Mrazivá pasca

• Česko Mrazivá past (viac)

V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť... (Continental film)

dom156

Klasický akčnák, kde vlastně vybočuje pouze velmi otravný a nesmrtelný záporák, který mi dost výrazně brnkal na nervy. Což je dvousečné, jelikož herecky zahráno dobře, ale po stránce scénáře až moc přehnané. Kdyby se mě někdo zeptal, zda bych Mrazivou past doporučil, musel bych sdělit negativní stanovisko. ()

Trevor

Mohlo to dopadnúť podstatne horšie, plusom je relatívne zaujímavý nápad, pekné prostredie, mínusom pozitívny rasizmus ako sa to v dnešnej dobe nazýva, aj keď je pravdou že väčšina ťažobných spoločností zvysoka kašle na bezpečnosť svojich zamestnancov a ide im iba o zisky. Tera nielen ťažobným spoločnostiam. Aj z úcty k Liamovi Neesonovi neznížim hodnotenie za presne adresované rasistické poznámky, už toho bolo dosť ale niekomu to náramne vyhovuje a preto to tlačí takmer všade. ()

Vědma

On se ten Liam nějak hodně zadlužil, že pořád točí takové filmy? Popravdě bylo to napínavé, pokud nad tím člověk nepřemýšlel. ()

M.i.k.e

ústřední lehce béčkový nápad je v pohodě a byl bych ochoten tomu odpustit i ty triky z Wishe,ale bohužel je tu tolik nelogičností a na první pohled vedlejších detailů,které mi vadily natolik,že přebily ten zbytek.Už sme si tak nějak zvykli,že ve filmech čas plyne trochu jinak,ale tady už to překročilo hranici únosnosti a i přes to,že se zkraje mluví o "býčím závodě",kdy se nesmí zastavit,tak mají hrdinové čas se neustále vykecávat popřípadě na něco zírat (zvětšující se díra v ledu,spadlý most,...).Nemluvě o detailech jako ne zrovna sedící vzdálenosti,auta měnící pořadí (a v jeden moment i lehce barvu) atd atd.Jasně,od podobného filmu se asi nedají čekat zázraky,ale tohle bohužel není zas až tak hloupé (a navíc se to bere dost vážně) aby to bylo zábavné...40% ()

Martin741

Ono to urcite nebude kultovy film, ze jo, ba dokonca nepojde ani  o film roku. V zaplave filmoveho mainstreamu /Tchory, Avengers 2012, 2015 atd, Kapitan Panama, Kostarika ci Honduras ci jaxa ten stat volal/ ide vsak o sympaticky film zo zimneho prostredia. Ktory je najlepsie sledovat, ked je vonku plno nakydaneho snehu a najlepsie  minus 15 az minus 20. Stary Dedo Neeson /Mezi nahrobnymi kameny, 96 hodin, Temny Rytir Povstal/ este na stare kolena akciu zvlada, reziserovi hensleighovi /Smrt Zabijaka 2011/ sa podarilo ukecat i Lorenca HoriacuRybu /Matrix 1999, Atentat v Ambassadoru/ + par dalsich hercov. K subjektivnemu vysokemu hodnoteniu dopomohol aj ten fakt, ze milujem kamiony  a vlaky. Vlakov nebolo, tak aspon tie kamiony som si rad pozrel   : 74 % ()

Figu

Holt všichni akční hrdinové si chtěj zahrát ve svojí Pasti, ovšem ta Smrtonosná je jen jedna Liame. Nicméně ve srovnání s tím co Neeson pouští svým fanouškům před ksichty teď za posledních cca pět let, patří tahle Mrazivá určitě k tomu lepšímu! I přes to, že ta story je laciná, nápad v ní o kamionech převážejících tězkej náklad přes zmrzlej oceán při nastávajících časech tání, to je fakt bomba! A i když se po tý štrece stala spousty nepochopitelných hovadin, jako výplach palice to zabaví ideálně! 65% ()

Vyhy

Já asi stárnu, ale mě to jednoduše bavilo. Krásný bezduchý akčňák, který má přidanou hodnotu těžkých a krásných kamionů na zamrzlém oceánu. Nejsilnější části pochopitelně na ledu, jinak to akční sekvencí a příběhem spadlo na průměr, ale díky nevyzpitatelnému ledu a pochopitelně chemii mezi bráchama to fungovalo dobře a já se bavil. Což jsem od filmu chtěl. ()

bourec

Tenhle film dopadnul v hodnocení podobně jako film V oku tornáda. Taky ho točil rejža z konce minulýho století, taky má jiný představy o zábavě než většina v současnosti mladejch rádobyfandů filmu. Do filmu vrazil několik ve skutečnosti neproveditelnejch, ale právě proto tolik zábavnejch scén. Obsadil docela slušnou hereckou sqadru, a dvě hodiny diváka s nadhledem bavil napínavou jízdou po ledě. Navíc tam vrazil ještě thrillerovou zápletku. A já Heisnleighovi vrazim čtyři, protože mě potěšil. A stejně to bude u všech rejžů, který se obejdou ve svym filmu bez úlitby současnejm trendům, a budou točit podobně zábavný filmy bez...............80%. ()

Nach

Jonathan Hensleigh si jednou řekl, že by si také moc rád natočil svou vlastní Mzdu strachu. Akorát, že v ní bude méně toho strachu a více té akce. A speciální efekty vystřižené jak ze starého Blenderu a záporák jak v béčku z osmdesátých let. Dokonce i ten Liam Neeson tu vypadá, že se v tomto projektu ocitl náhodou, když mu někdo sliboval remake slavného filmu z padesátých let, aby na poslední chvíli zjistil, že to bude skoro projekt Asylum. Ty dvě slunce jsou s odřenýma ušima. Spíše už to tíhne k hvězdě jedné. 45% ()

moviefreak

Tak toto teda nie... Keby to nakrúcal Emmerich (bolo by to aspoň katastrofické), keby Bay (bolo by to aspoň Bayhamistické) a dokonca aj režiséri Kobri 11 by z tohto scenára vyťažili lepšiu akciu... ()

PROCESOR

Dobrej akční snímek, jak se sluší a patří. Zajímavý exteriéry „zamrzlý silnice po vodě“. Závod s časem a do toho všeho samozřejmě hnusáci, co se to snaží všechno ututlat. Napětí a akce nechyběla za mě spokojenost. ()

laik_60

Zdá sa, že "mrazivé prostredie" Liamovi sedia, po pomste, je tu ďalší film s originálnym námetom, zaujímavou scenou a napínavým dejom Milovníkom akčných Neesonoviek odporúčam. ()

Martrix

Hloupý film, ve kterém praskající led pronásleduje jedoucí kamiony, aby se praskání následně na poslední chvíli zastavilo u jejich nohou, řidiči si řeknou pravidlo o diverzifikaci rizik, aby je při první příležitosti porušili, ale vrcholem stupidity je noha uvězněná ve smyčce ocelového lana napnutého mezi dvěma auty. A to jsme v první třetině filmu. Takové srágoroviny se v devadesátých letech laserovaly rovnou na DVD a posílaly se přímo do videopůjčoven. Ztráta času. ()

Wormboy

Okrem pritomnosti Liama Neesona nic nenasvedcuje tomu, ze nejde o cistucke becko so vsetkymi jeho (negativnymi) atributmi, bez stipky nadhladu, invencie ci snahy o vymanenie sa z klasickych stereotypov (ano, dokonca aj zaverecny suboj na paste je pritomny...). Neesona v zasade nechapem, pretoze toto vsetko muselo priam kricat aj zo scenara. Najhorsie na tom vsetkom je, ze aj becko moze byt dobre, o tom - po tom, ale toto zial nie je ten pripad...1,5/5 ()

Juto

Je smutné, že Neesonova zlosť sa nevyrovná otrepanému sprisahaniu, zle vizualizovaným kúskom a postavám, ktorých správanie môže odporovať zdravému rozumu. 3/10 ()

majo0007

Vo filme praskal ľad a mne nervy z jeho odfláknutia. Fishburne išiel radšej v pólke filmu nakŕmiť rybyčky, aby si na koniec natáčania nemusel podávať ruky so štábom... ()

Radiq

Dá se prominnout leccos. Že Liam Neeson už je starej. Že si to často s logikou moc nerozumí. Že ta těžební společnost je takhle zlá snad jenom kvůli tomu filmu. Že bráchovo PTSD je trochu přehnané, že mluví jak skutečný mentál (ale co já vím, třeba to tak možné je). Co je ale neodpustitelné, tak ta kvalita CGI efektů - výbuchy nebo lavina nebo ta tlaková vlna ledu vypadaly jak z béčkových TV filmů. Taky ten hlavní terénní záporák nemá šťávu - né ksichtem, ale tím, jak je übermensch. Co jsem si ale pochvaloval, tak ten originální námět s náklaďákama na ledu a dá se říct, že z toho vyždímali, co se dalo. Problém je, že možná až moc. ()

sir-dave

Liam Neeson už nemá 40, ale skoro 70. Namísto chvatů zapojil především mozek, přesto slušná Neesonovka co neurazí. Děj nepřekypuje žádným překvápkem, partička má přejet přes zamrzlý oceán, samozřejmě nechybí krtek a komplikace. U šablonovitých filmů Liama to pravděpodobně zapadne někde mezi jeho průměrem, ale na druhou stranu proč ne, oddechovka. ()

Johnny.ARN

Skvelé niekde do druhého fuckupu, potom to začne byť umelo a hlavne zbytočne naťahované, hlavným hrdinom sa furt deje niečo do prieku a nie a nie to skončiť. Skrátiť o 15 minút, lepšie pracovať s akciou a bolo by to veľmi fajn skoro Ačko. Takto to nevyplávalo z Bčkových vôd, čo je škoda, lebo úvod to malo mocný. 2 z 5 ()