! ()

Triple H

Komiks som čítal a hovoril som si, že do dobrého filmu pôjde pretaviť len veľmi ťažko a videl som to čo sa týka možných reakcií publika na potenciálnu Ženu vo vode 2. Shyamalan bohužiaľ svoj tieň neprekročil a Čas je čudné čosi, čo ťažko bude hľadať svoje publikum. Na jednu stranu to chce byť horor, na druhú podobenstvo o živote, na tretiu napínavá vec a na štvrtú to chce mať klasický twist, Shyamalanov trademark. A nie je to vyslovene hrozné či nepozerateľné, čo samo o sebe pri tejto predlohe je určitý úspech, ale zároveň je jasné že Shyamalan možno aj trošku tápal v tom ako príbeh vlastne poňať. Je v ňom totiž dosť momentov, ktoré komiksový obrázok znesie, ale ktoré sa so živými hercami s vážnou tvárou podávajú ťažko. A tak sa sedí na dvoch stoličkách, Shyamalan sa poriadne nezaoberá ani postavami, ani napätím, ani tajomnom a výsledok teda síce neurazí, alebo neurazí úplne, ale nič hlbšie nezanechá. Sú tam utopené zaujímavé momenty, ale tento príbeh vlastne asi nikdy nemal byť celovečerný film čo sa chce hrať na horor, resp. ak už do toho Shyamalan išiel, mal to proste risknúť a hrať to na rozprávkové či bájkoidné melancholické zamyslenie nad životom á la Terrence Malick krížený s Malým princom, lebo v týchto povedzme filozofickejších momentoch film funguje asi najlepšie (alebo v týchto momentoch aspoň je niečím). Síce by ho všetci asi vysmiali ešte horšie ako pri Žene vo vode či Happeningu, ale čert to ber, svoju dovtedajšiu kariérnu trajektóriu kopíruje od Split tak či tak, možno aj tentokrát mohol film, ktorý divákov nevyhnutne rozčaruje, podať poriadne a s gustom. Takto je to zaujímavý nápad, priemerná epizóda Krajných medzí natiahnutá na skoro dve hodiny a od človeka, pre ktorého sú takto poňaté príbehy jeho chlebík už 20 rokov, vec v zásade čisto do počtu. ()

David.Darco

Old je možné ako mnohé Shyove filmy rozdeliť na dve časti. Tá prvá, ktorej väčšinu je zaujímavé sledovať a ponúkne aj pár podnetov na zamyslenie. Prvá, v ktorej ukazuje umnú kompozíciu záberov, s ktorej odchádzajú pomocou pomalých švenkov a krúženia kamery postavy zo záberov, čo pôsobí veľmi znepokojivo. (Záber odhalenia hluchoty na jedno ucho mi určite zostane v pamäti). Shyamalan je výborný režisér, to už dávno vieme. Škoda že po stránke scenára nepodáva vyrovnanejšie výkony. V druhej časti prichádza zvrat, ktorému však chýba údernosť a akosi mi stále behá po rozume, že mohol byť o čosi iný, zaujímavejší, podnetnejší pre zamyslenie sa. Aj napriek tomu bol old zaujímavý a iný kino zážitok, po dlhej dobe a z kina som síce odchádzal tak trochu "rozpoltený", ale pomerne spokojný. Slušné 3*. ()

Lachtaan

Se Shyamalanem nemám příliš pozitivní zkušenosti, co se týče výtvorů, které jsem od něj doposud viděl, jeho novotina mě ale jako milovníka hrátek s časem zaujala už v kině formou traileru a v červenci mou hlavou běhaly i myšlenky zkusit Old na velkém plátně. K tomu nakonec nedošlo bez jakýchkoli výčitek, domácí projekce je pro tento film dostačující, tím ovšem nemyslím, že by nebyl dobrou záležitostí. Kromě psychózního nádechu, který mi ve filmech baví poslední dobou asi ze všeho nejvíc, mě hlavně těší přítomnost Thomasin McKenzie. Téhle mladé herečce držím palce, aby se pořádně prosadila. ()

