Indiana Jones a posledná krížová výprava

• Slovensko Indiana Jones: Posledná krížová výprava (viac)

Rok 1938. Indiana Jones (Harrison Ford) si už po tretí raz nasadzuje svoj pokrkvaný klobúk, ale tentoraz sa k nemu pridáva aj jeho svojrázny otec, profesor Henry Jones  (Sean Connery). Obaja Jonesovci sa vydávajú hľadať tajuplný Svätý grál. Len o vlások sa im darí v nebezpečných naháňačkách unikať pred zákernými nepriateľmi a nacistami, ktorí tiež chcú získať nápoj nesmrteľnosti. Stopy vzácnej relikvie ich zavedú do Rakúska, Berlína a  Hatajského kráľovstva. Brány jeho chrámu, za ktorými starý križiak už sedemsto rokov stráži tajomstvo grálu, však ochraňuje Boží dych a nespočetné množstvo smrteľných nástrah. (TV JOJ)

Johnny.ARN

No rozhodne o niečo lepšie ako dvojka, aspoň som teda nemal neustále pocit, že pozerám Bonda. Inak jednoduché, infantilné, predvídateľné a s takou kopou chýb, že to svet nevidel. Proste, urputný žid Spielberg si povedal, že má piči nejakú históriu a tak tie filmy ja vyzerajú. 2 z 5 ()

lennyd

Indiana Jones (Harrison Ford) dostává zakázku od bohatého Waltera Donovana, rozluštit jednu starou destičku, poté najít hrob jednoho ze tří rytířů, kteří uschovali svatý grál, a poté najít samotný svatý grál. Ale již mu neřekl, že to stejné zadal jeho otci, a když ten zjistil jeho spolupráci s nacisty, nechal jej uvěznit. A tak se Indiana vydává na svou křížovou výpravu, zachránit svého otce (Sean Connery), najít svatý grál a zabránit nacistům v jeho získání .... Poslední (zatím) film o Indianu Jonesovi, opět ve spolupráci George Lucase a Stevena Spielberga, a nutno říct, že pro mně nejlepší. Tajemno z prvního dílu, doplněné hororovými prvky dílu druhého doplnili tvůrci o spoustu humoru, hlavně ve spolupráci Harrisona Forda a Seana Conneryho. Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by jim nevěřil jejich otco-synovské vztahy, a konkrétně Sean je zde naprosto úžasný. Co věta, to halda smíchu. Pánové, smekám klobouk, jednička s hvězdičkou .. s pěti hvězdičkama :) ()

BS

Trojka je asi moje nejoblíbenější z celé čtveřice snímků o Indym. Scéna v letadle je dnes už legendární. ()

anli

Opět celé absolutně geniálni,jako ostatně všechny-dnes už 4 díly!!!Skvělý tandem Lucas-Spielberg,kteří opravdu stvořili mistrovské dílo,parodující i samo sebe.Precizně napsané,-tady je přesně vidět kvalitní a mistrovsky odvedená scénáristická práce,režírované se spoustou neuvěřitelných nápadů(je opravdu až neuvěřitelné,kolik geniálních scén tenhle film obsahuje!!!) a geniálně zahrané.Doplnit Forda Connerym byl opravdu mistrovský tah.Oba dva jsou skvělí a neuvěřitelně to mezi nimi jiskří.Opět uvidíme skvěle vybrané lokace a uslyšíme legendární a geniální Williamsovu hudbu.Je to vskuttku mistrovské dílo a ukázka toho,jak má vypadat dobrodružná akční komedie se vším všudy.A proto ostatním tak nezbývá než opisovat.Jasný a neoddiskutovatelný zlatý fond.Osmdesátá léta byla na tyhle filmy opravdu úrodná a díky tomu se máme na co dívat a na co vzpomínat.Když takovýhle film vznikne dnes-je to hotový zázrak.Takže Georgi a Stevene děkujeme a děkujeme a já dávám křížových 100% a kdybych mohl,dám ještě více.Halelujá!!!!P.S.Stala se neuvěřitelná věc a "Poslední křížová výprava"o malininko předčila "Dobyvatelé ztracené archy" a proto je za všechny filmy právě ona v mé TOPce. ()

honz

Další pokračování "archeologické" série, tentoktrát za účasti také Jonese seniora. Pro mě nejvtipnější scéna - když fašisty pronásledovaný Indy dostává autogram od Hitlera:-) ()

noriaki

"Doktorko Schneiderová. Váš vůz čeká." (políbí Indyho) "Takhle říkají Rakušané sbohem." (přistoupí esesák a dá mu ránu pěstí) "A takhle říkáme sbohem v Německu, doktore Jonesi." Myslel jsem že to bude vyrovnaný souboj, ale nakonec vyzněl jasně pro třetí díl. Poslední křížová výprava je nejlepší film série. A nejen kvůli nostalgickým vzpomínkám na její adaptaci od LucasArts. Dodneška si pamatuji tu strastiplnou cestu vzducholodí k záchrannému letadlu a pak ten pocit marnosti když jsem zjistil, že se jí šlo snadno vyhnout. Film je ale výborný sám o sobě. Po rozbředlé dvojce je příběh tentokrát nezpochybnitelný klad a znatelně se zlepšil i casting. Indy konečně dostal vyrovnaného společníka a ten dodal filmu úplně nový rozměr. Sean Connery je zkrátka skvělý a roli si vyloženě užíval. Pochopitelně nechybí řada ikonických scén, z nichž každá by mohla být vrcholem samostatného snímku. ()

dANo

Tento diel Idiana Jonesa bol môj posledný, ktorý som si dobrovoľne pozrel... Edit: upravujem na 3*, keďže musím uznať, že akákoľvek filmová kópia príbehov o Indiana Jonesovi, bola proste podpriemerná. ()

yeniczek

Prostě neskutečná, vtipem a akcí nabitá jízda. Neustálé špičkování otce a syna pozdvihává Indyho na vyšší úroveň. Pro mě jednoznačně nejlepší díl z teď už tetralogie a kdykoliv se na něj kouknu rád a ještě jeden z mála filmů které mají čistých 10/10 ()

JohnSmith

Podle mě nejlepší Indiana,skvělé téma(křižáci,svatý grál),skvělý protivník(Hitler a spol.),spousta akce a humoru a k tomu dokonalé špičkování mezi Juniorem a Seniorem.Opravdová perla je když Hitler podepisuje Juniorovi tátův zápisník. ()

Mihail123

Film dokonalý vo všetkých smeroch - plný akcie, humoru a Spielbergovej super réžie. Všetko dobré z predchádzajúcich častí tu je nahromadené a 2x znásobené. Film, ktorý sa dá vidieť stále a stále dokola. Uvidíme čo prinesie nový Indy. UPDATE: Nový Indy priniesol všetko to, čo som od neho čakal. Ale sále zostáv Posledná krížová výprava rozhodne najlepším Indym. ()

Krysa SPK

Můj neoblíbenější film všech dob a má nejmilovanější filmová postava. Navíc volba Stevena Spielberga obsadit do role Indyho taťky Seana Conneryho byla trefa do černého, neboť hlavně skvělá souhra Forda s Connerym dělá Křížovou výpravu jedinečným filmem. John Williams navíc složil jeden z vrcholných hudebních doprovodů své kariéry. Filmy s Indianou Jonesem mají všechno, co mám na filmech tak rád a už od malička drží prvenství v mém žebříčku nejlepších snímků. PS: Také máte vždycky potřebu proběhnout na poslední chvíli zavíracími dveřmi a zabroukat si u toho "Indiana Jones theme" ? :-) ()

Brain-D

Nejlepší díl ze série. Nakombinovat tolik dobrodružnou cestu, kde je tolik akce, vtipu, přestřelek, rán, rodiných hádek a trochu mystické sci-fi. Rozhodně jeden z těch nej dobrodružných filmů. ()

Sany33

Jak sa hovorí do tretice všetko dobre. Film posledná krížová výprava je toho žiarivým príkladom. Veľké dobrodružstvo hlavného protagonistu Indiho (Ford) a jeho tatka (Connery) na ceste za Zlatým grálom, s ktorého pil Ježiš Kristus pri poslednej večery. Ako inak jedna akčná scéna strieda ďalšiu a udržuje vás pripútaných k obrazovke. Tento film sa už dávno zapísal veľkými písmenami do svetovej kinematografie mne je len veľkou cťou udeliť mu 98%. ()

VanTom

Už od prvních minut je jasné, že tady se rodí nejambicióznější, nejdějovější, nejhravější i nejosobnější Indiana. A když je před půlkou konečně nalezen Henry Jones Sr. v neodolatelném podání Seana Conneryho, pozvedá vzájemná chemie otce a syna film do oblačných výšin. Nejlépe natočená a nejvtipnější část tetralogie. ()

hroubek

Pro mě nejlepší a taky nejoblíbenější Indy. Poslední křížovou výpravu jsem viděl, ze všech dílu o Indy nejvíckrát. Už, když jsem ho viděl poprvé asi před čtrnácti nebo patnácti lety, jsem věděl jednu věc, a tou bylo, že je to mistrovské dílo. Steven Spielberg natočil za svoji kariéru spoustu kvalitních filmů, přesto je pro mě Poslední křížová výprava tím nejoblíbenější a v jistém smyslu i nejlepší film, jaký Spielberg natočil. Film nemá ani jedno hluché místo a ani na chvilku se nezastaví, přitom každému je jasné poselství filmu a je vidět, že je to pro Spielberga srdcová záležitost.. Perfektní úvod v Utahu, krásně rozjede film a konečně nám, ukáže odkud se vzala fóbie na hady, odkud má Indy jizvu na bradě a hlavně, kde sehnal klobouk. Než se nadějeme jsme vrhnutý do příběhu, který doslova žene jako splašený kůň. Katakomby v Benátkách, vysvobozováni ze zámku na Rakousko-Německých hranicích, setkání s otcem, útek, Berlín, vzducholoď, tanky, souboje, přestřelky a samozřejmě tři smrtelné zkoušky. Je toho tady opravdu moc, ale skvěle to funguje. Každý záběr je důležitý a dialogové výměny jsou boží. Harrison Ford nikdy nebyl za většího frajer, co záběr to obrovské nadšení a ty dialogy jsou perfektní a vtipné zároveň. Sean Connery je tady skvělý, jeho slovní výměny s Fordem nemají chybu a jeho herecký projev dokáže vždycky dojmout a pobavit. Alison Doody není vůbec špatná a má dobře napsanou postavu a její vztah s Indy je dobře zahraný. Hodně mě potěšil River Phoenix, který je v úvodu nehorázně boží. Akce je tady skvělá, jelikož je vždy správně dramatická, ale nikdy jí nechybí náznak vtipu, či pointy. Jako naprostý vrchol, mě příjde celá sekvence s tankem, která je jedním slovem: ÚŽASNÁ. Indiana Jones a Poslední křížová výprava je pro mě jeden z nejlepších filmů co jsem zatím viděl. ()

Michi88

Téměř všichni tady říkají, že tento díl je ten nejlepší a Chrám zkázy nejhorší. Pro mě je to úplně naopak. Příběhově se pro mě film skoro vůbec nikam neposouval. Přišlo mi, že se stále koukám na jednu a tu samou scénu. Akorát ke konci už se to začalo hýbat. Vedlejší postavy mi byly sympatičtější v chrámu a zrovna dvakrát velkou lásku k německé kultuře ani jazyku nechovám. Být tam ještě Marion tak jdu na 100% s hodnocením dolů, ale bez ní pro mě slabé čtyři. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (viac)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (viac)