Južanovi už nemusejí předstírat, že nejsou bohatí. Milan Rubal na Helenu chorobně žárlí, ona si zas myslí, že má na víc. Zatímco David Srovnal dál propadá fenoménu chataření, výchova dvouleté Karolínky přerůstá Ivaně přes hlavu. Krausová je přesvědčená, že má pití pod kontrolou, ale celé víkendy nasává jak houba. Policista Michal Franěk provozuje značně podezřelou psychologickou poradnu se specializací na mladé dívky. V důsledku toho se spisovatelka Lucka Rybáková vzdává psaní románů červené knihovny a pouští se do kriminálek plných vražd. A pak jsou zde noví osadníci Kociánovi – taxikář z Chomutova s rodinou. To nejdůležitější ale zůstává. Na chatě musí být pohoda, pohoda na druhou. (Česká televize)

crackonosh

Zcela zbytečné a především nesmírně úmorné a nudné pokračování, které postrádá nejen vtip, ale i hlavu a patu. Zatímco první série měla jakous takous soudržnost a rozmanité charaktery, podílející se na pestrosti a relativní zábavnosti světa-osady, ve druhé sérii všem osadníkům jeblo a polovina postav se objevuje jenom nahodile a do počtu, protože herci neměli čas, náladu nebo scénář. Epizody se zpravidla plácají od ničeho k ničemu, chybí téma, drama i pointa. Podezřívám Kolečka, že scénář zadal napsat umělé inteligenci a na poslední chvíli postavám přiřadil jména losem. ()

Firebug

První série byla docela ok, ale to co se přihodilo v druhé je úplně mimo mé chápání. Postavy, které byli už dříve spíše karikaturkami, se staly nesnesitelnými psychopatickými magory a absurdnost "humoru" je o několik úrovní výše. Holub, Nesvačilová, Chýlková ale hlavně Majer a Bareš to schytali nejhůře a bylo mi jich místy líto. Plodková a nová rodinka za mě celkem fajn. Scénaristicky je to prostě naprosto obludné, což podtrhuje i úplný závěr na který jsem zíral s otevřenou pusou (a to nemyslím pozitivně...) ()

angel74

Druhá řada seriálu Osada je pouhým slabým odvarem té první. Snad jedině pátá epizoda točící se kolem nevybuchlé bomby se dokázala vyrovnat nejpovedenějším dílům úvodní série. Pak už to byl jenom sešup dolů. Naštěstí zůstala zachována alespoň velice slušná úroveň hereckých výkonů. Nejvíce mi utkvěla v hlavě postava sexu chtivého Michala Fraňka v jedinečném podání Stanislava Majera. (55%) ()

Enšpígl

Bohužel druhá série ubrala na tom nejlepším čím disponovala první série a to letní pohodě a fajn pohodových postavách s pohodovejma zápletkama. Místo toho přibylo vysloveně na sílu vyhroených postavech v duchu humor za každou cenu. Nová rodina se tam absolutně nehodila, přesně na ní bylo vidět, že humor je tam tlačen až příliš "sílu" a ne na přirozenost. Postavy se stávaly paradií sebe sama. Uznávám, že i tak sem občas našel co jsem potřeboval tedy příjemno, ale ubralo se na něm výrazně na úrok násilně naroubovaného humoru. Ještě jedna věc, když už česká televize vymahá po lidech vypalné kterému mylně říká poplatek, bylo by dobré ubrat na reklamách, protože ještě další dva - tři sponzoři pořadu a začátku pořadu se taky nemusím dožít. ()

bourec

Deset dílů druhý sére je stejně jako první docela zklamání. Rodina Marka Daniela je tak nějak násilně vložená do děje, Majer je znovu trapnej, rodiny se tak nějak divně střídaj v účasti na jednotlivejch dílech. A hlavně osadníci řešej totální kraviny, takže snad dva díly byli nějakým způsobem vtipný. Kolečka s Bajgarem mám rád, ale tohle se jim moc nepovedlo. Je to trochu na půl cesty. 40%. ()

• Petra Nesvačilová hrála postavu Heleny Rubalové těhotná, což umně maskovala, ale ke konci natáčení už to nebylo jednoduché. (raininface)
  • Natáčení druhé série seriálu znepříjemňoval hluk letadel startujících z Ruzyně, takže více než třetinu natáčecího času zabraly prostoje. Hned za letadla se intenzitou hluku zařadily žáby, které pravidelně začínaly kvákat vždy po povelu „akce“. (raininface)