Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

seiffs odpad!

Ten scenar snad napsalo nejaky dite v prvni tride. Slaboducha zapletka, predvidatelna od zacatku do konce, slepenec nejhorsich klise, digibordel, reklama na nemecky auta pro mafiany. Nepamatuju si, kdy me nejakej film takle iritoval naposledy.. jo vlastne Gray Man. Russo = zaruka ze to nechci videt. ()

BFG2000

Z mého osobního pohledu těžko soudit, zda byla lepší jednička nebo dvojka. Ale nakonec se asi spíše přikláním právě ke dvojce. Proč? Protože 1) Totální akční inferno ve věznici 2) Konečně někoho napadlo sundávat vrtulníky kulomety 3) Protože autonaháněčky jsou mnohem lepší, než ty přeefektované bezduché a sterylní krasojízdy např. v Mission Imposible nebo John Wick 4 4) Protože kameraman je bůh 5) Protože rozstřílí můj nejoblíbenější mrakodrap! Ne, vážně. Tohle se povedlo. Extraction 2 se stává ethalonem moderního akčního filmu a Chris vstupuje do síně slávy akčních hrdinů, kde si může podat ruku s Slyem, Arným nebo Brucem. Neskutečný drajv, mega zábavná akce, opravdu dechberoucí vizuál podpořený zejména ultimátní kamerou, skvělý herci, super a dostatečně nechutný a drsný záporák, perfektní lokace. Tady je vše v naprostém pořádku. Některé nelogičnosti, nedostatečné vysvětlení a skutečnost, že z rakouské policie udělali pitomce, nechávám stranou, protože jde o akční film! Tady nejde jinak, než do plných. Sam s Chrisem si natírají celého Johna Wicka na chleba. Už aby byla trojka! Btw. Kenau Reeves by klidně mohl být Chrisovým příštím hlavním padouchem. To by mohlo být moc fajn :-) ()

Toshio

Snažil jsem se změřit dobu trvání bezstřihové scény. Patrně je velmi dlouhá, protože jsem u ní vytáh tři plzně a usnul jsem. ()

LdaVinci

Parádní akčňárna. Nic hlubokého zde nehledejte, jen si vychutnejte parádní hrátky s kamerou a choreografii. Ta jednozáběrovka na cca 20 minut byla skvostná. ()

RAFT

A máme zde druhý díl. Ve filmu nás čeká skvělá akční jízda, honičky, souboje a kdoví čeho ještě. Těch 120 min uteklo rychle. Ve filmu nás čekají pouze 3 akce ale, zato dosti dlouhé . Sice ve druhém dílu  taky najdeme chyby mizerné CGI měli by do třetího dílu lépe zapracovat než vyjde. Chris zase skvělý. Za mě 80% ()

Dandy95

3.5*, lepší než jednička stoprocentně. Vypracovanejsi, akčnější, a taky myslím že lépe odvypravena. Hodně brutální, ale to se asi dalo cekat. Chris Hemsworth dal do tréninku maximum a je to vidět. Jeho fyzický schopnosti v choreografiích jsou na novém levelu v porovnání s předchozím dílem. Těším se na trojku, Sam Hargrave a celá jejich parta jsou moc sympatický! ()

alldo.raine

Film, který si na nic nehraje a dodá přesně to, co od toho očekáváme. Akci, akci a zase akci! Naprostá spokojenost! Hemsworthovi tato role sedne a za mě směle dál. ()

J.e.r.e.c

John Wick meets Raid na trati Mladá Boleslav-Všetaty                                                                                        Akční sekvence jsou top a Hargrave se může hrdě bít v rozstřílenou kevlarovou vestu, že do žánru přinesl vlastní čitelný rukopis s nejednou inovací (kamerový běh z jednoho konce vlaku na druhý je zážitek na jeden nádech). Hrábětižel jsou dost vidět „gruzínské“ produkční hodnoty; vizuál je doslova a do písmene šedivý a v porovnání s Wickem střídajícím jednu vymazlenou lokaci za druhou to celkovému dojmu silně ubírá. Po této stránce byla lepší i jednička, protože Bangladéš přeci jen pro našince má - na rozdíl od Rakouska – alespoň nějaký exotický náboj. Navzdory kulometnému tempu mi celkem překážely marné snahy o zažehnutí emocí a těch keců o špatných tatíncích a hrdinných maminkách je zbytečně moc. Hemsworthovi tahle role každopádně sekne a jeho verze akčního hrdiny pro 21. století si může vesele potřást rukou s klasiky žánru. 73 % ()

Shitonit

Homokokot! 😁 Hovno svatá krávo, přísahám na svoji prenatální prostatičnost, ať se dou se  mnou vysrat všichni ty zbytečný hrdini, gerojivé a gerijatrici z těch těch rádobynamachrovanejchvakčnáků. Vyprštění jedna bylo super, ale przeboje na dwujce lehce přesahujou moje nejtajnější sny, páč přesně takovejdle charakter sem vodmalyčka chťěl bejt. Na konec už mi ke štěstí chybělo bohapustě výtězný ryk mrdáát kozy vy tupý čuráci následovaný výbuchem vatovanový prcbomby, ale jelikož neňí každej den posvícení, stačí mi pouze zvolání...nasrat. ()

ANTYCHRYST

Pokračování akčního nářezu :) ani 10 šroubováku v noze..zarizla pila v ruce..5 prustrelu :) nic ho nezastaví :) sice mě trošku pobavila ta regenerace na chatě ala Rocky :) ale noo coo.. opět je to jedna velká jízda 75% a trojka nás zajisté nemine ()

RedRose

První díl byl moc fajn akčňas jako letmá připomínka zlatých časů akčních filmů. Ale co rozpoutala dvojka, to je opravdu akční nářez! A odkazů na akční divadlo je tady dost. Posilovna jako v Rocky 4, útěk z vězení, to může být spousta titulů, cesta vlakem jako Přepadení 2 Temné území, vlak nejde zastavit jako Nebezpečná rychlost a spousta dalších střípků z jiných slavných předchůdců, od Johna McClanea, přes Johna Wicka, až po Roberta McCalla. Nevím, jestli to osloví i současné publikum v dnešní hyperkorektní době, ale já vyrostl o něco dřív. Je to jízda od začátku do konce. V těch politicky nestabilních zemích je to celkem pohoda, ale rozpoutat takové rodeo i ve Vídní? To je rachot! Pomatený puboš žije ve vězení proti vůli, ale z nějakého důvodu je pro něj ten zmrd, který je tam násilím drží, otec roku... Paráda! Ale nebýt toho, nerozjelo by se to do výsledných rozměrů! Smrt Yaze zamrzela, ale Tyler a Nik stále žijí a Idris mocně naznačuje, takže čekám další díl(y). 91% ()

JohnZ87

Tyler je zpátky! Nechybí opět precizní akce, špičková choreografie a efektní likvidace protivníků. Zejména "jednozáběrová" přes 20 minut dlouhá akční sekvence (od útěku z vězení až po vlakovou honičku) je opravdový majstrštyk. Po vzoru jedničky je i zde nadměrné množství cizojazyčných nedabovaných pasáží. Navzdory zběsilému skákání mezi lokacemi působí druhé vyproštění méně výpravněji než první díl. Nicméně zasazení do zimního období je příjemná změna. Zachraňování někoho, kdo o to nestojí a ještě celou akci sabotuje, to je opravdu výhra. 75% ()

papadoce

Óóóó tak toto malo gule. Po prvých dvadsiatich minútach som sa pýtal, prečo to má lepšie hodnotenie ako jednička. Ale potom prišla najsamfamóznejšia a najsamparádnejšia extrakcia z gruzínskeho väzenia a to ti vám je taká jazda, že doprdele. Päťsto hviezd je málo. Bolo to neskutočne dlhé a natočené štýlom akoby na jeden záber, ale to bola taká vražda, že keby už nič neukázali v tom filme, tak je jeden spokojný. Zároveň to vyvolalo neskutočné očakávania, čo tak asi môže priniesť finále, keď toto bol rozbeh. Ja len dúfam, že Extraction bude pokračovať ďalšími dielmi a zaradím si to do rubriky tri a viac. Je to mega. Kandidát na akčňák roku, ale nevidel som ešte Wicka a Mission. Všetky palce hore. ()

JosefTomas

Pan Hrábě vstal z mrtvých, aby popadnul zbraň a zase všechny masivně sejmul, pokud možno tvrdě a drsně. A skutečně jsem po těch pár minutách zjistil, že mi k filmovému štěstí stačí opravdu málo, jen abych si v průběhu uvědomil, že zas tak málo to být nemusí. Jasně, kvůli příběhu si ani první díl nikdo nepouštěl, ale Pepa Russo by si měl uvědomit, že do té omáčky kolem možná občas přimíchává zbytečně moc emocí a snahu o drama. Opět tak platí, že jakmile se postavy mezi sebou řežou hlava nehlava, kouká se na to krásně (desetiminutovou jednozáběrovku z prvního dílu zde trumfuje jednozáběrová dvacetiminutovka) a ani tady nevadí, že si Rake v menu nastavení přepnul obtížnost z "easy" na "very easy". Jestli ale krom příběhu něco druhé Extraction (vážně tomu odmítám říkat Vyproštění) trápí nejvíc, je to slabý záporák. Jednička měla neutrálního Randeepa Hoodu, který si jako Saja dokázal všechny scény pro sebe krást a jeho rádoby šéf v podání Priyanshu Painyuliho na tom nebyl o moc hůř. Tady ale důstojný protivník chybí a postava Tornike Gogrichianiho navzdory dobrému backstory nemá žádné charisma a finální souboj s ním je spíš klišoidní telenovelou, než úctyhodným zakončením. Kolem a kolem je ale dvojka přeci jen o kousek lepší, a přestože si v akci vypomáhá docela často CGI, tak nápady a neotřelostí je Hargrave v čím dál lepší formě. Trochu se ale obávám, aby ho nečekal stejný osud jako Stahelskiho s Wickem, kde dvojka byla vrchol a trojka s čtyřkou dojezd. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)