Cyberpunk: Edgerunners

• Japonsko サイバーパンクエッジランナーズ

V dystopickém světě prolezlém korupcí a plném kybernetických implantátů se nadaný, ale lehkomyslný kluk z ulice snaží stát žoldákem a renegátem v jednom a žít na hraně. (Netflix)

SirAduard

Tak se zase Netflix předvedl, že umí dělat herní adaptace vážně na jedničku. Samozřejmě největší zásluhu má animační studio Trigger, u něhož však jsem měl ze začátku obavy, co se týče vizuálu, protože po prvém zhlédnutí traileru jsem si nebyl jistý, zda mi jejich styl zde sedne na 100%. Obával jsem se ale zbytečně. Animace Triggeru perfektně ladí neonovému sci-fi a často jsem slintal nad vypiplanými scénami, které byly nasáklé pestrostí a barvami. Postavy jsou lidské a zapamatovatelné, příběh emocionální a akce velice frajerská, avšak v některých scénách občas nepřehledná, ale jsou to spíš výjimky. Já osobně jsem si seriál hodně užil i přesto, že jsem nehrál původní hru. Však myslím si, že to po tomto zážitku zcela určitě v budoucnu napravím. ()

Ulquiorra Cifer

Čekal jsem barevnější a šílenější Ghost in the Shell - a to jsem taky dostal. Přiběh jednoduchý a postavy na pohodu. A pokud byl i sebemenší záměr reklama na hru - tak to zabralo, asi si ji koupím. ()

Seniad odpad!

Jak oživit z podstaty zničenou, zaostalou hru která zklamala všechny ? Udělejte zasekanou pedofilní trapárnu pro nevkusné panické zoufalce a hle ze zaostalé broken sračky je rázem hit na STEAMing pile of shits.  Fuck this fucking age. ()

vavsek

Dlouho jsem si k tomuto anime hledal cestu, až nakonec jsem seriál dal téměř na jeden zátah. Svět Cyberpunku je zde podaný opravdu skvěle, stejně jako postavy a vztahy mezi nimi. Příběh hodně hraje na city diváka a mě toto anime opravdu dojalo. Seriálu nechybí ani akce, která je vyobrazena skvěle zpracovanými animacemi. Myslím si, že tento počin může být pro někoho, kdo nemusí anime skvělým vstupem do tohoto odvětví. Ačkoliv bych byl velice rád, pokud by vznikla další série třeba v podobě spin-offů, tak si i přesto myslím, že jedno sériová jízda úplně stačí. ()

SewekiX

Opravdu vynikající počin kombinující prvky anime a cyberpunkového světa. Seriál má úplně dokonalý vizuál, barvy, prostředí i akční scény jsou šíleně dobrý, to všechno je navíc doplněno perfektně sedícím soundtrackem, který ve vás vždy vyvolá ty správné pocity.. :) Bohužel mám trochu problém s velkým množstvím jistých klišé, které se tu vyskytují. Je jich fakt hodně a celý příběh pak trochu působí jako takový "šónen 101" zasazený do tohoto prohnilého ale přesto v jistém smyslu magického světa.  Ještě dodám, že určitě nemusíte být znalý původní hry abyste si tuhle sérii užili, naopak pokud hráči jste oceníte ať už známá místa, nebo jiná pomrknutí na hru. ()

Thalin

Vizuálně to vypadá skvěle a ze začátku jsem byla nadšená. Ale děj po chvíli začne ztrácet tempo a nedokázal si mě tak držet, jako prvních pár dílů. Ty mi přišly skvělé, plné akce, sem tam humor a David je vcelku sympatické jelito. Ale pak to zapadne to jakéhosi kolotoče plného gangů, přestřelek, vražd a honiček, které mi tak nějak připadaly na jedno brdo. Taky se mi moc nelíbilo, co se postupně stalo s postavou Davida. Prostě takový průměr. A určitě je lepší sledovat to v originále nebo v angličtině, protože český dabing tomu dost ubírá a hodně toho mění. ()

Gerwant_L2

Cyberpunk 2077.. Skvělý příběh který má skvělý postavy a i výborný detaily jako že člověk nemůže mít neomezeně komponentů v těle nebo se z něj stane Cyberpsychosis...  O OST ani nemluvě výborné 9.1/10 ()

Zackk

ani v jednu jedinou chvíly jsem nevěděl co bude následovat, jak je pro anime naprostou samozřejmostí, tak vubec nejde očekávat co se vlastně stane. perfektní seriál který chytí za srdce, dokáže být zároven brutální, krvavý a zkorumpovaný, a zároven ukáže aj jemnost, lásku a dětskou naivitu. opravdu povedené, písen v epilogu na mě opravdu zapůsobila ()

Rikoz99

"Never trust a soul in Night City. The fools who make that mistake get burned." Tohle... wow. Tohle je tak úžasný. Ten příběh, ty postavy, to.. všechno. Tohle není nějaký průměrný seriál na jeden večer, když se nudíte. Nebo minimálně tak byste od něj neměli odcházet, jelikož konec je tak smutný, ale zároveň tak reálný (do jisté míry), že z něj budete mít depku. Upřímně, ze začátku jsem si myslel, že to je jenom nějaké náhodné ecchi zasazené ve sci-fi městě, které jsem po 2 epizodách přestal sledovat. Po pár měsících jsem se vrátil a za to děkuji Bohu, protože zážitek, který jsem z tohoto dostal je nezapomenutelný. Postavy jsou opravdu skvěle napsané a hlavní crew je k nezapomenutí. Anglický dabing, ve kterém jsem to sledoval je fenomenální. Kromě hlavních postav osobně vyčnívá fixer Faraday, kterého dabuje Giancarlo Esposito. Kurňa, jak on umí ty záporáky hrát. Anyway, viděli jste tu animaci? Ta je tak strašně úžasná! Dle mého názoru je ještě lepší, než od studia MAPPA, opravdu smekám pomyslný klobouček studiu Trigger, tohle bylo skvělý. Ty exploze, efekt Davidova sandevistanu, prostě všechno je tak krásný! Hudba je také naprosto senzační, například "I really want to stay at your house", které se občas objeví, zejména na začátku a na konci, se okamžitě usadilo v předních příčkách mých oblíbených písní. Toto anime bylo posledním pokusem CD Project Red zachránit franšízu Cyberpunku a přilákat nové a staré hráče zpátky, což se jim povedlo. Musím ale říct, že to mohlo být delší. 10 epizod na takové množství obsahu prostě nestačí. Jsou tam některé věci, které má divák znát ze hry, ale nijak to požitku ze sledování nevadí. Chci tím říct, pokud jsi fanoušek sci-fi, Cyberpunku, potrpíš si na dobrý příběh a postavy, nebo všechno dohromady, tak nedělej stejnou chybu jako já a dej tomuto anime šanci, tuhle jízdu přes Night City si užiješ! "Sorry, Wish We Could Go To The Moon Together". 100% ()

Bohusu

Jako odpůrce anime ale zároveň fanoušek Cyberpunku, jsem se i k mému překvapení na toto anime podíval a když jsem viděl první díl tak už mě to chytlo a nepustilo. Anime vás nenechá odejít a při krátké stopáži není problém shlédnout celé anime za jeden den. Animace mi přišla sice typická pro jakýkoliv jiné anime, ale tvůrci přidávali zajímavé prvky , který to celé ozvláštnilo a přidalo na atmosféře samotného světa Cyberpunku, který je hezky vizuálně zpracovaný a nese si jeho základní prvky. Příběh ze začátku poměrně jednoduchý, ale průběhem se motivace hlavní postavy a zvraty zkomplikují. Hlavní  zápletka hlavní postavy je poměrně jasná jak skončí a jak samotná postava skončí taky, což nám i samotné anime dává na jevo. Postavy hlavní byli prokreslený dobře, ale vedlejší už tak dobře napsané nebyli i když to aspoň kompenzovalo jejich charisma a chování a zaleží vám na nich. Ale myslím že většině postavám by trocha času na představení divákovy prospěla. Takhle tyto postavy působí uměle a jednostraně. Další problém je za mě nedostatečný představení světa. Pro člověka co nehrál Cyberpunk 2077 a nebo nezná subžánr cyberpunk může být svět matoucí a špatně, Ale lidi co hráli při nejmenším hru se chytí rychle. Rozhodně doporučuji zhlédnout, ale člověk co slyšel o pojmu cyberpunk poprvé doporučuju si před zhlédnutím něco o tomto žánru zjistit. ()

MuggyCZ

Jako nefanoušek anime jsem musel překousnout tvrdý oříšek, když jsem se o seriálu dozvěděl, že bude animován na japonský způsob. Překvapivě mě ale samotný příběh na tolik vtáhl, že s jistotou můžu říct, že animovaná forma celému Cyberpunk univerzu náramně svědčí. Milým překvapením jsou pro hráče známé postavy a lokace. Seriál jsem koukal s anglickým dabingem, který zachovává celý šílený vibe Night City. Dabing je za mně výborný, a Fixer v podání Giancarlo Esposito mile překvapil. Hudba za mě taky hodně povedená. ()

Darthorias

V dobe písania recenzie mám odohraných 285 hodín v Cyberpunk 2077 takže sa posnažím biť objektívny. Dobrou otázkou je či sa jedná o revolúciu v herných adaptáciach: no toto sa nedá povedať v podstate u žiadnej hernej adaptácie, vždy sa nájdu plusy a mínusy a je jedno o akú hru alebo akú adaptáciu ide. Ale stručne po Arcane sa jedná o ďalšiu výbornú hernú adaptáciu, ktorú si zamilujú ako fanúšikovia Cyberpunk 2077 tak aj nováčikovia. Plusy: výborná hudba, dobre napísané postavy (i keď dobre, ako ktoré), pútavý príbeh, a tiež veľmi oceňujem priame prepojenia z hrou a hromadu Easter-eggou, Mínusy: priveľa prechodov medzi akciou, pokojom a napätím ktoré sa odohrajú aj behom minúty, trochu ale naozaj len trochu mám problém u animácie, niektoré scény boli epické ale na druhej strane aj dosť momentov kde scény vyzerali nedopečene, áno toto sa deje u mnohých anime ale tu my to bilo do očí až príliž, tiež niektoré scény sú tak prešpikované, že sa v nich poriadne nedalo orientovať hlavne preto že trvali 2 sekundy. Záver: chyby ktoré som vymenoval sú len minimalistické a z hľadiska celkového zážitku by som sa na nich normálne ani nepozastavil, ale práve preto, že Cyberpunk 2077 absolútne zbožňujem tak som sa u nich pozastavil a viac zvážil hodnotenie, Cyberpunk Edgerunners dávam 83 % a už sa teším až sa do Night city zase vrátim. ()

Slash_Flash

Osobně jsem Cyberpunk 2077 ještě nezakusil. Jsem moc zaneprázdněný mým čtvrtým playthrough v Red Dead Redemption 2. Ovšem trailery mě na tento seroš nalákaly a není se čemu divit, že jsem si ho řádně užil a oblíbil. Těžko se hledá něco co vytknout. Nejsilnější stránkou byl samozřejmě nabitý, napínavý a inspirující příběh k zamyšlení, společně s nadupanou animací a nádherným art-stylem. No a samozřejmě ani nepominu super soundtrackem. To že se do něj pustí zrovna legendární Akira Yamaoka, bych si ani z řitě nevydrbal, ale je tomu tak. Myslím si, že si tento seroš oblíbí kdokoliv, ať už hrál Cyberpunk nebo ne. Za mě jeden z nejlepších scifi anime od dob Ghost in the Shell. ()

TheAnimalOne

Kdo by v dnešní době tušil, že Netflix dokáže vyplodit něco tak svěžího a krásného co se v Anime žánru dnes už málokdy vidí. Cyberpunk Edgerunners servíruje silný příběh v prostředí Night City, ze kterého mi zaplesalo srdce každým dalším dílem. Postavy jsou extremně dobře napsané, hudba má koule jak zmrd a záveř mě více než dojal, byť byl lehce očekávatelný. Nekompromisních 10/10 je však samozřejmostí. Prosím CDPR o další seriály z prostředí Night City. ()

sourekm odpad!

