Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Sirak

Jednou shlednutelné velmi dobré béčko. Super akce, ale nic co bych si někdy pustil znovu. Autoři se podle ohlasu rozhodli hlavni postavu zachránit a udělat druhý díl, hádám že další budou následovat. naplněné atributy béčka: - nerealistické přestřelky - epické výbuchy a exploze, zejména scéna s vlakem je výborná - 50kg žena vykuchá naráz tři 100kg zabijáky - bezpečnostní složky v centru velkého města jsou jen klasická kulisa - finální souboj je duel hlavních postav (záporné a kladné), na nože/pěsti - hrdina dolámaný jak studentská pečeť kdy se chvíli motá jak špína v kýblu, se vždy otřepe a jede dál  Technicky skvěle zvládnutá podívaná, dobrá akční jednohubka. Velké pozitivum, žádná woke agenda. Hlavní padouši jsou stereotypně východní bilí heterosexuální muži, penis a ňadra má jen ten kdo je měl už při narození. Hlavní postava je běloch heterosexuál který měl rodinu. A jsou tam zbraně a auta se spalovacím motorem. ()

negativ

Kamera 90%, děj, dialogy a zápletka 10%. Už jsem na takové ztřeštěné filmy, kdy akce prvoplánově zastupuje jakýkoliv děj, starý. Ty EU koprodukční projekty jsou tou provinčností cítit na sto honů. ()

ThoumY

Jo počkat, tak nic, planý poplach! Tak ono to najednou jde! Natočit poutavou, záživnou a příjemnou jednosměrnou jízdenku za zábavou, a to zabralo prostě jenom nevrtat se v existencionálních filozofických prdelích a postačilo s partičkou sympatických charakterů vystřílet půlku Gruzie v úžasně svěžích, špinavých lockacích (chápete ne? vězeňská lokace?) a druhou půlku, která samovolně následuje své předchůdce na cestě do věčných lovišť, ve sterilním uprchlickém táboře. Jednoduše uplácali z písku a vody tak celistvý hrad, ve kterém dostanete od každého něco, že na cestě za tupou zábavou nenarazíte na množství výmolů! Fajných 8/10 ()

PORTER44

Tak to se povedlo,akce od začátku do konce snad se mi to líbílo i proto že jak ti dobří tak padouši se chovají jako profíci a zahráli to výborně,skvělé akční scény,Gruzinci obsadili hotel a rakouská policie si na své púdě ani neškrtla kdo ví jestli by to tak bylo i doopravdy ale to je fuk ,bavil jsem se výborně zase po době akční nářez. ()

Blackcream

Ale jo. Pořád to šlape. Sice už to není na plný plyn, ale pořád je to slušná rychlost. Po parádní nepřerušované extrakci z vězení (tady to bylo na plný plyn) to zpomalí a už se to tolik nerozjede. Jsem celkem zvědavý, kdo bude ten hustej týpek, o kterém je řeč na konci filmu. Doufám, že to nebude Dwayne "Nacpu tu svou hlavu do každé série" Johnson. I když na druhou stranu to bude buď on (nebo jemu podobný) a nebo nějaký kravaťák typu pan Nikdo z Rychle a zběsile, kterej je hustej jako krupicová kaše. Zajímavé jsou titulky. Podle nich to spíše vypadá, že je to český film. Je tedy příjemné, že máme tolik profesionálů, kteří se podílejí i na takovýchto filmech. ()

Lukkas99

V podstatě to samé jako první díl z roku 2020, jen o něco delší, akčnější, promyšlenější... zkrátka ve všem lepší než jeho starší brácha. Autoři se poučili z chyb prvního dílu a i když se pořád jedná o přímočarou a ničím nešokující zápletku, tak jde stále o celkem slušně zpracované akční béčko! Takže pokud vyhledáváte projekty u kterých nemusíte přemýšlet, tak oba díly Extraction určitě doporučuju!      PS: Doufám, že se toho 3. dílu dočkáme co nejdřív, jelikož mě celkem tenhle typ jednodušších akčňáků začíná celkem bavit :D Celkem: 67%          Pro srovnání: EXTRACTION / (2020) / (55%) ()

onevoice

Je to ešte viac nabité akciou ako jednotka. Súboje som si vychutnával. Hemsworth je nový Wick.  Ako hlavná predstaviteľka ženského pohlavia Farahani veľmi dobrá voľba. ()

