Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

paphaja

Film asi nemá hodnotu co se týče obsahu a toho co divákovi dá, ale takový krásný náhled do let osmdesátých by někdo těžko jinde pohledal! Nemůžu si pomoct, ale ráda vidím v čem vyrůstali mí rodiče, je zajímavé sledovat ty rozdíly a hlavně jejich tváře když u tohoto snímku křičí, jojo sleduj ty praštěný brýle, ty jsme taky měli!:D ()

Gothard odpad!

Otřesné, hrozné, neuvěřitelně stupidní a trapné. Nesnáším "písničky" Michala Davida, a to ostatní se snad ani nedá nazvat filmem. Pro mě je to i vzhledem k brutálnímu kalkulu "tvůrců", který čouhá z filmu ze všech stran, jeden z nejhroznějším pokusů o film, jaké jsem kdy viděl. Nikdy více. ()

PlayEasy

Film, který jsme překousli jen kvůli.....sorry, nepřekousli :-(. Bylo to strašné... Hrušínský nejml. po svém dědovi nadání vůbec nezdědil. 20% ()

Gamekeeper77

Jděte se tu všichni vycpat! Tenhle film nemůže hodnotit nikdo, kdo tuhle dobu nezažil! Ať si říká kdo chce co chce, dejte si tomu třeba jednu připosranou hvězdu, ale pro mě je to prostě těžkej teenage kult s hitama, který nemaji chybu. 90%. ()

Hemlock

Film ještě budiž, ale proč zrovna “Majkl Dejvid” ?? Strašná a vlezlá hudba, kterou z hlavy dostanete jen extrémním výplachem za pomoci značného množství lihovin... ()

Pete

Pamatuju se, že v době vzniku se mi to líbilo. S odstupem 30 let se to dá přežít jen s přeskakováním příšerných hudebních vstupů, je to až nesnesitelně trapná pitomost, ale jako obraz normalizace je to super autentické svědectví. ()

ostravak30

Jako film to asi není nejsilnější, nicméně snímek docela dobře odráží dobu. Mravy se posunuly do úplně jiných rozměrů. Přesto bych film nezatracoval. Má jistě velký význam pro rodiče puberťáků a i dnešní mládež. Jsou totiž věci, které se nikdy nezmění ať bude doba jakákoli. Platilo to před sto lety a platí to i dnes. Pubertální dítě si myslí, že rodiče nic nechápou a jsou idioti. Rodiče naopak mají velké starosti. Z tohoto pohledu film docela beru. Také jako komedie trochu funguje. Ne moc, ale trochu ano. A pak tu máme tu hudební stránku. Ať si Jaro Slávik - jen pro připomenutí - bývalý gay porno herec, říká co chce, hity Michala Davida dodnes šlágrují na lecjaké diskotéce. ()

PlysovyMacko

Hudobny film, kde je kazda pesnicka skvela a obstoji aj na samostatny posluch. Film o pubertakoch bez primitivneho a fekalneho humoru. Hlavny hrdina riesi lasku, skolu, nezhody s otcom. Prava sidliskova atmosfera. ()

Santek

Komu se tehdy nelíbil tenhle film a hudba Michala Davida tak takový člověk vůbec neví o čem byly mainstreamová osmdesátá léta v totalitním Československu. Tehdy to byl možná nejlepší film pro teenagery vůbec. A ta hudba do toho skvěle sedí. Tohle je kult pro pamětníky :-) Já jsem takovéhle dospívání zažil. A ten film prostě sedí. Hledání první lásky, taneční muziku, alkohol, průsery a problémy s rodiči. Nakonec se každý najde, ale dá to práci...... ()

moviepill

Napriek zlému hodnoteniu väčšiny užívateľov JA tento film radím medzi skvelú pohoďárnu. Je to na uvoľnenie ako stvorené, disco songy Majkla Dejvida mi vždy zdvihnú náladu. 80. roky som síce prežil skôr ako mimino a malé batoľa, ale aj tak ich mám rád. Hrušínský neviemkoľký najmladší nehrá síce skvele, ale dá sa to zvládnuť. Nezabudnite na super otca v podaní Ladislava Potměšila. Ten válí... Celkovo, už len pre tú silu odohnať chmáry dňa, dávam tomuto snímečku 4*. ()

smrtubohem

Jedna hvězda za tátu Potměšila, jedna hvězda za město Plzeň a záběry z výstavby paneláků na Locháči. Zbytek filmu prakticky nestojí za řeč. Připitomnělá tupá hudba pro primitivy v podání Michala Davida začíná vadit po pěti minutách filmu, ale ještě mnohem víc vadí Hrušínský, který se marně snaží dělat věrohodný plejbek. Hlavní hrdina - vyzáblý diskofilní fracek je ostudou celého rodu Hrušínských ()

sa_kra

Řekla bych, že větší kvalitu než hudební peklo v podobě Michala Davida a naprosto šílene 80´s módy, to stejně nemá. ()

Lurtz37

Krásná 1* za skvělý příběh, strhující děj, nádhernou muziku Míši Davida a mladýho Hrůšu otevírajícího pusu do kamery. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)