Mrazivá pasca

• Česko Mrazivá past (viac)

V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť... (Continental film)

Ceberus

Lepší tři hvězdy. Nečekal jsem, že lze udělat slušné drama při cestování z bodu A do bodu B, ale když se vymyslí nějaká komplikovaná zápletka, je to nakonec možné. Odkojen marvelovkama nicméně musím konstatovat, že vizuální efekty jsou o trochu horší, než na co jsem zvyklý - ale z děje to až tak nevytrhává. <SPOILER>Druhá věc, kterou jsem úplně nečekal, byla vcelku krátká životnost Laurence Fishburna, který vydržel jen hodinku filmu.</SPOILER> ()

rublik05

Předem jsem už raději počítal s tím, že se asi bude jednat jen další laciné béčko nebo možná i céčko, zkrátka další klasický Neesonův film posledních let. Překvapivě se ale jednalo o snesitelnou podívanou, která je sice jednoduchá a ne úplně smysluplná, zaujme však svým sympatickým námětem, svižným tempem, kdy se téměř neustále něco děje, napětím, a také docela dobrými herci, z nichž mě nejvíc bavili Laurence Fishburne, Amber Midthunder a vlastně i ten Liam Neeson. Snímek v mých očích dost kazí laciné, ne úplně pěkné efekty, absence dobrých akčních scén a již zmíněná nelogičnost. I přes to mě ale snímek Mrazivá past vcelku bavil, je to taková příjemná, nenáročná jednorázová záležitost. Rozhodně se jedná o jednu z těch lepších „neesonovek“ posledních let. 6/10. ()

kosoj

Pokud vám přijde normální, že se na extrémně nebezpečnou cestu dostane jen tak mírnyx týrnyx pojišťovací agent (aby ohlídal investice / postupy, či co), tak směle do toho. Katastrofální scénář doráží příšerná hudba. Parodie, která se bere příliš vážně. ()

panPatejl

Liján je kamioňák. Pro upřesnění hodně špatnej kamioňák. V podstatě posere úplně každý rozhodnutí který má udělat. Pat a Mat by ho vzali. Nejspíš nějaký příbuzný polských truckerů, co u nás parkují na přejezdech... Nakonec se však i přes všechny jeho kazisvětské snahy podaří jeden ze tří náklaďáků dokodrcat do cíle. Heureka. Hrdina dne.  #Už by měl jít do důchodu #Nebo utratit scénáristu #Lobotomie ()

TaNya_

Věděla jsem do čeho jdu a dostal se mi obyčejný průměr s několika krásnými záběry na ledovou krajinu. Liam Neeson si zde odehrál svoje, no opět se mu do cesty staví slabší scénář a hlavně nelogické chování protivníků. Nechci spoilerovat, takže každý ať si posoudí sám, jestli ta snaha vše ututlat nebyla ke konci až katastrofálně kontraproduktivní a jestli by to správný byznysmen, ač hajzl, nepoznal. ()

Brooks

Na akčný survival výborný námet, ale jeho pretavenie do scenára je znudene šablonovité, nevzrušivé a v záverečnej tretine neuveriteľne debilné. Neeson pokračuje v kariérnom zošupe. Nemá tu čo hrať a na jeho kontaktné súboje s o tridsať rokov mladším Walkerom je smutný pohľad. CGI katastrofálne. 2* len za sľubnú úvodnú polhodinku a za to, že sa tam stále niečo deje. ()

JohnZ87

Po Mrazivé pomstě je tu další film s Liamen Neesonem zasazený do ledového prostředí. Tentokrát nejde o pomstu, ale o nebezpečnou záchrannou misi. Prostřednictvím trucků je potřeba přes pomalu tající ledovou cestu dopravit vrtnou hlavici na pomoc zavaleným horníkům. Ovšem ne všechno je tak, jak se na první pohled mohlo zdát... Díky poměrně originálnímu námětu a zasazení film dokáže upoutat, akční sekvence s trucky jsou celkem vydařené, což už se nedá tolik říct o soubojích. Několik podstatných momentů se trochu nepochopitelně odehraje mimo záběr kamery. Poměrně zoufalý záporák působí v závěru filmu až neuvěřitelně houževnatě a odhodlaně. 65% ()

Mamlas

Dá se říct, že tvůrci z ničeho vymačkali maximum. Cesta tiráků z bodu A do bodu B by byla docela nuda a tak jim cestu znepříjemňuje sabotážní tým a dojem mají zlepšovat školácké efekty. Film je neobyčejně blboučký. Ačkoli to tam všichni berou smrtelně vážně, kromě toho, že je to celé kravina, děje se tam ucelená řada fakt ujetých příhod, u nichž jsem se neubránil smíchu. Fakt ulítlý. Na film by se neměli dívat skuteční kamioňáci. Mohla by jim prasknout cévka 🙂. (33%) ()

Pete

Poprvé od dob, co pověsil charakterní herectví na hřebíček, se mi na začátku filmu zdálo, že se děda Neeson zase zvedá ode dna k lepším rolím. Ale chyba lávky, na téhle Ledové cestě mi naopak z těch posledních blbin poprvé přišlo, že už ho to nebaví, a měl by to zabalit. Toho tupého kamioňáka s permanentně otráveným výrazem a dobrým srdíčkem jsem mu prostě nevěřil ani náhodou. Kanada tentokrát nicméně není v plamenech, ale i tak je dost On deadly ground - bohužel ne dostatečně, aby to bylo zábavné, nebo něčím zajímavé. Scénář je neskutečný slepenec všech možných klišé a nesmyslných scén zachraňování života na poslední chvíli pomocí porušování fyzikálních zákonů. Chvíli to dokonce vypadá na drama o slaboduchém bratrovi (alá Bludné kruhy), dost dlouho pak na další díl Terminátora, nebo na milióntou verzi vyprošťovaní zasypaných horníků. Nakonec to vlastně není ani jedno z toho, není to totiž nic než reklama na Kenworth trucks. Přestože není Ice Road ani moc dobře zahraná, ani natočená, je mírně lepší, než poslední Nýsonovky (mám na mysli zejména tragického hodného zloděje), a aspoň už se tu nikomu nemstí. Ale na dvě hvězdy to u mě z té rozbředlé ledové břečky stejně nevytáhne. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Na pohodku jednohubka. Síce občas okaté CGI a ten pravý rozbeh a grády to chytí až v druhej polke ale, pozerateľné to je. Neeson v pohode, indiánka sexi, Fishburne nevýrazný(ale to sa dá chápať keďže veľmo rýchlo skape). Záporáci o ničom ale ten ich vykonávateľ(S tvárou Abraháma Lincolna lovca upírov) bol obstojný. A aj súboje hoc je ich málo boli fajn. 3* zaslúžene. ()

HEED

Na ledě to nebylo vůbec špatné, byť tam bylo spoustu porušení pravidel fyziky, ale vem to čert. Kdyby se to více drželo katastrofické linky, bylo by to o chlup lepší. To napětí však bylo nervy drásající. ()

jprmusic

jsem docela překvapenej, kolik je tady relativně kladnejch recenzí. já osobně to považuju za jeden z vůbec nejhorších Neesonovyých filmů. tolik prvoplánovanejch kravin a dialogů abys pohledal. smutný ..... ()

unrocker

Jako dějově úplná bída a reklama na americký tahač... ale technicky a vizuálně velmi povedené, béčko co nepřijde do kin ale na vecer u televize dostatečně okouzlující Liam a dokonce velmi krátce i Lorenc ()

riza-do

Namísto béčkové dobrodružné jízdy po ledových cestách, tak jak je známe z pořadů History Channelu, je tu hloupý akční thriller zabalený nemalým nánosem nepovedených počítačových efektů a béčkovým příběhem. Přestože se po celou dobu něco děje, přináší to pouze další a další možnosti pro vzrůstající počet akčních klišé a řešení problémů, které přidávají k přihlouplému akčnímu thrilleru žánr nepromyšleného scifi. ()

Tominni

Celkově takový průměr, ale já bych to rozdělil na dvě části. První polovina včetně jízdy po ledu byla skvělá a film mě moc bavil, bohužel závěrečných 30 minut už je prostě příliš. Neustálé návraty záporáka, scény už přitažené za vlasy, to vše vedlo k tomu průměru, škoda, protože kdyby si film udržel úroveň té první poloviny, tak by to byla paráda. ()