Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Kamiiik

Sakra, tady scénáristé museli být pěkně zhulení. A není divu, že si to museli i zrežírovat, protože tohle by vyžadovalo hodně představivosti a drog se vůbec sžít se scénáristickou vizí.  A těch 11 nominací na Oscara? Po zhlédnutí jsem celkem překvapená, ale je vidět, že se poslední roky ceny Akademie posouvají jiným směrem, otevřenějším širší škále obecenstva, širší škále žánrů a kontroverzím.  Jeden velký dlouhý bordel, který ale celkem pobavil. ()

kery-

Takže si to shrneme - bláznivý a nudný start, hodně nápaditý prostředek s libovým fightem skrz multiverz a to vše zakončené ještě více bláznivým koncem, který sice není vyloženě nudný, ale už je to takový přepal, že divák jen nevěřícně kouká a říká si "WTF?". A stejný pocit mám i ze včerejšího předávání cen akademie, kde tahle šílenost dostala hned 7 sošek. Film jsem před oskary nespočetněkrát doporučil okolí z důvodu jeho nápaditosti, ale i tak těch 7 zlatých nedávám a považuju to za věc, která se rozhodně stát neměla. I když to bylo původně za 4*, tak z principu sundávám na 2*, protože tohle podporovat fakt nebudu. ()

ZdenoLo odpad!

Vydržal som hodinu...jednu celú hodinu !!! A bojím sa že keby som vydržal tú ďalšiu hodinu+ tak by mi to nenávratne poškodilo mozog (viac než už je..) Je mi jasné že teraz je to TRENDY a kedže to vyhralo oskara tak pár rádoby filmofilov to vychváli do nebies ale u mňa pšenka nepokvete.. ()

HonzysKISS

Škoda, že je to pojato komediální formou, jinak by mě to bavilo o dost víc. A to Ricka a Mortyho miluji, když je to tomu dost podobné. Příběh to má super. Napsané je to opravdu výborně. Jiné světy jsou luxusně provedené. Miluju bizár, ale ne, když je v tom tolik srandy. Kdyby byl film vážný, dal bych tomu klidně o 20 bodů navíc. 70/100 ()

Janega

Vždy keď som sa zorientoval v tom prekomplikovanom deji, tak sa to ešte viac zamotalo a už to bolo také miš-maš, kedy sa autori snáď už nasilu snažili pretlačiť všelijaké nápady. Záverečné filozovanie je tak zdĺhavé, že sa až strácala pointa. Vizuálne je snímok pekný i keď pri mnohých scénach budú mať epileptici problém. ()

mclenin

Rodinné prípady v mnohovesmíre šialenstva. Absolútny bizár s klasickou zápletkou o hľadaní strateného šťastia, a přitom taková blbost. Ale zase je to od A24. Takže to chápem. Attention-grabbing. ()

Vilem_Dojiva

1. Kýčovitý začátek, matka si nerozumí s dcerou, rodina je ve finanční nouzi.  2. Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing elit sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore... 3. Kýčovitý konec, láska vítězí a musíme si pomáhat.  Ano, přesně takhle je tento film vystavěn. V jedné scéně se vytyčí nějaké cíle, v další jsou zase zapomenuty. Ze záporáků se bez zřetelného systému stávají kladné postavy a naopak. Z ničeho, co se ve filmu děje, nejde uspokojivě sestavit žádný syžetový vzorec. Jak motivicky, tak syžetově rozpadlejší už byly snad jen neslavné CATS, které byly prostě jen pastiš náhodných scén, které někdo sestříhal do obludně dlouhého hudebního videoklipu. Jediný důvod, proč stejně jako CATS nehodnotím odpadem, jsou kusé momenty, kdy se ve filmu projevují zajímavá umělecká rozhodnutí. Je jich bohužel pohříchu málo a film jako celek prostě zachránit nedokážou. ()

Disease

Nápad je super, i když ne kdovíjak originální. Ale vzhledem k délce stopáže se to nakonec zvrhne v "podivnost pro podivnost". Nicméně je to takové "zábavné s r.o.". ()

merit1

Všetko, všade, naraz som dlho odkladala, nie som tak úplne cieľová skupina filmov s ázijskými bojovými umeniami. Ale po všetkých tých nomináciách a oceneniach som ho už nemohla ignorovať. A nemohol ma viac prekvapiť. Toľko nápadov v dvoch hodinách ! Aj keď treba priznať, že niektoré balansujú na hranici: „napadlo mi to na jednej divokej párty“ ( párky namiesto prstov, meditujúce kamene, uletené spúšťače prenosu - to už z hlavy nedostanem ). Nič to ale neuberá na kvalite scenára, pretože tie šialenosti sú napriek všetkému vtipné a postupne privádzajú diváka k oveľa hlbšiemu motívu. Niekedy by naozaj bolo lepšie poddať sa „donutu“ a pocitu, že na ničom aj tak nezáleží. Ale uvedomiť si chyby a napraviť vzťahy tiež nie je na zahodenie. Spracovanie a hercov asi netreba zbytočne vyzdvihovať, tu nie je o čom. Viac takýchto prekvapení, prosím. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Maybe there is something out there, some new discovery that will make us feel like even smaller pieces of shit."     Poriadne šialené dielo (žánrovo si ho ani netrúfam zaradiť), originálne po vizuálnej i obsahovej stránke, hýriace nápadom i vtipom (ako komédia ma ten film bavil najviac). Hoci, a tú poznámku si neodpustím, aj dielo dosť prekombinované. Príbeh sa odohráva v prostredí čínsko-americkej rodiny a jeho zápletka je postavená na rozdieloch (a z nich prameniacich nedorozumení) medzi kultúrami a aj medzi generáciami - hlavná hrdinka Evelyn (Michelle Yeoh) sa s otcom rozpráva kantonsky, s manželom mandarínsky a s dcérou zase anglicky, pričom jej angličtina je slabá a dcéra je zase slabá v čínštine. Trochu mi prekáža, že sa film vezie na vlne marveloviek a má taký tínedžerský fíling, ale inak sa mi celkom páči. Len tú hystériu okolo oscarových nominácií (11!) príliš nechápem.     "I saw my life... without you... I wish you could have seen it... it was beautiful." ()

MnamBuchta

Jak už název napovídá je to všechno je to všude a to vše je najednou. Já nevím ale tento film mi svou bláznivostí a stylem prostě nesedl ale musím pochválit super herecké výkony, super nápady a vtipné narážky na jiné filmy. 6/10 ()

Asmodin

To je tak blbý až je to geniální. Párkařky byly odporný, ale jinak super a nejvíc parodie na Ratatouie. J. L. Curtis byla skvělá a nejenom ona i ostatní herci v hlavních rolích. Trochu mi to připomínalo komedie Kungfu mela nebo Shaolin fotbal. ()

Vampyre

Tak toto je pravý a nefalšovaný iluminátsky manifest! Kto vie, smeje sa, kto nie, diví sa. O tom filme by sa dala napísať kniha o tisíc stranách a bolo by málo ... Matrix zobúdza, Počiatok mätie, toto je komédia pre bytosti, ktoré vidia, alebo vedia. Ľudia analyzovali Lost - musím sa smiať :))), toto je dielo, ktoré si musíte rozobrať po frameoch - každá scéna odhaľuje nejaké "tajomstvo", vrátane následného udeľovania ocenení, ktoré to potvrdzujú :)) V tom filme je jednoducho všetko, všade, naraz :) Som z toho nadšený a bolia ma líca od neustáleho debilného úsmevu aj pol hodinu po dopozeraní. Druhý najlepší dokumentárny film po Absurdistáne :))) ()

Klajnik

Ač se jedná o tematicky promyšlený film, který si bere na paškál velké filosofické (existenciální) téma a zdařile ho propojuje s konceptem multivesmíru (narozdíl od Marvelu), tak mě ten film dost sral, protože mi přišel patetickej a otravnej. Mnoho postav mi bylo nesympatických a některé vtipy mě svou infantilností a samoúčelností znechucovaly (párky místo prstů). ___PŮVODNÍ KOMENT: S tím, co o filmu napsal Psychor, se poměrně ztotožňuji. Ačkoliv "vyspělý film pátrající po smyslu existence napříč multiversem a promlouvající k divákovi pomocí symboliky" zní dobře, tak uznávám, že tvůrčím záměrem bylo něco jiného - snad něco více hravého a lidsky milého. To celé protkáno kreativní frenetičností a humornými absurditami. Námět bych mohl mít i rád, ale výsledný dojem z finálního produktu zazdilo něco, co považuji za nevkusné a otravné. Everything Everywhere All at Once je i přes množství poselství a obsahové rozmanitosti těžce prvoplánový a infantilní. Film tedy bude jistě bavit, protože je svižný, akční, zábavný a hravý. Když však protagonistka skočí do paralelního vesmíru, kde mají všichni místo prstů klimbající se nepoužitelné párky, přičemž to nedává z evolučního hlediska smysl (k čemu by živočišnému tvoru bylo mít nepoužitelné končetiny?) a zároveň je prostředí onoho jiného vesmíru totožné tomu našemu (proč by lidé s takovými končetinami uzpůsobovali své prostředí nám, které takové končetiny nemáme?). Když už tvůrci vymyslí tento koncept, měli by se nad tím lépe zamyslet. V opačném případě nikdo nemůže rozporovat tomu, že je to samoúčelné a prvoplánové. A protože je to takové, sledoval jsem ten "zábavný" film s kamennou a nezaujatou tváří. Můžete sice namítat, že se v tom příliš šťourám, ale já to odmítám, protože dobře vím, jak by to přispělo k  uvěřitelnosti fikčního světa, která je silně svázána s mírou toho, jak moc dílo diváka dokáže pohltit. V tomto směru to považuji za odfláklé. Nepromlouvá to ke mně, nechává mě to chladným, ačkoliv si moc dobře uvědomuji, jak se mě film takřka neustále snaží bavit, rozesmívat či udivovat. Marvelovská pachuť (která spadá pod nevkus) je cítit a mě úspěšně kazí takřka každý film, který se onen specifický mix aspektů filmu, jež je ušit na míru mainstreamu, rozhodne aplikovat (viz. Don't Look Up). Postavy nám jsou na začátku filmu představeny jako komunita ekonomicky neprosperujících, užvaněných, potrhlých, arogantních, nedoslýchavých a zabedněných Číňanů. Přirozeně jsem si je neoblíbil, ale já mívám běžně rád filmy o zhovadilých lidech, když se k nimi přistupuje bez okolku tak, jací doopravdy jsou. Tyhle filmy ale vždycky použijou takovou optiku růžových brýlí, přes níž jde vidět, jak žádná charakterová vada nemá vážné permanentní důsledky a jak i ten neneschopnější člověk je schopen stát se svým nejlepším já. Protagonistce je ve filmu řečeno: "Dokážeš cokoliv, protože jsi ve všem tak špatná." To je něco, co jest nepřenositelné do reálného světa, ale možná bylo tvůrčí snahou dát svým divákům, kteří o sobě pochybují, trochu naděje, protože i tak špatný charakter, kterým protagonistka je, byl schopný stát se nejlepší verzí sebe sama. To je sice pěkný záměr, ale jelikož tento film není uměním, které má sílu hnout s lidským nitrem, ale jen plytkou "zábavou", tak to je celé řečeno tím nejhorším možným způsobem a já pochybuji, že to k někomu doopravdy promluví. Tvůrci ale předpokládají, že k těm postavám budu shovívavější a že si je oblíbím, protože se dostávají do podivných situacích, na které "vtipně" reagují (což na mě, jak už jsem psal, nefungovalo) a nakonec jistě překonají své osobní neduhy, ujdou svou cestu hrdiny, porazí zlo a najdou způsob, jak spolu navzájem v míru a lásce žít a prosperovat. Kde jsem něco podobného už viděl? Jo, už vím! V každém druhém filmu... Půl hodiny před koncem a běží srdceryvná woke scéna (katarze), kde nám/protagonistce je kladeno na srdce, že když nevíme, co se děje, když jsme ztracení a vystrašení a zdá se nám, že na ničem nezáleží, tak máme být hodní, že je v pořádku, že jsme malí, hloupí a narušení, že vždy je tu něco, z čeho se radovat... Člověk by si tím i souhlasil, však to jsou banální prohlášení, ale je to tak úmorně vykresleno, že veškeré nadšení ze života ze mě momentálně vyprchalo. Vůbec se mě to nedotklo. Považuji to za naprosté selhání a nejúmornější sračku, kterou jsem během několika posledních měsíců viděl. () (menej) (viac)

Oralfabet

Napodruhé už necítím takové nadšení, ale pořád je to celkem parádní film. Problémy mám trochu s expozicí a plynutím příběhu, tempo občas prostě trochu zadrhává a celkově je délka asi trochu přehnaná. Díky báječným postavám a silnému emocionálnímu jádru to ale stejně drží celé obstojně pohromadě, a je tady dost nápadů a skvělých menších či větších momentů, na to, abych se k tomu rád zas někdy vrátil. 9/10 ()

MiaMahoney odpad!

(Nes)tvůrci tohoto pičodíla si taky dali jednoho dne na bagel všechno: obsah žumpy, zvratky, ředidlo, piko, šalvěj divotvornou, Tatranský čaj, shnilé ryby, tlející maso, hnis z jebáků, proslovy evropské kokotmise, slinty našeho prasidenta a maso z Hrabišových kafilérií a to je natolik vtáhlo, že zprznili celuloid touto psychopičózou. Nedokoukáno ale i přesto hovnoceno, neboť musím splnit morální povinnost a srazit tomu rejtynk. ()

Ricky_CZ

Trochu to podráží stopáž, ale uteklo a sedlo to hezky. Střih, hudba, herci i vložené myšlenky výborné. Pasáž s kameny nezapomenutelná :) Hodnocení tady bude hodně rozstřelené díky odpadům lidí kteří to a)nepochopili a píšou o slátanině a wtf a za b)těmi, co to pochopili, ale chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s myšlenkou, protože jsou víc.. ()

zelvicka.

Pokud hodíte několik filmů do mixéru, ten mixér hodíte do pračky a tu pračku vystřelíte kanonem do pudinku, mohli byste se přibližně přiblížit několika záběrům tohoto filmu. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou