Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

Aleee89

Ano, žánrově opravdu těžce uchopitelné. Těžko říct, co to vůbec je. Zda komedie, zda sci-fi, či něco úplně jiného. Spíše si myslím, že od každého žánru to má v sobě trochu. Zdeněk Svěrák je skvělý, jeho syn Jan jako režisér je taky velmi kvalitní. Ráda jsem se dívala i na epizodku s mým oblíbeným Smoljakem. Ono celkově ten film je docela zajímavý. Sice je starý a tudíž ta kvalita nic moc, ale kouzlo to ještě má... ()

Anglie

Vynikající triky, velmi dobré výkony a zajímavý příběh. Tento film jsem viděl třikrát a už jen kvůli těm trikům se na něj rád kdykoliv podívám znovu. Příběh o vysávání energie je přeci tak trochu o každém z nás.. ()

dyfur

...film stál 40 mil.CZK a zarobil 10 mil.CZK - čo viac povedať -prepadák finančný a ani filmovýn zážitok nebol nič extra....hmmm ............moja zaujímavosť: Na benátskom festivale vyhral film súťaž Týždeň kritiky. (dyfur) ()

OG_Swifty

Akumulátor dua otec a syn je rozporuplný film - polovina lidí se nemůže nabažit jeho geniality a nadčasovosti, druhá polovina jej nechápe. Já se kloním spíš k té druhé půlce. Film má poměrně zajímavou ideu, nicméně její podání je podle mě takový nemastný a neslaný. Modelování obřích zubů, úst a já nevím čeho všeho mě taky moc nepřesvědčilo o kvalitách, i když přiznávám - u zubařky mě při drcení zubů obřím šídlem docela mrazilo. Bavil mě Bolek Polívka, který působil podobně svěže jako v Pelíškách, a navíc nám film nabízí hodně mladých kočiček - třeba Pergnerovou jsem vlastně nepoznal a je jen škoda, co za trosku z ní vyrostlo. A ještě se mi líbily kundičky, co dělaly Sněhurku a spol. To jsou však střípky, jako celek mě to nezaujalo a především úvod byl značně unylý. ()

maverick10

Spousta originalnich obrazovch zaberu a novatorskych pokusu dava tomuto dilu Jana Sveraka punc neceho noveho a neokoukaneho a tomu ja fandim. Ted uz konecne vim kde Jerry Bruckheimer v jeho kriminalkach bere inspiraci, jehla v zile ci snad krevni obeh je toho jasnym dukazem :-) ()

easaque

nostalgické 4* ze vzpomínek je i tento komentář, ale protože patřil k mým oblíbeným s několika reprízami, tak to půjde lehce. Námět mi přijde hodně originální a stejně ani provedení nezaostává. Je to vlastně taková hříčka, která si pohrává s fantastickým avšak představitelným příběhem o vysávání energie. Zároveň se snaží trošku parodovat americké akční filmy, ale po česku. Ve výsledku je to lehká a příjemná zábava, která by do zlatého fondu české kinematografie patřit mohla. A já si ji Akumulátora určitě zase někdy připomenu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Film nema poriadny dej, je to skor len taka nahodna splet roznych udalosti, ktore vsak dohromady nedavaju ziadny zmysel. Pre mna lahky podpriemer . 45 % ()

rakovnik

Trochu zajímavý experiment Zdeňka Svěráka, od které bych sci-fi fantasy mišmaš opravdu nečekal. Nicméně scénář je zajímavý a nápaditý, jeho režijní přeměna do filmové podoby povedená a kamera skvělá. Potěšilo mě vynikající herecké obsazení i v miniaturních rolích, snad jen ústřední duo mohlo být vybráno trochu citlivěji, především paní doktorka mi příliš sympatická nebyla. Uvažuji, zda nemám televizi sledovat trochu méně. ()

shyster

Když jsem ho viděl poprvně (jako malé děcko), poprvně jsem taky poznal, ten pocit z filmu, kdy ještě 20 minut po skončení sedíte jako zařezaní a další dny na něj myslíte všude, kudy chodíte. Čím to bylo? Nevim, ale když jsem ho viděl za pár let znovu, tak ten pocit se nedostavil. Ale i tak z nostalgie 4*. ()

joker.george

Na naše poměry nevídané, originální a v některých ohledech nepřekonané i přes zjevné menší mouchy. Několikrát se změní způsob vyprávění i to, co se vypráví a ne všechny přechody jsou zcela hladké a plynulé. Stále se ale zachovává zábavnost, zajímavost a místo se najde i pro Svěrákův rukopis. Mě si nejvíce získaly fantasmagorické sekvence z televizního studia. ()

bourec

Po dlouhé době viděno znova.. Vlastně podruhý. Myslím že je to dost ambiciózní projekt. Ovšem provedení dost pokulhává. Bohužel  pro mě funguje jen pár těch civilních scén ze života. Ty ruzný vsuvky jsou slušnej maglajz. Scifi a českej film dohromady moc nejde.40%. ()

tomtomtoma

Zajímavá a netradiční komedie o tom, že lidem, kteří byli natáčení kamerou pro televizi, je pak televizními přístroji vysávána jejich energie. Je to spíše vtipná alegorie na to, že spousta lidí nemá dostatečný důvod pro život a raději veškerý svůj volný čas tráví před televizní obrazovkou. Tak jako Olda Soukup (Petr Forman), který má strach cokoliv začít dělat, a tak trochu zoufale se snaží najít lásku a pohlazení, protože samota je tak ubíjející. Ale naštěstí potká gazelu Annu (Edita Brychta) a v rozhodující chvíli je ochoten ke změně svého života. Další vynikající role: přírodní léčitel Fišárek (Zdeněk Svěrák) se svojí vzteklou manželkou Martou (Daniela Kolářová) a inženýr Slezák (krásně samolibý Bolek Polívka). Dobře koukatelná komedie, která místy dobře baví, až na akční scény. Vtipné je použití příjmení Svěrákových spolupracovníků. ()

nithiel

Takovýhle gejzír originálních nápadů jsem asi nikde neviděl. Škoda, že Svěrák od té doby dost usedl - těším se na Kukyho a doufám, že ten mě nezklame a bude minimálně stejně ujetý jako jeho prvotina. ()

C0r0ner

V době vzniku to musel být pro celou veřejnost pořádný šok, nicméně dnes už je to jenom průměrná záležitost, kterou nahoru posunuje leda tak ten dobrý nápad. Což o to, nuda to nebyla, ale při sledování jsem si tak nějak říkal wtf a ten pocit mi zůstal až do konce. Není to špatný film, ale kdovíjaký zázrak také ne. 70% ()

kusper

36. LFŠ Je k u zoufání, jak málo českých filmů se pravidelně reprízuje. O tomto jsem až doposud nevěděl. Sekce "Divoká devadesátá." - ne skvosty, ale extrémy. ()

eaten

V tomto pripade ma Jan Sverak sklamal, hoci jeho filmy mam rad. Polovica filmu sa neskutocne dlho a pomaly natahovala a druha to uz potom nezachranila. Mozno dobre zvladnute efekty na tu dobu, mna to vsak nejak nezaujalo. ()

campix

Na český film až příliš originální počin plný všemožných nápadů. Z velké části také opravdu zajímavých nápadů. Bohužel pro mě je tento film Jana Svěráka až příliš divný či originální. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)