Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h 6 min (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (14)

Klec (2022) (S01E01)

Na pilotní díl celkem slabota. Celý vyzněl tak, že o hlavní případ téměř vlastně ani nešlo. Spousta slovní vaty - ty řeči u kávy o fázi vyšetřování byly až trapné. Rodinné trable zabraly půlku děje. Navíc záporáci byli fakt amatéři - viz lustrace, zahození GPS, snadno odhalitelné lži. A to vše pozoroval zpovzdálí propuštěný vězeň, který by se více hodil na místo naprosto tragického šéfa oddělení. ()

Hlasy (2022) (S01E02)

Tento díl mi připadal o trochu lepší, než první. Ovšem opět se nekonal žádný zázrak. Práce policistů je zvláštní, činy neodpovídají slovům (viz proč není Malá advokát - však mohla být žalobkyní), a epizody ze soukromí jsou úplně mimo a vůbec mě nezajímají. Naštěstí oproti slibům tvůrců bylo dnes soukromí dostatečně v pozadí. Navíc pachatel, jeho motivace a odhalení bylo spíše fiasko. Na seriál se dá dívat, ale potěšení moc nepřináší. ()

Prank (2022) (S01E04)

Tolik nesmyslů v jednom dílu seriálu se jen tak nevidí. Když už něco napíšu, tak si to po sobě mám přečíst, zda to celkově dává smysl. Vata o ničem, vyšetřování samá chyba a téma, které je mi cizí. Zlaté Beskydy, i když jsem před závěrem minulého dílu usnul. ()

Dubina (2022) (S01E05)

Zatím nejlepší díl seriálu. Bohužel mě ruší to, že když už filmaři pracně vybudují atmosféru, naruší ji návštěva houslisty u flétnistky. Nejlepší kriminalistka se nechá přepadnout. Nejvíce mě ovšem překvapil Martin Havelka, o kterém jsem myslel, že už nic nenatočil. ()

Hardcore (2022) (S01E06)

Neurazí, ani nenadchne. Policisté jsou opět spíše za hlupáky - amatéřina se sledováním a zásahem, škodná přímo v kancelářích. Případ se jinak jevil zajímavě, pachatel ale byl hodně těžko uvěřitelný. ()

Dublér (2022) (S01E07)

Šedivý průměr. Chybí stále napětí a byť byl případ komplikovaný, ruší jeho vyšetřování nevěra, babička a tajný mstitel. Koneckonců navíc vlastně ani nevíme, jak dopadl pachatel, což v práci kriminalistů příliš dojem nezlepšuje. ()

Revolver (2022) (S01E08)

Kriminální případ měl opět celkem slušný děj, byť některé scény budily rozpačitý úsměv. Rodinné drama má k řešení ještě 4 díly, stejně jako Hanuš na svou příležitost. ()

243 (2022) (S01E09)

Jakkoli toleruji vedlejší dějové linky, které mě opravdu nebaví, celkem jsem si zvykl, že tento seriál není Bůh ví jak kvalitní, tak konec dílu mě vysloveně rozesmál. Poslední zvrat byl opravdu navíc. Únos se vleče a jediné pozitivum je sem tam lidský Vyorálek. ()

Závod (2022) (S01E10)

Když už se vyšetřování posune, odskočí na chvíli děj k únosci, tatínkovi, babičce. Poté se vrátíme k případu. Motorkáři jsou sice na policii vysazení, ale vlastně všichni ochotně spolupracují. Navíc způsob odhalení pachatele je zvláštní - škoda jen, že se nekonal opět odraz v laku, tentokrát motorky. Dnes ve vedlejších rolích i známější herci, ale celkově šeď. ()

Doba (2022) (S01E11)

Čím méně rodinných záležitostí, tím lépe. Případ byl v podstatě jednoduchý, vrah nebo jeho komplic se nabídl brzy. Objevila se dokonce cizojazyčná mafie...no, budiž, už jsem si zvykl. Když se ale byť krkolomně vyšetřuje, děj celkem slušně ubíhal. Motivace pachatele ale byla hodně přitažená za vlasy - tedy s ohledem na dobu činu. Únosce dnes vůbec nebyl, což mi nechybí. ()

Královna majálesu (2024) (S02E01)

Tak se nám sešli herci z Poldy, Případů 1. oddělení,  Nejsvětější Trojice a Specialistů. Bohužel poslední jmenovaný seriál tento díl připomínal nejvíce. Obsazení je takové ne úplně skvostné, na druhou stranu byl případ docela zajímavý a hezky natočený. Ovšem jeho rozřešení spíše náhodné - konečně se našel nosič. Jako kriminálka stále průměrné, ale jsem rád alespoň za žárlivého syna, více než mstícího se vězně. ()

Poslední naděje (2024) (S02E02)

Ani ve druhém dílu druhé série nepřekročí seriál stín průměrnosti. Případ je zajímavý, hezky se vyvíjí, dokonce je i umně natočený. Ale scénárista si neodpustil několik přebytečných momentů a jeden zásadní chyběl. Zásahovka - střih - výslech. Happy ending. A pak najednou zase jakoby bomba nakonec. Dívat se na seriál lze, ale občas kroutím hlavou. ()

Snadné cíle (2024) (S02E03)

Pořád ne. I tento díl poukázal spíše na slabiny vyšetřování. Viz skútr, pouzdro, účtenka, zbraně. A ten vyzdobený pokoj určitě nikdo neviděl, neuklízel. Závěr byl sice s ohledem na okolnosti citlivý, ale snad příliš okleštěný. Vedlejší linka s mladým Černým mě vůbec nebaví. Snad jen podrobně ukázaný nástup byl spíše vzácný, byť působil jako vata. ()

Opravdová láska (2024) (S02E04)

Bonnie a Clyde po Česku? Podle mě dost velký úlet. Pitomých momentů bylo až příliš. Černý za hranou zákona mě také neokouzlil. Obě linky dnes spíše bídné. Nejlepší je filmařské řemeslo, kromě scénáře. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky