Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

Daiker

Je to dobře natočené, vizuálně krásné a hudba luxusní..... Příběh je však průměrný a rozuzlení bylo takové divné..... ()

Taškář

Na první pohled OK, ale nedomyšlené. Vypadá že scénář chtěl aby režie udělala zdarma Matrix :-) A to tedy ani trochu nevyšlo a celé to vyšumělo do směšnosti. ()

KUFI

Docela dobry, akorat ta zaverecna automobilova honicka byla debilni. S tou Vette C2 by jim ulitla jak hovno. Davali do ni 7mi litrovou V8, ktera mela pres 400 koni a stovku delala za 5 vterin. Mimochodem maximalku mela 230kmh. Kde byly v ty dobe (60 leta) nase, potazmo evropsky auta. V prdeli. ()

figliar

Problémom filmu je jednoznačne jeho dĺžka. Prvú pol hodinu sa film rozbieha, potom príde na 2 minúty nejaká thrillerová scénka a hneď sa zase vráti do romantického drámového nudného vlečenia. To sa asi 3 krát zopakuje a je tu koniec. Výber hercov a prostredia by bol fajn, aj pointa má niečo do seba, ale v podstate film na mňa pôsobil ako nejaká oldschoolová lacná narážka na Surrogates či Matrix. ()

FOCKE_WULF

Ději nikdo nerozumí, což je fajn, takže přidám svoje bludy, jak to vidím: dystopická realita současnosti, svět upadl do materiální bídy, je to jako za covidu ("30 hodin jsem operovala, měla bych se prospat, za 6 hodin jdu zase do práce "). Nějaký vizionář sestrojí paralelní realitu ve stylu padesátých let, kde on a jeho následovníci mohou žít v prosperitě. Klíčová je bezpodmínečná víra všech zúčastněných, jinak se nový časoprostor začne hroutit, mít trhliny. Hlavní hrdinka si uvědomí, že žije v pouhé simulaci, nebo je psychicky nemocná, nebo obojí. Kdybychom tak věděli, co je to ten Projekt Vítězství, na jakém principu funguje. A proč okolo domů pobíhají makety dětí, z jakého důvodu. V oficiálním textu distributora se píše, že Alice žije v domácnosti z 50. let, tak to asi určitě ne, naverbování jejího manžela do P*V proběhlo na internetu. ()

Kalimero13

I když filmu odpustím to podivně dlouhé přešlapování na místě po skvělém rozjezdu, tak už dlouho jsem neviděl film, který by se na konci tak surovo rozsypal pod rukama různými způsoby. ()

ViktorS

Tak to bol fakt zvláštny film. Začiatok bol trochu nudný, predstavovali sa nám postavy a prostredie, v ktorom sa nachádzajú. To bolo celkom pekné a zaujímavé. Dokonalé zobrazenie dokonalého života z 50. rokov v USA. Ale celkovo sa nič moc inak nedialo. No po čase začal byť film zaujímavejší, keď si naša hlavná postava začala uvedomovať, že niečo nie je v poriadku. No skutočne ma prekvapilo, aké veľké je vlastne tajomstvo, ktoré naša postava v jej na oko dokonalom živote objaví. Postupne si začína uvedomovať, cez celý film, problematiku a tak má celá snímka naozaj ten nádych mysterióznosti počas takmer celej stopáže. Len niektoré scény mohli byť trochu lepšie dotiahnuté do konca a aj samotný záver. Ja vyslovene neznášam, mimo hororu, takéto kvázi uzatvorené konce, ktoré ale vôbec nezodpovedajú otázky a neukončia úplne príbeh hlavnej postavy. Pre mňa potom končí film nedopovedane. Záleží aj aký je celkový dojem z filmu, ale tu som bol skôr sklamaný. No herecky je film veľmi dobrý. Florence Pughová bola skvelá a nemal som problém jej uveriť to čo jej postava prežívala. Chris Pine ma tiež potešil. O ňom som ani nevedel, že tu bude hrať. Lenže ako som písal, film ako taký ma skôr sklamal, no musím uznať, že nápad sa mi páčil a tak stále stojí za to si film pozrieť. ()

AMD.SW

Úžasně vykreslená atmosféra idylické uzavřené americké společnosti 50. let. Zápletka mi však přišla neoriginální. Spoiler: mix Stepfordských paniček a Matrixu. ()

Jirk4

Potřeboval jsem vyčerpat volňásky do kina, tak jsem šel na tohle. Řemeslně skvělé, John Powell mě vrátil o 10 let, kdy jediný co jsem poslouchal, byly score soundtracky, ale jinak zápletka a motivace v pozadí jsou... meh. Kdyby to byla hodinová epizoda Black Mirror, asi bych hodnotil lépe a odpustil více, ale na celý dvouhodinový film tam toho není. Ve skutečnosti je tam toho tak málo, že člověk už ani nemá chuť si to pustit podruhé, aby docenil aspoň to. Jinak viz MrHlad. ()

John80

Film o nerealnom svete ,kde muži držia svoje ženy v komunite  až kim na to jedna z nich nepríde, sny a podvedomie, strieda realita 1* ()

Maximilianus

Atmosféra niečoho podozrivého by aj zo začiatku do nejakého stredu filmu bola celkom fajn, ale celkovo neprinášal tento film nič nové a výnimočné, a to rozuzlenie bolo veľmi slabé a nešokujúce. 6,3/10. ()

samkko

8,1/10 no, čekal jsem to o dost horší, takže jsem mile překvapen. Film, který potěší převážně fanoušky seriálu Black Mirror, se mi líbil. Ano, takhle jednoduché jsou mé pocity. Normálně bych sice takovému filmu se vším všudy dal hvězdy jen čtyři, ale díky přítomnosti mé oblíbené Florence Pugh (která hrála klasicky výborně), nemohu jinak než tu jednu přidat. Film má příjemnou atmosféru, výborné vizuální zpracování, rychle utíká, herci jsou obstojní a hlavní postava je docela dobře vykreslená. Scénář mě však trochu zklamal a to kvůli tomu, že se snaží působit až moc tajemně a thrillerově, no a kdyby se naše Olivia rozhodla poprat se s tím trochu víc a udělat z toho psychologické drama (od kterého se snímek místy nedrží daleko), myslím, že by to v závěru dopadlo líp. Když to však budeme brát jako takový ten jednorázový thriller, pak si myslím, že je to v pořádku. Co však musím Olivii pochválit, je že dokázala docílit poměrně slušného pocitu paranoi, a to jak u hlavní postavy, tak i u nás. ()

Tomash58

4 hvězdy s odřenýma ušima. Což ale stále znamená fajnovou filmovou jednohubku, která neurazí chvílemi i nadchne. A to například hereckým ansámblem - Pugh už je dnes jistota, která láká už dnes a v budoucnu bude jistě ještě větším lákadlem na téměř jakýkoliv film; Harry Styles pro mě není nějaký oblíbenec (a určitě nebudu jediný), ale je vidět, že umí a nejít na snímek jen kvůli jeho obsazení by byla velká chyba. Zbytek obsazení se moc do popředí nedostává.  Spojení krásné kamery a, i když prázdného (americká pustina), avšak poutavého prostředí 50. let, tvoří dohromady skvělou vizuální podívanou. Hudba moc nevyčnívá, ale v dramatických chvílích dokáže pěkně vyniknout.  Asi není nic, co by se dalo konkrétně vypíchnout jako tahoun filmu. Samotný příběh a zápletka jsou fajn, konec se možná k celkovému vyznění tolik nehodí, přijde rychle k závěru a pro někoho by mohl představovat klišé, tak přijde vskutku nečekaně (plus) a vlastně to i dává smysl.  Jeden z lepších filmů roku, měl ale určitě navíc. ()

kukkik

Tenhle film představuje celkem solidně zahozený potenciál. Nápad samozřejmě výborný, obsazení velice slušné, nicméně celkový dojem kazí jednak, podle mého názoru, tragicky nezdařené finále, množství zbytečně natahovaných rádoby artových scén a do celkového dojmu tísnivého thrilleru nezapadající akční sekvence.Na jedno podívání to docela ujde, vracet se k tomuto filmu ale určitě nebudu. 3/5 ()

Mngwa

Jako celek se mi film opravdu líbil, jenže když se začnu zabývat detaily, tak mi začnou bohužel naskakovat všechny ty věci, které absolutně nedávají smysl a kazí dojem. Takže doporučuji při sledování filmu u některých nejmenovaných scén raději moc nepřemýšlet a jen si užívat paranoidní atmosféru a celkem dobře budované napětí gradující až k překvapivému twistu. ()

bearmeedek odpad!

Co to jako mělo být? To, že je to načančané a barvité, nezachrání film, který zabíjí čas a otupuje diváka. A pokud si matně vzpomínám, tak na Stepfordské paničky to taky nemá. ()

Hashirama

Je hezké vidět, jak Olivia Wilde režijně roste, a jak její filmy dostávají epičtější kontury a plnotučnější punc exkluzivity. Práce se záběrováním a hudbou skvělá, herecké výkony v čele s Florence Pugh - nejlepší herečkou současné generace a ženskou verzí Madse Mikkelsena - vůbec to nejzábavnější. Škoda jen toho scénáře, který se snaží být tak vychytralý, až postupně čím dál víc zakopává o vlastní nohy, a kromě samotného vyvrcholení lehce sráží výsledný dojem svými pokusy o jasnou pointu a snad i nějaký sociální přesah. Ovšem jako vytuněná dobová herecká show s hutnou atmosférou a prémiovým vizuálem velice příjemné. 7/10 ()

Jilda15

Od začátku jsem měl z filmu dojem, že je hrozně umělý a povrchní. Pak se ukázalo proč. Cult leaders, paranoia, multiple personalities... very nice movie. Midsommar vibes už jen kvůli Florence Pugh, nejvíce evokováno ve scéně s psychickým zhroucením. ()

TheRay97

Je těžké popsat pocity, které tento film vyvolává. Pokud se přestanete soustředit, ztratíte část důležitých odpovědí na otázky. Děj utíká pomalu a většinou jde z těch efektů hlava kolem. Krev-oko-balet. Stop. Zpátky v realitě. Někdy občas nechápu všechny ty bizarnosti, na konci však přijde rozuzlení a (to nejhorší) otevřený konec. V dnešní době se všichni snaží přijít s něčím originálním, přitom v jednoduchosti je krása. Tady by chtělo trochu ubrat na plynu. ()

gemi

Mysteriózní! První půlka dokáže vybudovat neskutečnou mystery atmosféru. Přiměje úplně dychtit po tom vědět, co za tím vším stojí, co se to tady sakra děje. V druhé půlce filmu ale malinko padne řetěz a nedokáže udržet tempo s tou první. Pointa dobrá, ale nelze ani naznačovat, protože by to zkazilo wow-efekt celého filmu. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)