Poblíž tajné základny "zvláštních leteckých sil" v Nevadě se ocitá posádka vesmírné lodi - otec, matka, dcera a malý syn. Návštěva mimozemšťanů uprostřed vědců, ponořených do vesmírného výzkumu, vyvolá nevídaný rozruch. "Návštěvníci" se musí spasit útěkem. Přitom se jim ztratí nejmenší člen rodiny. Ten se při svém putování dostává do rodiny energické vdovy Janet Cruise, matky 16-letého Michaela a 10-letého Erica, připoutaného na invalidní vozík. A právě Eric se stane prvním a největším kamarádem malého tvora, který slyší na jméno MAC (Mysterious Alien Creature - Tajemný cizí tvor). Náhle se objeví zbytek mimozemské rodinky o niž projevují eminentní zájem vědci, policie, novináři a - přirozeně největší - děti... (Intersonic)

Vault_13

Hmmm...tohle jsem viděl kdysi dááávno a pamatuju si, že jsem pak kreslil obrázky toho mimozemšťana. A pak jsem na ten film zapomněl. Tak dám ***, snad tím nic nezkazím. Už si vůbec nepamatuju, o co tam šlo, ale zasáhlo mě to dost, když jsem kreslil ty obrázky. I když já jsem kreslil furt a všechno. Hlavně mimozemšťany. ()

pursuer

Po dlouhých letech od dávného dětství jsem měl možnost se na tento film podívat znovu a připomněl jsem si tak, že tehdy i dnes se bylo na co dívat. Jistě, podstatnou roli hrál sentiment, ale snímek je to skutečně podařený. Na evidentně nízký rozpočet přinesl mnoho zajímavých nápadů, vtipných scének (ta s vysavačem je perfektní) a vyplnil čas snad všemi emocemi. Krásný film z dětství, který nezestárne. ()

Gardenboy

Film, ktorý sa k nám dostal až s príchodom kapitalizmu a VHS kaziet (do telky prvý krát vo VTV). Náhodou to bolo celkom dobre. Akčný prvok - pád chlapca na vozíku z útesu - miloval som ten záber, lebo v tom čase som miloval všetky spomalené zábery a toto bolo teda z tých ech!!! No milá kravinka na záver - oživenie mimozemšťanov Coca-Colou, výbuch benzínky atd, atd, atd...co si budeme hovorit, je to opäť kvoli detstvu 4* ()

perceptio

Na film jsem se podíval z nostalgie. Tata nám ho půjčil jako dětem na VHS v 90. letech. Tenkrát mi přišel zábavný. Samozřejmě z dnešního pohledu to je bída. Ne-li hrozné. Ale jo, když pominu, že se jedná o kopii E. T., tak celý film není tak špatný, až na ten konec. To je katastrofa :-)). A finální scéna, to je vůbec síla. ()

VanTom

Extrémně hnusný (až natolik, že už skoro ne roztomilý) mimozemšťánek se na Zemi ztratí své rodince, teskní po ní a skrz různé nadpozemské vylomeniny se skamarádí s malým klukem, zatímco ho nahánějí vládní agenti. Nepřipomíná vám to něco? Rozdrobený scénář s topornou režií dotáhnou útěk zmatených "imigrantů" až do WTF šťastného přijetí amerického občanství, ale celkově mě (zejména) druhá půlka vyloženě nudila. Radost z filmu asi museli mít u McDonald's a Coca Coly, která tu slouží pomalu jako všelék. ()

• Film je v knize „Golden Raspberry Award“ zakladatele Johna Wilsona uveden mezi 100 nejvíce zábavně špatných filmů všech dob. (Lajty)
  • Snímek sponzorovaly firmy Coca Cola a McDonalds. Jejich propagace ve filmu je znatelná. (Fenk)
  • V plánu bylo natočit pokračování, avšak nízké výdělky filmu rozhodly o opaku. (Fenk)