Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Updated_Cake

Jestli je tohle nová generace akčních filmů, za mě spokojenost. Stejně jako v 1. díle úžasná práce kamery, střihu i výkonů herců. Příběh není nijak složitý, zbytečně na sebe nelepí 50 zvratů. Není nutno dodávat, že Chrisovi tahle role neskutečně sedne. Fanouškům akčních filmů se tohle jednoduše bude líbit. ()

redsparrow odpad!

Rambo Ressurrection s plnou palbou těch nejtupějších a nejprovařenějších klišé, jaké kdy byly ve filmu použity — a to v takové kadenci, že už před nimi není kam uskakovat, takže se o to film ani nesnaží. Předvídatelnost celého příběhu je jedním slovem absolutní, vytváří až mystický zážitek nepřetržitého déjà vu. Srovnání s Gray Man celkem sedí, stejně rozmáchlý a drahý vizuál spolehlivě vždycky pohřbí scénář napsaný open-source chatbotem. ()

Kritickej

6/10 Velmi solidní akční nářez, který mne bavil jen o malý kousek méně než jednička. Tam mi přišlo uvedení do děje a motivace postav přeci jenom o kousek lépe zvládnuté. Ale to hlavní je tu akce a ta je špičková a bavila mne mnohem více než v Johnu Wickovi. Bohužel, ta nejslabší bitka je ta závěrečná, ale ty dvě předchozí jsou extrémně dlouhé, nápadité a v rámci možností akčního béčka i přiměřeně realistické. ()

Woitisek

Poctivá letní akční lahůdka. Znovu zde sledujeme Tylera Rakea v podání oblíbeného Chrise Hemswortha, no a s klidným svědomím se dá říci, že pokračování nezklamalo a dokonce až překonalo svého předchůdce. Stopáž filmu je něco kolem dvou hodin, přičemž v půlce snímku nastane jakýsi kvalitativní zlom. První polovina je to filmařské zlato plné kule rvoucí perfektně natočené akce na jeden záběr se špičkovou choreografií, skvěle zvládnutými praktickými efekty a úžasnou kamerou. Polovina druhá není vůbec špatná, jen po té bezchybné první zkrátka ucítíte náhlé výskyty střihů při akci, místy odtržení od reality a sázení spíše na efekty digitální nežli praktické. Tón, barvy a nasvícení se patrně liší od minulého dílu, čímž se dají na první pohled rozlišit. Ze stránky příběhové se opět jedná, jak i název napovídá, o extrakci určité osoby, přičemž se zde však dozvídáme více z Tylerovy minulosti. Dohromady na ''béčkovou'' produkci velmi povedená akční nálož, kterou však stále nemůžeme porovnávat s velkorozpočtovými bijáky jako například letošní John Wick: Chapter 4. ()

vinducha

Parádní klukovská střílečka a mlátička natáčená taky v ČR . Jak píše zdejší 4. nejoblíbenější klasik , tak oproti 1dničce je to kvalitativní posun k ačním výšinám , a i když nejsem úplně příznivcem toho ždímání do x tých pokračování či sekelů , tady se budu na 3 těšit a rád. Aneb ve zkratce jízda jakosviň a sem s další. ()

dlouheBidlo

Výborné akční výplachové béčko. Skoro áčko. Nadprůměrná profesionalita akčních scén. Mnoho soubojů s ostrými zbraněmi na tělo. Podobně, jako například ve Wickovi. V kontrastu s rychlostí a nápaditostí této vymazleniny vypadá kulhající zpomalený Wick 4 ještě směšněji. Mám skoro chuť mu jít odebrat jednu hvězdu. Jo až mě příště převálcuje auto nebo vlak, nepůjdu si lehnout na JIPku, půjdu štípat dřevo, protože to je podle všeho naprosto zázračná léčebná metoda. Nejen v tomto filmu. ()

ArgeeMan

The Gray Man byl o deset levelů dole. Oproti Vyprošťováku dvě. Netflix se konečně poučil a díky tomu, že hodně ušetřil v Česku mohl tak natočit jeden z nejúchvatnějších akčních počinů naší doby. Možná dokonce i lepší, než nový John Wick. ()

Natar

Reálné asi jako Spongebob v kalhotách, ale méně zábavné. Samozřejmě, že s "realitou" se ve filmech moc nepočítá, ale čeho je moc, toho je příliš. Rejža patrně zapomněl, že Hemsworth ve skutečnosti není homoThor. Tomuhle pytli hovadin vážně někdo dá 4-5 hvězd? Hovada. ()

babuška

je to lepší než první díl, má to spád a nejni tam moc hluchejch míst, je to dvouhodinová jízda, která utekla až moc rychle, prostě paráda, 4*/80% ()

nudlis

Asi jsem se těšil moc. A nějak to nedopadlo. První třetina je vo lazarovi, co dostal minule pěkně na tlamu a tak se z toho vylízává ve špitálu a na dáče u jezera a fakt, ale fakt už nechce zažít něco podobnýho. A jen za ním dorazí nějakej cizí chlap a zmíní bejvalku, najednou je lazar fit jak ryby-drůbež, vybodne se na čokla a slepice (ne ženský, ale vopravdový slepice, co mu serou po celým baráku) a drandí na východ vysekat švagrovou ze sraček. Aby měla bejvalka radost nebo co. No dobře, no, i takovej může někdo bejt gentleman, no. Dál je to celkem obyčejná přerušovaná rubačka, vééélká spousta máchání rukama a nohama a puškama a vidlema a klackama a lopatama a nabroušenejma lžícema a jinejma krámama. Bum-prásk! Kucí lítaj, holky utíkaj, pak honírna po lese, neprůstřelný Range Rovery (aspoň něco mě potěšilo), tupí lítající záporáci a jejich lítající motorky a nakonec loďka. Dál je asi půl hodiny něco, už ani nevim co (nějaký žvanění a letadlo a jeden telefonát). Nakonec to završí dlouhá přestřelka v hotelu uprostřed města, kam dorazí na začátku pár kusů policie a pak už nikdo. Fízlové maj civily v hotelu totálně na háku a ti doufaj, že se jim podaří utýct nebo se schovat na hajzlu, v prádelně nebo v kuchyni čínský restaurace. A všem ouřadům je to střílení a ničení kapitalistickýho majetku nejspíš úplně u hvězdice, čekaj za bukem jak se to vyvrbí a jestli/až se všichni ti neznámí chlapi ve vojenskejch hadrech postřílej navzájem. Jasně, já vim, že od akčního filmu nemůžu čekat moc reálný logiky. Ale očividná absence desítek policajtů, který při každý podobný rubačce během pár sekund vyskakujou odkudkoliv a zpoza každýho rohu (už jen proto, aby je záporáci mohli pokosit nebo vyhodit do luftu a ukázat jakou maj gigantickou mentální a technologickou převahu), tak ta absence je pro mě do očí bijící a trapná. Tak nějak nevim, jestli si rejža myslel, že si toho diváci nevšimnou nebo produkci už nezbyly prachy na policajtský auta. No prostě jen průměr, no. Víc ani prd. (a to jsem chtěl původně napsat jen: "moc jsem se těšil a nakonec to nebylo nic extra") ()

Polux

7/10 | Poučku "to nejlepší na konec" bohužel Hargrave stále nemá ve slovníku a dramaturgicky jde dvojka ve šlépějích jedničky, tj. největší highlight filmu je opět vynikající "jednozáběrovka" někdy uprostřed děje, přičemž nepsaná pravidla sequelů hovoří jasně, takže tentokrát je to mnohem delší, rozmáchlejší, komplexnější (počtem postav, lokací i techniky) a celkově preciznější než minule (level Raidu nebo Wicka sice stále ještě není na pořadu dne, ale oproti jedničce je Hargrave zase Evansovi a Stahelskimu o něco blíže), zatímco zbytek filmu znovu nestojí moc za řeč jak stran dialogových, tak do jisté míry i ostatních akčních scén (až na konkrétní momenty). | Tak nějak jsem po jedničce předpokládal, že pitvání aktuálního psychologického rozpoložení hlavní postavy máme úspěšně za sebou, trauma ze smrti syna bylo záchranou kluka zdárně vyléčeno a ve dvojce nás čeká jen třeskutá akce, větší měřítko, trocha nenáročného humoru a zase třeskutá akce. A ono kupodivu ne:-). Minule to fungovalo tak akorát, aby hlavní postava nebyla ve filmu jen jednorozměrná figurka a měla nějaký základní příběhový oblouk (vina - nový smysl života - vykoupení). Dvojka tohle schéma kdoví proč znovu opakuje a dokonce ještě prohlubuje, přestože k tématu už nemá co říct. Takový Wick přemítáním o manželce v každém dalším díle stráví zhruba tak minutu. | Takže kromě povinné a zbytečně zdlouhavé expozice a zhruba půl hodiny non-stop špičkového řemesla na poli akce, choreografie, práce kaskadérů, kamery a střihu, je ve filmu už jen čtvrt hodina místy slušné a místy skvělé akce a nezvykle krátká a komorní finálová bitka a mezi tím opět spousta nezajímavé mnohaminutové dialogové vaty, plná psychologických keců, vysvětlování traumat a utužování vzájemných vztahů (proč proboha?) a na konci pak na férovku otevřená vrata ke trojce (ve které se snad tlachání omezí na minimum a půjde se rovnou na věc). | Celkově je akce lepší ve dvojce (především díky jednozáběrovce), výplňové dialogové scény a vedlejší postavy zase v jedničce (někdo jako Hooda tady citelně chybí), Hemsworth je ve fyzické i herecké formě, navýšený rozpočet je na filmu naštěstí poznat a míra digibordelu nepřesahuje únosnou mez, takže pokroku oproti originálu bylo dosaženo, ale jak jsem psal už v případě jedničky - chtělo by to vyhodit zbytečný psychologický/vztahový balast a soustředit se pouze na pseudo real time akci. Teprve pak z toho může být novodobá žánrová klasika (jako v případě Raidu nebo Wicka). | PeZet ()

BarbarellaHa

Achjoooo to už bude za chvíli jako John Wick! Jako není to špatný, jednička je mnohem lepší, ale koukat se na to dá. Jenže: prostě ty bitky jsou už neuvěřitelný, promlátí se celou věznicí bez škrábance a ještě u toho stihne hlídat ženskou s dítětem, to prostě nedává smysl, konec samo otevřenej, kdyby byla trojka a to me sere nejvíc, furt si nechávají otevřený zadní vrátka a všichni už víme, že když bude trojka, bude končit taky otevřeně, aby mohla bejt čtyřka, takže už tam nejde o příběh, ale jen o tupý rvaní a mlácení! Pro Chrise mám slabost, ale jak to začne bejt Wickový-vypínám ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)