Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

vyfuk

Legendární film, legendární hudba, legendární režie, legendární herecké obsazení - co víc si přát. Hudba výdána již z různých soundtracků a Simpsonů. Tom hanks hrál svou dokonalou roli a DiCaprio to tam hezky zdobil, nejen jako frajer, ale i jako úžasný herec. Spielberg společně s DreamWorks vsadil na scénář Jeffa Nathansona a předlohu Franka Abagnalehoi Jr. a udělal jeden z nejlepších pravých kroků v životě. Nathanson u letadel ještě zůstal s Terminálem, ale to je něco jiného. Dokonalý příběh plný napětí, akce, geniality a prvků humoru. Co říct o Frankovi? Génius... jak dokázal "přečůrat" policii na letišti v Miami, bylo zároveň primitivní a zároveň geniální. Díky Stevene, díky tobě další krásný večer!!! ()

Autogram

Prefíkanosť niektorých ľudí nemá medze a ak hoci len polovica obsahu filmu má oporu v skutočných udalostiach, tak je na zamyslenie, kde nechali rozum všetci tí dôverčiví ľudia a veľké spoločnosti. Celý čas som si kládol otázku, čo nemožné sa ešte stane, a bolo toho dosť. Vo filme je to naservírované výborne bez chvíľky zaváhania a výkony hercov hlavne DiCapria sú bezchybné, naviac s retro štýlom to má u mňa Spielberg vyhraté. ()

Myrreczech

Jeden z mála snímků, které vidím alespoň jednou do roka a vím, že se mi neomrzí. Jeden z mála snímků, u kterého se mi líbí český dabing a v originále jsem ho ještě neviděl. Určitě jeden z nejlepších filmů jaké znám, určitě jeden z mých nejoblíbenějších. Perfektní, jednoduchý, lehký film, na který se dokážu dívat prostě pořád. Prostě la bombastico. ()

KarKulA

Jeden z těch filmů, který mám s každým dalším zhlédnutím ráda více a více, a doceňuju jeho nesporné kvality. Kromě bezpochyby výborných hereckých výkonů a řemeslně velmi dobrého filmařského zpracování (včetně dokonale vystihnuté dobové atmosféry amerických 60tek), má totiž příběh - příběh který má hlavu a patu a stojí na ústředních postavách kterým člověk fandí od začátku do konce. ()

Jaro.Krafcik

Bezkonkurečne jeden z najlepších filmov od Spielberga. Kde hraje Hanks a aj Dicaprio zase spolu. Top film ktorý aj po rokoch nestráca na kvalite. A vždy zabaví. Nemôžem inak ako plný počet. Odporúčam kazdemu kto ešte nevidel ale pochybujem že sa niekto taký nájde. 5* ()

Ementaler86

Příběh o nepatrném zlobření ze strany mladého Franka, který potahal za fusekli nejednu banku ve spolčených státech, mě ani na vteřinu nepřestal bavit a měl svižné tempo od začátku až do konce. Hlavní dvojce herců, Tom a Leo, odvedla výbornou práci, stejně jako samotný rejžisér Šprýmberk. ()

Kaja

Milá a vtipná komedie se skvělým Leem DiCapriem a hlavně Christopherem Walknem v režii Stevena Spielberga, který po Minority Report vytvořil opět něco brilantního. Úžesné jsou také kosmýmy z 60-tých let. ()

Molir

Prijemna pohodova zalezitost, jako napln volneho vecera idealni. Pobavi, neurazi. Spileberg odvedl tradicne dobre remeslo, to same plati o Hanksovi, DiCapriovi i ostatnich. Nechte-li si moc namahat mozek, ale netouzite-li po krvi, je tento film idealni. ()

Nepi

Výborná komedie o vychytralém podvodníčkovi v podání Leonarda DiCapria a agentovi FBI v podání Toma Hankse...Svižná,zábavná a vtipná komedie,která mě od Spielberga dost překvapila... ()

pfa

Taková oddychová pohodová, řekněme, kriminální komedie o vychytralém podvodníkovi a nešťastném agentovi FBI, když pronásledování toho dříve zmiňovaného zdá se býti zoufalé... :o) Bomba! [9/1O] ()

Styxos

Páni, to byla jízda! Mistr Spielberg je jedním z mých nejoblíbenějších režisérů a já můžu prohlásit s hrdostí, že Chyť mě, když to dokážeš patří k jedním z mnoha vrcholů jeho tvorby. ()

P1tr

Po několika letech opět shlédnuto a hodnocení jsem musel o stupeň zvýšit. Chyť mě, když to dokážeš má sice přes dvě hodiny, to mi ale vůbec nevadilo a klidně bych si dal ještě více. Souboj mezi Abagnalem a Hanrattym je znatelný na každém kroku a je vidět, jak moc se Hanksova postava snaží tu Leovu dostat. Tak nějak jsem si představoval rivalitu v Nelítostném souboji, ale....Tento Spielbergův snímek šlape jako hodinky ve všech směrech a humor ho opouští málokdy. Zkrátka výborný film na každou příležitost. ()

HomeAlone

Aj po 10tom zhliadnuti rovnako skvele . Ked som videl sladkeho Dicapria v Titanicu , tak som ho ako herca nemusel , ale teraz musim uznat ze je to spickovy herec , ktory zahra cokolvek ()

jenik71

Na první zkouknutí bych ani neřekl, že tohle režíroval Spielberg. Ono se to tak trochu vymyká jeho tvorbě. Tím spíše jsem se utvrdil v tom, že ten člověk umí natočit opravdu cokoliv. DiCaprio nepatří přímo mezi mé oblíbence, ale tato role podvodníčka a padělatele mu opravdu sedla náramně. Bylo pro mě skutečně zábavné sledovat jeho výřečnost, troufalost, vlastně až drzost, s jakou si jde za svým cílem. A ještě k tomu stíhá unikat před agentem FBI v podání Toma Hankse, kterého přivádí téměř k šílenství. Opravdu povedený film, kterému k maximálnímu hodnocení chybí skutečně málo. ()

Hruzi

Tom Hanks a Leonardo DiCaprio jsou stvořeni pro tuto roli. Leonardo jako Frank dodává filmu mladost, chytrost a Tom Hanks jako Carl dodává zkušenosti. Jeden z nejlepších výkonů Hankse i DiCapria. ()

Anez

Rozhodně jeden z nejlepších filmů s Leonardem DiCapriem. Jednoznačně se řádí mezi mé Top filmy. Tom Hanks v roli pronásledovatele, byl úžasný. Prostě nemám slov. Jen velká škoda, že tento film zůstal bez ocenění. Je totiž bombastický! ()

Vercinix

Spielberg, DiCaprio a Hanks. Poslední dobou, když se někde po kupě objevuje moc dobrých a známých jmen, začínám mít špatný pocit (viděno v roce 2012) - ale tahle jména jsou pořád ještě garancí kvality. ()

tommmy89

Keď sa púšťam do filmu s L.DiCapriom, T.Hanksom a S.Spielbergom očakávam od filmu vždy veľa. Mne sa už miestami zdal trochu nudný a dlhý, ale pobavil ma a nesklamal. Bol šitý na mieru a na moje gusto. Vždy ma vie potešiť aj to, keď sa pri filme nenudím od začiatku a toto je práve ten prípad. Film je od začiatku konštruovaný tak, aby divákovi predostrel lahký úvod, kde sa dozvie o čo vlastne ide s krátkym dobrodružstvom a motiváciou prečkať pri filme minimálne do jadra, pokým stlačí pauzu. Niekde v strede film začne ťahať dlhú líniu stereotypného príbehu a v 3/4 filmu sa to začne hrotiť s veľkými dávkami nápadov. Ku koncu ešte malá perlička s prekvapením a máme tu film hodný 4* ()

Specs

Hlášky: (Poté, co se dozví o kvalitách svých nových kolegů.) Carl Hanratty: - "Bezva. Požádal jsem o tým a oni ho vybagrovali ze dna Pacifiku." & pokladní v bance: - "Vítejte v Miamské Vzájemné, přejete si?" Frank Abagnale Jr.: - "Chtěl bych si nechat proplatit tehle šek a pak vás pozvat na dobrou večeři." & Paula Abagnalová: - "Jestli něco dluží, ráda to zaplatím. Kolik to dělá?" Carl Hanratty: - "Prozatím asi tak jeden a čtvrt milionu" & Carl Hanratty: - "Dělejte to co říkám a koupím vám nanuk." & Frank Abagnale Jr.: - "Ahoj, Carle." Carl Hanratty: - "Vítej u FBI." ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)