UhLee

(6/10). Oproti jiným uživatelům, tohle byla moje první zkušenost s režisérem Shyamalanem. Po oznámení tohoto projektu a jeho stručné synopsi jsem byl plný očekávání. Velice originální myšlenka, která vypadala velice slibně. Bohužel, co vypadá na papíře nádherně, nemusí na plátně vypadat taky tak krásně. Už od začátku jsem měl z filmu takový zvláštní pocit. Nevyvolávalo to ve mně emoce, které bych od daných scén očekával. Jde určitě o ambiciózní projekt, který měl slibnou buducnost. Bohužel, v mých očích to ztroskotalo ve výstavbě atmosféry. Necítil jsem vůči hlavním hrdinům absolutně žádné emoce a jejich osudy mi byly hlavně díky velké předvídatelnosti jedno. Nutno podotknout, že herecké výkony byly výborné. Opět mě nezklamali Thomasin McKenzie a Alex Wolff. Také mě dost překvapil herecký objev Aaron Pierre. V konečném důsledku se jedná o průměrný film, který měl potenciál být daleko daleko lepší. ()

Ryuuhei

Je mi jedno, že tu film nemá ani 60 %. Těšil jsem se na něj už od traileru, hrátky s časem jsou moje, i když zde šlo spíš o urychlené stárnutí. O to originálnější nápad, který pod křídlem Shyamalana sliboval zajímavou jízdu! A taky, že byla. Sem tam mě zarážela kulhající logika - už jen to, že tolik lidí tak snadno nalákají na nevyřčený experiment jen pomocí účtenky z lékárny, kterou reálně nikdo nečte - ale dobře, přistoupil jsem na hru příběhu a už se nechal unášet nejistotou, jak to s celou skupinkou dopadne. Přijdou na řešení situace včas? Dostanou se odtamtud? Nebo to celé bude úplně jinak? Bál jsem se otevřeného konce, ale nakonec jsem s vyvrbením celkem spokojen. Co film chtěl hlavně ukázat, že si lidi zkrátka začnou něčeho vážit až v okamžiku, kdy o to přijdou - zde o čas. Malicherné problémy ztrácí na váze a důležité je užívat si chvíle, dokud existuje. Ale fuj... nechtěl bych to zažít! ()

Tosi

Děsivej film to jistě není, ale zajímavej rozhodně je, asi tak na silný tři pecky. No kdo by chtěl dobrovolně ultrarychle zestárnout, asi nikdo. Je dost těžký, ne-li nemožný odhadnout, jakým zvratem film skončí. Ale já vám to radši řeknu sám: rejža vám svým filmem sděluje, važte si toho co máte a nedržkujte furt. Vono to pěkný totiž časem zmizí. ()

LUKICKK

Hodně zajímavý nápad, jde vidět, že to je podle knihy, protože takovéto nápady vznikají hlavně u nich a nebo u Nolana :D, každopádně, jo užil jsem si to dost. ()

Sfinkter

S těžkým srdcem tři hvězdičky, námět slušný, atmosféra mě bavila, ale nějaký vyšší záměr nenajdeme a k tomu useknutý konec. ()

Johnny.ARN

Toho s tým nevysloviteľným priezviskom celkom znesiem. Mal síce aj slabšie počiny, ale posledné pokusy sú veľmi pozerateľné. Čas sa s nami hrá. Hrá sa s nami kamera, hrá sa s nami scenár, dostaneme aj dávku emócií a rodinných múdrostí. V závere ale pochopíme, čo, prečo, ako a všetko to pred tým nám príde ako balast. Síce potrebný, v danej chvíli aj uveriteľný a funkčný, ale predsa len balast. Nakoľko si myslím, že viac sa z toho vytrieskať nedalo, tak 4 z 5 ()

Qitek

Repetitivní, v mnoha případech ( téměř ve všech ) "bolavě" a odtažitě zahrané a především ten scénář no. Nejde o to, co se děje na ostrově, nápad je to dobrý. Ale ten průběh je tak nějak díky postavám... debilní. A čím blíže konci to je, tím je to horší. Což ale přestane vadit, protože je vám to už nějakou dobu úplně jedno. V kině bych to vyloženě nedal. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (viac)