Martin v zúfalej snahe prekonať krízu stredného veku uteká od spoločnosti, aby mohol žiť v lese. Zaobstará si luk a jaskynný outfit, ale pravda je taká, že v prežití nestojí za nič. Jedného dňa stretne Musu, drogového dílera, ktorý je zranený a na úteku. V nádeji, že uniknú mnohým problémom, sa toto excentrické duo vydáva na hektickú jazdu cez fjordy. Prenasleduje ich miestna polícia, rozzúrený Viking, násilníci a v neposlednom rade Martinova rodina. (Film Europe)

blackkocour

Homo Erectus zatouží po normálním životu Homo Sapiens, ale strasti lásky ho přivedou otočit svůj život, po kromaňonsku. Ne, nejde o romantickou cipovinu od Diznyho, tohle by si měl vyzkoušet každý .. zatoužit si už nadobro odejít z konzumního a hektického pracovního života někam do divočiny, rukama postavit obytnou chalupu, zahřát si prdel krbem, kde by třísky blahem praskaly, ulovit si nějakou tu horskou kozu na zacpání žaludku, a spokojeně si hovět od civilizace. Každý po tom touží.. nebo aspoň do té doby, než si místo toho pustíte Hon na pačlověky. ()

Zagros

Krize středního věku se dá řešit různě. Někdo ji řeší útěkem do divočiny. Hlavní hrdina filmu, Martin, se vzdá civilizace, obleče se do kožešin, vydá se tábořit a občas se pokusí ulovit nějaké zvíře. Což pro člověka z civilizace skončí často nezdarem a tak nezbývá, než se snížit k tomu, si zajít na benzinku pro bagetu. :-) Námět jako dělaný pro dánskou komedii. Tohle Dánové většinou umí, a proto jsem se nechal nalákat i na snímek Divoch. Tady se to povedlo tak napůl. Námět byl fajn, obsazení také a několik scén bylo výborných. Bohužel to bylo v několika částech nedotažené a občas se objevilo pár nesrovnalostí a nelogičností. Především laxní policejní pátrání po lidech běhajících se zbraní… asi by to probíhalo hodně jinak. Také mi chybělo větší prokreslení postav a třeba motivace hlavního hrdiny. Žena, děti, rodiny, práce… vše bylo fajn, ale přesto se seberu a zmizím? Jasně, je to komedie, není třeba mít všechno jako promyšlené existencionální drama. To by se ale muselo lépe pracovat s gradací příběhu a s vypointováním některých scén. V dánských filmech se mi často líbí právě to dovedné balancování na hraně dramatu a (mnohdy černé) komedie. Divoch není ovšem špatný film, jako zábava na jeden večer je fajn. Jen má k vrcholu dánské kinematografie v tomhle žánru ještě daleko. Doporučil bych spíše partu kolem režiséra Anderse Thomase Jensena a jeho filmy. ()

aquiver

Pěkné přírodní scenérie zaujmou, stejně tak mám rád snímky kritizující lidskou společnost a snahu od ní uprchnout, v tomto subžánru jsem již zhlédl spoustu mimořádných počinů. U Divocha jsem se po většinu stopáže bavil, i režie je dobrá, ale musel jsem si povzdechnout kupříkladu nad jednáním neschopných policistů, stejně tak lituji, že snímek nedopoví další důležité aspekty, které načal. 65 % ()

kolemjdouc

Chlap který už měl laťku konzumního života nastavenou tak vysoko ,že už neměl kam zajít. A přesycen a uondán běžným životem  se jal poustevničit.Jenže hlad a absence tlf signálu ho doběhly a tragedie mohla začít. V knihách sice vyčetl že Vikingové to měli jednoduché tak proč by to nezvládl i on,že?? Přijde mi to jako skrytá parodie na různá grýndýlová šílenství..... ()

samkko

6/10 aneb film který stojí za zhlédnutí hlavně kvůli svému prostředí. Pokud jste jako já, fanda severské přírody, nebo prostě jen fanda severských filmů, tento snímek se automaticky stává vaší povinností. Norská krajina je na pohled naprosto úchvatná a dělá tak snímku o to bujnější atmosféru. K tomu se pojí i vizuální zpracování, které je na docela příjemné úrovni. Leč se jedná o komedii, zasmál jsem se tu jen 2x. Což je škoda, protože tento film měl obrovský potenciál právě na to, byl vtipný. Bohužel se to nepovedlo. Víc spokojen bych byl, kdyby místo komedie natočili to samé, ale pojaté jako vážné drama o svobodě, útěku a sebepoznání. No nic, pro příště budu doufat, že se něčeho takového dočkám, ale prozatím mi tohle asi stačilo. ()

xxmurphyxx

Solídna vecička. Uletený, dobre zrežírovaný a natočený  príbeh so štipkou čierneho humoru s dobre nastaveným zrkadlom každému z nás a viacerými momentami na zamyslenie. Akurát to bližšie k dráme ako ku komédii. To len tak na okraj, aby niekto nebol sklamaný. ()

mkee

Poviem to v skratke - priemerný až podpriemerný film, ktorý plynie niekedy snáď až príliš pomaly a ako komédia mi to, s výnimkou úvodu, určite nepríde. 3* za vizuál. ()

blondboss

Dánska jemne pomätená komédia, ktorá si zo seba tak trochu robí srandu, ale zároveň ukazuje akúsi nezávislosť človeka a jeho postoj k životu. V zásade one-man show, ktorá akosi neprekonala očakávania a príbehovo to nakoniec nebolo až také terno, aj keď myšlienka fajn. Také nemastné-neslané tri hviezdy. 60 % ()

tomino28

Severská komedie, ve které ke konci houstne atmosféra a není nouze o dramatické momenty a nějakou tu krev. Od prvních minut jsem ve filmu viděl velký potenciál, ani nevím proč. Ale po celou dobu sledování jsem doufal, že se film nějak víc rozjede, že půjde více do hloubky tématu jak žít, o čemž bezpochyby každý z nás více či méně přemýšlí. Bohužel až do hořkosladkého konce k tomu na sto procent nedošlo, a tak Divoch bude pouze jeden z mnoha filmů pro fanoušky dánské kinematografie. ()

Erichan

Tak toto rozhodne nebola komédia. Ani komédia/dráma. Možno tak dráma(/komédia). Zátvorku nedávam náhodou. Ten bizar okolo bol fajn a aj dráma to bola fajn, ale rozhodne to nebola komédia. Film nevyprchá hneď pri záverečných titulkoch, necháva pár podnetov na zamyslenie, ale Ameriku neobjavuje. Za pozretie film stojí, ale dekel z neho neuletí. ()

vinducha

Krize středního věku a její 1 z možných řešení . Teda úlet to je notný . Nicméně natočené je to perfektně . Nečekal jsem nic a dostal sem parádní poutavý kousek . Držel sem jim klukům palce , protože vím , že na něco takového bych tedy já opravdu neměl. Tohle si dobrovolně vybrat , no klobouk dolů. Komedie je to ale opravdu jen občas . ()