Záchranáři kteří nejdřív kontrolují kdo s nimi má uzavřenou smlouvu a když ne, nechá je svému osudu. Taková firma by se dlouho na trhu neudržela. Dál už jsem se nekoukal, tahle scéna se podle mé etické tabulky dá považovat za urážku kapitalismu a tak je pro mě tento seriál zcela opovrženíhodný. Je to škoda, protože scénárista tak způsobil, že práce výtvarníků a architektů světa přišla nazmar. ()

Danney

Cyberpunk: Edgerunners je jeden z nejlepších počinů letošního roku. Chápu, že tuctový divák nemá šanci poodhalit všechny krásy tohoto díla, tak si je pojďme alespoň trochu přiblížit. Prvním je prostředí, kde vynikají modifikace člověka, technologické vychytávky, hacking a zejména zpracování města, které působí dle herní předlohy vskutku futuristicky. Další počin laik možná ani nepostřehne, možná né vědomě, ale Cyberpunk má skvělou animaci, je rychlá, nejedná se o žádný sled statických snímků, ale každou vteřinu si je možné vychutnávat mistrovský počin, na kterém se tvůrci vyřádili a každý díl musel být v tomto ohledu nesmírně náročný na tvorbu. Příběh je zajímavý a šel by chápat jako jakási romance v budoucnosti s prvky moderní gangsterky. Nepůsobí to vůbec špatně, děj je sice do jisté míry predikovatelný, ale to jen krásně stupňuje v divákovi tu emoci, která přichází ve finále. Posledním klenotem je hudba, která nejenže perfektně zapadá svým stylem do tohoto díla, ale také perfektně dokresluje jednotlivé scény a každá skladba s sebou pro diváka přináší určitou symboliku. ()

Vectrex

Vždy som bol fanúšikom tohoto žánru a tento seriál mi pripomenul, prečo tomu tak bolo a je. Už keď som mal pocit, že tento žáner upadá, z CD Projekt Red prišla videohra so skvelým cyperpunkovým pozadím, ktorá vzala kompilát skutočne všetkého, čo tento žáner má po správnosti obsahovať a vložila ho do rámca s názvom Night City. Mesto funguje ako dokonalý živý organizmus, ktorý ma svoju vlastnú históriu, hrdinov, pop kultúru a taký ten správny smrad, ktorého sa nie je možné zbaviť. Seriál je len ďalším dôkazom, že je možné vždy sa niekam posunúť. Skvelá kresba, neprestávajúca akcia, lovestory, absencia cenzúry, proste balzam pre moje oči a uši. Poľský ghost in the shell, alebo konečne projekt, ktorý si razí svoju vlastnú cestu. Celý príbeh som prežíval spolu s Davidom a jeho dievčatami, asi som sa do všetkých zaľúbil a pripomenul si svoju pubertu. Mám rád hrdinov, do ktorých sa dá vcítiť. Masterpeace. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

31.12.2022

Další oslavována hra míří do televize

Další oslavována hra míří do televize

29.06.2020

Cuphead, The Last of Us a Cyberpunk 2077. Tři známé herní série, které se v nadcházejících letech dočkají vlastních seriálů. No a čerstvě se k nim přidala ještě čtvrtá. Seriálovou adaptaci totiž… (viac)

Cyberpunk 2077 dostane seriál

Cyberpunk 2077 dostane seriál

26.06.2020

Nadcházející akční RPG Cyberpunk 2077 od tvůrců herního Zaklínače bude mít vlastní seriál. K odhalení došlo při včerejším veřejném streamu o novinkách z chystané hry, která má vyjít letos v listopadu… (viac)