Cyberpunk: Edgerunners

• Japonsko サイバーパンクエッジランナーズ

V dystopickém světě prolezlém korupcí a plném kybernetických implantátů se nadaný, ale lehkomyslný kluk z ulice snaží stát žoldákem a renegátem v jednom a žít na hraně. (Netflix)

P.J.2

Občas zmatené, občas chaotické, občas odfláknuté ale to stejně nemění nic na faktu, že to byla jízda! Jdem koupit hru! ;) ()

gumbo

Je to zajímavý mix G.I.T.S. a Akiry s hromadou ckající krve. Prvních 7 dílů skvěle šlapalo, pak se však najednou střihlo jako by tvůrcům někdo sebral rozpočet na dalších 10 dílů a poslední 3 díly byly hrozně zkratkovité a všechno spělo k finále, které bylo tak na sílu, že mu úplně chyběly emoce. Navíc prostě ta finální zápleky je tak celkově nesmyslná (SPOILER Ona se ho snaží zachránit tím, že maže záznamy o jeho implantátu, ale nic mu o tom neřekne a raději ho nechá s tím implantátem pobíhat po městě, aby ho vidělo co nejvíc lidí. A to vše i když ví, že mu z toho nejspíš za čas přeskočí. Prostě naprostá blbost, kdy si dvě hlavní postavy neřeknou tu nejdůležitější věc jen proto, aby se děj pohnul tam kam scénárista chce. KONEC SPOILERU). Audiovizuál v pohodě, lehký nadstandard. 70 % ()

NorseSword24

Dával som tomu nádej že sa to časom zlepší ale nakoniec nič z toho. Hl postava mi ani na začiatku a ani na konci nepríde sympatická a nebavilo ma ju pozerať. A v druhej polke seriálu kde sa všetko dostane do extrému!! To bol extrém, ale taký čo už mi to kazil. Je to scifi so silnými prvkami budúcnosti ale akože niektoré tie veci mi prišli tak primitívne. Akoby si ich vymyslel malý chlapec, ale v zlom. Škoda že jediná postava ktorá ma bavila a ktorú som si obľúbil umrela asi v 3. alebo v 4. epizóde. U zvyšku som si prial aby umierali ako v sebevražednom oddiely. No nič, aspoň dobra animácia, aj keď to intro mi príde lepšie ako cely seriál a k tomu sa viaže aj úvodná znelka, ktorá mi zase predstavila pre mňa nového interpreta, ktorý si už urobil miesto u mňa v playliste. A scéna na mesiaci bola fajn ()

papaguy

Z Edgerunners na mě dýchl Hyper Future Vision GUNNM mixnutý hraným Transpottingem a Cowboyem Bepopem. Znělka, barevná barevnost, některé charaktery, akce, atmosféra... Bepop jen obsahuje navíc humor. Troufám si říct, že tvůrci mají Cowboye Bepopa hóódně rádi. Hodnotím bez souvislosti s hrou, protože Cyberpunk jsem nehrál. Příběh sic není dvakrát originální, ale celkově spokojenost. Seriálu se podařilo  vykreslení společnosti postavené na nemilosrdném kapitalismu. Vím, prvoplánově levičácké, ale je to alespoň srozumitelné. Alespoň vidíme, co nás v důchodu čeká. Pokud přežijeme změny klimatu, gendrovou revoluci, studenou válku 2.0, průmysl 4.0, green deal 1.0, imigrační vlny, populistické politiky a inflaci:-) Ocenil bych plastičtější vykreslení původu postav. Líbilo by se mi více scén se vnory síťařů. Akce, hlavně v závěru, byla dost šílená. Ale některé anime jsou šílené hned od začátku. Takže alespoň tvůrci měli epičnost bojových akcí kam stupňovat, jak si partička cyberpunkerů postupně vylepšovala hardware.:-D ()

Urukhaj98

E01-E10: Hru Cyberpunk 2077 nepokrytě uctívám a miluju. A Edgerunners po shlédnutí zrovna tak. Na rozdíl od hry, která je koneckonců o něco ambicióznější, se totiž v zásadě jedná o dojemný milostný příběh, který jsem s oběma hrdiny naplno prožíval od začátku až do konce. S Davidem jsem se sžil a stejně jako on jsem postupně propadával kouzlu jeho milované Lucy, do které jsem se regulérně zabouchnul stejně jako před pár lety do Panam v kůži herního V. Kromě toho samozřejmě Edgerunners naplno využívají svého anime formátu, na který se kouká jedna báseň (a k Cyberpunku bezvadně sedí), ohromují přestřelenou a brutální akcí, a dále skvěle dokazují, jaký má tenhle svět i mimo hru obrovský potenciál. A já chci víc. Tedy ne víc tohohle. Příběh Davida a Lucy byl krásně uzavřen (i slzička na konci ukápla) a nezasloužil by si nějaké laciné a z prstu vycucané pokračování. Chci ale víc takových příběhů z tohohle chromem nasáklého světa. Sem s tím. 10/10 ()

Torgal

Toto mi nesadlo a to predovšetkým kvôli samej podstate anime žánru, ktorý zrejme nebude pre mňa. Animácia príliš minimalistická, na môj vkus až lenivá a nezaujímavá. Explózie násilia zas naopak absurdne prepálené. Problém však je, že ma to nechytilo ani po príbehovej stránke. Solídny odpich sa nepodarilo adekvátne zúročiť a tak sme až takmer do konca len kĺzali po povrchu námetu o hľadaní a strate samého seba v pretechnizovanom svete. Náznaky tu boli, no tvorcovia uprednostnili fádnu zápletku o gangu medzi mlynskými kameňmi dvoch súperiacich megakorporácii a z toho vyplývajúcich krvavých exhibícii. K tímu “Edgerunnerov” sa mi pri tom nepodarilo vybudovať žiadny vzťah, a to dokonca ani k Davidovi, ktorý hral hlavné husle. Aspoň samotný záver ale dokázal vydolovať toľko potrebné emócie a veľa toho v mojich očiach zachránil. 6/10 PS: Na herný Cyberpunk sa stále ešte len chystám. ()

Tamten

Pro hráče Cyberpunku příjemné zavzpomínání na hru, pro nehráče seriál zcela o ničem. A i pro hráče bude zábavných spíše prvních pár dílů, pak už to přechází do stále dokola stejných bitek v anime stylu, u kterých jsem stále nepochopil, co na nich má být zábavného. ()

E lan

Asi seriál pro fanoušky hry. Mě se moc nelíbil ani příběh, ani animace a vlastně vůbec nic v tomto dílku. Zvláštní a tak nějak o ničem. ()

Pepe_cz123

Netflix nám vypustil nové anime.Super a já fanoušek Cyberpunku jsem byl neuvěřitelně natěšen. Nádherné naanimovaný,paleta barev,hra světel a stínů,akce a postavy které se mi prodaly. To všechno je Cyberpunk edgerunners a já musím říct jedno. Ty vole to co jsem zažil po dobu asi 4 hodin a těch 10ti epizod je naprosto kulervouci a velkej respekt CD Projekt red a studiu Trigger za tuhle naprosto skvělou jízdu a kdo by řekl že to na konci takovéhle krvavé anime naprosto akční jízdy chytne s emocemi. Já nemůžu udělat nic jiného než doporučit na 9/10 a pokud jste stále neviděli udělejte si tu laskavost a po dobu 4 hodin se naprosto nechte unášet touto naprosto skvělou jízdou. ()

Cooller

Na hru jsem se moc těšil a nasledně to bylo jen zklamaní a defacto se dá řict že to byl scam za ty penize co si za to tehdy řekli. Timhle si určitě u mě malinko zlepšili reputaci, přesto mam par vyhrad. Bohužel stejně jako ve hře se i zdejší přiběh soustředí na 'fyzické cyberpunkery' a ani zde tak tzv. 'net runners' nedostali prostor jaky bych viděl daleko radši, jelikož mi osobně 'biohacking' atd. přijde daleko vic 'cyberpunk' než spousta nožů, zbraní a jinych vojenskych fyzickych vylepšení. Tahoun děje má klasické prvky japonskeho anime, takže tu 'goofy' a dobrosrdečnou povahu tomu vzhledem k puvodu nemužu asi moc vytykat, ale k cyberpunku se takový 'učebnicový' protagonista dle meho nehodí, kdyby tak radši z net runnerky Lucy udělali protagonistu namísto Davida, byl bych vyrazně spokojenější jelikož jak přiběh později ukazal, Lucy ma nejen zajimavější pohnutky k tomu proč dělá co dělá, ale i životní přiběh... Co se Davida tyka, cele to vypadá jako že je hnan matky snem, než potká právě Lucy a je nasledně hnán jejím snem, když maminka už je ze hry ale sám cíle nemá... mrzi mě taky že ohledně jeho matky tu nebyla nějaka dohra, protože očividně měla s cyberpunkery co dočinění a taky by mě trochu zajimalo proč chtěla aby pracoval jeji syn zrovna pro Arasaku... Když už se tedy děj soustředí na fyzicka vylepšení, mohlo to byt radši rovnou o Adamu Smasherovi, který je tohohle druhu i ve hře ikonou, byť se jedna o zaporaka... tim by se navíc dle meho nazoru i trochu pootevřel backstory a divaci by pochopili co je vlastně Arasaka a Militech zač a jak město a život v něm vlastně funguje. Dál mně trochu zamrzelo samotné Night City, to město má být designově unikátní, mělo byt postaveno vertikalně a to sice možná je, ale není na to kladen žadny duraz, ani zminka... pusobí to jako obyčejné město, čemuž nerozumim.. očividně se tam snažili zakomponovat části, které jsou i ve hře. Animace je jinak dobrá, nepusobí nijak extra genericky a to vždy potěši avšak nelze ignorovat jakou laťku nasadilo studio Riot Games se svým Arcane. Netrpělivě očekavam kdy s něčim přijde Blizzard... popravdě čekal bych že budou naopak první z herních studii kdo se do nějakych animovanych serialu pustí. Edit: po shlednuti serialu jsem po hodně dlouhe době hru opět zkusil a ušla opravdu obrovský kus cesty, Edgerunners naprosto neuvěřitelně zapadají do herního světa, až tak moc že dusledky ze serialu nebo místa a předměty jsou ve hře skutečně implementovany. Neviděl jsem ještě žadny jiny serial, který by měl takový dopad na již existujicí hru a proto musim přidat jednu bonusovou *. ()

Tarhiel

Takto si predstavujem dobrý doplnkový seriál k inému médiu: Ucelený príbeh, ktorý obstojí aj samostatne, nie je k nemu potrebné poznať predlohu (v tomto prípade videohru/stolnú hru), na to, aby si ho človek užil a všetko potrebné je mu vysvetlené v priebehu deja (to, že pre človeka, ktorý hral hru, sa niektoré informácie opakujú, je nepodstatné). Stretnete sa aj s nejakými pre univerzum dôležitými postavami alebo lokáciami, ale len vtedy a natoľko, kedy to pre rozprávaný príbeh dáva zmysel. Tuto sa čakanie naozaj oplatilo, CD Projekt si režisérov a scenáristov vybral dobre a naposledy som podobne dobre napísané príbehy čítal práve k videohre Wasteland 2 (dvojkniha Wasteland: Rangers and Raiders a samostatná All Bad Things). ()

V1ctor_

Podle mnohých toto dílo vycpalo díru již existujícímu hernímu světu a zároveň ukázalo jak se tvoří nadstandardní anime. V úvodu jsem byl nadšen a okouzlen, ovšem stejně jako hlavní hrdina začal instalováním nových součástek šílet, mě jakožto divákovy seriál začal připadat stále více předvídatelný a nesmyslnosti přibývalo současně s chromovými vychytávky na těle ústřední postavy. V posledním díle vygraduje David do jeho finální podoby cyber-psychouše, stejně tak jeho romantický vztah s Lucy a mně i přesto zakončení nepřijde dosti adekvátní v poměru s prvními díly a velkými ambicemi obou dvou hlavních protagonistů. Chápu, že závislost je těžce vyléčitelná, ale proč se furt seriál opírá o to, že je cesty downgradu, když se tak stejně nikdy neučiní. Stejně působí Lucy, popřípadě Rebecca, které ačkoli jsou proti dalším Davidovým vylepšením, nikterak jeho evoluci nezastaví ani nepřibrzdí. Na závěr nutno zmínit chytlavý soundtrack, který jsem měl natolik oposlouchaný, a to nejen z důvodů toho, že se v celém seriálu, mimo pár ojedinělých výjimek, a intru střídaly jen dvě písníčky. Slušné čtyři hvězdy, ale jen z principu slibného začátku. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

31.12.2022

Další oslavována hra míří do televize

Další oslavována hra míří do televize

29.06.2020

Cuphead, The Last of Us a Cyberpunk 2077. Tři známé herní série, které se v nadcházejících letech dočkají vlastních seriálů. No a čerstvě se k nim přidala ještě čtvrtá. Seriálovou adaptaci totiž… (viac)

Cyberpunk 2077 dostane seriál

Cyberpunk 2077 dostane seriál

26.06.2020

Nadcházející akční RPG Cyberpunk 2077 od tvůrců herního Zaklínače bude mít vlastní seriál. K odhalení došlo při včerejším veřejném streamu o novinkách z chystané hry, která má vyjít letos v listopadu… (viac)