Zoolander

• Česko Zoolander (viac)
Komédia / Mysteriózny
USA / Austrália / Nemecko, 2001, 85 min

Zákulisie módnych šou je svet plný originálnych osobností i a bizarných postavičiek. A práve v ňom sa, ako ryba vo vode, pohybuje Derek Zoolander (Ben Stiller). Trikrát za sebou vyhral cenu Model roku. Zvykol si na žiar reflektorov, blesky fotoaparátov a na myšlienku, že je jednoducho neodolateľný a "cool". Aj vo svojom súkromí sa pohybuje stále ako na móle.
Jeho život je „fantastický a úžasný" až do chvíle, keď sa novou módnou jednotkou stane Hansel, podivný chlap navlečený do hadích koží. Derekov svet je v troskách. Teraz musí začať od znova. Ale ako? A práve vtedy sa o Dereka začnú znovu uchádzať mocní z módnych kruhov a objekt ich záujmu netuší, že dôvodom je takmer úplná absencia jeho mozgovej aktivity. A je to práve Hansel a všadeprítomná novinárka Matylda, kto zachráni Dereka, ale i svet (nie ten módny) pred blížiacou sa katastrofou... (TV Dajto)

fantoci

Hodně naivní film se spoustou přehaných scén. Jenže na druhou stranu je to přeci o modelingu.Příběh sám o sobě je srašný a některý pasáže jsou otřesný třeba hned ta s benzinovou pumpou ale pak přijdou scény typu vytahování slipů z kalhot a házení počítačů po zemi a změníte názor. Ke špičce tenhle film určitě neřadím ale budu si pamatovat Derekův Looooooooook. ()

hans500

Ben Stiller v perfektní formě (herecké i režisérské), Owen Wilson také dobrý, vtipný scénář, svižné tempo a Stillerova modrá ocel :). ()

AntonG.

Pro mne komediální klasika a Stiller si mne tímhle na vždy získal. Super ujetina s perfektními camey (sakra, jak se to skloňuje?:D), hláškami a scénami. Je tu však jedna kaňka - tohle platí pro původní dabing (je např. na DVD), ten nový (spolu s novým překladem) je hrozný a zabíjí strašnou spoustu humoru, skoro jsem se u toho nezasmál:( ()

Vecko99

Klasická komedie, kdy se chvilkami smějete, ale bohužel si chvilkami říkáte, jestli to tvůrci myslejí vážně. Naštěstí je děj zasazen do originálního prostředí, takže je zaděláno na dobrou podívanou. Neurazí, ale ani nenadchne. Lepší tři hvězdy. ()

PeterNet

Tohle je výborný Stillerův film. Jó, párkrát upadá k trapnosti, ale humor vše přebíjí. "Když jsem byla malá, byla jsem tlustá a všechny děti se mi smály. Pak se ze mě stala bulimička." "Ty umíš číst myšlenky?" :-D ()

Mrkvič

Nemám okomentováno? Tak to sem prsknu po asi sedmém shlédnutí. Naprostá paráda vrchol satiry a parodie. Desítky "různých" pohledů. Fantastický Will Ferrell. Skvěle se bavím i díku obsazení pidi roliček, které se filmem třeba jen mihnou, ale mají ksicht třeba Natalie Portman nebo Paris Hilton (tu jsem poznal až ted,ale na ní stejně sere pes). Po letech mi došla i narážka na Kmotra, takže i po tolikáté je co si užívat. Něco už časem vyčpělo, ale stejně je to luxusní podívaná. ()

Jizni Tlapa

Stillerův Zoolander se rozhodně řadí mezi jeho slabší postavy. Několik skvělých kostymerských kousků, scénář přinášející někdy povedené, většinou však hlášky na vrcholu trapnosti. Dějová linka se řadí k těm hodně slabším nápadům. Na výsledné hodnocení klasického průměru se tak hlavně podílí hudební doprovod a výběr hvězd, které Zollander dává možnost shlédnout v netradičním pojetí. 50% ()

LadyDevil

I když spíš k jedné hvězdě..prostředí manekýnů a vůbec skoro všechny postavy mi jsou těžce nesympatický, ale sem tam probleskne nějakej ten slušnej vtípek.. ()

lennyd

Je to on, nejlepší a nejhezčí mužský manekýn na světě (již třikráte vyhrál soutěž Model roku), Derek Zoolander (Ben Stiller). Ale letos má opravdu vážného soupeře, je jím Hansel (Owen Wilson), který soutěž s přehledem vyhrává. Derekovi se hroutí celý svět (navíc jeho kámoši umírají při tragické nehodě u benzínky) - a on zůstává úplně sám. A jako takový je v hledáčku modního návrháře Mugatuho (Will Ferrell), který chce Derek využít jako nástroj smrti. Potřebuje se totiž zbavit malajského premiéra, který chce zrušit nevolnictví dětí v zemích třetího světa, čímž by celý módní průmysl dostal na mizinu... Po prvních minutách jsem jen nevěřícně koukal a říkal si - tak tohle to snad ne. Ale pak se mi podařilo se naladit na Stillerovu vlnu, a až do konce jsem se docela bavil. Ač na první pohled to vypadá, že si Stiller dělá z modelek (a modelů) jen srandu, ani bych se nedivil, kdyby ve skutečnosti většina z nich byla opravdu takových. Řekl bych, že si totéž uvědomovali i herci v hlavních rolí (Stiller, Wilson, Ferrell), a tím spíš se jim dařilo v těchto rolích vyniknout (asi takto - čím větší kravinu vymyslí, tím uvěřitelnější bude). Potěší i spousta dalších známých jmen (a obličejů), ať už v hereckých rolích (Milla Jojovich, Jon Voight) nebo jako sami sebe (David Bowie, Billy Zane, a další). Určitě jde o jednu z nejoriginálnějších komedií, na kterou se zapomenout rozhodně nedá ... ()

T-pack

Když jsem to včera znovu viděl v televizi, přemýšlel jsem, jak moc jsem z tohoto humoru vyrostl. Došel jsem k jednomu závěru - nevyrostl, on vyrostl ze mě. Film těží hlavně z absurdního a náhodného humoru a to je jeho velká zbraň. Když ale takových snímků vidíte tucty, ne, že by se vám snad ten humor zajedl, ale už to prostě čekáte a jen tak něco vás nepřekvapí. I kdyby to mělo být jen z nostalgie, nechal bych filmu pět hvězd, ale ono není. Zoolander mě donutil se usmát nad každým vtipem, i když už jsem každý viděl tak po padesáté. ()

noriaki

Bláznivá parodie, v níž se snoubí chytrost a donebevolající blbost. Ben Stiller je machr, protože si ze sebe dokáže neustále dělat srandu, všechno jenom proto aby pobavil diváka. Mě tím lehce nalomil a i přes původní skepsi jsem si film užil. ()

Bobik9

Jedna z nejlepších šílených komedií 21. století. Ben Stiller nejen, že to dokonale vymyslel, ale on i dokonale hraje. a přišlo mu na pomoc spoustu výtečných osobností, který mají třeba jen kratičký štěk, který ovšem vždy pobaví. Farrell, Jovovich, Duchovny, Voight - všichni naprosto špičkoví! Jediným podle mě ne vyloženě úžasným byl Owen Wilson, u kterého to tolik nevypadá, že by si dělal srandu. Moc si přeji, abych se někdy dočkal dvojky! ()

Pavlínka9

:D :D Jako tady již několikrát zaznělo - je to neskutečná hovadina, ale skvěle natočená a celý film si dělá legraci z pravdivých věcí a jsou dost nadnesené a je to vážně vtipné :) Stiller a Wilson jako dvojice, která k sobě skvěle padne :) Ferrell a Jovovich, kteří ve svých modelech byli tak příšerní, že si je i více jak po 10ti letech pamatuji :) A zbylé hvězdné obsazení - Portman, Kravitz, Voight, Duchovny...Je jich tam tolik. Je to neskutečně absurdní a zhovadilý, ale vtipný a nejde to brát vážně :D Zcela souhlasím s komentáři uživatele oje a Djkoma :) A fontána v podobě trojice modelů s hadicemi z benzínové pumpy? :D :D ()

ywo666

Strašná blbosť, ale pobavilo. Navnadil ma na to celkom vydarený trailer zo Zoolandera 2, pretože z jednotky pamätal dokopy tri scény. Tieto komédie sa bohužial nevyhnú trapasom, ale raz za čas proste dajú dobrý joke. Kráľom filmu je samozrejme Will Ferrell a Mauryho prostata. Dávam 4*. Ale je to na hrane s troma. Prikláňam sa za ten benzínový car wash. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (viac)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (viac)

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (viac)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (viac)