Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

Thomm

Jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů, možná právě proto, že zas tak moc sci-fi není. Žádné přemrštěné a zcela nereálné vynálezy zde nenajdete a je to spíše skvělá akční kriminálka, ne nějaký blábol o vizích budoucnosti. Vše do sebe krásně zapadá, film má spád a žádná hluchá a nudná místa. Oba hlavní hrdinové mají charisma, ale Farrellův kravaťák z ministerstva se mi líbil snad ještě víc, než Cruisova postava Andertona. Jen mi tam občas vadily vtipy, které byly vyloženě zbytečné a kazily jinak pěkně vystavěnou atmosféru. P.S. Peter Stormare svojí další miniroli zvládnul opět skvěle a z neznámého doktora udělal rovnocennou postavu filmu. :-) ()

Greg25

Druhé nejlepší sci-fi, které jsem kdy viděla., ale přeci jenom Toma Cruise natolik nemám ráda, že mi kazí i celkový dojem z filmu. :-( Ale jinak klobouk dolu před Stevenem Spielbergem! :-) ()

Brejlil

Přetechnizovaná futuristická společnost se střetne s realitou a tvrdě narazí. Myšlenka: Philip K. Dick. Obal: Spielbergova režie a efekty ILM. A to je docela problém, protože film se z dosti závažné obžaloby stává "jen" zábavou. Také katarze není z rodu těch objevných. ()

Const.ex

Sci-fi je odjakživa mou "krevní skupinou". Takže jsem už četl a viděl lecos ale Spielberg mě opět i přes mé vysoké nároky nezklamal... by naopak velice potěšil! Některé starší Spilbergovi filmy jsou pro mě klasikou, tak se ke každému jeho novějšímu filmu stavím velice skepticky.. protože si pokaždé řílám, že mě přece již nemůže ničím překvapit. Chyba! Dokazuje mi to vždy když se do něčeho nového pustí.. jakožto i do Minority Report. -- Obsazení Toma Cruise do hlavní role mě z počátku trochu zaráželo, ale Tom mě svým hereckým výkonem příjemě překvapil (Jako člověk mě trochu leze krkem, ale jako herec si zaslouží mé uznání). John Anderton v jeho podání mě získal svými slabostmi, které v depresivním světě "poslušnosti" systému, z něho dělají perfektního hrdinu, s tou správnou dávkou lidskosti. I ostatní herci stojí za zmínku. Jelikož v obsazení se sešli prvotřídní herci. Max von Sydow předvedl opět pořádné herectví, taktéž jako Colin Farrell a Peter Stormare. Samantha Morton se v roli tušitelky nečekaně blískla a mile upoutala pozornost. -- Ději samotnému není moc co zazlívat. Poskládán je skvěle a příběh plyne tím správným tempem. S hrdinou se si porozumíte hned jak po něm půjde Danny Witwer (Colin Farrell). Dostanete tím tu správnou dávku, čímž Andertonovy budete držet palce až do konce. Dá se vytknout jen občasnoá kolísavost, ale ta se projeví až tak po desátém zhlédnutí. -- Suma sumárum: sci-fi pecka, která si svých ***** zaslouží! ()

memoman

Výborné spojení krimi-thrilleru a sci-fi. Dynamická režie,temná atmosféra umocněná kamerou s barevnými filtry a především jeden z nejlepších snímků o policejních systémech budoucnosti a honbě za spravedlností. Mistr Spielberg a Tom Cruise v hl. roli dokazují,že ještě zdaleka nejsou za zenitem své slávy. ()

Kratoc

Spielberg se umí opravdu ponořit a vyždímat maximum. Film jede v neuvěřitelném tempu a navíc všechno do sebe hezky zapadá. Tom Cruise navíc nehraje úplného supermana, což je mi také sympatické. Jeden z mála filmů, který si zaslouží velké plátno a kvalitní zvuk. ()

divisak

Opravdu brilantní sci-fi podívaná s dokonalým vizuálním vyobrazením. Tom Cruise po celou dobu filmu předvádí jak výborným hercem je, stejně jako Collin Farrell. Inteligentní příběh, do detailu propracovaný pohled do budoucnosti. ()

Jaroslaf

Zoufale nudný, plochý a neatmosférický film s tunou nelogičností a otravným product placementem na každém rohu. Kdyby to režíroval kdokoliv jiný, je to v odpadových číslech....Dokonce i Williamsova hudba působí spíš otravně... ()

Atheas

Film jsem viděl znovu po patnácti letech a je to dobré, sice mi to přijde nedotažené, ale dobré. Poté co film skončil jsem si říkal, že z toho se opravdu dalo vyždímat daleko více. Zůstalo ve mě příliš otázek. ()

kaze

Tento film je najlepší, ktorý som tohto roku videla. Bolo to fakt skvelé. Potvrdilo sa, že Spielberg je perfektný režisér. ()

Berry

Poté, co u mě Spielberg moc neuspěl s Umělou inteligencí, natočil vynikající akční sci-fi, které je ještě navíc osolené Tomem Cruisem a Colinem Farrellem, který ho hravě přehrává. Bravo Steve (a Coline)! ()

mirliflore

No, když pominu určité logické nesmysly (s časovými paradoxy a podobně), tak to celkem ujde. Spielberg sci-fi prostě umí. Není to asi nejlepší film v tomto žánru, ale určitě alespoň trochu vybočuje z průměru. Fyzikálně a vědecky nenáročného diváka snímek určitě pobaví a potěší, zvlášť díky sympatickému Tomu Cruisovi, kterého jsem díky tomuto filmu začal mít zase docela rád (předtím mě zklamal svým výkonem v M-I II). ()

Uškudasket

Jedna z mála křišťálových kapek vysychající studny originality.Takový podtitul by si Minority Report nepochybně zasloužil, protože se jedná o jeden z nejoriginálnějších titulů posledních let.Skvělý futuristický film nepostrádající švih, nápady a šťávu.Tenhle snímek si zaslouží náležitou úctu. ()

Dellylah

Depresivní sci-fi z budoucnosti, bez naděje, svobody, kriminality. Možná. Ne všechno je tak bez chyby, jak to vypadá a nekteří chtějí, aby to tak zůstalo, pokud možno napořád. A nebyli by to američani, kdyby se proti všemu nepostavil pouze jeden člověk. Čistě náhodou agent Pre-Crimu, který měl tu možnost vidět budoucnost. A tak si nechal vylepšit zrak a šel změnit svět. Kult to asi nebude, ale pro mě jeden z vrcholů žánru. ()

RickyFitts

hezké... škoda toho ošklivého herce v hlavní roli... trochu mi vadí ta logická chyba, že vražda se nakonec nestane v okamžiku, kdy byla předpovězena (nebo se pletu?)... pěkná ukázka, kolik se toho dá vybouchat z jedný kratičký Dickovy povídky... jo, a objev Colina! muck! ()

Lúca

Působivé zpracování pohledu do budoucna. Problematika PRECRIMU je tématicky hodně zajímavá, ovšem našlo by se pár "mušek" ve výkladu možných zločinů. Dobře obsazené i zpracované - 80% ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz