Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

kenkaku

Další vzpomínková záležitost na léta ztrávená v kině za vstupné 6kčs. "íí tý volat domů" bylo přesně to co dětská dušička v kině chtěla vidět a to zřetelné a jasné binární dělení světa (dobří a zlí) zvládl Spielberg bravurně. Mám-li být upřímný E.T. Mimozemšťana jsem od té doby neviděl. Ne proto že mám strach že by se mi teď nelíbil, ale proto že si ho chci pamatovat těma dětskýma očima pro které byl určen. ()

harapag

V pětaosmdesátém jsem byl jako osmileté ditě na prázdninách v Polsku, kde jsme se dostali na tuhle podívanou do kina v originálním znění a polskýma titulkama. Druhý den jsme šli znovu a rozhodně né kvůli tomu, že neumím polsky:-) Tenkrát bych šel snad i potřetí. ()

Melios

Úžasný film ,ktorý si rád pustím kdekoľvek a kedykoľvek a nezáleží na tom aký je starý ,alebo aký sú starí ľudia čo si ho so mnou pozerajú. Pokiaľ ste E.T. Extra Terestrial ešte nevideli ,nemôžete sa volať filmovým fanúškom. ()

Jiří K.

Ve své době převratný a kultovní počin pro řadu lidí. Nejsem malé dítě, abych v tom i dnes spatřoval nějakou modlu. Jedna * za technické a trikové zpracování. ()

PALINO

E.T. je krásny film a už od detstva sa mi pevne zaryl do môjho filmového srdca. Veľmi živo si pamätám, keď som videl E.T.-ho po prvýkrát na ORF a jeho známe slová "E.T. telefoniert nach Hause" mi dodnes zvučia v hlave. STEVEN SPIELBERG si ma skrátka podmanil, jeho réžia je ukážkou filmového talentu, vďaka ktorému s citom zvláda kľudné, milé, vtipné scény a so zručnosťou tajuplné, dynamické, akčné scény. Možno to bude trošku odvážne, ale myslím si, že polku E.T.-ho úspechu má na starosti hudba JOHNA WILLIAMSA, ktorá dodáva každej scéne tú pravú príchuť a hlavný hudobný motív je vôbec jeden z najkúzelnejších, aký bol pre strieborné plátno skomponovaný. Takisto za vynikajúci filmový ťah považujem, že na film nazeráme prostredníctvom detských hlavných hrdinov, inak vynikajúco stvárnených ich predstaviteľmi a okrem ich mamy a niekoľkých vedcov vidíme z dospelákov len ich siluety. Samozrejme nemôžem zabudnúť pochváliť samotného E.T.-ho za jeho vynikajúce a pekné spracovanie, takže označenie najsympatickejší mimozemšťaň mu právom patrí. E.T. je skrátka nezabudnuteľný filmový zážitok. ()

misstake

Tohle je v Americe klasika. Taky to na Američany sedí. Já nejsem Američan a není mi deset. A kdyby bylo, stejně by se mi to asi nelíbilo. Nevím co na tom všichni vidí. Je to hodně emotivní, ale taky to je hodně nudné. Nějaký týpek přiletí z vesmíru, ale jinak to je o ničem. Asi nejsem naladěn na tu správnou strunu, protože když to je Spielberg, tak by to asi neměl být špatný film... ()

klúčik

E.T. - chce ísť domov , ale my ho nechceme pustiť, aby tento príbeh neskončil. Film patrí ku klasike filmovej histórie. Samozrejme opäť S.Spielberg. 95%. ()

noctambule

Nemůžu uvěřit, že jsem tohohle roztomilého mimozemšťana zapomněla ohodnotit, ač jsem to viděla....no spoustakrát:-) Nepochopím, že tento film není alespoň ve 200. ()

adam9

Dětské vzpomínky skoro vyprchaly, a tak bylo opětovné zhlédnutí nutností. Pocity přibližně stále stejné. Zkrátka kouzelný, dětský příběh, který dojímá v každé scéně, kdy se ta roztomilá obluda objeví :) ()

iXtr3m3

Čo k tomuto napísať? Krásny film, ktorý uzrel svetlo sveta v krásnom roku, kedy sa narodila aj moja maličkosť. :) Film som videl nespočetne krát a patrí do najzlatejšej z najzlatejších klasík osemdesiatych rokov. Úžasný príbeh, ktorý by chcel každý zažiť, skvelé obsadenie, fantastická hudba, geniálny režisér, ktorý v danej dobe už patril medzi extraligu z extralíg. Čo k tomu viac dodať. Nostalgia ako sviňa. Toto je jeden z filmov, ktorý definoval svoju dobu a potom sa mu ju časom podarilo prekročiť a pretrvať naďalej v mysliach všetkých, ktorí ho majú tak radi. ()

Zagros

V době mého mládí to byl svého času kult, který mě ale absolutně minul. Ano, viděl jsem ho, ale E.T. mi k srdci rozhodně nepřirostl. Dodnes si pamatuji podivně tísnivý pocit po konci mého prvního setkání. Co za to mohlo? Především nesympatický mimozemšťan, který vypadal jako podvyživený důchodce. Ostatní obsazení převážně dětských hrdinů mi taky moc nesedlo. Pokud se tohle stane v rodinném filmu, je to jeden z největších problémů. Když hlavním hrdinům filmu nefandím a jejich příběh ve mně nedokáže vyvolat žádné emoce, je to špatně. K opakování se pravděpodobně nikdy nedostanu a nechám jen slabší dvě hvězdy. ()

Han22

E.T. volá domů aneb jak Spielberg jedním filmem určil směřování prakticky celých osmdesátek. Protože jsem jsem to viděl až někde v těžké pubertě, film mě kdysi úplně nezaujal a až postupem času jsem propadl jeho kouzlu. On je to totiž absolutní kýč, doják a v první řadě dětský film. Je tu malý kluk, který se sám a později s pomocí malé sestřičky a staršího brácha stará o mimozemšťana co vypadá že neumí do pěti napočítat, učí ho pitomosti, schovávají ho před mámou. Je to rodinné, občas vtipné s postupně dávkovanými "wow" scénami (telekineze, léčivý prst, nezapomenutelný let na kole). Až někde za půlkou se z toho stává sci-fi - objevují se vojáci, kteří mu chtějí pomoc, ale zabíjejí ho, E.T. pomalu umírá a spojením ohrožuje i klučinu a děti se ho zoufale snaží vrátit domů. Kýč jak prase, ale 100% úpřimný, kde prostě všechno funguje. Sympatické děti, nádherně ošklivý mimozemšťan, gradující děj, dojetí, napětí, humor, překrásná Williamsova hudba, skvělá honička na konci a pár solidních efektů. Pojď... zůstaň... jo musím uznat, že u toho konce mě slzička ukápla. Asi nejslavnější film roku 1982 a samozřejmě sci-fi roku 1982. ()

Hopper

Film, pri ktorom som ako decko slzil ešte dlho po skončení, má aj po 20 rokoch svoje čaro. Nádherná hudba J. Williamsa, rozhodne jeden z najlepších filmov všetkých čias. ()

wosho

Můj první film viděný v kině, na který si pamatuji. Nádherná pohádka pro děti všeho věku a pro dospělé s duší a fantazií velkého dítěte. Pro mě jeden z nejdojemnějších filmů všech dob s geniálním hudebním doprovodem. ()

dopita

Když jsem to viděl asi tak před patnácti lety poprvé, tak mě to nijak nezaujalo. Jeden film z mnoha. Nezáživnej, utahanej, bez jiskry. Teď jsem to viděl znova a všechno platí i teď, i když v zmenšené míře, tzn. tak trochu jsem film vzal na milost. Legenda rozhodně ne, solidní průměr ano. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)