Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

halberdier

První Extraction byl fajn akčňák od Netlixu, který se ho snažil prodat jako dílo režisérů Avengers a s Thorem v hlavní roli a vcelku s ním uspěl. A protože je Netlfix schopný pokračovat i ve filmech, které by např. v kinech normálně pokračování nedostaly, tak přichází i Extraction 2. A díky Bohu. Mně druhý díl moc sedl a skvěle jsem se u něho bavil a se čvrtým Wickem je to nejlepší akční film poslední doby. Celá scéna útěku z vězení "na jeden záběr" je úchvatná i když má občas slabší triky. Další akční scény už tak bombastické nejsou, ale pořád se na ně pěkné dívá. Finále je spíš komorní. Chris Hemsworth je zde hlavně mašina na zabíjení i když má prostor i pro nějaké emoce. Hlavní záporák v podání Tornike Gogrichianiho je fajn, ostatní herci jsou spíš do počtu. Extraction 2 je opět v podstatě béčko, ale skvěle natočené s výbornými akčními scénami a souboji. ()

rigby

První film mě nijak nebral. V tomto případě se mi to zdálo lépe natočené a stravitelnější, s nějakým příběhem. Nicméně stále se jedná o střílečku pro vyčištění hlavy, i když velmi kvalitně natočenou. Podruhé bych do toho nešel. ()

Saxos

Hlavním rozdílem oproti jedničce je ještě větší porce pořádné akce. Žádné zbytečné kecy, lokace, vysvětlování a jiné zdržující sračky. Tisíce nábojů všech ráží, desítky granárů a RPG, zničené domy, motorky, auta, vlaky, věznice, vrtule. Krematoria mají zajištěnou práci nonstop. Závěr: doporučuji a I když tým je oslaben, tak zdar u trojky. ()

fafejt001

HOOOODNĚ   až  přehnané  akce  ,  děj  v  podstatě  velmi  slabý  , hodně  mrtvol  .  Chris  dobrý  týpek . A   trochu   dlouhé  .  Jednou  stačilo . ()

Martin86

Čekání 3 roky se vyplatilo! Film u mě zabodoval na plné čáře a až na nasvětlení tmavších scén, kdy byly stěží vidět stíny za mě jasných 5/5 a jen se modlím, ať Extraction 3 nepohřbí tuto sérii. Jen tak dál :) ()

Grázl83

Famózní akční nářez, byť postrádající realitu. Scénář žádná sláva není, ale akce je parádní a 20 min scéna "bez střihu" je masakr. Lepší 4* ()

swenyx

Pokračování Extraction je tu a jde ve šlépějích prvního dílu. Klasická akční blbina, kde hlavní postavy vydrží naprostý nesmysly a z řezných ran či průstřelů kulkama se jen oklepou a jdou dál. Musím ale vyzdvihnout scénu kdy se ve vlaku schovává za žebřík, to mě fakt pobavilo :D Když tohle pominu, tak jsem jinak asi dostal to, co jsem čekal. Plno cool fight scén stejně jako první díl a skvělý přestřelky. Není to něco z čeho bych si sedl na prdel, ale na poměry Netflixu slušný nadprůměr. ()

NikaIn

Vôbec nie som fanúšik akčných filmov,väčšinou ma nudia, práve kôli zbytočným dialógom,na akciu dôjde až po nezmyselným blábolení aj to iba na chvíľku a zase debaty,alebo hlavný hrdina vyzerá ako bábovka,ale tvári sa ako drsňák.Ale toto bola pecka, akonáhle sa akcia začala,až do konca filmu neskončila a bola podaná fakt geniálne,hlavný hrdina ako by týmto žil každý deň, zvládal to s ľahkosťou a prirodzenosťou a navyše mu to brutálne pristalo,sadlo presne na mieru.Ani na chvíľu ma to nenudilo a držalo moju pozornosť stále v strehu. ()

Střelec17

Po shlédnutí Johna Wicka jsem neměl dost a pustil se i do tohoto, ačkoliv jedničku jsem hodnotil celkem podprůměrně, tak tady je to celkem slušný průměr. Kde John Wick přestřelil, tak tady se to podařilo na výbornou. Jen ten děj mi nikdy moc nepřirostl k srdci, ale pořád je to lepší něž kvůli malému Indovi vystřílet půlku Indickýho města, jak tomu bylo u jedničky. Pozitiva: Slušná akční jízda, tentokrát s lepším příběhem. Negativa: Nevím jak to u nich chodí a kdo verbuje žoldáky co jim pomáhají, ale že jich padne celkem dost a nikdo se na tím nezastaví, poté je zabit jeden z hlavních postav a musíme se dívat na plačící scénu. Ne, fakt by mě zajímala motivace žoldáku chodit do těch sebevražedných misí. ()

Pafouk

Tady se prodává akce. Kdo přišel pro něco jiného, je tu špatně. Rake se na začátku chvilku oklepává ze smrti v předchozím díle a pak hned nahodí výbavu a vydává se do Vejprt mydlit gruzínské gangstery. A je mu jedno, jestli ho někdo bodne, flákne, střelí, nebo třeba vyklopí ve vlaku. Domlátí se až na konec, kde přislíbí další pokračování. A já říkám - sem s ním! ()

Tomas_PO

Napriek obsadeniu a 'pofidérnej' jednotke sa tvorcom podaril nadmieru dobrý akčák. Určite lepší ako prvý diel, s výraznejšou dynamikou, dobrou drámou a výbornou akciou. Škoda slabšieho konca, už veľmi na lepší nevidalo. No na pokračovanie je zarobené, trojka určite bude. Dostupné na Netlixe (08/23). ()

Grimaldi

Extraction 2 jde ve šlépějích svého předchůdce v tom dobrém i tom špatném. Začnu tím dobrým. Akce natočená u nás je kreativní, plná fyzického kontaktu, se spoustou střelby a výbuchů. Akce natočená v Rakousku je už o poznání horší, ale pořád se jedná o dobře odvedenou práci. Co ale film vyloženě mrví je postava chlapce, který tu sice funguje jako důvod dalších a dalších akčních scén, mě ale už od počátku neskutečně štval. A s každou minutou to bylo horší a horší. Nebýt jeho, mohla být dvojka lepší než jednička. Jeho přítomnost ale sebedramatičtější moment poslala do kopru. Až vznikne trojka, a ona určitě vznikne, rozhodně se přimlouvám za nepřítomnost dětí a místo dramat se zaměřit čistě na akci. Bude to tak mnohem, mnohem lepší. ()

Scaevola

Pokračování zdařile navazuje, přičemž sází na myšlenku, že by hlavní hrdina měl mít ke kosení nepřátel také nějakou tu motivaci. Kupodivu však protivníků není nepřehledné množství a tvůrci se soustřeďují spíše na jejich kvalitu, takže přestřelky i bitky mezi skoro nadlidskými těžkooděnci lahodí oku. Úvod ve vězení si nese nezaměnitelný náboj nahodilé surovosti a přesun do rakouského mrakodrapu příjemně připomenul prastarou Smrtonosnou past. Roztrpčil mne proto pouze protahovaný závěr, který nebyl tak osobní, jak si asi scénáristé představovali, a tudíž i nadsazená stopáž, která klidně mohla skončit už na střeše. Uvidíme, zda to bude stačit na třetí pokračování. ()

MiniRecenze

Slabší scénář a předvídatelný děj vs. super akční scény v dechberoucí choreografii a skvěle kameře... To je jasný AKČNÍ NÁŘEZ!!! 7,5/10 ()

Carnosaurus

Parádní akční řežba, která v záplavě zamlženejch přeplácanejch CGI bordelů působí jako zjevení. Hargrave svoje greeny a CGI používá hojně, ale jen když musí. Postavy se zaderou pod kůži a akce je dechberoucí. Golshifteh Farahani je úžasná a tentokrát dostává mnohem víc prostoru. Postava Rakea je Hemsworhovi ušitá na tělo. Nic proti Thorovi, ale tady mě rozsekal. Joe Russo sem natáhl dramatickou linku, která už byla načatá v jedničce, a krásně ji prolíná s přímočarým dějem, kterej prostě jede. Doufám, že se nebudou pokoušet o vytváření nějakýho debilního vesmíru, alá John Wick, a nechají to na postavách. Tyler Rake a Nik by v pohodě utáhli další tři díly, ale na Kmotra by si hrát neměli. ()

Dusty56

Oproti jedničce lehký zklamání. Akce je zase fantastická, Chris Hemsworth a Golshiften Farahani znovu předvádí skvělé výkony, ale tentokrát trochu ubylo napětí a hlavní zápletka není tak poutavá. Nejvíce ale ubližuje špatné obsazení tý rodinky, speciálně ten kluk mě fakt štval. 70% ()

sammikk_

Wau čumim jako ovce, čekal jsem lehký nadprůměr stejně jako u 1. dílu, ale tohle je až velký nadprůměr, choreografie je fenomenální, efekty ušly, chválím ale nejvíce kameru. Kamera je totiž absolutně fenomenální, postavy jsou až až přímočaré ale děj o něco lepší jak u 1. dílu. Samovi Hargravovi se to povedlo moc dobře a přeju mu to. Pokud se někdy dočkáme 3. dílu (jakože  jo) tak budu mít tentokrát už i hype. Solidních 80% ()

smartynaf

Ty triky a přepálená nesmrtelnost hlavního hrdiny, v kombinaci s naprostou absencí scénáře...No prostě i Star trek vypadá uvěřitelnější, než vrtulník s gangstery uprostřed Vídně. Za mne velké zklamání a ztráta času . Bohužel. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno