Jsou Velikonoce a osada se připravuje na pomlázku. Krausová vídává nad rybníkem zlaté prase, ale nikdo jí nevěří. Južan se zblázní a koupí kraslice za osmdesát tisíc. Radka má o něj strach. Renda si myslí, že Južan hulí, přitom sám skrývá velké tajemství. A proč začal Franěk mluvit jako psycholog? Zdá se, že v Záhoří už nikdy nic nebude jako dřív (Česká televize)

Dobry_clovek

Hlavní rozdíl mezi první a druhou sérií je v tom, že už i dobří herci začínají přehrávat. Humor navíc začíná sklouzávat do klasicky českých buranských dialogů ve stylu Zdeňka Trošky. Doufal jsem, že i režisér pochopil, že Petra Nesvačilová není herečka a rozchodem s Radkem Holubem jí dal důstojnou šanci odejít, ale zdá se, že se zase v příštích dílech vrátí. Ať se na mě pan Bajgar a spol. nezlobí, ale i filmově to působí strašně amatérsky. Vůbec to nevypadá jako seriál pro televizi, tím méně veřejnoprávní, ale spíš jako YouTubová taškařice party nadšených amatérů, kteří si pro vlastní radost něco natočili. Smutné je, že scénárista neví, že Ježíše ukřižovali Římané, ne Židé, a nikomu ze štábu to nedojde a klidně tuhle repliku nechají projít. To je jen ale taková třešnička na tom celém, poněkud žluklém, dortu. ()

honajz

Ale jo, tohle bylo tak absurdní, že se u toho i člověk pobavil. Nejvíc asi u scény, kdy ženská zapomene, kde kraslice nechala a narychlo vymyslí hru k jejich nalezení. Rojnice také pobavila. ()

• Stejně jako Petr Južan, tak i jeho představitel Igor Bareš neměl v době natáčení seriálu řidičák. (TomasSlach)