Zamilované mäso

(festivalový názov)
  • Československo Zamilované maso (viac)
Krátkometrážny / Komédia / Romantický / Fantasy
Veľká Británia / USA / Západné Nemecko, 1989, 1 min

Réžia:

Jan Švankmajer

Scenár:

Jan Švankmajer

Kamera:

Svatopluk Malý

Minútový snímok netradičnej lásky, ktorá tak rýchlo ako začala aj končí. Švankmajer ani nemôže byť viac švankmajerovskejší. Hudba z rádia, tanec a vášeň milencov, sex v tanieri s múkou v podaní dvoch plátkov zamilovaného mäsa... Život je niekedy príliš krátky a preto ho treba naplno využiť. (m4k)

FrodoF

Dávám 5* za Švankmajerův "masový trademark", který mě nepřestává fascinovat. Jinak je to jenom minutka, takže se nedá mluvit o nějakém velkém pětihvězdičkovém díle. ()

SOLOM.

Kurňa po zhlédnutí této Švankmajerovy jednominutové jednohubky jsem dostal strašnou chuť si dát dneska kvalitní řízeček. Co k tomu jinak dodat, i za tak krátkou dobu se dá udělat „šťavnatý kus práce“, který zaujme diváky. No nic jdu se podívat po nějakém mase… ()

Popluh

Z hlediska vaření je to pořád méně surreálné než Babicovi dobroty, ale i tak by Švankmajera do kuchyně jen tak pouštět neměli. ()

JohnMiller

Ako sa hovorí, láska ide cez žalúdok. A v tomto prípade cez dve poctivé plátky mäsa. Jeden je pohlavia mužského druhý ženského. Tí sa do seba zahľadia, zatancujú si a potom si to rozdajú na múke. Pekne sa obalia a môžu ísť rovno na pekáč. Kratučké ale veľmi nápadité, prekvapivé, teda inými slovami skvelé. ()