Ninja korytnačky: Mutantský chaos

• Česko Želvy Ninja: Mutantí chaos (viac)

Keby neprišli do kontaktu so záhadným zeleným slizom, boli by z nich obyčajné korytnačky z kanalizácie. Keby sa nestretli so zmutovaným potkanom Splinterom, nestali by sa z nich majstri bojových umení a menovci legendárnych renesančných umelcov Donatella (Donnie), Michelangela (Micky), Leonarda (Leo) a Rafaela (Raf). Ale inak sú to úplne normálni tínedžeri, ktorí milujú dobrodružstvo a neznášajú nudu. Tej majú v poslednom čase dosť, pretože Splinter ich pozorne stráži v ich kanalizačnom brlohu. Celkom oprávnene sa bojí, že ich ľudia neprijmú. Ale aj tie najlepšie bezpečnostné opatrenia majú svoje medzery a jedného dňa korytnačí chlapci preniknú do jednej z nich a narazia na April. Obyčajné ,,ľudské,, dievča, ktoré sníva o tom, že sa stane neohrozenou reportérkou. Spoločne sa rozhodnú vydať po stopách Superflyho, tajomného vládcu podsvetia, na ktorého je polícia krátka. April dúfa, že vďaka tomu si obyvatelia mesta konečne vydýchnu, a korytnačí chlapci dúfajú, že ako superhrdinov ich svet prijme ľahšie. Bohužiaľ, nikto z nich nepočítal s tým, že Superfly je obklopený armádou nebezpečných zmutovaných zločincov, ktorí sa takýchto zelenáčov rozhodne neboja. (Cinemart SK)

ondraondra

Nové Želvy mají neskutečný styl, a to hlavně díky kulervoucí akci a parádní hudbě. Taky chválím animaci, která se k mutantům skvěle hodí, a líbí se mi, že i všichni lidé působí tak trochu ošklivě. Není to zkrátka Pixar, kde vypadají všichni dokonale a krásně. Příběhem ani vykreslením postav to sice nedosahuje na úroveň Spider-Verse, ale rozhodně je to nejlepší želví celovečerák. A to mi bohatě stačí. ()

Koda

Důvod, proč jsem dal o hvězdičku navíc, než u Spidermana byla svižnost, a hlavně se tam furt něco dělo. Dále film doprovázely skvělé hlášky z českého prostředí, alias Všechnoparty s Karlem Šípem, kde jsem se prakticky sám smál. Ale možná jsem měl trošku větší hype, který jsem, jakožto fanoušek, nedostal. Píseň od Vanilla Ice tam byla jen chvilku, intro k původním TMNT aspoň nakonec by nebylo na škodu, ale zase na druhou stranu o co jsem si ve filmu žádal, aby tam bylo, tak to mě celkem dobře pohoni... ehm.. podojilo.... vlastně jsem se narval sám popcornem, ale you know what I mean. Chtěl jsem dát plný počet, a o to víc mě mrzí, že jsem se rozhodl dát krásné 4. Film měl rozhodně potenciál, ale víc zabrousit do vtipu, víc drsných momentů, ale zase chápu, spíše je film stavěný pro mladší publikum, ale upřímně, styl animace je na jedničku. Rozhodně ale bych byl rád za dvojku. A pokud bude, jednoznačně bych sáhl i po plném počtu, tak jak u Sonica :) PS: HEYYEYAAEYAAAEYAEYAA ()

Mysa

Jsem naprosto překvapený, nečekal jsem, že nový reboot série Želv Ninja bude takhle skvělý! Vůbec se nepovažuju za hardcore fanouška této značky, ale trailery mě natolik zaujaly, že jsem se rozhodl dát tomu šanci a přesně tohle bych doporučil udělat každému. Je to naprosto svěží a originální pojetí tohoto světa, strašně hodně dělá animace, která je naprosto úžasná. Ano, inspirace Spiderversem je očividná, ale zde animace zachází ještě o krok dál do pomyslné komiksovosti. Každý snímek filmu vypadá jako jednotlivý panel z komiksu a já to naprosto miluju. Jenže u animace to nekončí, postavy a příběh jsou sice jednodušší, ale to vůbec nijak nesnižuje výslednou kvalitu filmu, jelikož všechno ostatní je špičkové. Akce je luxusní, tomu samozřejmě napomáhá ten skvělý styl animace, ale i choreografie byla super. Humor byl samozřejmě mířen na mladší publikum, ale některé vtipy prostě nemůžou děti pochopit, jako například vtipy ohledně českých "celebrit", to je samozřejmě exkluzivní pouze pro český dabing. Musím také pochválit hudbu, protože ta je taky skvělá, hodně se zde pracuje s licencovanou hudbou, jenže jednotlivé skladby byly použity vhodně a ke každé scéně sedí. Jednoduše doufám, že tenhle film dostane tu pozornost, kterou si zaslouží, a že si lidé uvědomí, že tyhle originální a svěží animované filmy naprosto nakopávají zadky všem těm debilním tuctovým filmům jako je Flash nebo poslední výkřiky Marvelu (až na 3. strážce, ti jsou úžasní), protože zrovna tenhle film si tu pozornost vážně zaslouží! ()

666Carnage

Na tenhle snímek si musíte postupně zvyknout. Humor je tu spíš cílený na mladší publikum. Animace je dost zajímavá a v akčních scénách velice přehledná. Soundtrack je parádní a vždy parádně pasoval. Miluji želvy ninja, takže nějaký body přiletí navíc to je jasný. Jenže mě potěšilo, kolik známých mutantů se tu vyrojilo. Viděno v originále s titulky, kde byly slyšte známé hlasy. 70% ()

legatio

Musím říct, že se mi líbil ten styl animace a akčnost. Co mi chybělo bylo to klasické auto, ve kterém v původním animáku jezdili do akce. To by byla příjemná nostalgie. Jo a samozřejmě April O'Neil musí v dnešní době být plnoštíhlá dredatá černoška, bez toho by to nešlo. ()

Hanys_

Ninja želvy verze Rogen/Goldberg. Je to dobré, nic moc jsem nečekal (myslel jsem že to je nějaký animák od nickledeonu), ale má to fakt stylovou grafiku (byť po Moralesovi už to tak stylové není), nadupaný ost a vlastně ten známý děj se tady prodává přece jen trošku jinak a taky zajímavě. 8/10 ()

.baris.

Hlavní problém nových Želv tkví podle mě v tom, že moc nevědí, co od sebe chtějí. Na pohádku pro malé děti je to moc akční, divoký a rozeřvaný, málo pohádkový a i animace odpovídá spíše starší cílovce. Na film pro velké děti a dospělé je to ale moc dětský s příliš prostou zápletkou. Animace je asi cool (třeba želvy jsou za mě vizuálně v pohodě), ale občas je to za mě "cool" až moc. Příběh je jednoduchý, jakžtakž funguje a drží pohromadě, vtipy už jsou ale o poznání horší (zasmála jsem se jednou, aneb "podepiš mi dítě"), tam se snímek sype. Úplně nejhorší je dabingový pokus o převedení původních narážek do českého prostředí, to je naprostý peklo. Poslední půlhodinu už jsem navíc dost často koukala na hodinky, protože jsem se prostě a jednoduše nudila. Úplně špatný to není, ale k fakt dobrýmu to má tedy hodně, hodně daleko. ()

filipvrbik

To bylo příšerné! Želvy Ninja mám moc rád, vyrostl jsem na nich, i ten původní seriál i hrané filmy se mi moc líbily, ale toto se prostě nepovedlo - banální příběh, hrozné až příšerné příšery, nelíbila se mi ani animace postav- no prostě celkově fuj....10% ()

Oralfabet

Skoro určitě nejlepší TMNT film, i když to vlastně vůbec nic neznamená. Cool animace a respekt k materiálu, jemuž se ho z pochopitelných důvodů v minulosti moc často nedostávalo. Humor naladěný spíš na mladší publikum, což je asi správně (přece jen jsou to teenageři), ale smál jsem se prostě dost zřídka, a místy mě ty polokulturní odkazy dost otravovaly. Co mě naopak očekávátelně potěšilo je soundtrack od Reznora a Rosse. Overall celkem sympatický počin, k němuž se asi nikdy nevrátím, ale na pokračování bych se klidně podíval. Slabších 7/10 ()

Muel

| Nickelodeon Movies | S týmto som uspokojený a výsledok mi príde dostatočne dobrý na to, aby som bol spokojný, ale v ďalšom dieli korytnačiek chcem viac osudovosti, viac emócií a hlbšie spoznávanie korytnačiek zvnútra. Tento film mi príde totiž miestami trocha plytký, nezabrdáva do živého a neriskuje dostatočne, ako napríklad tohtoročný Spider-Man a porovnavám to naschvál, pretože animácia je založená na podobnej technológii. A hej, aj tá animácia mi prišla miestami trocha pretemnelá, inak ale super. Celkovo dobré. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Illy

I když je cílovkou mladší publikum, tak mě osobně hlavně celý vizuál neuvěřitelně bavil. Takový animovaný punk... Prostě super. ()

Chundys

Kupodivu ne tak otřesný jak jsem se bál! Animace alá Spider man je tím cítit sakra hodně, akorát přeci jenom ten Spidey je o několik vystřelených pavučin jinde a vévodí animákům a hlavně nemá děsivě naanimované lidi!!! A musim teda shodit dabing to opravdu byla býda a jen lituju, že jsem to neviděl v originále! Supr soundtrack :-) ()

Artard

Dlhodobo slovenský dabing žije ako pacient vo vegetatívnom stave, len ho kŕmia a prebaľujú, ale po tomto čísle so sedlákom Rytmusom by som ho už fakt odpojil od prístrojov a v pokoji mu priložil vankúš na tvár, lebo fakt už aj opitý bezdomovec tancujúci na námestí ma väčšiu úroveň, úplne mi to pokazilo film. A kiná by sa mali spamätať a dať aspoň jedno blbé predstavenie v originálnom znení, nech si nemusím hovoriť že som si mal radšej za tých 10 eur zaplatiť lobotomiu, keďže to by bola určite príjemnejšia záležitosť. ()

panvasik

A já se bavil, jasně jde vidět, že je to dělané pro nejmenší a tak se to tak tváří. Jenom tak doufám, že to u nejmenších nezůstane, třeba po dekádu, než značka třeba zanikne a tak trochu doufám, že se tvůrci chystají dělat něco podobného, jako v případě Toy Story a to že mají v plánu s těmi nejmodernějšími vyrůstat a být s dalším snímkem víc "dospělejší", protože tak si to představuji já a tak bych to i rád viděl. Nevím kam se budou chtít dál dostat, ale doufám že to nebudou například jenom 2 filmy a že nám tady vznikne nový filmový vesmír. Příjemná podívaná, která malé bude bavit a starší neurazí. Animace je klasický víc než pěkná a já animaci vždycky považuji za tu nejdůležitější, co se animovaných filmů týče... Pořád musím říct, že se jedná o lepší kousek, než byly hrané želvy ninja. 8/10 ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Comic-Con čelí krizi

Comic-Con čelí krizi

24.06.2023

Je to pár dní, co pořadatel herní akce E3 oznámil, že se letošní i ten příští ročník ruší. Důvody jsou zřejmé, většina herních společností si začala pořádat své vlastní online konference, a když už… (viac)