Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Hugo01

Ano, vidíte dobře. Viděl jsem to až začátkem roku 2017, měl bych se stydět. DiCaprio v jedné ze svých nejlepších rolí předvádí, že je to pan Herec a Tom Hanks mu velmi zdatně sekunduje. Velmi sympatická Amy Adams taky neurazí. Stopáž není nejkratší, ale že by potřebovalo někde stříhat, to asi ne. Velmi zajímavá je taky taková napůl retrospektivní kompozice děje, ale zase tím pádem bohužel víme, že Frank Abagnale bude dopaden. Nejvíc nadšený jsem byl asi ze scény, jak se prvně potkají Leo s Hanksem, ta je vyloženě dokonalá, nikdy bych nechtěl vysvětlovat naštvanýmu Tomu Hanksovi, že jsem mu vyfouk zločince před nosem, zatímco bych byl sám ten zločinec :-D. P.S. Fanoušci Věřte nevěřte jistě poznali..James Brolin!!! ()

Daddko

Vynikli 2 hlavní aktéri, Leonardo DiCaprio a Tom Hanks. Bolo by to za 4 ale keď je to podľa skutočných udalostí 5* si to zaslúži. ()

jefff

Jeden z těch přesgeneračních filmů, které je těžké nemít rád. Hanks výborný a DiCaprio mu slušně sekunduje. Velmi slušně zpracovaný a řemeslně precizní příběh. ()

Smileface

Leo di Kapr zvládl svou roli docela realisticky,zato Tom Hanks byl dosti nevýrazný a co se týče Stevena Spielberga,tak je podle mě film s tímhle námětem plýtváním jeho režiserských schopností.Jinak jde o svěží oddychovku u které se nebudete nudit.....ale to je asi tak všechno.Jinak Christopher Walken zahrál opravdu výborně utrápeného tátu,bylo mi ho dost líto.Díky jeho skvělému vykreslení postavy ***1/2 ()

sedm.1

Bohužel nevím,jak se k tomuhle filmu mám postavit.Nevím proč mám ten pocit,ale zkrátka,kdyby ten film natočil někdo jiný,dopadlo by to možná lépe.Jak DiCaprio,tak Hanks odvedli 100% bezchybný výkon.Problém vidím v tom,že celý příběh byl podán strašně moc útržkovitě,zbrkle,Spielberg chtěl do 140 minut narvat co nejvíc ze života Franka W.Abagnale a to právě nebylo to nejlepší.Všechno bylo tak rychle podané,povrchní a život tohoto muže je tak neuvěřitelně zajímavý a plný,že se z tohodle filmu dozvíme opravdu jen základy,které by se ovšem dali shrnout do pár vět,ale nic bližšího se vlastně divák nedoví.Takže,pokud se chcete dozvědět něco o tomto muži,sežeňte si radši někde nějakou literaturu,bude to 100% zajímavější.Možná mi to i vlastně tak připadlo,jako nějaký dvouhodinový trailer k nějaké výborné podrobnější biografii.Ale na shlédnutí film každopádně doporučuji,právě již díky zmiňovaným hereckým výkonům. ()

Heraldika

Pohodový film, který ale nepřichází s ničím novým. Nenadchne, neurazí. Ale DiCaprio byl výborný, hlavně ze něho jsou to lepší tři hvězdičky. ()

ranp

Tenhle film dovede člověka potěšit. Celé to na mě působilo hodně příjemně, velký podíl na tom mají Tom Hanks i Leonardo DiCaprio. Musím říct, že Frank Abagnale byl (a je) fakt frajer. ()

Cejny

Povedený snímek s DiCapriem v hlavní roli. Ikdyž tohoto herce nemám moc v oblibě, tak v tomto filmu se mi jeho výkon vcelku líbil. Rozhodně jde o originální zpracování podvodníčkovského tématu. ()

Arius

Občas treba pozrieť takýto čisto konzumný film. Bavilo ma to, navyše DiCaprio a Hanks boli skvelá dvojica.Mierne netradičná spielbergovka, no stále skvelá. ()

MGMCZ

-Rozpočet $52miliónov-Tržby USA $164,615,351-Tržby Celosvetovo $352,114,312-Takže Steven Spielberg zabodoval,ale teď opravdu..Film se mi strašně líbil,herci byly úžasní. "Lehký" film by se to dalo nazvat.Film není aby jste přemýšlely,ani aby jste se nudily..Taková oddechovka s vysokým hodnocením..------------- Leonardo DiCaprio a Tom Hanks.Dva !dobří! herci byly na plátně opravdu vynikající. Spielberg má opravdu skvělé filmy a další nás jenom čekají..Terminál,Válka světů,ZVR,Jurský park,Indian Jones,Čelisti..Je toho prostě moc a ještě přibydeš.. ()

OughJay

Příjemně ubíhající film, kterej zcela viditelně nese jeden specifickej znak Spielbergových filmů. Je to pro mě jakás takás plochost vyprávění, kdy se postavám nevěnuje dost do hloubky. Sice jsem se pobavil, ale žádný pocity nebo vcítění se do postavy a atmosféry to ve mě nevyvolalo a to mi u filmu dokáže dost chybět. Vyvolalo to jen úžas, ale to je vzhledem k tématu dá se říct očekávanej stav. Jako životopisnej snímek nemá Chyť mě, když to dokážeš žádnou chybu. Dost často se stává, že režiséři buď zcela opomenou, nebo až příliš zkrouhnou začátek kariéry hlavního hrdiny. Přitom je to to nejpodstatnější a hned se ten film tím stává pro diváka poutavější. Jako příklad budiž další film - Kokain. Nastávající sled událostí už pak připomíná perfektně vypracovanou seminární práci. O Franku W. Abagnaelovi bylo určitě k dispozici mraky materiálu, přesto dokázal Spielberg vybrat jen to nejpodstatnější a s pomocí excelujících herců to převést na filmové plátno. Kdybych měl k tomuhle filmu vybrat jemu co nejpodobnější, tak nejspíš zvolím další Spielbergův snímek - Terminál. Slušné 4*. ()

Germanotta

Zaujímavý film. Mám rada filmy, ktoré ukazujú ako vedia byť ľudia iní. Frank bol pravdepodobne génius, skôr než dosiahol 19 rokov, obral štát o 4 miliony, stal sa pilotom, doktorom, právnikom. Námet sa mi veľmi páčil. Spilberg nešetril svojou genialitou a perfekcionizmom a opäť nesklamal divákov. Nikto nemôže pochyboť, že DiCaprio nepatrí medzi elitných hercov. V tomto prípade musím uznať že DiCaprio podal lepší výkon ako Tom Hanks. ()

Maynard.

Je mnoho filmu podle skutečných událostí, mnoho velmi zajímavých životopisů, ale velmi zřídka se objeví neuvěřitelný příběh jako je právě tento. Na tohle by snad žádný scénárista přijít nedokázal, tohle dokáže vymyslet jen život. V tomto případě život neskutečně neobyčejný :o). V tolika letech toho tolik zažít a hlavně se nebát a jen si věřit a máš to v kapce. Zajímalo by mě, kolik z toho se skutečně stalo, ale věřím, že se podobný příběh někdy odehrál… Spielberg je Pan režisér, o tom nikdo nemůže ani na chvilku pochybovat. Sice do svých filmů nevkládá nijak zvlášť originální nápady, ale jeho filmy mají až děsivě nakažlivou „koukatelnost“. Navíc film dokáže obsadit herci, kteří se pro své role přímo narodili… Oba dva, jak Hanks, tak DiCaprio předvádějí strhující výkony. Asi mi ve filmu chyběl výraznější hudební podklad, prostě na plnou palbu to nevidím a to i přes to, že sem to sfouknul bez jediný pauzičky… ()

kenkaku

Leonarda DiCapria nemám obzvlášť v oblibě a i když je to dětinské stále si u mě tu nálepku "hezounek z Titaniku" neodpáral. Na Chyť mě, když to dokážeš jsem šel, protože to bylo rande takže očekávání od filmu byla uplně někde jinde (po všech směrech). Možná díky a právě proto jsem (asi ve chvíli kdy Frank poprvé letí letadlem) přestal vnímat DiCapria jako "DiCapria", ale jako postavu a film si začal užívat (děj se totiž z patřičně z fáze předehry změní na samotný akt - myšleno metaforicky... jsme v kině chlípníci). Dokonce v momentě kdy se poprvé setká tváří v tvář s Tomem Hanksem (resp. jeho postavou - agentem FBI) jsem mu dokonce i fandil a jako vrchol nevěřícně sledoval jeho "nábor letušek". Na nejvyšším hodnocení má svůj podíl i to, že film je natočen dle skutečné události, tedy to co se ve filmu děje není jen výmysl scénáristy ale ze života samotného (a to je o to víc k neuvěření :)). ()

Arkanoid

„Ľudia vedia len to, čo im poviete." Prefíkanosť, guráž, šarm, dôraz na detail robia nepolapiteľného podvodníka. Hra na mačku a myš v príbehu o jednom z najšikovnejších ľudí na svete stavia na postave rafinovaného falšovateľa, jeho interakcii so svojím prenasledovateľom a ako ľahko sa dá dostať všetko, na čo si len spomeniete, keď máte tie správne vlastnosti. Ideálny oddychový film na strávenie večera. ()

civrss

Zvláštním způsobem je pro mě Spielbergovo Catch Me If You Can tím jeho úplně nejlepším počinem a mám ho úplně nejraději. Leo a Tom, naprosto geniální otevírací hudební sekvence, zábavný začátek, nervydrásající průběh a dojemný konec. Spielgerg jako podle učebnice. Moje srdcovka ()

Sdoom

Pohodový film, který trochu ztrácí kouzlo při dalších zhlédnutích. Spielberg zde vsadil na jistotu - jak Frank, tak Carl jsou celkem jednorozměrné postavy, se kterými musíme sympatizovat. Z celého filmu mi nejvíce utkvěla asi úvodní titulková sekvence, která je sice naprosto boží, ale také to něco vypovídá o zbytku filmu, který sice baví, ale celkem rychle vyprchá z hlavy. (HD, orig.) ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)