V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

DruidKarel

Kdo by to čekal, že Rocky a Apollo Creed budou nakonec kámoši. Když pak Lundgreen dostane Apolla ve čtyřce, bude z toho Rocky dost v řiti, ale to mu dost pomůže se zlepšit. Podle mě je tohle jeden z velkých příběhů... 5* ()

Amroth666

Teprve druhý režírovaný film Sylvestera Stalloneho. On se také v této době nezaměřoval moc na režii jako na herectví a budování pozdějších kultovních postav. Druhý díl Rockyho je průměrný. Teď srovnávám se všemi díly Rocky. Tohle na ty největší díly Rockyho(I, IV,VI) prostě nemá. Rocky ale dává své kariéře jasný náznak. Chce být v Ringu a dokonce poté chce úspěšnou odvetu s Apollem. Bitkařský závěr v každém díle Rockyho zbožňuju a i tento závěr byl skvělý. Objevuje se zde už v předešlých dílech zmiňovaná paní Rockyho Adriana. Kdo by v tuhle chvíli čekal, že v šestém díle už žádná Adriana nebude, ale zbydou jen vzpomínky a slzy na ní. Takový je život. Trochu jsem odbočil od hlavního tématu. Chci říci, že tento díl takovou palbu nepřináší, ale dá se na co koukat. ____ Sylvester Stallone v nejlepších letech. ____ ()

Adaamos21

Mustr je vlastně téměř na vlas stejný jako v jedničce s tím rozdílem, že tady už se stává po finálovém zápase z Rockyho opravdový král boxu. Sly tentokrát nejen jako scénárista, ale i jako režisér naplňuje velmi dobře všechny vysoko nastavé atributy prvního příběhu. Velmi povedený druhý díl. ()

Gabbo

Asi je to slabší než první díl, ale u mě pořád na 5*. Cely film má atmosféru a postupně se rozjíždí do takového tempa, že u finálového zápasu jsem se už nedokázal udržet na židli a musel jsem Rockymu fandit ve stoje. Děkuji za ten nádherně napínavý konec! ()

pakobylka

Ta kaše už je zčásti nastavovaná, to je fakt patrný na první pohled ... ale pořád se jedná o pokrm zdravý, chutný, výživný a dobře stravitelný. ()

Juto

Rocky II je v podstate obnovou prvého filmu, len s iným výsledkom, nie je taký svieži ako jeho predchodca a trpí niekoľkými pomalými scénami. Ale filmu sa darí zachovať istý pátos a dôveryhodnosť. 6/10 ()

WolfR

Velice dobré pokračování Rockyho. Je tam trošku více emocí to jo, ale psychologický vývoj je kapánek horší. Herecké výkony jsou opět Oscarové stejně jako v jedničce. Box samotný a trénink na velký odvetný zápas o titul s Apollo Creedem je mnohem lepší než v jedničce. Horší je ovšem ta atmosféra. Ta byla v jedničce mnohem lepší a chybí tady. Ale pořád se jedná o super pokračování Rockyho série, kterou mám fakt rád. 4 hvězdy. ()

Carrie_3

Nevěřila bych tomu, že toto opravdu napíšu, ale musím konstatovat, že já toho Rockyho prostě žeru. Možná je to tím, že jsem se odhodlala tyto snímky pustit až po letech, kdy na ně dozrál čas. Obdivuji atmosféru této série, líbí se mi jakási melancholičnost filmu. Rocky Balboa je z mého pohledu, s prominutím, přitroublý chlapík, kterému to nějakou tu dobu trvá, než nalezne ta správná slova a přesně to mám na něm ráda. Příběh je sice v porovnání s prvním dílem slabší, ale i tak tento díl považuji za velmi povedený. Nad konečným hodnocením stále váhám. ()

majo25

Dvojku som zhliadol vlastne iba druhýkrát, je asi najslabším alebo druhým najslabším článkom pentalógie. Čaro z prvého filmu síce nevyprchalo, ale prvá polovica sa točí len okolo sebaľútosti hlavného hrdinu a čiastočne umelo vytvorených dramatických momentov (to ako si nedokáže nájsť prácu). To najlepšie, samotný zápas, resp. príprava na neho začína relatívne neskoro, aj keď je pekne epická. Škoda, že záverečný zápas sa oproti jednotke nikam neposunul a pôsobí rovnako naivne a slabo. Na tie údery bez akéhokoľvek bránenia sa pozerá dosť zle. Na druhej strane, remeselné spracovanie sa oproti (nezávisle vyzerajúcej) jednotke posunulo nahor a vyzerá vyzretejšie. ()

MJMilan

Nato, že to byla dvojka, to byl myslím hodně vydařený snímek. Přece jsme nemohli nechat Apolla, aby byl vítězem, ne? Skvělý soundtrack. Myslím, že celá řada Rockyho udělala pro popularitu boxu velice mnoho. ()

Deyw

Vetsinou 2ky dopadaj spatne ale podle me to Sly zvaldnul perfektne,skoro to same jako 1cka akorad s odlisnym zaverem - pro me perfektni pokracovani Rocky = povinost !!!:) ()

reky

Hodně váhám mezi 3* a 4*. Určtě je tohle horší než jednička, ale zase o dost lepší jak trojka. O 15 - 20 minut kratší stopáž by ale filmu určitě prospěla, někde od cca poloviny do začátku tréninku, resp. probuzení Adriany z komatu se děj vleče. Závěrečný zápas rozhodně co do napínavosti obstojí i v porovnání se čtvrtým dílem, ale stejně jako tam ho sráží podle mě silná nerealističnost. Nakonec dávám silné 3*. 70% ()

tom88

Slabšie ako jednotka, to je bez reči, ale aj tak som sa znovu dobre bavil a užil som si skvelý box a hercov. Myslím, že je to dosť dobré pokračovanie, ale vytratila sa taká tá silnejšia dramatickosť. Stalloneho réžia celkom ušla. 72% ()

Nivenx

Druhý díl přesně navazuje na ten první. Nelze říci, že by byl nějak slabší o moc jak díl první, ale fakt je, že funguje. Rozvíjí děj postav dále ivztah mezi Rockym a Apollem, u kterých dojde na druhý souboj, který nakonec s odřeným zadkem vyhraje Rocky. 70% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers