Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

J. T. Kirk

Tak jsem se konečně podíval na celého E.T.ho a je to určitě skvělý a zajímavý rodinný film, ale je škoda, že jsem ho neviděl dříve, když jsem byl ještě mladší a určitě bych ho ocenil víc. Další úžasný Spielbergův film se skvělou hudbou. ()

kacirek_

Film, který jsem dlouho neviděla a to z jednoho prostinkého důvodu, páč jediný co si ze shlédnutí v dětství pamatuju je, že mě tekly proudy slz. Proudy slz se tentokrát nekonaly, ale pár mi jich ukáplo, to jako joo. Nejlepší scéna je opilý E. T., jak naráží do dvířek u kuchyně, to sem se teda pobavila a vůbec je to celkem dost vtipná postavička. Na konci filmu mě čekalo nemilé překvapení a to to, že jsem očekávala scény, které ve filmu nebyly a poté moje skopová hlava přišla na to, že sem si E.T. spletla s Číslo 5 žije:-). Označení Sci-Fi bych asi vynechala, ale velmi zdařilá pohádka to je, mé děti jí jednou nebudou ušetřeny:-). ()

Heroine

Vím že je to klasika, vím že je to celkem dobrý film, ale mě prostě vždycky přišel trochu trapný. Nemůžu si pomoct, ale nedojímá mne to. Děti sice dobře hrají, ale po celý film nenastala jediná situace, ze které bych měla takový autentický dojem, který by měl nastat. Je to až příliš stylizované, než abych to mohla brát vážně. Ale ústřední melodie je fakt hustá. ()

Lyžař

Těšil jsem se na tenhle třicet let starý snímek opravdu hodně. A to nejen kvůli Spielbergovi jako takovému. Maličká Drew Barrymore je úžasná. Nedivím se, že tímhle si nastartovala kariéru do výšin:-) Nicméně nic se mi nelíbilo tolik, jako hudba. Ta je dokonalá. Propracovaná, vždy dokáže graduje scény ještě o kousek dál, než je tomu možné "pouhým" videem. No a co mi, doufám, zůstane v hlavě napořád, je: "Auvajs"..a..lidé jsou holt sobci. Jako dospělí se jen těžko vciťujeme do ostatních. Hrabeme si na svém písečku a pak to takhle dopadá. Malý Elliot jasně říkal, co mají dělat, aby byl E.T. zachráněn, nikdo ho ale neposlouchal. Stejně tak to chodí v každodenním životě. Děláme si co chceme. Místo toho, abysme se zamysleli nad věcí i z hlediska jiného. No a pak se kolikrát divíme, co jsme způsobili nevědomostí...Auvajs..Režie: ****; Scénář: *****; Herci: ****; Hudba: ***** ()

Hapretor

E. T. volá domů. Tohle se povedlo. Trochu sci-fi, trochu dojemné, trochu napínavé, trochu dětské a pár vtipů tam je také. Film vyloženě rodinný. Všichni si přídou na své. ()

Ydrosten

Jako dítě , jsem byl na větvi. S postupem času je film přece jen trochu slabší , a určitě se najde pár detailů které by se daly udělat jinak. Jako dospělý , bych asi nehodnotil tak vysoko , ale dítě ve mě zvítězilo a nemůžu dát míň jak 5 ( 4,5 ) Scéna s kolem a měsícem je nejlepší scéna v dějinách filmu ( viděl jsem film znovu 11.2.2013 v kině na dětském promítání , kde jsem působil jako dohled ) Film působí na děti dodnes. ()

helloween93

Spielbergovo hraní (nejen) na dětské city funguje už přes 30 let. E.T. je kultovní záležitost, ať si každý tvrdí co chce. Myslím si, že je to jednoznačně nejznámější rodinný sci-fi film. Je sice už je trochu ohlodán zubem času, ale oko diváka zaujme i dnes. Dávám silné 4 hvězdy. ()

MickeyStuma

Zdá se, že tento snímek je co se týče kvality nepřekonatelný. Ano, jedná se zatím o nejlepší dětský film o setkání s mimozemskou bytostí, jaký kdy byl natočen. Léta běží, a toto dílo nechce zestárnout. Každou novou generaci dokáže oslovit. Čím to je? Roztomilostí onoho mimozemšťana? Steven Spielberg vytvořil dílo, které svou představivostí překračuje všechny hranice. Nová verze je o to sympatičtější. Pro mne však jsou jisté věci nelogické. U pátračů mimozemšťana kvůli dětem byli digitálně vyměněny zbraně za baterky. Nu dobrá, ale v realitě si to tak nějak neumím představit. A může mi někdo vysvětlit, proč v amerických filmech jsou mimozemské bytosti neustále nazí? Přesto je to klasika, která asi ještě nějakou dobu zůstane nepřekonána. ()

Fujara777

ÁNO: Veľmi zaujímavá je prvá štvrtina filmu, počas ktorej sa ešte len dozvedáme to podstatné. Pekne sa tu totiž pracuje s očakávaním a tajomnom (prvých 15 minút sa odohráva v noci; presne nevieme, kto je muž s kľúčmi). Milý malý prišelec svojim spôsobom učaruje hádam každému. Úžasné dobrodružstvo, obrovské priateľstvo malého chlapca a lietajúce bicykle. To je to, čo z tohto filmu robí nezabudnuteľnú rodinnú zábavu. NIE: Uvítal by som nejaké to dovysvetlenie. Napríklad náhla zmena zo stavu kaput na stav hi-hi-ha-ha; matka žijúca len s tromi neplnoletými deťmi a psom sa po návrate z práce potkýna o plechovky piva a jediné čo urobí, je to, že ich vyhodí do smetia. Najmä však, tempo hneď niekoľkých scén je zbytočne rozvláčne (iba z dnešného pohľadu?). Keď sú na obraze len špuntíci Barrymore a E.T., je to o hlúpučkých otázkach malého decka a málo zrozumiteľných odpovediach vesmírana. Našťastie, toho tam veľa nie je. ()

Rathalos

Tento sci-fi film netreba nijako extra predstavovat,najznamejsi mimozemstan na filmovom platne s menom E.T.,ktoreho uz asi pozna kazdy clovek na svete,Steven Spielberg opat boduje naplno...:-) ()

Besyn

Musím se přiznat, že u toho na konci vždycky bulím jak malé děcko. E.T letící domů za doprovodu nádherné Wiliamsovy hudby je zkrátka nejsmutnější a nejdojemnější moment co jsem kdy viděl a který může být překonán snad jen Návratem krále. ()

Nšoči

Tento film mě dojímá i když už jsou děcká léta dávno pryč. E.T. je tak škaredý až je krásný a jeho svítíci prstíček je prostě úžasný. ()

Joeey

Na vysoké hodnocení příliš nepřesvědčivé, na nízké hodnocení zase velice slušné po filmařské stránce. Takže za tři. ()

Liduskaa

No jako dítě sem bulela jak želva...nedávno se mi poštěstilo vidět kousek filmu znovu a rychle sem utíkala, ať nemusím měnit hodnocení...Není hezké si uchovat kousek té dětské fantazie?určitě:) ()

foundation

Voci tomuto filmu mam odjakziva averziu. Keby to bola nostalgia ako napriklad Pan chuva, Vesmirne Komando alebo Meteor man zvysil by som hodnotenie ale toto som jednoducho nemal rad ani ked som mal 10 rokov. Nemozem si pomoct ale posobi to na mna presne tak isto ako napriklad Zachrante Willyho,takisto mne absolutne nic nehovoriaci film ()

the_bitch

Spielberg je proste režisér s veľkým R, a toto je niečo čo bude pamatné ešte veľmi dlho. Takéto dielo dokáže vytvoriť len on. Inak veľmi dobrý film, dokonalý príbeh, a čo je najdôležitejšie - nepoznám nikoho kto by E.T. - ho nemal rád. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)