BStone

I dvojka přináší strhující a de facto nepřetržitou akci a pro milovníky akčního žánru je to lahůdka. Mi osobně se moc líbila Golshifteh Farahani, která Chrisovi zdatně sekunduje. 70% ()

ReproBoy

úžasná kamera, to je prostě pecka. ALE - hoši vole ten příběh. No, vlastně krys neňy tak sylnej, krvácí a nakonec mu rozbije hubu každej. S odstupem času jsem si řekl, že jsem vlastně nevěděl, kdy ta zápletka začne a čekal jsem, že se to vlastně nějak hrozně zvrtne a najednou titulky. Krys je frajer, vo tom žádná, ale za mě je to zbytečnej film, kterej za 10 let ani nebudete vědět, že byl. ()

GalaktikHero odpad!

Celú dobu som rozmýšľal, čo sobil Bruce Lee, Chuck Norris, Sly Stallone a Bruce Willis zle, že za celú filmofrafiu nezlikvidovali toľko zluduchov, ako tento anorektický hňup??? Možno preto, že väčšinou robili pre normálne publikum. Ich filmy pozeral chlapci a chlapi, ktorí vedeli zobrať do ruky pištol alebo pušku, vedeli o limitoch a neboli odchovaní PC hrami!  Teraz by americká armáda potrebovala len dvoch chlapov: Johna Wicka a Chrisa Hemswortha. Všetky tie lietadlové lode, atómové ponorky a B52-ky by mohla dať do zberu. Aj tam si myslím, že pokryky typu Prebíjam, sú tam len preto, že to vyzerá drsňácky. Počet nábojov z jedného zásobníka je bez limitu. Kedy začnú natáčať akčné filmy pre ľudí, ktorí nehrajú hry? ()

GameOfThrows

Akce super ale to je všechno z toho kladného hodnocení. Bylo by to bývalo na 3* ale už je to tak přehnaný až to paroduje samo sebe. Prostě akčňáky z 90tek budou vždycky lepší než tyhle nový vyumělkovaný, rozpočtama přehnaný srance. Dříve to mělo příběh, scénář, herecký obsazení a hlavně to bylo v rámci možností uvěřitelný, páč hlavni hrdina měl nějaký ty šrámy a zranění z boje... asi začínám mít na filmy 1 vs Armáda trošku averzi. ()

TomLaik odpad!

Těšil jsem se na pořádný akční nářez a to taky dostal. Jenže z říše sci-fi a fantasy :( Borec sejme 100 chlapů, několikrát ho střelí a bodnou a v pohodě jede dál, sejme dalších 100 chlapů. Pak visí z mrakodrapu, v jedné ruce drží parťačku a druhou se drží, do té kterou se drží ho střelí a on v pohodě drží dál. Dělají z nás blázny. ()

F_Sanchez

Příběh nic moc ale zcela to vynahrazuje moc moc moc dobrá akce, která na rozdíl od posledního Johna Wicka není repetitivní a ani ke konci nenudí. Skvělá oddechovka. ()

potok.009

Upřímně, typy seriálu, kdy hlavní hrdina je 3krát postřelen a mezitím zabije nebo zmrzačí snad tisícovku vojáků, žoldáků, trestanců a dalších padouchů, nejsou mým šálkem čaje. A Vyproštění 2 na tom nic nemění. ()

floppy4

Prvé akčné dejstvo parádna one-take prehľadná akcia, ktorú môže tohtoročný John Wick závidieť, no druhé dejstvo vo Viedni už bohužiaľ rutinný akčný priemer a finále absolútna zbytočná blbina. Vo výsledku dojem nadpriemerný, v ďalšom pokračovaní si snáď pán režisér sily rozložia a nebude sa opakovať scenár, že to zo začiatku prepália a potom nebudú vládať. ()

K1K0

Dvojka je o niečo lepšia je to svižne plne akčných scén páči sa mi aj herecké podanie a hlavne efekty sú parádne. ()

KarlN odpad!

Celé je to totální blábol s ztráta času a to i pokud pominu nesmysly jako komplet odemčené vězení, scény ve vlaku, kdy hlavní klaďák střílí tváří v tvář vrtulníku a pálí hlava nehlava, aniž by se kryl..jo vlastně pardon, je chvíli ukrytý za žebříkem. Bože!! Pak tu celou podívanou pro děti završí příjezd poloarmádní jednotky exotů doprostřed Vídně, kde si samozřejmě dělají co chtějí a kompletně vylidněná část města, včetně armády, policie a vedení samosprávy zřejmě čeká jak to asi dopadne... ()

Lukango

Pokračování našlapané akční jízdy, která v jedničce ukázala potenciál akčních scén a zde se již na nic jiného nehraje než na nekonečnou a mnohonásobně zběsilejší akci. Začnu se zápory. Zápletka je klasicky osmdesátková a asi nějakým zvratem či nekonvenčním vyprávěním nepřekvapí. Samozřejmě je doplněna tunami klišé, které se proplétá ve všem možném, počínaje postavami a konče samotným scénářem. S dialogy si tu opět nikdo moc nedal záležet a připravil nám tu dokola a dokola omývané repliky. Samotný záporák, stejně jako v jedničce, je jednoduše béčkový a jestli vás neuhrane drsnou povahou, tak asi ničím. přesunu se k lokacím, které mi přišly poměrně prázdné a i když tu máme celkem pěkné zasněžené prostředí kolem věznice, tak vše vypadá relativně sterilně a závěrečná městská bitva prostě tolik netáhne. Občas se mi zastesklo po té krásné vyhřáté Indii, kde ta akce lépe korespondovala s lokací. To je ale zapříčiněné také díky cgi, které se tu mnohem častěji objevuje už od samotného sněhu, některých výbuchách či závěrečné městské pasáži. Přesunu se k Hemsworthovi, který nehraje tak dobře jako v jedničce, ale film neuráží. Ostatní herci však mohli trochu přidat a jde vidět, že nejsou zrovna nějací ostřílení herečtí profíci. Teď už ale k akci. Co jsme chtěli, to jsme dostali a akce je tu opět posunutá na vyšší level a přináší poctivou akční filmařinu. 22 minutová one-take shot scéna patří jednohlasně k highlightu filmu. Střih, kamera, napětí - to všechno funguje a přináší nám pořádný zážitek, který ukázal současnému ,,Svatému triu“ akce (James Bond, Mission Impossible, John Wick), že by měli zbystřit, protože se tu možná kope místo pro dalšího. Bohužel tato nabušená scéna, kde jde vidět oddání k řemeslu, je jenom jedna, a závěrečný městský boj, který by měl být tou špicí a vyvrcholením filmu, tak této 22 minutové scéně nesahá ani po kotníky. Celkově se opět jedná o řemeslně podmanivé dílo, převážně ta one-teke shot scéna, avšak opět po příběhové stránce film nemá, co nabídnout. Když dvojku porovnám s jedničkou, tak obě mají odlišné klady, ale stejný problém a to scénář. Dvojka mi však přišla o chlup lepší, přece jen jsem jí viděl jen jednou, ale lehce odpudivější mi přišla v lokacích, cgi a horším hereckým výkonům. Osobně však vidím problém ve značce. Jednička byla s obrovskou nadsázkou komorní akčňák, zatímco tady to místy už otírá ten strop toho, kdy divák přivře oči a uvěří, že je to reálné. John Wick tu hranici té přehnanosti  s menším zpožděním ve správný čas utnul. Ale tady máme druhý díl a už vidíme, že se série s nesmrtelným hrdinou lehce dostala do slepé uličky, ze které je těžké se dostat. Však koukněte na nemocné Rychle a zběsile, které s auty lítá do vesmíru. Známka: 6/10 ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno