Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

neo93

Hodně zvláštní film za velmi dlouhou dobu, co jsem mohl vidět v kině. Samotný nástřel příběhu nevypadal vůbec špatně. Starší žena čínského původu, Evelyn,  provozující velkou prádelnu oblečení a zároveň matka, která vychovává svou pubertální dceru, je vybrána, aby zachránila svět před velkým nebezpečím. V sázce ovšem není pouze její  dosavadní domov, ale také spoustu jiných mnohovrstevných vesmírů, ve kterých se záhy ocitá. Z počátečního šoku, kdy se vyskytne v jiné dimenzi, ke které ji nasměruje její manžel, se zanedlouho  dostane a poté už využívá každou dovednost, zkušenost, ale i emoci ze svých alternativních já,  aby se pokusila porazit silného protivníka. Rozumím tomu, že asi děj není v tomto případě ten nejpodstatnější prvek, ale svoji komplikovaností  a náročností pro sledování zastiňuje skoro všechno ostatní. Přitom se jedná o pozoruhodný mix žánrů. Najdeme v něm komedii, sociální drama, sci-fi,  fantasy, horor i akční film, Zvláště ty bojové scény vypadají moc dobře.  Kung-fu prostě nikdy neomrzí, zejména pokud je nasnímáno správným způsobem, což tady rozhodně je. Navíc když v soubojích pozorujeme hlavní hrdinku v podání slavné akční hvězdy Michelle Yeoh nebo třeba také herečku Jamie Lee Curtis, i díky nim však přidám tu čtvtou hvězdu. Velmi netradiční snímek, který si své publikum jistě najde, ale také film, který není úplně pro každého. ()

Tomash58

Žánrové označení akční sci-fi fantasy drama komedie celkem sedí. A to, že to nedává smysl, dává perfektní smysl. Stejně jako film, který, pokud nevíte aspoň přibližně na co jdete, nejspíš trošku překvapí. I když je začátek pomalý, jednoduchý a úplně obyčejný, za půl hodiny budete jen nevěřícně kroutit hlavou. Za prvý o co tady jde. Pak, když začnete chápat o co jde, tak se jen divíte, proč sakra jí tu rtěnku? A později mnoho dalších, šílenějších věcí. No ale jedině tak můžete dostat schopnosti z jiných světů z celého multivesmíru. Zní to jako každý nynější Marvel film? Ano, ale jedná se nejspíš o jeden z nejlepších filmů ve využití právě tohoto konceptu. Multivesmír tu vlastně není hlavní téma, ale "pouze" prostředek, díky kterému nám chtějí režiséři popsat ty nejjednodušší témata - rodina, láska, ztráta, ... Michelle Yeoh hraje ženu ve středním věku, která je ve svém životě zaseknutá a řeší jen samé problémy. Kvůli finančáku, dceři v pubertě, rozvodu, ale nemůže si z části za své potíže sama? Taky, ale v životě není nic černobílé. A tak by se dal shrnout celý film v jedné větě. Bez té složky plné super schopností by to ale byl jen další sociální film. Takhle, spojením dvou složek, které si jsou naprosto cizí (subtilní drama a sci-fi šílenost), funguje snímek na výbornou a ani jedna z částí neomezuje tu druhou, ba právě naopak.  Humor se také nešetří, a to jak ten řečený, tak vizuální, většinou se týkající toho, jak postava získá svou schopnost (sníst zmíněnou rtěnku, zamilovat se do svého protivníka či začít tancovat). Zároveň ukázání alternativních (někdy naprosto šílených) světů, kde se život hlavních postav mohl jen díky malým, zdánlivě nedůležitým rozhodnutím kompletně otočit naruby, je pro film a jeho celkové vyznění důležitý a v mnoha scénách velice milý i smutný.  Pro někoho kravina, která neměla vzniknout, ale myslím, že pro většinu originální a zábavný snímek, který boduje jak mezi diváky, tak u kritiků. Tato rozpolcenost ukazuje minimálně to, že jde konečně o něco originálního a při svém uvedení bylo Všechno, všude, najednou oprávněně najednou všude. A na Oscarech se myslím také nenechá zostudit. ()

Shakaar

Filmový víkend Boskovice: Na film jsem šel naprosto bez výrazného očekávání, neviděl jsem ani trailer, takže jsem dobře nevěděl co od toho čekat. Po ani ne půlhodině člověku muselo být jasné že jde o asijskou variaci na Doctora Strange a sice další film s tématikou multivesmíru. Mě to navíc silně připomínalo jiný velice známý film a sice variaci na Matrix. Co se následně stalo po půlhodině je řekněme hodně těžko stravitelné. Viděl jsem hodně bizardních filmů, ale dlouho jsem neviděl film, který byl zbytečně přepálený stopáží, ale ne nudným stylem, ale právě neustále pohybujícím dějem, u kterého jste se měli odpočinout sem tam "vtipnými" scénami, které buď byli tak nechutné že vtipné nebyly, nebo z nich člověk byl spíše rozpačitý na to aby se zasmál. Pokud tam něco vtipného bylo, zbytečně se pak na tom zastavili a přetavili to k nudnosti. Navíc se mi dlouho nestalo jako u tohoto filmu když jsem si vyloženě přál ať už je konec - což souvisí s tou stopáží. Jak u některých filmů říkám, že by mohli mít pár minut navíc, tady narovinu říkám, že by mohl být sestříhán o 20 - 30 minut. V přibývajícím časem totiž nápaditost opadla. Vyvrcholení bylo tedy něco na způsob "anitclimaxu". V podstatě se znegovalo vše co bylo řečeno v průběhu filmu a vrátili jsme se akorát na začátek příběhu s tím rozdílem, že "mávnutí proutku" se všechny problémy hlavní hrdinky vyřešily. Respektive se urovnal trochu vztah s její dospívající dcerou, k čemu by pravděpodobně časem organickou cestou došlo, protože vždy nastane v životě situace kdy se rodič nerozumí s potomkem a k tomuto určitě nepotřebují dotyční výlet napříč multivesmírem. ()

TomasRichtr

Samozřejmě, že konec šel typicky poamericku až na hranu patosu. Ale hrozně moc uznávám režiséry za to, že se jim tak šílený koncept nerozpadl pod rukama. Takže už jen za to si zaslouží plnej počet a tu trochu patosu o mateřské lásce jim tentokrát prominu. Možná v jiným vesmíru by to byl o dost horší film. ()

Demonic189

Môj mozog prave vybuchol a ošpliechal celú stenu! Celých 33 rokov som pozeral filmovú tvorbu, aby som došiel až sem. WOU. Tak kreativny prehrštel napadov za účasti vynikajucich hereckych vykonov, bezchybnej réžie, strihu a hlavne totálne BIZARNÝCH scén som ešte snáď ani nevidel. Len je to žiaľ všetko ako posledné albumy Metalliky či Iron Maiden - chýba dramaturg, ktory by zobral nožnice, poriadne to prestrihal, vyhádzal nepotrebný balast a skrátil to na maximálne 100-110 minutovu pecku, ktora by mi odjebala dekel. I tak nesmierne silné 4* a mam si to chuť ihneď vpáliť do žil zas! ()

M__

„Every new discovery is just a reminder - We are all small and stupid.“ // Pošahaná dokonalost jménem Everything Everywhere All at Once, což je vlastně naprosto dokonalým popisem celého filmu. Zatraceně dobrý balanc mezi přeplácanou sci-fi slátaninou a skvěle promyšlenou komedií. I když se zde mísí hned několik „vesmírů“ člověk se v tom vlastně ani na vteřinu neztrácí, a ví přesně, co se tam právě odehrává, i navzdory tomu, že to skáče z jednoho vesmíru do druhého bez varování. 90 % ()

Shaleman

Do prvního konce super. Super scénář, super akce, super originální nápady (chci vidět celovečerní verzi mývala Ratanevimjakdál), cestování napříč dimenzemi, pocta kung-fu, skvost... A na poslední půlhodinu uspávací nuda, co mi zkazila celý film. ()

Primavera

Tak Hollywood je očividne ešte stále zblazneny do multisvetov (že, Doktor Strange a paralelne svety?), do opakujúcich sa možnosti prežiť život (seriál Temný prípad a čas ako flat circle) a v konečnom dôsledku aj Einstein tomu vždy nahrával s teóriou času a priestoru ako nie nemennych konštant. Je to prvoplanovy príbeh pre všetkých. Hlavná hrdinka nie je spokojná v terajšom živote, ktovie, ako žila, keby....(a odrazu jej lepší keby osud beží paralelne tak, ako si to predstavia aj diváci nespokojni s terajším životom, že im to niekde beží, však do prdele, možno som sa naozaj v inom živote rozhodol lepšie a som viac happy). A ti, ktorí sú síce šťastni s terajším životom, tak im ho ešte vytuninguju ďalšími možnosťami  - prebehneš si iné životy, vezmeš si odtiaľ extra schopnosti, ktoré si v tomto živote nezískal a jupiii, rodinka sa zomkne, muž sa s tebou nerozvedie a dietko ťa miesto hejtovania bude milovať! LOL. Dala som tomu dve hviezdy. Aj to je veľa na takú sračku. Ale to len preto, lebo pri toľkých Oscaroch, čo film získal,  by som potrebovala na vyjadrenie sa ešte paralelný život sebavedomej režisérky, ktorá si odpluje a povie "Shit!" ()

Likan7

Hele asi jako sorry, ale já si raději pustím znovu Apokalypsu, kterou jsem se zařekl, že už NIKDY, než tohle. Snažil jsem se to na začátku chytnout, ale asi po 5 minutách jsem se v tom nejspíš ztratil. Já totiž ani nevím, jestli jsem se v tom ztratil nebo ne. Je to nejspíš nejvíc wtf film, co jsem kdy viděl. Vůbec jsem to nepobral a vím jistě, že se o to nebudu nikdy podruhé snažit. Jedinou * dávám za Jamie Lee... 7 Oscarů je neskutečně přestřelený... ()

Ivo odpad!

Majitelka veřejné prdelny nepřetržitě civí, juchá, kvičí, buchá, tančí, jančí a už tak po půlhodince nutí diváka sáhnout po tajných zásobách kinedrilu, má-li on toto zběsile retardované šou přežít bez stékajících organických nečistot na displeji. Až do oné veliké finální chvíle, kdy se naše zmatená hrdinka konečně a úspěšně skrze tisícero proměn dokungfuje k dojemnému návratu k přežranému dcerkovi i svému mocnému Ťing Ťang Neovi (to vše pod starostlivým dohledem roztomilé mutující soudružky z finančáku). A poté s globálním potleskem slavnostně přichází i samotný Huang Oškar a filmový svět jásá. Opravdu tedy krása. A k nespočtu ocenění se prý svou soškou s obdivem přidává i umělecký kroužek bohnické léčebny. Obdivovatelé tohoto díl(in)a asi žijí v nějakém alternativním vesmíru? ()

LordMysti

Hodně divný, hodně ujetý, ale i přes to, že to byl nejpodivnější film za poslední roky jsem určitě rád, že jsem ho viděl. Zajímavý, tak bych to ohodnotil. ()

Nykrous

Ok, když jsem to viděl poprvé, tak jsem na to šel jako na akční komedii. Prostě jsem vypl mozek a párkrát jsem se i přestal soustředit. A i přesto, že se mi to líbilo, tak jsem za to na sebe nasraný. Teď po druhém zhlédnutí jsem absolutně odpálený, protože něco takového jsem snad nikdy neviděl. Ta funkčnost samotné komedie je ohromující. To není jen jako vedlejší součást příběhu na zabavení, ale ta komedie je snad tím hlavním srdcem. Hrozně to přidává celkovému pojetí nihilusmu a bez té komedie by to bylo poloviční. A to, že je to skvěle promyšlené a vtipné je jen třešnička na dortu. Nebyl tam jediný moment, kde by mi to přišlo trapné nebo bych toho byl už přesycen, protože to všechno dávalo smysl a vycházelo to z charakterů postav. Dokonce i situace, které se na první pohled zdají jako čistě komické prvky, tam hrají velikou roli viz. vesmír s párky místo prstů zrcadlící celé dílo a takových věcí bych mohl vypíchnout mnohem víc. Ani, když se blíží konec a je tam takový sestřih s napínavou hudbou a do toho se tam dějí bizarní/komické věci, tak já jsem měl pomalu slzy v očích a ani mě nenapadlo se smát a to mi jen dokazuje tu hlavní roli komedie v tomto díle a nebylo to jen situačně pro zabavení. Tohle vše je provázané silnými tématy rodiny, lásky a manželství, které prostě funguji výborně a když mě měl příběh emocionálně dostat, tak se mu to povedlo na jedničku. Dále tu máme samotný multiverse, který tu taky není jen proto, aby nám jen ukázal jiné verze a vizuály našeho světa, ale má tu hrozně silnou roli toho zrcadlení a hlavně zesílení hlavního příběhu. To jak nám díky němu skvěle vysvětlí nihilismus a předhodí myšlenku naší zbytečnosti, tak na druhou stranu nám to ukáže, že to není tak jednostranné a vlastně i přesto, že jsme jen 1 verze z nekonečna tak to díky skvělému vizuálnímu a situačnímu provázaní jednotlivých světů ukáže jak se mezi sebou ve skutečnosti ovlivňujeme a, že na každé jedné verzi záleží. Do toho velmi atraktivní akce, kreativita, skvělé zdůvodnění chování postav, neskutečně zajímavé světy a promyšlenost celého díla jen přitvrzují jaký je tohle masterpiece. I přesto, že uprostřed bylo pár nudnějších pasáží, tak na konci to natolik seplo a spojilo to celý film dohromady, že mi to na konci těch pár momentů slepilo a nemám tomu co vytknout. 10/10 ()

pistik

Tak asi najhorsi oscarovy film vobe. Total y nezmyselny blabol. Ostatne filmy toho toku museli byt fakt priserne ak tento paskvil vyhral film roka ()

Slavomír

Najväčším nedostatkom je, že táto vec nebola natočená v 80-tych rokov. Bol by z toho malý kult a VHSka v ošúchanom obale by trónila na policiach videopožičovní v garde takých šmakov ako Buckaroo Banzai a Masters of Universe. Kritici nech si pohonia nad tým, čo všetko tam vidia v tých svojich kvázifilozofických sračkách, lebo je tam náznak takej kokotiny, či onej píčoviny a potom im aj tak ostanú len prázdne ulepené dlane…buzny. Pokial si to však pozriete len s očakávaním vidieť poriadnu ujeťárnu, tak to poteší dušu rovnako ako vidieť hipstera dobitého železnou trubkou. Kto nevidel, nech napravi a nech si pred pozretím zapamätá dve veci: mýval a análny kolík! ()

gemi

Multiverse. Asi bych si uměl představit, že se téma dá dějově uchopit zajímavěji, ale chápu, že byl záměr, aby na začátku byla absolutně nezajímavá a nudná rodinka. Kreativci (od vizuálních po scénáristy) se tady fakt vyřádili, tady musela spousta lidí frčet na něčem fakt kvalitním, protože tohle střízlivá mysl těžko vyplodí. Ale filozofické poselství je jasné - jsme jenom bezvýznamné zrnko prachu v nekonečných variacích multiversa, takže na ničem, co se stane, vůbec nezáleží. V některé z jiných variací se to stane přesně opačně. Film dokáže přimět diváka přemýšlet. Zajímalo by mě, jaká pecka by to byla, kdyby to točil Nolan. V některém z mnohovesmírů tuto zkušenost mají... ()

DevilXXL

Myšlienka zaujímavá, taký Matrix na steroidoch. Žiaľ, spracovanie... Spracovanie nedám ešte dlho z hlavy. Podivné, až zvrátené. Chcelo by to scenáristu, čo nebude na drogách, aj keď réžia bola kvalitná. Za mňa určite nie, no za tú myšlienku a réžiu dávam 2 hviezdy. O 2 hviezdy viac ako si to zaslúži. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou