Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

flyer.nick

Ten seriál bude pohodový, i kdyby se tam měli pozabíjet. Na vypnutí a pohodový večer úplně ideální, zábavné, ujeté ale nesklouzávající do nějakých sci-fi nesmyslů úplně mimo realitu. postavy super a každý si tam nejde tu svou nebo sám sebe. ()

joe64

Konečně po dlouhé době odpočinkový seriál postavený vtipném dialogu. Po řadě odpadových seriálů jako Ulice, Ordinace v růžové zahradě, atp. Děkuji za tuto příjemnou oddychovku, která nikomu nic necpe a nechá diváka krásně relaxovat a zasmát se. Dal jsem všechny hvězdy a ještě je to málo. A poprosím ČT aby udržela tuto laťku a natočila druhou řadu. ()

Marek.Skalka

Nejprve jsem si řekl, že to asi bude na stejné úrovni jako Most!, tedy seriál, který jako seriál nefungoval. Pár vtipných scén neutáhne ani pořad o stopáži jedno večerníčku, natož cokoli delšího. O seriálu ani nemluvě. Ale přesto jsem si řekl, že se na to podívám. No a jak přibývalo času, přibývalo i mé přesvědčení, že tenhle seriál nikdy vzniknout neměl. A přitom je to docela škoda, jenže naprosto nesmyslné postavy, které by i v devadesátých letech působily hloupě (tedy nejen Američan z Vysočan, milionář ze sýrárny, blbý a blbější (to je odkaz na film) z kadeřnického salónu, natvrdlá rádoby spisovatelka... vlastně takřka kdokoli. No špatně napsané postavy byl jen počátek. Jenže do toho i mizerné herecké výkony, které korunoval Radek Holub - toho jsem snad ještě nikdy neviděl nic dobře zahrát, již zmíněná postava Emeričana v podání Tomáše Hanáka a třeba 'prý to byl policista) v podání Stanislava Majera ... Tedy docela se mi tam líbila Petra Nesvačilová, Eva Leinweberová a Igor Bareš. Ty bych nerad vynechal, ti byli vlastně důvod, proč jsem to celé dokoukal. Námět byl také docela zajímavý. Jenže to je tak vše. Za mne zkrátka nepovedený seriál, který však mohl dopadnout zcela jinak. Jenže nedopadl. ()

Simbaba

V seriálu musím vyzdvihnout hlavně herecké výkony zúčastněných. Jak už manželé Rubalovy za mě nejzábavnější, tak i ostatní jakože každá rodina originál. Seriál je jednoduchý a vlastně jsme to mi Češi v každé chatařské osadě. Je to oddechový seriál, a humor Petra Kolečka je jedinečný a zanechá úsměv na hodně dlouho včetně některých hlášek: "jde na mě deprese", "a lečo to nespraví",..  Těšili jsme se na každý pátek a teď jsem smutná že to skončilo, ale zase dobře že to není nekonečný. Super, super a ještě jednou super. A díky bavilo nas to. ()

davidh76

Skoro 4. Trochu zvlastni. Nektere dily se mi moc nezdaly, ale kdyz jsem se na ne podival podruhe, libily se mi. Byla tam spousta skrytych foru, kterych si clovek hned nevsimne. Tehotna Ivanka ji okurku s nutelou, Arnostka ceka na vyznani, ze ktete bude mit husinu, a kdyz pak odchazeji s Hynkem do chladne noci na deku, rekne: "Delej Hynku, ja uz mam uplne Husinu." Atd. Takze pokud se vam serial libil aspon trochu zkuste se mrknout podruhe. :-) ()

ricardo2803

Tak tohle je přesně seriál podle mého gusta. Žádný laciný hospodský humor, solidní herecké výkony a hlavně z toho všeho dýchá pohoda. Hned bych se na Záhoří odstěhoval. ()

huhuhu783

Myslím že po vlažným rozjezdu nám  rejža naservíroval na zlatým podnosu přesně to co dneska trápí celou společnost z pohledu všech zůčastněných. V době půllokdaunu příjemné zpestření ()

EBBE

Kolečkovy scénáře mám rád. Jsou zábavné, ale nikoliv podbízivé. Osada je skvělé téma, rozjede archetypy, z nichž mnohé překvapí. Většina rolí zahraná velmi solidně. Celkově zábava a osada jako taková krásná. Závěr nejvíc top. Pohodových 13 dílů je tak akorát. Byť jsem nehltal všechny linky příběhu, seriál jako takový fungoval velmi dobře. ()

schuffyk

Rozhodně dobře uchopený "příběh", velmi dobré herecké  výkony, celkově dost dobrá podívaná na několik večerů. Myslím, že se podařilo zachytit českou "trempsko-folkovou" podstatu. Nenásilně. ()

martinicon

Český seriál líčí odlehčeně problémy chatařů dnešní doby. Nikterak nemá za cíl strhnout velkou pozornost a zanechat na divákovi jistý šok. Dle mého se scénáristovi podařilo odhadnout, jak se v chatařské oblasti žije i když okrajově. Dle mého by měl být seriál víc "chatařský" a zaobírat se hlouběji do problematiky s chatou. V seriálu je divák postaven před hotovou věc. Chatky jsou postaveny a skoro všechny mají podobu dřevěných chýší. Ani žádná další se nestaví, studna už je vyhloubena, stromy zasázeny. Chybí mi tak větší trempský nádech. Takové filmové prostoje v podobě delších nic neříkajících záběrů a natahování dějových linek jsem ale nepochopil. O co jsem mile překvapen v hudbě, kterou k seriálu složil Jiří Hájek. Pokud se Petru Kolečkovi podaří napsat pokračování, budu i přesto určitě sledovat. ()

KarlN

Nečekal jsem od seriálu bůhví jak zábavný děj, ani že by to snad aspirovalo na další Chalupáře...to opravdu ne. Sestava herců byla přesto pro mě naprosto udýchatelná až vlastně skvělá. Tedy na dvě výjimky, protože sledovat jakýkoliv záběr s Josefem Poláškem (dle mého mínění naprostým antihercem, který nikdy nepřekročil svůj vlastní stín z reklamy na žvýkačky) a krajně protivnou postavou ztvárněnou Petrou Nesvačilovou se pro mě opravdu časem stávalo utrpením. Myslím že nikdo by "tohle" nesnesl mít doma, dvě natolik arogantní a omezující figurky obtěžující své okolí neustálými požadavky (zvláště p. Polášek) jsem už hodně dlouho nezažil. Zejména scéna s Mercedesem mi přišla za hranou naprosto všeho, vtipnosti, děje i nadsázky. V reálu by to bylo vybavené raz dva, ale v seriálu jsem bohužel musel vše přetrpět a držet palce zejména Janě Plodkové, aby neběžela ven pro poleno a nepřetáhla otravného manžela po hlavě. Vážně zkouška nervů...ale jinak to pro mě koukatelné bylo. ()

freebob

Příjemná nenáročná podívaná na takový to páteční večerní posezení s lahví vína.Docela vtipné epizodky ze života obyvatel jedné chatové osady.Herci sympatičtí. ()

Calabria

Je to taková ta česká polo-komedie serial, ale vlastně to neztratilo to tempo a drzilo se to standart. Navíc tím že to je vytvořeno na 13 dílů tak jsem s tím vlastně maximálně v pohodě. Postavy jsou velmi dobře ztvárněný. ()