Druhá časť sfilmovaného romána Jaroslava Haška zachytáva osudy Josefa Švejka po ceste na front a napokon priamo v bojovej línii. Už počas cesty vo vlaku rozpráva Švejk nadporučíkovi Lukášovi svoje príhody, pričom nevedomky urazí generálmajora von Schwarzburga, ktorý s nimi sedí v kupé. Potom sa mu podarí zastaviť vlak a stratiť sa na stanici, kde v krčme pije jedno pivo za druhým a napokon sa vydáva pešo na cestu do Budějovic k svojmu regimentu... (STV)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 87,4% | Opět velmi dobré, ovšem opět ne perfektní... První půlka je fantastická, druhá už jen dojíždí. Nicméně nechybí nezapomenutelné hlášky a skvělé obsazení - tentokrát nejvíce září (samozřejmě znovu) R. Hrušínský a J. Marvan! 75% ()

JosefTomas

Trochu zdlouhavé a potulné. To, co bylo svěží a novátorské v prvním díle, tady přichází trochu vniveč, neboť Švejk se dokáže ohrát. Nenapomáhá tomu ani otevřený konec (ano, vím, že to Hašek nestihl dopsat), tudíž film vyzní jako mezistanice k něčemu, kam neveda cesta. V tomhle směru Švejk selhává a nepřináší absolutně nic nového. Ale komu to nevadí, ten bude jistě spokojený. ()

Tominni

Poslušně hlásím, že jsem opět zde! I pokračování Dobrého vojáka Švejka je na stejně vysoké úrovni, jako jednička. Znovu stojí na skvělém výkonu Rudolfa Hrušínského, tentokrát při jeho cestě na frontu. ()

Pitryx

Dodnes si pamatuji jak kino bouřilo smíchy, když jsem kdysi jako hodně mladý na tento film zašel. Nemohu si pomoci ale musím dát plný počet i prvnímu i druhému dílu. Poslouchám a koukám i dva krát do roka, protože ty hláška jsou prostě pecky. A navíc to má i myšlenku a to obrovskou. Což nějak v moderních českých komediích nějak marně hledám. ()

Marg

Pokračování Dobrého vojáka Švejka se "prvnímu dílu" směle vyrovná. Hrušínský je Švejk, Švejk je Hrušínský. ()

Bilky

A to som knihu párkrát začal čítať a vždy som ju odložil lebo ma odradil počet strán... Ale ďalší diel od STEKLEHO by som si pozrel! :) Len dúfam že nik sa nepokúsi o reinkarnáciu ŠVEJKA. To by bola totiž sebevražda... ()

(fjw)

Stejná kvalita jako u prvního díli. Benešovo zvolání "Vy dobytku jeden:)" je nezapomenutelné nebo Filipovský - "Ty mě neznáš, ale počkej až mě poznáš!:)) A také velmi dobrá epizodka na policejní stanici:) ()

infernet

Co člověk, to herecká osobnost, co scéna, to nezapomenutelná hláška. "Kdyby tak u nás v Rakousku... NEKEJVAJ!!!" Takže "moc na nás neřvěte, milostpani, nebo Vám dám přes držku" a jasných 5* ()

megajalec

Osudy najznámejšieho českého vojaka po druhýkrát. Nerád to píšem, ale nudil som sa. Oproti jednotke to je sterilné, bez humoru. Toľkokrát, čo som pozrel na hodinky, ani nepamätám, kedy naposledy. Ten jeden bodík za Hrušínskeho, inak mi film nedal takmer nič, čo ma mrzí. Možno keď si prečítam knihu, názor zmením ()

Dave_ff

Tento díl, na rozdíl od prvního ztratil jakousi lehkost. Neubránil jsem se občasné (i když chvilkové) nudě a hrozně mi tu chybí Miloš Kopecký. ()

spacemaster

Kvalitní česká komedie. Ano opravdu jsem právě český, no dobře československý, film označil za kvalitní. Švejk je, ať chci nebo ne, částí naší národní historie a v tomto případě se výjimečně nemáme za co stydět. ()