Keď sa Nataša a Dominik neplánovane stanú rodičmi, voľba bola jasná. Nataša ako úspešná dizajnérka hračiek pre deti, dokáže rodinu lepšie finančne zabezpečiť, a tak hlavnú časť starostlivosti o novorodenca prevezme ako otec na materskej dovolenke Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína bok o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska.. (CinemArt SK)

PROCESOR

Odpočinkový, nenáročný v podstatě od toho nemůžete moc čekat a tak vás to nemůže ani moc zklamat. Malej satánek co neustále řve je samozřejmě roztomilej. A rodiče co mají divnou dohodu a říkají si kámo to pořeší po svém. Jo doba se změnila, ale děti chtějí pořád to samé. ()

zette

Madla s Voriskovou mam rad a jak jsem videl velkou reklamu na tento film, kdyz sel do kin... Tesil jsem se, az ho uvidim. O to vetsi bylo me zklamani. Denik neobsahuje nic, co by si mel divak v pameti trvaleji uchovat. Nezaujme hereckymi vykony, dejem, rezii ani vtipem. Dalsi z tech zbytecnejsich filmu. ()

campix

Výsledná podoba knižního bestselleru je na naše poměry docela povedená. Sympatické, zábavné a založené na skutečných osudech hlavního protagonisty, které nejdříve ztvárnil v knižní formě. Nemám úplně tolik výtek, ale na druhou stranu také není až tolik co pochválit. Sice to je prakticky celovečerní premiéra pro Jana Haluzu, takže to zvládl poměrně dobře, ale Deník moderního fotra je  prostě průměrná romantická komedie se sympatickým ústředním duem, které se zná dlouhá léta a jejich chemie funguje na jedničku. Nic víc se tam asi najít nedá. ()

Pajky3

Projekt "moderního fotra" jsem zaznamenal před pár lety, ale nikdy jsem se nedostal ke čtení. Na druhou stranu mě nepřekvapuje, že ho chtěli zfilmovat. A podle mě to docela šlo. Jistě, nestane se z toho komedie, kterou budou české stanice vysílat do zblbnutí. Nicméně takhle na jedno podívání to funguje a dobře to zabaví. Hlavní dvojice spolu skvěle funguje a zbytek obsazení je vcelku dobře doplňuje. Proti takovýmhle českým filmům nelze nic namítat. ()

angel74

Populární stejnojmennou předlohu Dominika Landsmana neznám, což je možná pro její filmové zpracování dobře, jelikož nejsem zatížená potřebou srovnávat. Působí to na mě jako taková milá rodinná komedie, kterých u nás v poslední době zase tolik nevzniká. A tak nemám důvod k větší kritice, třebaže humor místy trochu drhne. Skvělou volbou ovšem bylo obsazení Jiřího Mádla a Terezy Ramba do hlavních rolí, k mému překvapení se k sobě docela hodili a občas to mezi nimi i parádně zajiskřilo. (70%) ()

kocik1

Když jsem kdysi pozorovala, jak Dominik Landsman cpal odkaz na svůj fotrovský blog do každé diskuse na internetu, neuvěřitelně se mi zprotivil a zařekla jsem se, že jeho dílko si nikdy nepřečtu. To jsem dodržela. A kdybych svému předsevzetí dostála i u filmu, bylo by jedině dobře. Čistá nuda, při níž se člověk modlí, kdy konečně už bude konec. ()

Lachtaan

Po boomu s nedávným Prvokem, který přinesl náznak pro pomyslnou renesanci mezi českými komediemi, jsem u ukázek na toto dílo doufal, že pod hlavičkou Novy nevznikne další paskvil. Ona se už ale bohužel kvalitativně dost blíží konkurenční Primě a časy, kdy se jí podařilo podpořit dneska už klasiky jako Rafťáci nebo Probudím se včera, jsou tytam. S Jirkou Mádlem můžu už od malička vidět skoro cokoli, ale tahle stominutová infantilnost mě ani trochu neoslovila. A není to tím, že ještě nejsem rodič. Jsem ze tří dětí, co se narodily velmi blízko sobě a recenze naší mamky by zněla skoro totožně. [viděno v Letní kino Klatovy 18.8.2021] ()

Johnny.ARN

Čím je ten Mádl starší, tým zvláštnejšie rozpráva. Ale nejak tak môže vyzerať rodičovská komédia, ktorá mohla ísť viac za hranu namiesto tej romantickej linky, ktorá tomu ubrala tempo a švih. Pobaviť som sa ale pobavil, Haluza dobre spracoval predlohu, Rambu môžem vždy a nešklbal som si kotlety. Rodičovstvo môže mať veľa podôb. 3 z 5 ()

markuc

tak tohle byla docela mizerie...takova typicky ceska nuda...skoda, predlohu mam rad a je fakt skoda, co z toho Landsman dovolil udelat ()

Mrkvič

Knihu jsem nečetl, ale díky známostem znám zákulisí a některé ztvárněné postavy. Převedení knihy na filmové plátno nemusel být špatný nápad a óbčas hlavní hrdina dovede pronést něco vtipného. Jako komik mi bohužel Mádl nikdy neseděl, takže zde z mého pohledu není kde brát. Některé pitvořící se situace jsou vyloženě otřesné. Nakonec jsem se tak usmál jen při scénách Ondřeje Malého a odkazů na jeho trenérskou (brankářů) profesi. ()

oveckaoa

Už jsem to kdysi psal a napíšu to klidně i znova Mádl je na jiné úrovni než 90 procent českých herců zatímco o Kotkovi skoro vůbec neslyšíme (žije ještě vůbec?) tak s Mádlem jsem neviděl vyloženě sračku (neviděl jsem všechno třeba Modelář mě ani neláká to samé to co Mádl režíroval). Tady to vyloženě táhne ani Ramba není špatná a s Mádlem jí to pasuje  hodně zde oceňuji i humor tak moc jsem se u české komedie ještě nezasmál a celkově kino bylo spokojené. Menší výtka ke konci , který mě přišel hodně na sílu. 80 procent ()

Blue.Poison

Já vám nevím... Na to, kolik museli mít podkladů a materiálů od Landsmana, mi to přišlo dost slabé. Kamera strašná a herci jak z amatérského divadla. Dalo se z toho vytřískat víc. ()

bizz_mjc

Filmově fajn, bez nadšení, humorně však už horší, stejně jako Mádlův taťka. Jako společník jsem u sledování přežil bez újmy. ()

Timak

Až na tu trapnou, asi minutovou pasáž, s koněm to bylo fakt docela slušný. Koukalo se na to dobře, bylo to vtipný (určitě v tom hraje fakt, že jsem relativně nedávno úspěšně prošel tímto zničujícím obdobím, a to hned 2x), takže to mám v živé paměti a ano, to se vážně děje. Ramba již tradičně skvělá a Mádlovi to sedlo. Dobrá oddychovka. ()

VanTom

Rádoby moderně "nad věcí" rodinná komedie k obětavému pečování o maličkého pekelníka neříká nic objevného a svěží, trefné, leckdy až cynické glosy často přetavuje do upachtěné grotesky. Záměrně, ovšem skutek spíš utek. Sympaťák Jiří Mádl veškeré "pády" ustává s přehledem, proto také v průběhu hezky funguje (ne)racionální znovunavazování romantického vztahu s příjemnou Terezou Voříškovou. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)