Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Dado

Pokiaľ niekto hľadá film, v ktorom bol herecký výkon inokedy geniálneho Toma Hanksa zatienený, nech jednoznačne siahne práve po tomto kúsku. Leonardo DiCaprio sa zhostil svojej postavy tak skvele, ako už niekoľkokrát predtým a následne mnohokrát potom a len potvrdil, že absencia ocenenia s názvom Oscar na jeho konte je jedným z mnohých obrovských omylov pánov z Akadémie filmových umení a vied. Zároveň len slovami chvály je možné popísať prácu Stevena Spielberga, ktorý ako jeden z mála režisérov na svete dokázal životopisný príbeh pretaviť do takého snímku, ktorý nielenže nenudí, ale púta pozornosť diváka pri každej scéne. I keď film nemá žiadne výraznejšie zápory, predsa mu niečo chýba, nejaký nezabudnuteľný moment, ktorý by ho preniesol zo skupiny výborných filmov medzi snímky dokonalé. (80%) ()

Lachtaan

Jedna z nejlepších režisérských, skadatelských a hereckých kombinací v historii filmu nám zaručila neutichající komediální jízdu, která nabízí legraci, akci, napětí i spoustu bizarností, které společně vytvořily dnes již kult multižánru. Mohu prozatím s klidem na duši říci, že jsem ještě neviděl špatný film s Tomem Hanksem či Leem DiCapriem, když se ale sešli společně do snímku, kde po celou stopáž hledají pochopení jeden v druhého, dělá to ve filmografii každého z nich jeden z nejpodařenějších kousků. Opět mohu po delší době opakovat frázi, že zrovna tento film je jedním z těch, které neomrzí ani na 2., třetí a další zhlédnutí. ()

Ryuuhei

Kdo by řekl, že bude film o padělateli a podvodníkovi tak poutavý? Sedl jsem, po chvíli skočila reklama, při jejímž přetáčení jsem se podivil „to už uběhla hodina“? I když bych uvítal trochu podrobnější náhled na padělání samotné, či rozebrání způsobu prováděných podvodů, si myslím, že jde o zatraceně dobře natočený snímek. Zajímavé, že si ty nejlepší filmy povětšinou uzmou právě dvě hlavní hvězdy. A Spielberg se taktéž neminul. 95% ()

lennyd

Frank Abagnale jr. těžce nese rozchod svých rodičů, a utíká z domova. Pokouší se získat peníze na obživu všemožnými způsoby, mimo jiné také paděláním šeků. V tomto "oboru" získává nesmírné zkušenosti (a také bohatství). Přes svoji kariéru "pilota" aerolinek, "doktora" či "právníka" probíhá jeho dospívání (a také první láska). A to netuší, že se mu v patách řítí neúnavný detektiv Hanratty... Poklona panu Režisérovi (to velké R tam není náhodou). Velmi chytlavý a zábavný příběh, který i přes více než dvouhodinovou délku ani chviličku nenudí. Svůj lví podíl na tom má Tom Hanks v roli detektiva Hanrattyho, ale hlavně Leonardo DiCaprio jako mladý Frank Abagnale (je naprosto úžasný). Také nelze přehlédnout Christophera Walkena jako Frankova otce, zmítaného problémy se svým obchodem a prvního Frankova učitele. Konečně film, který dokáže být naprosto dokonalý i bez desítek speciálních efektů. Moc líbí, Stevene, já chci víc :) ()

Tomasso001

Skvěle natočené, dobře zahrané. Po Gangách v NY a tomto filmu jsem doopravdy začal přehlížet škatulku, kam mi zapadnul Caprio po Titanicu. Navíc podle skutečnosti a ani se nedivim, že tomu tak bylo, jako i ve spoustě jiných podobných případů. Film je hravý, zábavný i akční... ()

Pavlínka9

Dobrá hra na kočku a myš, kdy mladý DiCaprio působí jako syn postaršího, cílevědomého Hankse. Pěkný pohled do tehdejší doby, do situací, které dnes už nemohou nastat, jelikož dnešní bezpečnostní systémy jsou úplně na jiné úrovni a člověk se při pohledu na namočené plastové letadýlka ve vaně pouze pousměje :D Od Spielberga mi to přijde jako taková "oddechovka, jelikož je to takový "volnější snímek", u kterého si člověk opravdu příjemně odpočine. ()

BoncheR

Spielberg, Spielberg... či ty len nie si kvalitný režisér? Samozrejme že si! ____ Svoje postavenie na špičke režisérskeho ľadovca si u mňa týmto len potvrdil. Veľmi šikovný, rozmanitý a zaujímavý film, s perfektnou hudbou a réžiou. Kvalitka ako vždy! (( 87% )) ()

noriaki

Ani nevím proč, ale vždycky jsem si myslel, že Spielberg natočil dynamickou jízdu s komediálními prvky, něco na způsob pozdějšího Vlka z Wall Streetu. Jenže ono je to poklidné a téměř laskavé drama o jednom výjimečně schopném snílkovi. Tématu by přitom jistá odlehčenost slušela, a režisér se k ní uchýlil alespoň v několika pomrkáváních a v rozpustilém přístupu ke kompozici scén. Náladě se přizpůsobila i hudba Johna Williamse, kombinující tajemno a hravost. ()

Master19

Dovedl bych si to představit i kratší. Na druhou stranu mě nenapadá nic, co by bylo úplně zbytečné. Jde o šikovně namíchaný koktejl netuctové kriminálky, nenásilné komedie a zajímavého příběhu. Žádná stránka nepokulhává. ()

Kerion

Příjemný příběh s osobitými filmovými charaktery. Hlavní postava hezounek Frank Abagnale Jr. má velké nejen vnitřní kouzlo, které mu pomáhá při jeho šekových podvodech. V normálním životě by většina lidí tohoto muže rychle odsoudila, ale když vidíte s jakou inteligencí a nonšalantnosti se vydává za pilota, doktora a právníka musíte si ho oblíbit. ()

dANo

Dosť dlhý film o "najslávnejšom" falšovateľovi a následne agentovi - odborníkovi na falšovanie šekov, v ktorom majú vysokú hodnotu hlavne herecké výkony, ale dejovo je to skôr priemerný film s minimom napätia a gradovania k záveru. To, že je to skutočný príbeh nie je vôbec až také dôležité, skôr si myslím, že to mohol režisér poňať ako dobrý námet... takto sa to hodí viac do TV ako do kina. ()

yeniczek

Styl, který mi nikdy moc nesedl, ale i přesto se Spielbergovi s Kaminskim povedlo na plátno převést onu dobu. A první film, kdy jsem zase DiCapria uznal jako herce:) ()

anusha

najviac ma na tomto filme asi pritahuje to ze je to skutocny pribeh comu som ani neverila pretoze znje naozaj salene, dicaprio a hanks a ooch christopher walken su pre mna uz len akesi ceresnicky na torte ;-) ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)