Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Radiq

Spielberg je podle mě přeceňovanej režisér, ale tohle se mu povedlo. Teda on za to může hlavně ten skutečnej příběh, na kterým je to založený a je mi jasný, že z hlavy by tohle žádnej scénárista nevymyslel. Je to neskutečné, jak pohotovej a vynalézavej ten kluk byl a jak dokázal s věcma vyjebat. Ačkoliv DiCaprio s dlouhým hárem (a vousama) tady ještě vypadá blbě (pak v Revenantovi už blbě nevypadá), zbytku své role se zhostil s talentem jeho vlastním. Ve svejch letech dokázal uvěřitelně zahrát jak puberťáka, tak vše ostatní a  - stejně jako Hanks - je ozdobou filmu. Když Hanks přihodí svůj "Go fuck yourself" joke, vyprskl jsem smíchy. Ale jak říkám, hlavní byl ten děj, kterej stojí za to. Za 4 hvězdy minimálně. ()

fantoci

Ano jistě, byl to moc zábavný a zajímavý příběh, ale jinak nevim nevim. Spielberg už natočil mraky lepších filmů, a ani Hanks s Di Capriem nepodávají ty nejlepší výkony. Jako odreagování funguje snímek dobře, ale kdo čeká od filmu něco víc, bude celkem zklamán. Jestli ten týpek fakt existoval, a všechno tohle dokázal, tak kloubouk dolu. ()

Columbus

A baletmistr se vraci.... navic uci krasne dospivajici Dite, jak se pohybovat. Pousti k nemu asistenta,aby ho postouchl... on vsak ladnymi skoky unika talentem nejen ve scenari danem..... ()

Triple H

Od Spielberga netradičný žáner. Ktovie prečo sa mu nevenuje viac, ide mu totiž výborne. Celý film, vrátane výpravy, hudby a kamery je štylizovaný do veľmi príjemného retra. Herecké výkony sú výborné - Hanks je stávka na istotu, DiCaprio neprajníkom zase raz dokázal, že naozaj JE výborný herec, ale najviac žiari aj tak Christopher Walken ako Frank Abagnale Sr. Svojej postave vdýchol takú tragikomiku a život, že vás to jednoducho musí chytiť za srdce (aspoň trochu). Steven Spielberg teda na staré kolená začína vstupovať do jemu predtým neznámych vôd a darí sa mu. Kiež by takto dozrievali všetci režiséri. ()

matezzz

Milý, úsměvný a inteligentní film, který mě velmi zaujal. Hlavně oba hlavní představitelé. Hodně jsem se bavil, ani chvíli nenudil, a proto dávám plné hodnocení. ()

Copacabana

Role šarmantného a okúzľujúceho podvodníčka sa Leo zhostil ukážkovo – najviac sa mi páčila tá naháňačka v jeho „tlačiarni“. Na 5 * to však nie je, vďaka dĺžke boli pasáže kedy ma nudilo pozeranie. ()

TheBalrog

Režijně sice jeden ze slabších Spielbergových filmů, vše ale dostáváme vynahrazeno skvělými hereckými výkony DiCapria, Hankse a hlavně Walkena. Na to že je film inspirován skutečnými událostmi a scénárista nemohl skoro nic nového vymyslet, si myslím, že je ten film opravdu zdařilý. Téma samotné je opravdu velkým lákadlem, proto zcela zasloužených 85 % za celkový dojem filmu. ()

chelseaman22

Konstalace T. Hanks - L. DiCaprio nenabízí moc racionálních řešení. Jediným řešením je herecký koncert, jež je okořeněnen vtipnou zápletkou a takovou drzostí ze strany Franka W. Abagnale Juniora, že to až vyráží dech. Opravdu povedené. 88% ()

Saraph

Krásná ukázka toho, jak se z obyčejného kluka může stát někdo, kdo při jisté míře cviku ve falšování úředních papírů může snadno zaplout mezi vrstvu hrdých boháčů. Kombinace DiCapria a Hankse do sebe pasuje jak kostičky lega. Jejich hra na pravdu a lež nechá rozum stát. ()

filmmovier

Jeden z nejlepších Spielbergů i DiCapriů, vynikající režie a perfektní herecký koncert podtržený skvělou hudbou Johna Williamse. Parádní scénář i zápletka, bezchybný mix napětí a komedie a stopáž, která by mohla být delší, protože přes trošku slabší rozjezd je ten film čím dál lepší, a hlavně suplování francouzštinya nábor letušek je skutečně nezapomenutelný. Tohle je prostě film, který má všechno a díky tomu je naprosto perfektní, protože vedle skvěle sehrané ústřední dvojice tady za zmínku stojí i všichni ostatní, včetně dabérů. Tohle je skutečně velký film, film, který je svižný a má eleganci a šmrnc a který je důkazem toho, že Leo už i v té době prostě hrát uměl, tyhle typy postav mu totiž už tenkrát padly jako ulité. Vynikající zážitek, brilantní, skvosté. Opět škoda, že jsem ho poprvé viděl až teď. 100%. ()

David.Darco

Reálne tak 4* ale keďže moja slabosť pre príbehy inšpirované skutočnosťou je naozaj veľká a skvelé obsadenie dodáva filmu akýsi šmrnc a charakter podarujem tomuto filmu aj tú piatu hviezdičku. ()

Motinski

Svižná komédia/dráma ktorá celý čas nemá žiadne hluché miesta a udržuje dynamickejšie tempo pri ktorom sa nemáte kedy nudiť (a to má cez 140 minút). Dicaprio a Hanks zapasovali, scenár ponúka inteligentné zvraty a super gradovanie, všetko pôsobí sympaticky a technicky je to tiež na výbornú. Veľmi príjemné sa mi film pozeral a vlastne nemám ani jednu vec ktorú by som vytkol. ()

HonzaBez

"Někdy je snazší si lhát..." :D Skoro se nechce věřit, že tenhle svěží příběh o Frankovi Abagnaleovi, falešném pilotu, doktoru a právníku ale hlavně neskutečně odrzlém mladistvém falšovateli šeků všeho druhu, je podle skutečnosti. Nejen Leonardo DICaprio v roli tohoto mladíka, ale příběh jako takový má v sobě jiskru a má šmrnc. Sice si po další a další drzé lži dotyčného říkáte, jak je to vlastně možné, že to dotyčnému takovou dobu procházelo, zda to vše bylo v jeho hezké tvářičce, upřímných očích nebo v šatech, které "dělají člověka"... Každopádně za mě trefa do plného počtu hvězdiček. ()

Sfinkter

Střídání lokalit mi připomnělo Bourna, i když šlo naprosto o jiný typ filmu. Kdyby se snímek nezakládal na skutečnosti, nejspíš bych ho bral jako pohádku. Takhle smekám před kreativitou Franka a neschopností a naivitou těch, kterým kouzlil před očima. ()

ivan_drago

Brilantně zvládnutá komedie. Hanks a Spielberg jsou zkrátka zárukou dobrýho filmu. A když se navíc přidá i Leo a naprosto bezvadná hudba a scénář, je to pokoukáníčko. Nejvíc sem asi ocenil dialogy mezi hlavními hrdiny a naprostej smysl pro detail, díky němuž se podařilo vytvořit tak dokonalou atmosféru té doby ve filmu. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)